Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Windows 8
 
vead??? 30. aprill 2013, kl 15.29
Mina aga lugesin umbes kuu aega tagasi ÜHTE artiklit sellest et Maale tegid dessandi üle 200 rohelist värvi ja kolme silmaga tulnukad.
Tundub, et "galita" pole ise Win 8't proovinudki või kui on, siis selle mingit eelversiooni ja sellelegi pihta saamata.
Ei maksa siin mingit ühte Linuxsijumaldaja või mingi muu segase artiklit niiväga reklaamida ja suure tõena esitada.

Kui kunagi ammu ilmus välja Windows XP, siis oli ka suur kisa ja mahategemine ning teatud määral ka õigustatud. Kuid pärast SP2 väljailmumist oli hoopis teine lugu.

Sama lugu oli ka Windows 7 väljailmumisel.

Windows 8 on väga hea opsüsteem, mis teeb paljudes asjades Windows 7'le ära! Jah, Win 8 suureks puuduseks on see uus Metro või Modern UI kasutajaliides ja veel kehvad Store appid, aga nende parandamine käib.
Kui see Metro ei meeldi, siis võib sinna ka mitte ümber lülituda ja oodata kuni "seal" asjad paranevad.

Suvel ilmub välja tasuta Windows 8.1 ja sellega kaasnevad ka parandused ning uuendused, näiteks see "Start" nupp tuleb jälle tagasi jne.
 
:) 30. aprill 2013, kl 16.30
Mina ei tea, kuidas see nüüd itimeestele tundub, aga tavakasutajana ma Start-nupust enam mingit puudust ei tunne, näpud harjusid nädalaga ära, kuhu minema peavad. Ega midagi pole ju kaduma läinud, on lihtsalt teises kohas või töötab teisel moel, harjumise asi.
Metro ei sega üldse, pigem meeldib - suva, mida vaja, toksi ainult esitähed ja juba ongi leitud, kui otse kesk ekraani ei asu.
Kuulsin üht sõpra kurtmas, et midagi ei saa ristist sulgeda, ei Excelit, ei Wordi, ei Chrome`i. No ikka saab ju, pole miskit muret.
Kui põhilised asjad (tööprogramm, Outlook, ID-tarkvara, Excel ja Word) töötavad, siis olen igati rahul.
Esimesel nädalal oli tõesti seiklusi ja eksirännakuid, aga isegi mu täiesti arvutivõhikust mees pole viimastel päevadel enam vana XP-ga masinat tahtnud lahti teha, kuigi algul vandus sellele igavest truudust:)
Kõige tüütum ja harjumatum oli mu jaoks OE 6-lt Outlook 2010-le ületulek, aga ega ma muidugi eriti guugeldada ega manuaali lugeda ka ei viitsinud.
 
Prewiew to RTM 01. mai 2013, kl 12.00
Et win 8 kasutaja siis kui on juba installitud ei saa ma seda cversion.ini muuta. Tegin otsingu aga installituna ei näita kuskil seda faili.
 
win 8 kasutaja 01. mai 2013, kl 19.08
@"Prewiew to RTM"

See käib teistmoodi:

1) Kui Sul on see Win 8 ISO fail alles (või lae ta uuesti Internetist alla), siis pead selle ISO faili kõigepealt ekstraktima, st "lahti pakkima" - kasuta selleks näiteks 7-ZIP tasuta programmi.

2) Seejärel leia sealt üles n:\sources\cversion.ini fail ja ava see cversion.ini fail Notepad tekstiredaktoris ning muuda seal kaks 8508 numbrit 7100'ks ja salvesta see fail. Selline pilt peab notepadis tulema:

[HostBuild]
MinClient=7100.0
MinServer=7100.0

3) Lõpuks käivita sealtsamast n:\sources\ kaustast setup.exe, et alustada Win 8 installi (n:\sources\setup.exe).

NB! Kui Sa käivitad setup.exe juurkaustast, siis see ei tööta!
 
Prewiew to RTM 02. mai 2013, kl 14.44
Jah ma seda tuubist vaatasin aga kui see on juba kettale ainukese op süsteemina peale pandud siis nähtavasti ei anna rtm muuta.
 
Win 7 File Recovery 02. mai 2013, kl 14.45
http://landfield.pri.ee/Windows-8/Recovery_media.html
Seal on see windows 7 file recovery et kui olen file exploreris ja teen otsingut kogu kõvakettale mis ma sinna otsingusse panema pean et sama programmi leida. Selle nimega küll midagi ei andnud.
 
mida otsid? 02. mai 2013, kl 17.43
1)Vajuta "Windows" klahvi, et minna uuele Metro 'Start' ekraanile.
2) Alusta klaviatuurilt sõna "recovery" (ilma jutumärkideta) sisestamist.
3) Seejärel kliki otsinguekraanis paremal "Settings" lingile ja saadki vajaliku kätte. Klikid sellele ja ta käivitatakse tavalises (Win 7) töölauas / kasutajaliideses.

Jõudu!
 
win 8 kasutaja 02. mai 2013, kl 17.48
Ega anna küll. Kui tahad niiväga seda RTM versiooni, siis vii oma olulised andmed ajutiselt mujale (näiteks välisele kõvakettale) ja installeeri Win 8 uuesti, aga juba RTM versioonina.
 
Win 7 File Recovery 02. mai 2013, kl 20.30
Nii saab jah aga huvitav kui olen file exploreris ja teen tervele kõvakettale otsingut ning panen terve programmi nime ja ka eelnevalt hide folderid maha võtnud ei anna midagi.
 
File Explorer 02. mai 2013, kl 20.53
File Explorer'i kaudu Sa ei saagi teda leida, sest sealne otsingusüsteem ei otsi süsteemi enda sisseintegreeritud programme / utiliite.
Sealtkaudu saad otsida ainult faile (+ kaustad, kontaktid, mängud, lingid, filmid, muusika, pildid, pleilistid, TV, videod, ülessanded, veebi ajalugu jne - ka siintooduid võib osaliselt nimetada failideks).
 
Win 7 File Recovery 02. mai 2013, kl 21.24
Mjah seitsmel oli control panelis bacup recovery kus said kohe asjale ligi ilma et pidid enne mingi otsinguga jändama.
 
mnjaa 03. mai 2013, kl 00.15
Win 8 puhul on paljud asjad viidud üle sinna uude PC settings ekraani alla.
Üldiselt on aga see uus Metro / Modern UI kasutajaliidese otsingusüsteem parem kui see oli Windows 7 puhul.
 
Finn 04. mai 2013, kl 20.12
CMD
dir D:\ /A-D /O:N /S /B
Lahendus kui tahad plaadil olevatest kiirkorralduste nimedest copy paste teha
 
W8 Preview 06. mai 2013, kl 00.30
Kas kellelgi on olnud ka probleeme netipulga külgeühendamisega Previewi puhul.
 
Windows Phone 08. mai 2013, kl 23.55
Kas kaheksale mingit telefoniprogrammi ka sisse juba programmeeritud on mäletan et 95 oli vist nimega windows phone või midagi taolist.
 
ei ole 09. mai 2013, kl 00.14
Ei ole, aga sa võid Store poest Skype appi alla tirida; osa kiidab seda, osa laidab; ise pole veel proovinud.
 
Windows Phone 09. mai 2013, kl 11.41
https://pood.tele2.ee/et/serviceplans/572
Ma mõtlen sellist varianti et ei tõstaks simi telefoni ümber vaid asi toimiks läbi arvuti aga skypega kui tavatelefonile helistan siis pean hakkama sellega eraldi mässama raha laadima ja konto tegema et peaks saama ka siis otse aga siis oleks mingit programmi helistamiseks veel arvutisse vaja.
 
proovi seda 09. mai 2013, kl 15.09
Seal pakutakse midagi taolist (võib olla):

http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop
 
Ultrraz 09. mai 2013, kl 15.56
päris tüütu on seda 8 downgrade´ida 7 peale aga hakkama lõpuks sain :) asi on ikka nii keeruliseks aetud, et tavakasutaja ei saaks seda maha ja kasutaks uut käkki edasi. windowsi puhul kehtib siiani reegel et üle ühe on õnnestunud versioon.. xp ja 7 on ok, teised on prügikasti kaup.
 
mida keerulist? 09. mai 2013, kl 17.07
Huvitav, mida keerulist seal on?

Kui said kompuutri Windows 8 baasversiooniga, siis Sa ei saagi downgrade't teha.
Kui said poest Windows 8 Pro masina, siis käib küll asi väga lihtsalt: Lülitad BIOS menüüs UEFI ("Secure Boot") vahendi välja ja lülitad selle asemel "Legacy Boot" funktsiooni sisse. Seejärel paned seal esmaseks buutimise seadmeks CD/DVD-seadme või siis USB seadme, salvestad sätted ja teed restardi.
Kasutad oma Windows 7 installeerimise DVD-plaati (või USB mälupulka) ja alustadki Win 7 installeerimist. Sul peab ka Win 7 tootevõti olema.

Kõik Win 8 kompuutrid ei sobigi selle downgrade'i jaoks, hiljem tekivad probleemid.
 
Windows Phone 09. mai 2013, kl 22.17
Proovisin tundub et see ei ole päris see vaja on siis lihtsalt programmi millega saab simi pealt helistada ilma et ma peaks simi telefoni ümber tõstma. Kaheksal on ka selline koht nagu phone and modems ma ei tea kas sealt tuleb ka midagi seadistada.
 
külastaja 10. mai 2013, kl 01.08
mida keerulist? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Huvitav, mida keerulist seal on?
>
> Kui said k
> ompuutri Windows 8 baasversiooniga, siis Sa ei saa
> gi downgrade't teha.
> Kui said poest Windows 8 P
> ro masina, siis käib küll asi väga lihtsalt: Lülit
> ad BIOS menüüs UEFI ("Secure Boot") vahendi välja
> ja lülitad selle asemel "Legacy Boot" funktsiooni
> sisse. Seejärel paned seal esmaseks buutimise sead
> meks CD/DVD-seadme või siis USB seadme, salvestad
> sätted ja teed restardi.
> Kasutad oma Windows 7
> installeerimise DVD-plaati (või USB mälupulka) ja
> alustadki Win 7 installeerimist. Sul peab ka Win
> 7 tootevõti olema.
>
> Kõik Win 8 kompuutrid ei
> sobigi selle downgrade'i jaoks, hiljem tekivad pr
> obleemid.


Mida sa probleemide all mõtled? Et ketas on GPT partisioonitabeliga, mis ei võimalda seitsmel bootida?
Tuleb MBR-i ümber konvertida.
 
mida keerulist? 10. mai 2013, kl 09.03
1) @Windows Phone

Ma ei saa aru, et mida Sa täpselt tahad, aga proovi algul seda "Phone and Modem" varianti (sinna pead siis parameetrid sisestama) ja seejärel "Add device" vahendit (seda on loogilisem kasutada).

2) @külastaja

Probleemid, mis võivad tekkida:

* Mõni poest saadud Win 8 kompuuter (sülearvuti/tahvelarvuti) ei toetagi tagasiminekut Windows 7'le (uus form-factor).
* Windows 8 kompuuter omab uut UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) vahendit koos Secure Boot ja Fast Startup funktsioonidega. Need kasutavad kõvaketta partitsioneerimiseks GPT (GUID Partition Table) funktsiooni, aga Win 7 masinad kasutavad selleks vana MBR (Master Boot Record) vahendit, mis oli rootkittide poolt üsna kergesti rünnatav.
Jah, sul on õigus just selle GPT osas ja siin tuleb enne Win 7 installi kõvaketas täiesti puhtaks PÜHKIDA (selleks sobib näiteks DBAN programm).
Peale selle tuleb BIOS'is ka see "Legacy Boot" või midagi sarnast sisse lülitada.
* Ikka see draiverite probleem: Pärast Win 7 installi, leiad, et mõni riistvara ei tööta ja sa ei saagi sobivaid draivereid alla tirida, sest Win 8 kompuutri tootja ei paku neid lihtsalt (pole huvi/stiimulit).
* Ka tarkvara tugi kaob, sest Sa ei jooksuta enam oroginaalset opsüsteemi.
* On veel muid probleeme, ei tule kohe meelde, aga sellestki piisab.

Ühesõnaga, enne kui alustada seda "downgrade'i" protsessi, tuleb hoolikalt asi lahti mõelda ja uurida ka oma kompuutri kodulehelt, et kas see üle-üldse võimalik on ja et millised jamad võivad sellega kaasneda.

Ka Win 7 aktiveerimisega tekivad probleemid, saab ainult helistamise teel (robotiga jne) ja kui see ei aita, siis tuleb helistada juba Microsofti tugiteenuse "elavale" isikule ja selgitada talle olukorda jne... TOOTEVÕTI peab nii- või naa olema.
 
mida keerulist? 10. mai 2013, kl 10.07
Veel lisaks:

Ma ei saa aru, et kuidas see pseudoprobleem selle "downgrade'i" osas saab üle-üldse tekkida!?
Poest saab veel ka Win 7 kompuutreid, miks neid Win 8 kompuutreid üldse ostetakse kui see Win 8 nii ebameeldiv on?
Enne uue kompuutri ostmist saab seda Win 8 opsüsteemi ju alati proovida ja seda täiesti ametlikult. Teda saab proovimiseks installida ka üsna vanasse kompuutrisse ja teda võib installida kas teise tühja partitsiooni või virtuaalmasinasse või virtuaalsele kõvakettale (VHD - lihtsaim variant). Proovid ära ja kui ei meeldi, siis viskad ta nasinast mõne hiireklikiga välja ning kogu moos. Seejärel lähed reipalt poodi ja ostad selle Win 7 kompuutri.
Kui oma masinas ei taha (ei saa) katsetada, siis saab seda teha mõne tuttava juures, kellel see Win 8 juba olemas on.
Ja alati saab ka onlainis selle Win 8'ga tutvuda ja tema olemust uurida. Neid saite on palju, kus seda teha saab ja kui inglise keelega on raskusi (eriti just arvutiterminitega), siis võib näiteks minna sinna

http://landfield.pri.ee/Windows-8/Windows_8.html

kodulehele, kus on kõik puhtas eesti keeles ette "joonistatud".

Üldjuhul ei tasu see "downgrade" ennast kohe kuidagi ära ja ei maksa seda üldse alustadagi. Parem on seda Win 8 natuke rohkem tundma õppida ja kogu lugu.
Pole sel Win 8'l midagi häda ja need tema kirumise põhjused on üldjuhul "laest" võetud. Kui see veel kehvavõitu teine uus Metro kasutajaliides ei sobi, siis võib ju tegutseda ka ainult selles vanas töölaua kasutajaliideses (see on ju täiesti "tuttav").

Sügise poole ilmub ka Windows 8.1 "Blue" ja seal on lood veelgi paremad, tean, sest olen paari build'i juba proovinud.
 
külastaja 10. mai 2013, kl 13.14
siin tuleb enne Win 7 installi kõvaketas täiesti puhtaks PÜHKIDA (selleks sobib näiteks DBAN programm)."


Et GPT konvertida MBR-i võib kasutada kohe mõnd partitsioneerimisprogrammi. AOMEI Partition Assistant Professional Edition ja MiniTool Partition Wizard Server Edition omavad sellist funktsiooni.Samuti on võimalik see vabavaralise Parted Magic Live CD abil.
 
mida keerulist? 10. mai 2013, kl 16.57
Loomulikult võib, variante on ju igasuguseid.

Põhimõtteliselt võib ka Win 7 installeerimise algfaasis valida oma kõvaketta või partitsiooni formaatimise. Sealtkaudu saab ka partitsioone kustutada, uusi luua, neid formaatida.
Pärast formaati luuakse installi käigus nii- või naa sobiv MBR jne.
Peamine on see et Win 7't ei installitaks vana Windows 8 peale. Kõige parem on seal kõik partitsioonid kustutada (poest võib saada Win 8 masina, kus on juba paar-kolm partitsiooni olemas) ja luua üksainus uus partitsioon. Küll pärast on aega juba Win 7 enda sees neid partitsioone luua (soovi korral).

Selle DBAN puhastaja näite tõin nii muuseas, ta on küllalt "agressiivne tööriist" ja ega tema kasutamine kohustulsik ole.
 
Administraatori konto 02. juuli 2013, kl 22.41
Kas ma saan seda eemaldada ka kui tahan. Et control panelis on küll remove user account aga nagu päris eemaldada vist ei saa. Või siis äkki saaks seadistada nii et sisselülimisel ei küsiks passwordi. Win 8.1 prewiew on siis.
 
külastaja 03. juuli 2013, kl 01.16
Administraatori konto Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas ma saan seda eemaldada ka kui tahan. Et contro
> l panelis on küll remove user account aga nagu pär
> is eemaldada vist ei saa. Või siis äkki saaks sead
> istada nii et sisselülimisel ei küsiks passwordi.
> Win 8.1 prewiew on siis.


Administraatori kontot ei tohi sa mingil juhul eemaldada.
Sealtsamast saab ka parooli maha võtta.Soovitaks sul hoopis lisaks admini kontole teha endale veel tavakasutaja konto ja kasuta siis seda ilma paroolita.
 
Administraatori konto 03. juuli 2013, kl 17.01
Make changes to my account pc settings
Change user account control settings
Change your account type
Change account name
Change password
Kus seal seda passi maha võtta saab.
 
Kompu 03. juuli 2013, kl 17.09
http://landfield.pri.ee/Windows-8/Automaatne_logimine.html
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!