Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
kuidas saada subtiitreid?
 
hj 22. veebruar 2009, kl 21.30
kuidas ma saan subtiitrid filmile peale ja kust ma subtiitreid ise saan otsid? Aidake ja soovitage!
 
Teadja 22. veebruar 2009, kl 21.41
http://www.subclub.ee/subtitles.php.

Valid sealt oma sobiva, laed alla, pakid lahti ja siis sealt valid omale sobiva subtiitri ja tõstad selle filmile peale.
 
galita 22. veebruar 2009, kl 21.58
Kui kasutad Windows Media Playerit, siis vajad subtiitride peale tõstmiseks programmi.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 00.18
...nimega DirectVobSub ntx...,;p
 
galita 23. veebruar 2009, kl 12.00
Subtitle Workshop on ka vabararaline proge, millega saab subtiitreid filmi peale tõsta.
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 14.22
Ja kui vaadata filme VLC'ga või BSPlayer'iga, pole mingit eraldi programmi subtiitrite jaoks vaja.
 
hj 23. veebruar 2009, kl 16.34
aga kuidas ma peale tõstan nad?
 
hj 23. veebruar 2009, kl 16.37
Subclubis ei ole eriti palju subtiitreid ja kust saada just uuematele filmidele subtiitreid?
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 16.50
Kui tahad eestikeelseid subtiitreid, siis pead leppima just subclubiga, kuna paremat lihtsalt pole. Mis puutub uute filmide subtiitritesse, siis arvesta sellega, et keegi(sina või mina või keegi kolmas) omast vabast ajast peab need subtiitrid tegema/tõlkima ja sinna subclub'i üles laadima. Need ei ilmu sinna võluväel. Ja kuna suvalised inimesed tõlgivad, on tihti mõni koht natuke valesti tõlgitud.

Mina tõstan subtiitrid peale nii, et võtan sellest subtiitri-failist kinni ja lohistan selle filmi(avatud mingi programmiga ja käib juba) peale ja lasen lahti ja ongi subtiitrid olemas.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 17.27
Piisab,kui filmi ja subtiitrifail oleks samanimelised ja samas kaustas.99,9999999% player'itest leiab seejärel nad ise üles või teevad seda windooza all "koodekpäkkides" olevad jubinad.Et vilmi vaatamine eeldab koodekite olemasolu,on inime üldjuhul noid default installeerides juba kõik vajaliku vilmi subidega vaatamiseks arvutisse paigaldanud.
Uuematele filmidele saab subtiitreid tõlkides,;p
või tellides SubClubis.
 
yx 23. veebruar 2009, kl 17.50
Coodekpakid on saatanast ja tekitavad aint rämpsu juurde arvutisse, nagu teadja ytles VLC. http://reg666.blogspot.com/2008/03/vlc-media-player.html siin pikemalt sellest kirjutand.
Mis supakatesse puutub siis on paraku nii, et uuematele sa neid subclubist ei leia ja usu mind-keegi ei varja kuskil uusi supakaid;)
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 18.07
Koodekpäkid on saatanast siis,kui ei tea,mida teed,;D
Algajale sobib hoopis FFDShow.
Mis VLC'sse puutub,siis jubin,mis on vääga tubli linuxi all ,meeldib mulle windooza poole peal palju vähem.
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 20.21
Heh, mul installitd koodekitest vaid DivX ja Xvid ja ei midagi rohkemat ja vaatan kõik tõmmatud filmid oma BSPlayer'iga ära. Kui nüüd keegi solvub, siis vabandust, aga mina ütleks, et ainult loll kasutab koodekite pakke. Koormab mõttetult arvutit ja kasu pole neist midagi. Keskmisel arvutikasutajal pole vaja enamat, kui Divx'i ja Xvid'i. Ja VLC puhul pole ka neid vaja.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 21.31
Kui sa vilme ei töötle,pole ka XviD'i ja DivX'i vaja,:D
Ja üleüldse,keskmine arvutikasutaja vahib tänapäeval .mkv'd.
Nimelt kõik normaalse kvaliteediga vilmid tänapäeval .mkv konteineris h264 koodekiga kodeeritud ,mitte .avi ja XviD'ga.
Nii et ,austatud Teadja,soovitaks eilne päev(divx-xvid) rahule jätta ja installida endale HaaliMediaSplitter ja h264 koodek,et mitte "keskmisest arvutikasutajast" päris lootusetult maha jääda,;)
 
galita 23. veebruar 2009, kl 21.41
divx ja xvid koodekid ei ole kaugeltki veel eilne päev. Kõikide dok.filmide jaoks, mida olen vene saitidest tõmmanud, on vaja läinud kas divx või xvid koodekit. Rohkem läheb vaja xvid koodekit. Ja pole ka avi formaat kuhugile kadunud.
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 21.56
Jakir, minu kätte pole sattunud veel kunagi ühtegi .mkv'd. Seega ei oska seda kommenteerida. Sest kõikjal on lihtsalt .avi'd. Kust sa tõmbad oma .mkv'd? Prooviks järgi.
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 22.08
Vaatasin, mida isohunt'is pakutakse mkv formaadis ja absoluutselt mitte kui midagi. Mis keskmisest kasutajast sa siin räägid? Vaatasin Demonoid'i ja seal isegi leidus päris palju, aga kõik megasuured. Miks hakata tõmbama kuue gigast filmi, mida vaatad elus vaid ehk 1 kord? Ainult kvaliteedifriigid vaatavad selliseid. Ma parem tõmban torrentitega poole tunniga - 2 tunniga(oleneb kust tõmmata) või rapidshare'ga 10 minutiga 700 megase dvdrip'i(ka täiesti vaadatav kvaliteet ja kusjuures just keskmisele kasutajale). Aga kaua läheks mul 6 gigaga? Rääkimata siis sellest mahust, mis kettal ruumi võtab. Ma parem sama ajaga tõmban omale kaheksa 700 megast filmi, kui selle ühe suure.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 22.34
Jedem Das Seine.
Keskmise 1080p.mkv (suurus~8-10GBB) tuleb alla kusagil 4h.Nomis vahet - tund,neli,kuus tundi?
Minu arust piisavalt kiiresti ikkagi.Jutt "kvaliteedifriikidest" aga on ...
e-ee ...
ebakompetentne - sry.
Arvutiekraanil ei ole mingit vahet jah.Aga kui vaadata korralikus telekas,siis küll.No ei ole 700Mb vilm seal vaadatav!Jama on!
Kui vaatad seriaale,sikuta mõni seeria 720p(või 1080p) alla ja vaata seda korralikus FullHD telekas.Kui puudub kodus võimalus,mine sõbra juurde.Ja siis võrdle sellega,mida TV3'st või Kanal2'st näed ...
Mu esivanem rääkis midagi analoogilist kui sina ...
kuni "demonstratsioonesitluseni".Siis oli vähemalt talle kõik selge,:D
Mis puutub ruumi - no tänapäeval on HDD'd suht odavad;välise HDD vahetamine võtab ~minuti ... no milles probleem?
btw,kui ikkagi .avi juurde jääd,siis soovitan eelistada BD-Rip'e.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 22.44
to galita:
kasuta parem FFDShow'd.Siis pole sinu jaoks enam mingit vahet,millega vilm kodeeritud on.
Ja .avi on siiski eilne päev.Asi liigub kindlalt HD suunas ja siin tagab h264 koodek tunduvalt parema pakkimiskvaliteedi kui XviD,.avi on aga tunduvalt ressursinõudlikum kui .mkv.
Ja ka rauapoolne toetus .mkv'le aina paraneb.Kui veel pool aastat tagasi leidus .mkv'd mängivaid DVD-mängijaid üksikuid,siis nüüd on neid juba kümneid.Ilmselt on aasta pärast igal normaalsel DVD/BD-mängijal .mkv tugi.
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 23.02
Jakir, oleksid võinud kohe öelda, et räägid telekast vaatamisest. :D Sellega olen täiesti nõus, et telekas vaja natuke kvaliteetsemat. Aga siiski antud teemas jutt ju arvutis vaatamisest. Ja seega mina lähtusin ka vaid sellest. Sina aga märkamatilt läksid telekale. Seega jään enda juurde. Ei näe mõtet tõmmata 6-10 gigast filmi, kui selle asemel saaksin tõmmata 8-... täiesti vaadatavat filmi. Seda siis muidugi arvutis.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 23.18
Ma vaatangi vilme arvutis,anlt et telekaekraanil,;p
btw,
kuskohast sa neid vaadatavaid vilme nii palju leiad?
Ei tehta neid nii palju ju,:D
 
Teadja 23. veebruar 2009, kl 23.33
Noh, mina vaatan ainult oma läpaka 15,4" ekraanil. :D Ja igasugune 700 megane dvdrip on täiesti vaadatav. :D Sellest ka minu selline eelnev jutt. :)

Üldiselt tõmban filme torrentitega kas isohunt'ist või siis demonoid'ist(märksõna "aXXo"), aga hiljuti üks tutvustas Rapidshare'ist tõmbamist ja see on suurepärane. :D Vaata, kui torrentitest saad normaalse kiirusega tõmmata vaid uuemaid filme, kuna neid jagatakse(vanemaid ei jagata ja seega neid ka ei saa), siis rapidshare'iga tõmbad ka vanu filme maksimumkiirusega, mida sinu Internett võimaldab. Näiteks testimise käigus tõmbasin 1985 aasta filmid Back to the Future 1; 2 ja 3(muideks üks aegade parimaid filme) mingi poole tunniga. Kusjuures siis vahepeal tõmbas mul 1 mega sekundis, mis on ju suurepärane(võibolla mitte sulle. :D Äkki sul lihtsalt kiirem nett. :D). 700 mega teeb siis järelikult 7 minutit. Aga Rapidshares sellisel juhul pead olema liikmeks registreeritud, mis maksab. Aga usu mind, kui saad sealt omale mkv-filme tõmmata, siis ma arvan, et ükski teine tõmbamisvõimalus sulle enam rahuldust ei paku. :D Vähemalt mitte nii palju. :D Mina näiteks pole kunagi varem kuskilt ühtegi filmi nii kiirelt tõmmanud, kui Rapidshare'st. :D Soovitan kindlasti proovida, kui juba proovinud pole.
 
Jakir 23. veebruar 2009, kl 23.54
No ka läpakale annab ju välise HDD külge ja teleka taha panna.
btw,freeexchange.ru jagab hetkel 720p formaadis,küll.avi h264, toda Back To The Future'd;kõik osad.Audio nii inglise kui venekeelne.Nii et kui tahad toda vilmi korraliku kvaliteediga,siis ...,;p
Ainuke asi,et .avi'na tahab ta võimsamat masinat,nii et ehk on mõttekam hiljem .mvk konteinerisse ümber pakkida,õnneks võtab see aega vaid mõne minuti.
 
Teadja 24. veebruar 2009, kl 00.01
Annab küll jah, aga siiski ma ei viitsi jamada. :D Lihtsam otse läpakast vaadata. :) Ütleme nii, et mina olen rahul ja hetkel ei tunne muu süsteemi järele vajadust. :)
 
mina teen nii 01. märts 2009, kl 11.21
Subtiitreid saab tõmmata sealt : http://www.subclub.ee/subtitles.php

Muretse endale BSPlayer, seda saab netist tasuta alla laadida, pane selle programmiga film mängima, siis filmi peal vasak hiireklõps, avaneb menüü, siis sealt vajutad subtitles , valid oma arvutist soovitud subtiitrid, vajutad ok. ja ongi subtiitrid filmi peal. See on siis arvutis vaatamiseks.

Kui soovid telekast vaadata, siis pead plaadile tõmbama:

Filmi pealkiri.avi
Filmi pealkiri.sub
 
hhuvi . 13. aprill 2009, kl 21.55
Kui soovid telekast vaadata, siis pead plaadile tõmbama:

Filmi pealkiri.avi
Filmi pealkiri.sub

kuidas ma seda teen ?
mul on subtiitrid kahe failina , aga plaadile koos filmiga panna ei saa .
 
Fucs 14. aprill 2009, kl 10.08
Sul peab olema filmi fail ja subtiitrite fail. Arvutis olevate pleieritega vaatamiseks pole eriti oluline, mis formaadis on subtiitrite fail. Küll aga võib osutuda see oluliseks erinevate DVD playerite puhul, kui soovid filmi arvutiväliselt vaadata. Enimlevinud Divx subtiitrite failitüübid, mida toetavad ka paljud DVD playerid, on *.sub ja *.srt . Seepärast peaks subtiitrid olema filmiga samal plaadil kas "subtiitrid.sub" või "subtiitrid.srt" formaadis. Subtiitreid ühest formaadist teise saab konvertida programmiga TimeAdjuster või SubtitleWorkshop (esimene neist peaks olema lihtsam kasutada). Nende programmidega saab ka subtiitreid liita või lahutada (kui on kahe või enama CD versioonid jms)

Seega sul peaks olema järgmised failid:
Filminimi.avi (või Filminimi.mpg)
Filminimi.sub
Filminimi.srt

Soovitavalt siis nii sub kui srt subtiitrid (või kui on teada millist subtiitrite formaati sinu DVD player toetab, siis võib olla ka ainult üks, vastavas formaadis subtiitri fail)

Kirjutad need kolm (või siis kaks) faili plaadile. Oluline on jälgida, et subtiitrite failinimi enne kolmetähelist laiendit failinime lõpus (sub või srt siis) oleks täpselt sama mis filminimi:

Näiteks: ÖÖ_ja_Päev.avi ja ÖÖ_ja_Päev.sub
Viimanereliikvia.avi ja Viimanereliikvia.sub
jne.

Teiseks oluliseks asjaks on see, et sa saad plaadi kirjutada koos subtiitritega ainult DATA formaadis mitte VIDEO formaadis. VIDEO formaadis (Video CD; Super video cd SVCD; Video DVD jne) plaadi kirjutamiseks peavad subtiitrid olema "kleebitud" filmi külge või DVD puhul konverditud DVD subtiitrite formaati.

Vaata neid linke, ei hakka uuesti üle kirjutama:

http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=67&i=26711&t=26711

http://www.hot.ee/madisedvd/juhendid/subtiitrite_lisamine_DVD_to_DVD.htm
 
krissu 17. aprill 2009, kl 17.52
mmm...tõlgi ise?
mina näiteks olen mitmele filmile tõlkinud ja kõik kes neid on alla tõmmanud, tunduvad olevat rahul:)
 
appi , 17. aprill 2009, kl 21.02
okei , aga kuidas ma seda teen ? :S
 
okas 17. aprill 2009, kl 21.55
sublandist
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!