Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
wifi
 
ABC 19. veebruar 2009, kl 20.29
Mis küll toimub? Ostsime uue arvuti, läpaka ja sellega selline jama, et iga u 5 minuti järel katkeb ühendus wifiga ja siis mõne minuti järel jälle ise ühendus taastub, väga tüütu. Eelmise läpakaga seda probleemi polnud, kas keegi oskab aidata mind, milles võib asi olla?
 
Tere 19. veebruar 2009, kl 20.41
Konrolli võrgukaardi draivereid ja vajadusel uuenda neid.
 
Teadja 19. veebruar 2009, kl 20.46
Signaalitugevusest puudu ei jää? Ühed läpakad püüavad wifi-signaali paremini kinni, kui teised.
 
Arvutitark 19. veebruar 2009, kl 20.46
Vähe infot... Eventlog ei näita põhjust...?

pinginud oled ühendust?
 
ABC 19. veebruar 2009, kl 21.03
Mis tähendab: Konrolli võrgukaardi draivereid ja vajadusel uuenda neid. Signaali tugevuse kohta ma ei oska õelda,ei tea kust seda vaadata, aga kirjas on nii:
Signal strength:excellent
Mis sa "arvutitark kirjutasid" ei saanud aru?
 
Arvutitark 19. veebruar 2009, kl 21.13
Et sedaet....ütlesin et kõik on korras :P
Tegelikult mõtlesin, kas ühendus iseenesest püsib? Ühenduse stabiilsust saab kontrollida pingides.
Milline ühendus teil on?
Elioni ühendust saab "pingida" nii:

Start--->Run--->cmd + enter
käsklus: ping neti.ee -t
Starmani ühendust pingides vist oli käsklus ping starman.ee -t

Seejärel tuleb rodu vastuseid. -t viitab põhimõtteliselt lõpmatule pingimisele. Võiks pingida mingi poole tunni jooksul, et veenduda, et ühenduses endas katkeid pole.

Tegelikult aga kaldun arvama, et teie arvuti ei tea, kas kasutada windowsi poolt juhitud käsklusi juhtmevaba ühenduse administreerimiseks või wifikaardi tootjapoolset aplikatsiooni.

Või võimalik, et ruuter viskab teatud aja pärast wifi välja...

>Või...
Või...
Või..

Kas sama ühenduse taga on ka mõni kaabliga ühendatud arvuti?
Kui jah, siis kas tollel ühendus stabiilne?
 
Arvutitark 19. veebruar 2009, kl 21.16
Konrolli võrgukaardi draivereid tähendab seda, et paremklõps "My Computer"--->Properties--->Task manager ja vaata, kas võrguseadmed(network devices) on korralikult installeeritud. Paremklõpsa seadmel ning proovi ntx "Update drivers" (automatically reccommended)
 
ABC 19. veebruar 2009, kl 21.25
kasutame terves majas ainult wifit ja kõikidel arvutitel ok, aga uus arvuti jamab?
 
Arvutitark 19. veebruar 2009, kl 21.28
Siis kas vaatsid neid draivereid...?
Ja kontrollisid, kas ühendust kontrollib windows (eeldan, et opsys win..?) või mõni muu aplikatsioon...?
 
ABC 19. veebruar 2009, kl 21.38
Start--->Run--->cmd + enter, seee annab mingi musta akna.....
c:\WINDOWS\system32\cmd.exe ja seal on midagi veel kirjas, kas see õige koht?
 
Arvutitark 19. veebruar 2009, kl 21.48
Must aken jah, sinna tulebki see pingimiskäsklus sisestada
 
ABC 20. veebruar 2009, kl 08.26
Nüüd ta vist pingib,mingid kirjad muudkui tulevad kuidas ja millal see katkestada?
My computer-propriets..... mulle ei anna task manager`i
 
Arvutitark 20. veebruar 2009, kl 09.10
Task manageri saad ka avada käsukonsoolist Start--> Run -->tipi käsklus: taskmgr --> ENTER.

Vaata pingimisel, kas katkestusi esineb. (seal roduskus kirjad tulevad mingi muudatus)
 
Arvutitark 20. veebruar 2009, kl 09.54
Näed...kiiruga ütlesin valesti - mitte task manageri pole sul tarvis aga Device manageri my computer propertsitest...
 
Arvutitark 20. veebruar 2009, kl 09.56
....mille saab ka Start--> Run -->tipi käsklus: devmgmt.msc --> ENTER.
 
ABC 20. veebruar 2009, kl 12.41
Kui olen sinna saanud, siis mida ma sealt vaatan?
 
ABC 20. veebruar 2009, kl 13.12
Pingimisega on nii, et muutused on vaid osas time, see varieerub 58-69 ms ja aegajalt läks üle saja, varieerudes vahemikus 118-148. Midagi muud seal ei muutunud.
 
ABC 20. veebruar 2009, kl 14.49
Hakkas jälle pihta, ennelõunal nagu probleeme polnud. Pingamisel nüüd ütleb katkestuse ajal:
request time out
hardware error
destination host unreachable
???
 
ABC 20. veebruar 2009, kl 15.33
ma ei tea kas mulle tundub, aga ühendusega oleksid probleemid nagu ainult siis kui läpakas on ilma juhtmeta s.t töötab aku peal mitte vooluvõrgus.
 
ABC 22. veebruar 2009, kl 16.59
Tere taas!
Tundub,et keegi ei viitsi selle minu wifi probleemiga enam tegeleda. Aga jah, olen jälginud ja wifi katkestab ühenduse iga natukese aja tagant ja siis ise auromaatselt taastab ühenduse, aga just siis kui juhe vooluvõrguse ei ole. Kui keegi oskab aidata siis oleksin väga tänulik!
 
galita 22. veebruar 2009, kl 22.14
Sind võib aidata, kui määrad seadetes käsitsi:
Preferred DNS Server
Alternate DNS Server
Kõu ühenduse puhul selline asi aitab ja ühendus on peale andmete sisestamist palju stabiilsem. Kuid igal teenusepakkujal on DNS serveri aadressid erinevad ja sa pead need andmed küsima oma teenusepakkuja käest. Vaata teenusepakkuja kodulehele, võib-olla saad sealt vajalikud andmed.
 
FWVHI. 30. juuli 2023, kl 12.37
https://et.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!