Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
váikest láptopi..
 
aga millist? 28. august 2007, kl 18.50
nii, plaanin osta váiksema láptopi, aga pole veel kindel millist osta. ehk keegi siit oskab soovitustega aidata.
minu kaalutud variandid:
Sony vaio, see 11.1" ekraaniga
HP 12.1" póóratava touch-screen'iga
Apple macbook 13.1" ekraaniga

sony nendest kóiga kallim, HP ja Apple enam váhem sama hinnaga...
núúd kaldun rohkem vist Apple' poole, kuigi see neist kóige suurem, samas HP'ga on see suurusevahe váike. Sony on ju vága hea, aga ma pole kindel kas tahan nii palju maksta ja kas ta seda topelthinda (vórreldes nende teistega) váárt on.

mida ma láptopilt tahan:
vóimalikult váike ja kaalult kerge
1-2 GB málu
váhemalt 80GB kóvaketast
wireless
(webcam - elab úle, kui ei ole)
hea graafika málu... ei tea tápselt kui palju on hea...
hea kvaliteediga ekraan, xblack, kui vóimalik

póhiliselt kasutaksin seda reisidel (seetóttu vaja váikest) ning ka muul ajal flimide vaatamiseks, tóótlemiseks, fotode tóótlemiseks

niisiis targemad, mida te soovitate?
 
algatajale 28. august 2007, kl 19.20
ML N710;)
Võta oma variantidest kaalult siis kõige kergem.
 
algataja 28. august 2007, kl 19.27
kaalult kóige kergem on Sony, aga see on ka topelthinnaga... mótlen just kas on ikka seda hinda váárt.
 
paks kass 28. august 2007, kl 19.46
vaio on igastahes parem kui miskne HP. üldiselt on tõesti oma hinda väärt,iseasi, et eestis on talle kindlasti võimalik kõvasti peale maksta. maciga ei hakka võrdlema, mac on religioossete eelistuste küsimus juba. kui vajad tingimata windowsi, võta vaio, sest windowsiga mac on nagu vahukoor heeringaga.

olen üllatunud, et kui põhiliselt kasutad seda reisides, ei ole aku pidavus sinu jaoks üks olulisematest kriteeriumitest. vaiol on see väga hea: 7-8 tundi. kuidas teiste mainitud mudelitega on,ei oska öelda.

paha asi on aga see, et vaiol pole eestis õiget edasimüüjat. kuidas on kohaliku garantiiga, peaksid uurima. kindlasti väga viletsasti.
 
kribla 28. august 2007, kl 20.23
dell
või siis ibm poeg lenovo
endal Lenovo ThinkPad X60
hp näppisin, nop, nop, nop
 
ma võtaks macbooki 28. august 2007, kl 21.46
sest ta on kõige turvalisem ja muretum
 
kkeke 28. august 2007, kl 21.46
dell on kvaliteedilt täielik õnnetus.
kui tahad korralikku võta vaio.
 
tegelikult parandan 28. august 2007, kl 21.47
ma ei võtaks ei delli ega sonyt ega hp-d sest neil on windows:) macbookil aga oma mõnus oss
 
ibm 28. august 2007, kl 23.52
julgen soovitada kas IBM X60 või X60s (slim)
Korralik äriklassi uue põlvkonna masin. Ekraan 12", hea aku ning kaal 1,3kg.

Minu meelest on IBM pikalt teistest ees!
 
olavsu1 29. august 2007, kl 00.21
jälle mac contra teised!!!!

sandikannel on parim ja kergeim :)

see peaks sobima :)

Ordi Enduro 5220B Pink+

Intel Core 2 Duo T5200, 1GB DDR2, 12,1" WXGA, HDD 160GB SATA, DVDRW, int. VGA, kõlarid+mikrofon, klaviatuur EST, Wifi, LAN 10/100,3x USB, Bluetooth, veebikaamera, kaal 1,9kg, aku kuni 1,5 tundi, VHB


Tootegrupp: Ordi sülearvutid
Tootja: Ordi

Hind: 12 990.00 kr

tal ei ole tarkvara kaasas, nii et valik on sinu mida juurde ostad või pirad, ise eelistaksin Mandriva linux 2007 powerpack'i
 
paks kass 29. august 2007, kl 11.24
kuule sõida seenele, mida sa siin soovitad. mida üks reisiv inimene teeb akuga, mis kestab ainult kuni 1,5 tundi? see asi ei vääri isegi läppari nime mu meelest. ainult paras lauapeal vooluvõrgus hoida.
 
algataja 29. august 2007, kl 11.29
jah, unustasin akut mainida, sonyl on see tóesti parim... samas enamus pikamaa lendudel on lennuki adapteriga vóimalik akut laadida...
tegelikult ostaks ilma pikemalt mótlemata sony, kui see nii palju kallim teistest ei oleks.

see poleks probleem, et sonyl eestis múúat pole - plaanin niikuinii selle (mille iganes kasuks ma lópuks otsustan) mujalt (usa vói hong kong) osta. muidugi sel juhul garantii arvatavasti euroopas ei kehti, aga garantii on niikuinii ainult 1 aasta..

aitáhh soovituste eest...
vaatan seda Lenovot ka, aga Delli koha olen kúll pigem halba kui head kuulnud..
 
k 29. august 2007, kl 12.07
minul dell xps, maksis küll 22 300.-, kui ise pisike, kerge ja aku peab 6 h ;) Ise väga rahul.
 
olavsu1 29. august 2007, kl 13.02
reisiarvutil on kaal ülioluline :) keegi ei tassi kaasas arvutit mis kaalub üle 2 kg

mina saan oma läpparit igalpool laadida kui tahan. töötab autosigaripesast ja väikelaeva 24v vooluvõrgust.

kaasas olev aku tuleb alati ära vahetada, vabrikus pannaksegi väikese mahtuvusega akud kaasa. mul on ka ainult 4400 mAh ja see täidab vaid UPS'i funksiooni.

kui raha palju siis võib muretseda läppari mis kaalub vähe, töötab akudelt nädala ja maksab ca 50k raha.


see siis peaks sobima, ainult kas hind sobiv on.
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/S%FClearvutid/61506/
 
algataja 29. august 2007, kl 13.23
viimasele: see pakutud dell on ju 15,4" ekraaniga - seega liiga suur. mina úle 13"-ist ei tahaks, kaalu ma seal ka táhele ei pannud.
hinna poolest on jah odavam kui sony vaio...
 
kribla 29. august 2007, kl 14.07
mis iganes sa ostad, ära neid ordi ja ml junnkäkke osta
dell teeb ka ja müüakse 13'' ja tiba väiksemaid
aga võta siis lenovo
ja lõpuks saad sa ju suure mahutavusega aku juurde osta
 
algatajale 29. august 2007, kl 15.41
Apple`i omadel on minu meelest väga nõme ikoonide süsteem.
Korralikud Dellid peavad väga hästi vastu, aga eks kõik sõltu suuresti konkreetsest isendist.
 
alfred 29. august 2007, kl 18.56
Oi, pisikestest ostaks Dell XPS1330, 13" ja niii armsa disainiga..
Mul paljudel sõpradel Dellid ja neil küll mingeid probleeme pole!
 
kratile 29. august 2007, kl 21.09
misasi on ikoonide süsteem?
süsteem nagu süsteem ikka või olen valesti aru saanud?
mäkidel aku kuni 6h
 
itimees 29. august 2007, kl 22.46
läpakate vastupidavusest siis...
enamus tootjaid teevad tavalisi odavaid junne (gar 1a) ja pro seeriat (gar 3a). kes räägivad delli, siemensi või ibmi viletsusest ja heast lagunemisvõimest siis arvatavasti pole tegu pro seeriaga.
autori poolt pakutud mudeliteest kõige asjalikum apple, teistel korpus ja klaviatuur nõrgad. reisimiseks võiks läpaka korpus vähemalt üle keskmise tugev olema.
omalt poolt pakuksin võrrelda applet ja ibm (lenovo nüüd) x60 mudelit. viimasel vajab hiir kõvasti harjutamist aga võimalik siiski õppida.
lisaks veel, et läpaka andmetes jutt: aku kuni 7 tundi, ei pruugi tähendada seitset tundi netis surfamist või filmi vaatamist. 7 veab siis välja kui üleliigsed voolutarbijad välja lülitada ja kaarte mängida.
 
kath 31. august 2007, kl 21.30
Mul on ML Notebook, täitsa rahul, kaalub mingi 2 kg ainult
 
hm 02. september 2007, kl 15.59
mina soovitaks ka Ordit.

neil on mingi 1,6 kg-ne 12,1''-ne mudel ca 15 tuhandega. aku kuni 5h.
garantii 2. aastat. ja kui probleeme esineb, teevad korda mitte ei aja jama.

Ise kasutan 2,15 kg-st Ordi läpakat ja olen rahul. Siiani (ostetud okt.2006; olen teine kasutaja) pole probleeme esinenud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!