Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
tele2 petab
 
rutt 09. mai 2013, kl 20.32
kavatsen pöörduda tarbijakaitsesse või parem ajalehte. paistab, et nad rõhuvad inimeste lollusele või viitsimatusele asja ajada, aga tegu on ilmselge pahatahtliku petmisega. ostsin hiljuti tele2-st uue telefoni (mitte nuti-). rõõmsalt ütles müüja, et internet on seal sees ja kaks kuud tasuta. Ma netti praegu telefonis ei vaja, aga mõtlesin, et kui "tasuta" kaasa tuleb, las siis kaks kuud olla. igaks juhuks küsisin, et kui hakkab meeldima, kas annan siis kahe kuu pärast teada, et las jääb. ei, vastas müüja veidi punastades, teada tuleb anda siis, kui te enam seda ei soovi. nojah, hea et küsisin. selgus, et ma seda siiski ei vaja, ja andsin tele2-le teada, et soovin internetipaketist loobuda. kõik läks valutult. siis aga tekkisid mulle imelikud internetiarved, keegi kratt oli käinud minu telefoniga netis siis, kui kindlalt keegi seda telefoni ei kasutanud. kirjutasin tele2-le ja selgus, et mul pole küll enam internetipaketti mobiilis, aga internet on ikka ja telefon käib ise netis rakendusi uuendamas. kui ütlesin, et soovisin ju internetist mobiilis lahti saada, vastati, et selle "ärakaotamine" maksab 3.50. leian, et mind (kindlasti paljusid teisigi) on mitmel korral petetud, kuna esiteks juba telefoni ostes ei teavitatud, et internetist loobumine maksab, ja teiseks ei teavitatud sellest ka siis, kui loobusin internetipaketist, arvates ise, et loobun internetist oma telefonis. ma ei ole kunagi avaldanud soovi omada telefonis internetti, see on mulle n-ö pähe määritud ja loobumise eest pean maksma raha! tahaks näha, millistest õigusaktidest tuleneb tele2 õigus niimoodi käituda. see on ülimalt solvav!
 
Tônis. 09. mai 2013, kl 21.16
Jahh, tõsi, rumalus on kulukas lõbu.

Igasuguseid teenuseid või mitteteenuseid keelatakse või lubatakse telefonis endas ja mitte helistamise teel.
Üllatuse oleks ära hoidnud, kui oleksid taibanud veidike oma imelise telefoni kasutusjuhendit lugeda ja seal kirjapandu järgi ka tegutseda.
Aga kuna sul ilmselt puudub lugemis-, ja/või arusaamisoskus siis polegi midagi parata.

Edu kaebuste kirjutamisel ja enesest veel rumala mulje jätmisel.
 
sama siin 09. mai 2013, kl 21.16
jep minu kaks tuttavat on samas olukorras ... ka kindlasti ei kasutanud nad telefonis netti ja keegi teine ei saanud ka seda teha, samas summa on liiga väike et üksikisik viitsiks sellega tegelda.
 
olavsu1 09. mai 2013, kl 21.23
Tônis. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jahh, tõsi, rumalus on kulukas lõbu.
>
> Igasug
> useid teenuseid või mitteteenuseid keelatakse või
> lubatakse telefonis endas ja mitte helistamise tee
> l.
> Üllatuse oleks ära hoidnud, kui oleksid taib
> anud veidike oma imelise telefoni kasutusjuhendit
> lugeda ja seal kirjapandu järgi ka tegutseda.
> A
> ga kuna sul ilmselt puudub lugemis-, ja/või arusaa
> misoskus siis polegi midagi parata.
>
> Edu kae
> buste kirjutamisel ja enesest veel rumala mulje jä
> tmisel.

seda enam on sellistel isikutel vaja terminale (olgu see mis tahes kujuline, mobiil, laptop, tahvel, desktop, miditower) kus neil endil pole midagi vaja hallata.
 
Jakir 09. mai 2013, kl 22.01
rutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kavatsen pöörduda tarbijakaitsesse või parem ajale
> hte. paistab, et nad rõhuvad inimeste lollusele võ
> i viitsimatusele asja ajada, aga tegu on ilmselge
> pahatahtliku petmisega. ostsin hiljuti tele2-st uu
> e telefoni (mitte nuti-). rõõmsalt ütles müüja, et
> internet on seal sees ja kaks kuud tasuta. Ma net
> ti praegu telefonis ei vaja, aga mõtlesin, et kui
> "tasuta" kaasa tuleb, las siis kaks kuud olla. iga
> ks juhuks küsisin, et kui hakkab meeldima, kas ann
> an siis kahe kuu pärast teada, et las jääb. ei, va
> stas müüja veidi punastades, teada tuleb anda siis
> , kui te enam seda ei soovi. nojah, hea et küsisin
> . selgus, et ma seda siiski ei vaja, ja andsin tel
> e2-le teada, et soovin internetipaketist loobuda.
> kõik läks valutult. siis aga tekkisid mulle imelik
> ud internetiarved, keegi kratt oli käinud minu tel
> efoniga netis siis, kui kindlalt keegi seda telefo
> ni ei kasutanud. kirjutasin tele2-le ja selgus, et
> mul pole küll enam internetipaketti mobiilis, aga
> internet on ikka ja telefon käib ise netis rakend
> usi uuendamas. kui ütlesin, et soovisin ju interne
> tist mobiilis lahti saada, vastati, et selle "ärak
> aotamine" maksab 3.50. leian, et mind (kindlasti p
> aljusid teisigi) on mitmel korral petetud, kuna es
> iteks juba telefoni ostes ei teavitatud, et intern
> etist loobumine maksab, ja teiseks ei teavitatud s
> ellest ka siis, kui loobusin internetipaketist, ar
> vates ise, et loobun internetist oma telefonis. ma
> ei ole kunagi avaldanud soovi omada telefonis int
> ernetti, see on mulle n-ö pähe määritud ja loobumi
> se eest pean maksma raha! tahaks näha, millistest
> õigusaktidest tuleneb tele2 õigus niimoodi käituda
> . see on ülimalt solvav!

Ära valeta.
Sa ostsid nutitelefoni, mis "internetivõimeline."
Sa ei keelanud netti oma telefonis ära.
Millega sa nüüd rahul ei ole?
Et ostsid aparaadi, millest mõistus üle ei käi?
Tele2 on süüdi, et sina oled loll ja laisk ja ei viitsi oma telefoni manuali läbi lugeda?
Krdi karmiks ikka asi läinud.
Idioodid kelgivad oma lollusega ja süüdistavad oma debiilsuses teisi ...,:D
 
rutt 09. mai 2013, kl 23.12
Ma ei ostnud nutitelefoni, ja telefonis puuduvad seaded neti keelamiseks-lubamiseks.
 
oo 09. mai 2013, kl 23.52
mina pole isegi uut telefoni ostnud ja see mis mul on , kasutusel juba aastaid ja ühtäkki ei tea kust ilmus meie perepaketile interneti kasutuse arved?
ma pole mingi vidina fän ja need asjakesed ei huvita mind aga selline üllatus siis kõigis kolmes telefonis.
Tõesti mu aeg kulub hoopis tähtsamatele asjadele kui telefoni manuaalides tuhnimine, SEE oskus või vajadus tõepoolest ei tee kedagi teistest INELIGentsemaks ja ei anna õigust alavääristamiseks.
JU siis oli vaja siin mõnel end upitada, õnnestub see vaid ise enda silmis.
 
külastaja 10. mai 2013, kl 01.25
Igal juhul pöördu tarbijakaitsesse.Las õpivad ausalt teenuseid pakkuma, mitte Jokk-skeemidega inimesi petma.Klienditeenindaja kohustus on inimest teavitada mille eest ja kui palju tal tuleb maksta.Kasutusjuhendist õpib ostja tehnilisi teadmisi.
 
lugu 10. mai 2013, kl 07.02
Päris rumal jah, see kaebaja. Päris kindlasti on su telefonis võimalus nett sulgeda ja päris kindlasti jääd sa oma kaebusega tarbijakaitsesse, kaotajaks.
 
Jakir 10. mai 2013, kl 08.05
rutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>telefonis puuduvad s
> eaded neti keelamiseks-lubamiseks.


Loll jutt suhu tagasi.
 
Jakir 10. mai 2013, kl 08.11
oo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mina pole isegi uut telefoni ostnud ja see mis mul
> on , kasutusel juba aastaid ja ühtäkki ei tea kus
> t ilmus meie perepaketile interneti kasutuse arved
> ?
> ma pole mingi vidina fän ja need asjakesed ei
> huvita mind aga selline üllatus siis kõigis kolme
> s telefonis.
> Tõesti mu aeg kulub hoopis tähtsam
> atele asjadele kui telefoni manuaalides tuhnimine,
> SEE oskus või vajadus tõepoolest ei tee kedagi te
> istest INELIGentsemaks ja ei anna õigust alavääris
> tamiseks.
> JU siis oli vaja siin mõnel end upit
> ada, õnnestub see vaid ise enda silmis.

Pläma.
See, kas enda ostetud jubinaid kasutama õpid või mitte, on sinu asi.
Ainult ära tule siis vinguma, et sinu oskamatuses on sel juhul süüdi keegi teine ja ära kelgi oma lollusega.
Mine kiunu jah tarbijakaitses, et "ostsin vidina, kasutama õppida ei viitsinud ja Tele2 on sellepärast paha-paha", :D
Jõudu.
 
Fucs 10. mai 2013, kl 10.04
Millise telefoni ostsid?
Mudel ja mark?
 
rutt 10. mai 2013, kl 16.42
Mudel on Nokia C2 ja ise ma sellel netti aktiveerinud ei ole, nett anti ostes kaheks kuuks tasuta kaasa, nagu esimeses postituses kirjutasin. Manuaal ei maini kuskil võimalust ise nett välja lülitada ja seadete all ei ole sellist asja nagu mõni on soovitanud - Seaded -> traadita side ja võrgud -> mobiilivõrgud -> andmeside -> luba/ära luba andmesidet. On küll Seaded - ühenduvus - pakettandmeside ja selle all kaks valikut: pakettandmeside kas vajadusel või pidevalt liinil (mul seadistatud vajadusel) ja pakettandmeside seaded - akt.pöörduspunkt ja muuda akt. pöörduspunkt. See on mulle hiina keel - kas siit alt saab siis välja lülitada? Olen nõuande eest igati tänulik!
 
Fucs 10. mai 2013, kl 19.13
Noh, neid C2-tesid on palju erinevaid ma vaatan.
C2-00 ; C2-01 jne kuni C2-06 vist.

Sirvisin eesti keelsest C2-03/C2-06 manuaali.
http://download.fds-ncom.nokia.com/supportFiles...
Seal ei ole jah kirjas, kuidas internetti üldse saab välja lülitada. Kuid on pea iga peatüki all hoiatus, et bla-blaaa-blaa teenus võib alla laadida siit ja sealt ühte ja teist ja hinna ütleb sinu operaator.

Seega tuleks hoida eemale kõigest, kus kirjas Nokia OVI Suite või Nokia OVI Pood

Veel ei tohi näppida:
Menüü > Internet
Menüü > Sõnumid > Vestlus
Menüü > Sõnumid > E-Post
Menüü > Kaardid **

** "Kui jõuate sirvides alale, mis jääb mälukaardil olevatelt kaartidelt välja, laaditakse selle ala kaart Interneti kaudu automaatselt alla. Kaartide allalaadimine võib tähendada suuremahulist andmete ülekandmist teie teenusepakkuja võrgu kaudu. Lisateavet
andmesidetasude kohta saate oma teenusepakkujalt."

Niisiis, kuna sellist telehvooni mul kusagilt näppimiseks võtta pole, pöördusin sõber Google poole.
Sealt sain siis nii palju targemaks, et:

1. Nokia C2-01
"Internet is set to "as needed" not always.
Alas, I keep getting unwanted websites loading. Anyway, since my original post, I found another phone setting for network: it was Dual (GSM+3G).
I changed that to GSM only, and since then I have had no surprise internet connections popping up."

Nokia C2-03
"i have just purchased nokia c2-03 yesterday..
can you help me with advice on how to disable or stop nokia c2-03 phone connecting to internet automatically, it is very frustrating.."

- there is no option to delete that settings.

- if you do not want to use internet ever then menu>settings>configuration and delete the packet data settings

NOKIA vastus:

- We would like to inform you that kindly click on the network sign on the home screen of your Nokia Device than select the SIM from which you want to use the Internet. You will find an option there ''Mobile data'' check the marked. Now whenever you will connect to the Internet you will get a prompt first that you want to use Internet or not.


lahe telehvoon on see !
 
rutt 10. mai 2013, kl 19.43
mul on C2-02. if you do not want to use internet ever then menu>settings>configuration and delete the packet data settings kõlas lootustäratavalt, aga no ei ole neid võimalik kustutada. tänud igatahes!
 
Tônis. 10. mai 2013, kl 19.53
Lahendame selle imelise müsteeriumi siis ära.

Seaded -> traadita side ja võrgud -> mobiilivõrgud -> andmeside -> luba/ära luba andmesidet
ÄRA LUBA !!!

... pakettandmeside kas vajadusel või pidevalt liinil...
VAJADUSEL !!!

KÕIK.
TEHTUD.
Edu arve maksmisel.
 
rutt 10. mai 2013, kl 20.01
Nokia C2-02 seadete all ei ole sellist asja nagu eespool öeldud Seaded -> traadita side ja võrgud -> mobiilivõrgud -> andmeside -> luba/ära luba andmesidet. On küll Seaded - ühenduvus - pakettandmeside ja selle all kaks valikut: pakettandmeside kas vajadusel või pidevalt liinil (mul seadistatud vajadusel) ja pakettandmeside seaded - akt.pöörduspunkt ja muuda akt. pöörduspunkt. See on mulle hiina keel - kas siit alt saab siis välja lülitada? Olen nõuande eest igati tänulik!
 
Fucs 10. mai 2013, kl 20.12
1. Nokia C2-01
"Internet is set to "as needed" not always.
Alas, I keep getting unwanted websites loading. Anyway, since my original post, I found another phone setting for network: it was Dual (GSM+3G).
I changed that to GSM only, and since then I have had no surprise internet connections popping up."

See "Internet is set to "as needed" not always" ongi sul seesama "Seaded - ühenduvus - pakettandmeside ja selle all kaks valikut: pakettandmeside kas vajadusel või pidevalt liinil (mul seadistatud vajadusel)"

Aga nagu ülalt lugeda said, siis see ei aita.
Kodanik muutis mingis "Network" menüüs olemasoleva "GSM+3G" "GSM only" -ks.

Ja loe NOKIA ametlikku vastust järelepärimisele "Kuidas lülitada C2 mobiilis välja internett ja kuidas takistada telefonil ise netti minemine"
 
galita 10. mai 2013, kl 22.28
Kui pakettandmeside on seadistatud vajadusel, siis telefon ise netti ei lähe. Kui kahtlustad siiski, et mobla kasutab sinu teadmata netti, siis telefonil on olemas pakettside andmeloendur, ning sealt saad vaadata kui palju andmemahtu on telefon netis olles kulutanud. Enne nulli andmeloendur ära ja kui sa ise ei ole telefoniga netis käinud, siis peab kasutatud andmemahuks jääma 0 B.
 
Tônis. 10. mai 2013, kl 23.17
galita, kui on seadistatud vajadusel, siis läheb küll.
Täitsa kinni tuleb "keerata".
 
liisi 14. mai 2013, kl 11.51
Mul telefoni netti vaja pole ja ikkagi Tele2-ga rahul, sest ma ei osta mobiili, millest mõistus üle ei käi. Kõige lihtsam variant, soovitan teistelegi liigsete arvete vältimiseks!
 
samuti 14. mai 2013, kl 19.28
Mul ka on telefon hakanud iseseisvalt millegagi ühendust pidama, pealegi veel sellises mahus, et Tele2 saatis sõnumi soovitusega interneti päevapilet osta.

Uurisin manuaali ja seadeid, saab valida "andmeside vajadusel" või "pidevalt", mingit täielikku välja lülitamise varianti ma ei leidnud. Telefon on Nokia 1680 Classic.

Võibolla saaks Tele2 iseteenindusest midagi muuta, ei ole veel proovinud.

Põnev oleks vähemalt teada, mida telefon internetist tahta võib. On kellelgi ideid?
 
Fucs 14. mai 2013, kl 19.57
On ideid.
Telehvon teeb internetis sulle arveid :)

http://www.answerbag.com/q_view/1759267
 
galita 14. mai 2013, kl 20.30
Vaata, kas mobiili on ilmunud uued helinad, mängud ja muud taolised jamad, mida saab netist alla laadida. Veel võib käia telefon netis kellaaega õigeks panemas kui seadetes on selleks talle luba antud.
Minu Nokial ei saa ka telefonist netti täielikult välja lülitada, tõenäoliselt tuleb selleks Tele2 poole pöörduda ning sel juhul on see nende poolne lisateenus, mille eest on neil õigus raha küsida. Siiani ei ole minu mobla veel ise netti läinud, kuid igaks juhuks vaatan aeg-ajalt mida andmemahulugeja näitab.
 
väga lihtne! 14. mai 2013, kl 22.36
Ära osta moblat, milles interneti võimalus!
 
külastaja 15. mai 2013, kl 00.17
väga lihtne! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ära osta moblat, milles interneti võimalus!


Leiad sa tänapäeval poest sellise?
 
n2 15. mai 2013, kl 12.20
külastaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> > Ära osta mobl
> at, milles interneti võimalus!
>
>
> Leiad sa
> tänapäeval poest sellise?

Aga palun:
http://www.hydra.ee/kuulutused/nokia-2110i-37552.html
 
bob 16. mai 2013, kl 20.30
ostke normaalne nutikas ja lõpetage see jura.
 
samuti 17. mai 2013, kl 16.06
Käisin teeninduses küsimas. Öeldi, et see telefon omal algatusel netis ei käi (uuemad nutid võivat küll käia). Ma olevat ikkagi ise kogemata internetis kolanud. Vajutanud valesid nuppe ja mitte tähele pannud ühenduse loomise tseremooniat.

Varem anti ühe megapika kõne kohta seletus, et kumbki kõne osapool ei olnud taibanud kõnet klahvivajutusega lõpetada. Nad pannud lihtsalt telefonid käest, nii et ühendus jäi tundideks tühjalt kestma.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaslighting
 
galita 17. mai 2013, kl 21.38
Kui su telefon netis käis, siis on telefoni menüüst näha kui palju andmemahtu telefon kasutas. Vaata seda kindlasti, sest Tele2 on ennegi üritanud neti kasutamisega tünga teha. Samuti saab vaadata kui kaua telefon ajaliselt netis oli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!