Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Win 10. Tastua. Kas võtta?
 
mikihiir 06. märts 2016, kl 13.07
Microsofti strateegia klientide võitmiseks on täiesti vale. Need, kes ei julge teistele opsüsteemidele üle minna, kasutavad ka siis Windowsi kui sellele 3x hind otsa keevitada. Hoopis teiste opsüsteemide kasutajatele tuleks Windowsi tasuta pakkuda.
 
Lisa 06. märts 2016, kl 13.34
@mikihiir
..................

Õige mõte, aga kas see aitab? Kas Mac OS X ja muude opsüsteemide kasutajad tahavadki seda tasuta Win 10?

Kõik soovijad võivad ju liituda selle Windows Insaider Programmiga ja kasutada seda täisväärtuslikku tasuta Windows 10 palju aga tahavad. Kuid nad ei saa Win 10 litsentsi ja nad ei tohi 'Windows Insider' programmist lahkuda. Nad peavad ka tulevikus installeerima kõik välja lastavad Windows 10 eelvaate versioonid, sest iga selline test-versioon sisaldab eelpool nn ajapommi. nad võivad hiljem teha ka Windows 10 eelvaate versioonide puhta installeerimise (kättesaadava ISO image abil), aga nad peavad installima Microsofti Kasutajakontoga ja nad peavad jääma ka Windows Insider programmist osavõtjaks.

Mac OS X süsteemis saab ka Win 10 jooksutada (Parallels Desktop 10.1.4 virtualiseerimise tarkvara või siis Apple tasuta Boot Camp tarkvara abil).
 
mikihiir 06. märts 2016, kl 14.26
Windows Insaider Programmist kuulen esimest korda. Täitsa huvitav--mitte Windows tasuta kasutamisvõimalus, vaid windowsi testimine.
 
Lisa 06. märts 2016, kl 16.11
@mikihiir
"Windows Insaider Programmist kuulen esimest korda. Täitsa huvitav--mitte Windows tasuta kasutamisvõimalus, vaid windowsi testimine."
------------------------------

Mida ega edasi, seda vähem neid probleeme & vigu sellesse Win 10 jääb ja kel pira, need võiksid küll seda Windows Insaider Program'i proovida (https://insider.windows.com/) ja võib olla isegi kasutama hakata. See on Win 10 täis-versioon (!), aga pluss veel lisaks ka kõige uuemad funktsioonid (testimiseks) ja täiendused ning parandused.
Kui see testimise periood saab läbi, siis saavad antud Win 10 uuema versiooni ka kõik ülejäänud mitte-insaiderid kätte - st need, kes juba jooksutavad Windows 10 ja kes ei ole insaiderid-testijad.

Selle võiks installida näiteks eraldi partitsiooni ja oma piraadi ka alles jätta - igaks juhuks.
 
Windows 10 07. märts 2016, kl 13.32
Aga huvitav näiteks kui tõmban installi enne seda kui tasuliseks läheb aga selle installi paigaldan siis kui juba on tasuline kas siis minul on ikka tasuta
 
Lisa 07. märts 2016, kl 15.42
@Windows 10
"Aga huvitav näiteks kui tõmban installi enne seda kui tasuliseks läheb aga selle installi paigaldan siis kui juba on tasuline kas siis minul on ikka tasuta"
----------------------------------

KÕIK Windows 7, Windows 8.1 ja Windows Phone 8.1 kasutajad võivad minna üle Windows 10 süsteemile ja seda täiesti TASUTA. Kuid Sa pead oma ülemineku ehk uuendamise (upgrade) tegema ESIMESE AASTA JOOKSUL pärast Windows 10 väljalaskmist.

See tähendab, et Sa pead Windows 10 installeerima ja ka aktiveerima ajavahemikus 29.07.15 - 30.07.16. (Kuid arvatavasti seda lõpptähtaega veel pikendatakse.)
 
Windows 10 07. märts 2016, kl 19.38
Nojaa aga kui ma pean tulevikus selle kümmne biosini maha laskama kas mõne viiruse tõttu siis uuesti selle sama installeriga paigaldades on ta ikka aktiveerimatta.
 
Lisa 07. märts 2016, kl 20.51
@Windows 10
-------------

Sa võid pärast Windows 10 tasuta 'upgrade' installi teha samas masinas igal ajal ka puhta installeerimise. Sinu Win 10 aktiveeritakse edaspidi automaatseelt. Sa võid ka oma riistvara uuendada, näiteks uue kõvaketta installeerida ja pärast seda saad ikkagi selle allalaaditud ISO faili abil (DVD plaadilt või USB draivilt) teha Windows 10 puhta installeerimise.

Kui Sa muudad oma kompuutri riistvara ja teed pärast seda Windows 10 puhta installeerimise: Kui ütleb üles kompuutri emaplaat ja Sa asendad ta uuega, siis pead oma Windows 10 ise uuesti aktiveerima ning ostma selleks uue litsentsi. See ongi see, mida Microsoft mõtleb siis kui ta ütleb "life of the device". (Märkus: Kompuutri emaplaadi väljavahetamisel võib proovida seda vana telefoni teel aktiveerimise meetodit, ehk läheb läbi? See telefoni teel aktiveerimise meetod jääb alles.) Kui Sa aga vahetad välja mingi muu riistvara, siis saad teha Windows 10 puhta installeerimise ja Sa ei vaja uut lisentsi.

Märkus: Juhul kui Sa uuendad oma masina riistvara kapitaalselt, siis võib olla tuleb Sul oma Windows 10 telefoni teel uuesti aktiveerida.

Aktiveerimine:

Näiteks kui Sa kasutad seda ühe aastast Windows 10 operatsioonisüsteemile TASUTA ülemineku / uuendamise (upgrade) pakkumist, siis genereeritakse Sinu Windows 10 esmakordsel aktiveerimisel spetsiaalne/unikaalne aktiveerimise kood (hash kood) ja selle abil ka Windows 10 sertifikaat ("digital entitlement"). See aktiveerimise kood baseerub Sinu seadme unikaalsele riistvara konfiguratsioonile. Sul ei lähe edaspidiseks Windows 10 ümberinstalleerimiseks või puhtaks installiks enam seda tootevõtit vaja ja Sulle ei pakutagi tootevõtit.
See unikaalne riistvara hash luuakse isegi siis kui Sa valid Windows 10 installeerimise ajal Lokaalse Konto (Local Account).

Nüüd võid ka kohe teha Windows 10 puhta installeerimise (clean install). Sa ei pea enam esmalt uuendama oma olemasolevat legaalset Windows 7 SP1 või Windows 8.1 süsteemi Windows 10 opsüsteemini (upgrade install), et teha seejärel Windows 10 puhast installeerimist. Nüüd võid ka otse teha Windows 10 puhta installi ja aktiveerida ta oma Windows 7, 8 või 8.1 tootevõtmega.

Kui Sinu OEM seade on uuem ja kui tootevõti on juurutatud UEFI BIOS'i, siis toimub aktiveerimine automaatselt. Näiteks Win 10 installeerimise alguses Sa ei näegi seda tootevõtme sisestamise ekraani vaid Sa satud kohe "license agreement" ekraani.

Muutunud on ka tootevõtme sisestamise ekraan, kus see endine "Skip" nupp on nüüd asendatud "I don't have a product key" lingiga. Juhul kui Sul Windows 10 installeerimisel / ümberinstallil tootevõtit ei ole, siis klikigi seal sellele "I don't have a product key" lingile ja Sinu Win 10 aktiveeritakse automaatselt. Kui aga omad tootevõtit või kui tahad kasutada oma Windows 7, Windows 8 või 8.1 tootevõtit, siis sisesta see seal ja kliki Next.
 
mikihiir 07. märts 2016, kl 22.15
Tundub, et Windows Insaider PC Programmiga enam liituda ei saa, on ainult 90 päevane tasuta trial. Microsofti lehel pakub vaid mobiili versiooni, aga sellest ma huvitatud ei ole. Tuleb testimiseks järgmist Windowsi oodata.
 
Lisa 08. märts 2016, kl 20.53
Ma pole ise seda proovinud, sest ei ole vajadust, aga peaks ka praegu liituda saama. Lähed sinna Windows Insaider Programmi veebilehele, laed sealt selle ISO faili alla, teed eraldi partitsiooni Win 10 puhta installi ja kui installi ajal küsitakse tootevõtit, siis klikid Skip nupule ning lähed edasi. Seejärel liitud Settings äpi kaudu Insaider Programmiga. Ühesõnaga nii:

* Lae alla Windows ISO fail ja installeeri Windows 10. Sa võid ta proovimiseks installida ka uude tühja partitsiooni (või virtuaalmasinasse) - soovitatav! Sellist Windows 10 ei aktiveerita. (Installeerimisel, siis kui nõutakse Windows 10 tootevõtit, kliki lihtsalt nupule Skip ja mine edasi.)
* Pärast Win 10 installi lõpetamist ava uus 'Action Center' aken ja kliki seal 'All settings' nupule.
* Kliki Update & security (Värskendamine ja turvalisus) ikoonile.
* Kliki paremal 'Advanced options' lingile.
* Kliki "Get Insider builds" oblastis 'Get started' nupule.
* Kui Sa ei ole siin veel Microsofti konto alla ümber lülitunud, siis ilmub aken, kus kliki 'Sign in with Microsoft account' nupule.
* Pärast seda alustatakse selle Insider programmiga liitumise protsessi, kus kliki esimeses aknas lihtsalt Next. Ilmub veel paar akent, kus Sa ei pea midagi tegema ja lõpuks kliki viimases aknas 'Confirm' nupule ning kogu lugu....
 
mikihiir 09. märts 2016, kl 18.09
OK! Proovin huvi pärast enda arvutis järele. Kui ei tööta, siis see ei ole suur probleem, olen peamiselt Linuxi kasutaja, kuid graafikat oleks Windowsiga parem teha.
 
Lisa 09. märts 2016, kl 21.27
@mikihiir
OK! Proovin huvi pärast enda arvutis järele.
-----------------------------------

Ega ma ei ole ise ka ses asjas kindel ja see minu viimati pakutud variant võib ka mitte töötada. Olin ka ise kunagi Windows Insaider Programmist osavõtja, aga pärast RTM versiooni väljailmumist loobusin. Enne 29.07.15 kuupäeava sai vabalt sinna liituda ja ka aktiveeritud, aga ilma litsentsita Windows 10 jooksutada.
Juhul kui Sul õnnestub, siis anna aga teada; ise ma ei viitsi sellega tegelda.
 
Windows 10 20. aprill 2016, kl 22.39
Lisale

Ütlesid et kui Windows 10 installeerimisel ümberinstallil tootevõtit ei ole siis kliki seal sellele "I don't have a product key" lingile ja Sinu Win 10 aktiveeritakse automaatselt
Et siis kui mul ka lisaks kümmne tootevõtmele ei ole 7 ja 8 tootevõtit siis mismoodi ta automaatselt aktiveeritakse. Kas MS aktiveerib ta siis ise ilma tootevõtmeta.
 
vastused küsimustele 21. aprill 2016, kl 18.03
http://landfield.pri.ee/Win_10/Win10_palju_maksab_upgrade.html
 
Lisa 22. aprill 2016, kl 11.26
@Windows 10

See "I don't have a product key" ja Win 10 installijärgne automaatne aktiveerimine kehtib ainult sel juhul kui sul oli varem vähemalt üks kord see Windows 10 juba installitud ja ka aktiveeritud.
Pärast Win 10 esmakordset aktiveerimist võid teha tema ümberinstalli, parandusinstalli ja puhast installi niipalju kui jaksad ning sinu Win 10 aktiveeritakse automaatselt.

See "vastused küsimustele" poolt näidatud link annab rohkem teavet ja Windows 10 aktiveerimisest saad infi ka sealtsamast kodulehest:

http://landfield.pri.ee/Win_10/Win10_aktiveerimine.html
 
Windows 10 23. aprill 2016, kl 13.43
Põhimõtteliselt siis kui installin esimest korda loob opsüsteem spetsiaalse unikaalse aktiveerimise hash koodi mis seob ennast emaplaadiga. Ja kui teen järgnevatel kordadel clean installi siis lähevad emaplaadi andmed Microsofti. See on nagu autol vin kood.
 
toolkit 23. aprill 2016, kl 15.32
Microsoft Toolkit aitab Windowsi ja Office't aktiveerida kui ei ole tahtmist viiruse Windows 10 eest maksta.
 
Lisa 23. aprill 2016, kl 17.50
@Windows 10

Jah, Windows 10 esmakordsel aktiveerimisel genereeritakse spetsiaalne/unikaalne aktiveerimise kood (hash kood) ja selle abil ka Windows 10 sertifikaat ("digital entitlement"). See aktiveerimise kood baseerub Sinu seadme unikaalsele riistvara konfiguratsioonile. Sul ei lähe edaspidiseks Windows 10 ümberinstalleerimiseks või puhtaks installiks enam seda tootevõtit vaja ja Sulle ei pakutagi tootevõtit.

Kui Sa ostad uue OEM kompuutri, kus on Windows 10 juba eelinstalleeritud kujul juba olemas, siis on Sinu süsteem juba aktiveeritud. Kõik uued kompuutrid toetavad seda uut UEFI BIOS firmwaret ja sinna firmwaresse on juurutatud ka olemasoleva opsüsteemi tootevõti. Sellepärast ei tulegi uued süsteemid enam selle tootevõtme kleebisega. Microsoft kasutabki seda UEFI BIOS'is hoitavat tootevõtit sidudes selle antud seadme riistvara konfiguratsiooniga ja luues sel teel selle seadme unikaalse aktiveerimise koodi - edaspidiseks kasutamiseks.

Kus seda Win 10 aktiveerimise koodi ehk litsentsi sertifikaati hoitakse? Loomulikult pilves. See riistvara hash saadetakse pärast tema genereerimise lõpetamist Microsofti serverisse ja selle alusel luuakse vastav sertifikaat, et kontrollida Sinu süsteemi aktiveerimise staatust. Alates sellest hetkest võid tulevikus teha suvalise arvu Windows 10 ümberinstalleerimisi - loomulikult samas Win 10 seadmes. Sa võid isegi eelnevalt oma kõvaketta täiesti puhtaks pühkida ja alustada Windows 10 installi nullist ning Sinu süsteem aktiveeritakse ikkagi, sest kasutatakse varem loodud unikaalset hash koodi ning vastavat sertifikaati. Juhul kui internetiühendus puudub, siis toimub aktiveerimine hiljem ja seda esimesel internetiühendusel.

Kui Sa teed hiljem Windows 10 puhta installi (clean install), siis pead selle tegema samasse seadmesse ja kus ei ole ka emaplaati vahetatud. Kõvaketast, graafikakaarti ja muid jubinaid võid aga uuendada. Pärast puhta installi lõpetamist rakendatakse see aktiveerimise kood ehk litsentsi sertifikaat automaatselt - seda kõike juhul kui puhas install tehti samas masinas ja sellesama Windowsi redaktsiooniga. (Märkus: Juhul kui Sinu riistvara vastab eelmise installatsiooni ID'le, siis toimub aktiveerimine automaatselt. Kui Sa olid oma Win 10 seadme riistvara suuremal määral muutnud, siis võidakse ka Windowsi reaktiveerimist nõuda, mis aga sarnaneb Windows 7 ja 8.1 taolisele protsessile - seega muret ei ole. Reaktiveerimisel uuendatakse ka Sinu riistvara hash'i.)
Windows 10 puhta installeerimise alguses küsitakse endiselt ka tootevõtit (Product Key), aga tolles ekraanis kliki "Skip" nupule ("jäta vahele") ja mine oma Win 10 installiga edasi. (Märkus: Edaspidi asendatakse see "Skip" nupp "I don't have a product key" lingiga.)
 
Windows 10 24. aprill 2016, kl 23.12
Hüva aga kui vahetan emaplaadi ja ajan selle uuesti peale siis kas operatsioonisüsteem töötab kuni ma selle arvutiga internetti ei lähe aga niikui ühenduse saab siis Microsoft kontrollib järgi ja lülitab opeka välja.
 
2003 25. aprill 2016, kl 13.35
Windows 7 ja office 2003 sobivad koos töötama, järgmiste windowsidega 2003 enam ei ühildu.
2020 lõppeb win 7 tugi, misajani 8.1 toetatakse?
 
Lisa 25. aprill 2016, kl 20.04
@Windows 10

1. Operatsioonsisüsteem töötab Sul ka siis kui Sa emaplaadi välja vahetad ja Internetti lähed.

2. Kui oled juba internetis ja kui Microsoft tuvastab, et masina riistvaraga on tehtud väga suur muudatus (st emaplaat välja vahetatud), siis nõutakse uut käsitsi aktiveerimist ning seda 30 päeva jooksul. See aktiveerimine sul ei õnnestu.

3. Mis seejärel juhtub?

* Sa saad küll pärast seda 30 päevast tähtaega süsteemi sisse logida, aga tema funktsioone vähendatakse:
* Sa saad edaspidi 'Windows Update' vahendi kaudu kätte ainult turvavärskendused / parandused ja ei rohkem midagi muud. Sa ei saa uusi funktsioone / vahendeid ja täiendavaid värskendusi.
* Sa ei saa oma süsteemi personaliseerida (st välimust jms muuta).
* Sa ei saa Store poele ligi.
* Sa ei saa 'Settings' äpis mõningaid sätteid muuta.
* Teatud aja mõõdudes lülitatakse Sinu kompuuter automaatselt välja ja Sa pead ta uuesti käivitama - seda tehakse perioodiliselt iga 60 minuti järel.
* Sinu ekraani paremas allnurgas "ilutseb" ka vastav teade: "This copy of Windows is not genuine" või "You may be a victim of software counterfeiting" või "This copy of Windows did not pass genuine Windows validation".

Peale selle tulevad Sinu "non-genuine" süsteemi sellised vahendid, mis teevad selle "non-genuine" staatuse häkkimise teel elimineerimise veelgi keerulisemaks.

4. Juhul kui vahetati emaplaat välja, siis on mõtekas helistada Microsofti Eesti esindusse ja seletada asi ära ning seejärel võidakse Sul ka uut valideerimist lubada....
 
Lisa 25. aprill 2016, kl 20.09
@2003

Windows 8.1 põhitugi lõpeb 09.01.2018 ja laiendatud tugi 10.01.2023.
 
Windows 10 26. aprill 2016, kl 19.08
Jah see 60 minuti variant on kõige ebamugavam kuigi mul praeguolev 8.1 prewiew enam väljalülitust ei tee
 
Lisa 27. aprill 2016, kl 09.25
@Windows 10

Ega see iga 60 minuti järel kompuutri väljalülitamine ei ole Mikistani poolne "kohustuslik" sigadus.
Mõningatel juhtudel ei hakkagi kompuuter perioodiliselt välja lülituma vaid sinu elu tehakse muul moel ebamugavaks: sa ei saa kasutada Microsofti pilveteenuseid, Store poodi, ei saa süsteemi välimust muuta jne, jne.

Microsoft ei lähe kunagi "fataalse lahenduseni" välja ehk sinnamaani, kus Sa ei saa seda Windowsit enam üldse kasutada - talle pole see kasulik - järsku lähed Linux'ile või muule opsüsteemile üle :)

Ta kiusab Sind senikaua kuni Sul "kopp ette viskab" ja ehk lähed siis ka legaalsele Windowsile üle.

Neid häkitud ja näiteks Torrent saitides pakutavaid piraatseid Winowseid ei soovita kasutada, sest paljudesse neisse on väga targalt vastavad "pahalased" juba sisse integreeritud. Või kui seda teha, siis "targalt".

Minu soovitus: Kellel vähegi võimalust, siis mingu sellele TASUTA Windows 10 versioonile üle ja seda kusagil juunis-juulis, sest antud süsteem on hea, vaatamata paljudele nii siinsetele kui ka mujal esinevatele negatiivsetele kommentaaridele. Enamikel juhtudel on sellised kommid üsna mittepädevad ja laest võetud. Aga eks igaüks otsistab ise!
 
Uus Win 10 06. mai 2016, kl 15.48
Juulis pidi välja ilmuma mingi uus Windows 10, mida see tähendab?
 
... 06. mai 2016, kl 19.47
Uus Win 10 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Juulis pidi välja ilmuma mingi uus Windows 10, mid
> a see tähendab?

Vist 2015. aastast on jutt.

Siis tuli välja Windows 10.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!