Seda, milline OS abivajaja arvutis on, tuleb pidevalt küsida, sest enamus teema algatajaid jätavad selle mainimata, kuigi tihti on see väga oluline. Aga see selleks.
Tegelikult peaksid ju asjad väga lihtsad olema:
1.Teema algatajat ei sõimata ka siis kui küsimus on ebaselge või arvutit tundva inimese jaoks lausa naljakas. Mitte keegi ei ole siia ilma sündinud arvuti kaenlas ja see kes esitab täna naljakaid küsimusi, võib olla homme targem kui siinsed abistajad.
2.Kõigil on õigus kirjutada oma eelistustest, OS, tarkvarad, arvutitootjad....jne. Need, kes ei jaga kirjutaja eelistusi, ei hakka mitte kirjutajat sõimama, vaid panevad kirja, miks neile näiteks ei meeldi HP, piraat-tarkvara, Linux või Windows. Kunagi kirjutasin siin foorumis päris mitu korda, et HP läpakat ei osta ma mitte mingil juhul ja nüüd olen HP Probook omanik:)
3.Tihti on teema algatajate probleemile mitu lahendust ja kõigil on õigus kirjutada, kuidas tema antud probleemi lahendaks. Teema algataja valib ise, millise pakutud lahenduse ta valib, sest vahel võib küll mõni pakutud lahendus olla väga hea, aga kui abivajaja sellest aru ei saa ja ei suuda juhiseid järgida, siis on see tema jaoks kasutu.
4.Kui keegi märkab, et kelleki pakutud juhised on väga valed ja võivad kasu asemel hoopis kahju teha, siis ei hakka mitte postituse autorit sõimama lolliks ega ohmuks, vaid paneb kirja, miks antud lahendus ei sobi ja mis juhtub kui seda juhist järgida. Lihtsalt teiste lolliks sõimamamine ei jäta sõimajast targa inimese muljet ja seda ei võeta nagunii tõsiselt.
Tegelikult teab sõimaja ise arvutist sama palju kui kana korratabelist. Kõigis sõimu sisaldavates postitustest ei ole mitte ühtegi soovitust ega õpetust arvuti kohta, on ainult sõim ja järjekorras sõimatakse läbi kõik, nii abivajajad kui abistajad. Abivajajad on viimasel ajal küll vähem sõimata saanud, ju on siis sõimaja kogu aur abistajate peale läinud ja teema algatajate kallal näägutamiseks ei ole enam jaksu:)