Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Slaavi tähed
 
Ets 07. juuni 2013, kl 22.30
kudas ma saan trykkida slaavi tähti?
 
urks 07. juuni 2013, kl 22.55
http://translit.ru/ trükid ja sealt kopeerid
 
RU 07. juuni 2013, kl 23.08
Mul on Win7 ja mina tegin seda nii:
Control Panelist klõpsasin "Region and Language". Avanenud aknakeses klõpsasin sakil "Keyboard and Languages". Edasi klõpsasin sealt nupul "Change keyboards.." Avanenud aknakeses kõige esimese "General" saki all peaks olema üks list, kus on sinisel taustal tähed "ET" (estonian). Sealsamas kõrval on sinine nupp "Add". Sellele klõpsates avaneb aknake mille sees on igavene hulk erinevaid keeli plussmärkidega. Sealt kerisin alla "Russian" keelevalikuni. (pane tähele, et su "Estonian" on samuti seal juba ära valitud, kui sellest möödud. niisama mainin, seal midagi selle estonianiga tegema ei pea)
Niisiis klõpsasin seal "Russian" ees olevat plussmärki ja "Keyboard" alt lisan linnukese "Russian" ees olevasse märkeruutu. (sealsamas pisut allpool on ka mingi "Other" "Ink Correction" ees linnuke, kuid minuteada tuleb see sinna ise, vähemalt ma ei mäleta et oleksin ise seda märkinud)

Et siis peale "Russian" ette linnukese märkimist peaks aktiveeruma sealsamas olev "OK" nupp.

Edasi ma enam ei mäleta. Minuteada peale OK klõpsamist ilmub vene keele ("RU") valik sellesse eelmisesse aknakesse, kus on juba varem see "ET" sinisel taustal.

Edasi peaks seal ka saama ära määrata, millist keelt sa ise tavaliselt eelistad, ehk siis "ET" peaks olema ülevalpool "RU"-d. Seda saab muuta, kui korra klõpsata soovitud keelel ja kõrvalt valida "Move Up" käsk.

Kui see tehtud, siis klõpsad sealt aknakese altnurgast "Apply" ja "OK". Nüüd peaks sinu tegumireale kellaaja juurde ilmuma kas "ET" või "RU". Kui nüüd tahad sealt neid klaviatuuri sisestuskeeli vahetada, siis klõpsa vasaku hiirenupuga korraks selle "ET" või "RU" peale ja avaneb väike menüü, milles on linnuke ees kas ET-l või RU-l. Klõpsa linnuke selle keele ette, mille tähestikku sa arvuti klaviatuurilt sisestada soovid.

Muide, vene tähed asuvad klaviatuuril hoopis teistes kohtades kui eesti tähed. Kui tahad näha kus nad asuvad siis otsi netist mingi slaavi tähtede paigutuse näidis.

Loodan et oli abiks.
 
Tom 07. juuni 2013, kl 23.13
kõige lihtsam on seda teha kuugli lehel. kirjutad ladina tähtedega enam vähem nagu kõlab ja ta ise muudab selle venekeelseks http://translate.google.com/#ru/et/
 
RU 07. juuni 2013, kl 23.17
Veel:
Enda vaikimisi kasutatava keele peaks saama kinnitada selles aknakeses, kus on need sinisel taustal ET ja RU, seal ülevalpool olevast rippmenüüst kuhu on kirjutatud "Default input language". Kui seal on märgitud "Estonian (Estonia) - Estonian", siis ongi sinu arvuti järgmise sisselülitamise järel klaviatuuri keeleks automaatselt eesti keele tähestik.
Kui seal menüüs on Russian, siis vaheta ära Estonian peale ja ära unusta klõpsata "Apply" ja "OK"
 
ee.. 07. juuni 2013, kl 23.24
Kuugli lehel küll, kuid kui internetti pole siis ei saa niimoodi.
isemaag 07. juuni 2013, kl 23.38
Slaavi tähtesid pole olemas. Venkude Ivan Grooznõj käsu peale tapeti maha pool moskoviitide rahvast, nad olid kirjatundjad. Kristuse usu juurutaja pelgas oma rahvast nagu kristlaste vanapagan välku pelgab. Toodi idamaine teadlane sisse ja kästi luua kirillitsa. Kui slaavi kohalt midagi selgusetuks jäi, truki neti veebisõnastikusse SLAVE. Vastuseks tuleb ORI.
jUMALA ORI.
Erinevate keelede vahel otsides selgib ootamatuid tulemusi.
 
külastaja 08. juuni 2013, kl 01.08
Kasuta virtuaalset vene klaviatuuri näiteks.

http://www.apronus.com/internet/ruskey.htm
 
külastaja 08. juuni 2013, kl 01.13
Või kui vaja mõnd muud keelt.

http://gate2home.com/
 
n2 08. juuni 2013, kl 01.33
Kasvõi see: Detransliterator - ver 1.02 - Delfi, lühikese teksti või nimede jaoks väga mugav.
http://rus.delfi.ee/detrans.php
V.k. õpetus: http://rus.delfi.ee/about/#detr


Neid on nii meeletult palju, osad ekraaniklaviatuuriga, mõnel on ka speller.

Guuglisse "The Russian translit converter"
 
n2 08. juuni 2013, kl 01.41
> Guuglisse "The Russian translit converter"

Ma vist sain valesti küsimusest aru - need on online võimalused.

Klaviatuuri asetute muutmist ma ei tea - pole vajanud.
 
izemaag 08. juuni 2013, kl 07.07
isemaag Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Slaavi tähtesid pole olemas. Venkude Ivan Grooznõj
> käsu peale tapeti maha pool moskoviitide rahvast,
> nad olid kirjatundjad. Kristuse usu juurutaja pe
> lgas oma rahvast nagu kristlaste vanapagan välku p
> elgab. Toodi idamaine teadlane sisse ja kästi luu
> a kirillitsa. Kui slaavi kohalt midagi selgusetuk
> s jäi, truki neti veebisõnastikusse SLAVE. Vastu
> seks tuleb ORI.
> jUMALA ORI.
> Erinevate keeled
> e vahel otsides selgib ootamatuid tulemusi.


Vahur, tabletid jälle võtmata! :))
 
elvakas 08. juuni 2013, kl 10.05
Ära ütle nii! :)
Näe, teab kahte sõna slave inglise keeles ja slaavlane eesti keeles.
Aint mida arvaks sellest mõni siin lugev slaavlane, et Elva hull Vahur teda orjaks nimetab? Väike kolakas sellise soodajooba eest poleks üldse palju.
 
ЖЗCЦЧШЩ 27. september 2022, kl 15.43
Kui inimkond on ahvist arenenud siis venelased sellest maost kelle pärast Aadam ja Eeva paradiisiaiast välja saadeti
 
Z TÄHENDUS 30. september 2022, kl 13.52
V-vanja või Volodõmir Z - Zalupa saebal zukensõn või za pobedu ehk dvizenie storonu zadnitsõ ning zero ehk null P - putkin putkin - zalupa
Botox käbliku haiguslugu piZdets. Z on pool haak riista ehk nassa rõõba Zajets ja Volk ja Zajetsid antakse ette kahurilihaks. Külili kukkunud Põhja-Atlandi Alliansi esitäht orki interpretatsioonis. Z on lihtsalt külili keeratud N millega algab sõna natsid või siis nazi. Z tähendab ühte tegelast nimega Zed filmist Pulp fiction vene taktika oli järgmine: z=zakum ja V=vodka siis vene solbakud teavad, kus sõidukis miski asub! Vanasti oli filmitegelane Zorro kes vist varsti nimetatakse ümber oraalseks Orroks kes joonistas oma mõõgaga pahadele Z tähte rinnale. Viimasel ajal pole isegi mitte youtubest leitav kuid see eest on youtubest leitav klipp, kuidas kremli kaunitar zahharova maasikaid sööb kuigi oleks vaja sellist klippi kus medvedka zaharovale mustikasse keerab kui ta maasikapeenra ääres küürutab Kas mitte too Z pole võetud ingliskeelsest sõnast "Zombi"? See iseloomustaks väga hästi tänapäeva keskmist Vene sõjameest: ebaintelligentne, armastab kõikjal oma rammu näidata, põlastab kõike, millest ise aru ei saa, meeldib kiusata ja piinata endast nõrgemaid (ka omaenese armees), räägib halvasti oma ülemustest, kuid on neile siiski orjalikult kuulekas jne. Imelik et nad Venemaal saksa tähti kasutavad Z ja V ja O. Slaavi tähestik ei meeldi neile? Mul on lapsele ostetud tressikas, selja peal suur Z ja mõõk läbi. Videomängutegelase Zelda puhul. Nüüd peab maika väel koolis käima. Maailmakirjandusest on tuntud olend Zog Vonneguti Tsempionide einest,kes saabus maale planeedilt,kus suheldi stepptantsu ja peeretuste abil.Zog üritas suhelda Nebraska farmeriga,see lõi ta labidaga maha. Eit teadis aga eit zuri ära Kui ukrainlased kaitsesid Ussisaart, siis agressor laev moskva saadeti nahhui. Kui see laev põhja läks ja viimast korda oma nina püsti ajas pööras ka N enda Z kujutiseks. Z=77 Näiteks 17.7.2+0+1+4 lend 17 777 allatulistamist + 7 aastat 7 kuud 7 päeva edasi- Ukraina Invasiooni ehk 77 aastat - 77 päeva II MS lõpust. Ukrinlased võtavad kasutusele sümboli VVP - валово́й вну́тренний проду́кт
 
VIIMASEL AJAL 01. oktoober 2022, kl 10.50
tähendab venkude poolt valesti kirjutatud
ZА́ДНИЦА või полная zадница в кремле
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!