Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Läpakal midagi tuksis...
 
nohik Juku 12. august 2013, kl 16.56
mina olin see "ärarääkija" aga ma ei sooviks seda vana pesu enam pesta miks ma seda tegin
 
arvutiloll 14. august 2013, kl 01.45
No nii...jatsin omast arust pika jutu siia paarkymmend minutit tagasi, aga naha pole tuhkagi....Ilmselt vajutasin valet "nuppu" :-( .

Mida oelda...seda vast, et arvasin, et siinne(minu) teema on lopetatud, aga vota napust...ikka kestab :-) . Point selles, et mu lapakas ikka viskab vimkat vahel ja "kiilub kinni"...eriti Facebook, mis kiilub kinni sisse/valjalogimisel ja ka lehitsemisel. Veel vaatan ka Eurosporti netist ja ka see teeb sama trikki, ainult et otseylekande ajal toimib korralikult ja korduse/eelnevalt salvestatud osa suhtes ", kiilub kinni" :-( . Nii palju veel, et see jama ei toimu iga paev...ytleks nii, et 3-4 paevaste intervallide tagant.

P.S. Google Chrome-i uninstallisin ja siis jalle installisin - meeldib , lihtsalt :P .
 
olavsu1 14. august 2013, kl 01.59
lase kuskil arvutile mälu juurde panna niipalju kui läheb.
 
galita 14. august 2013, kl 10.09
Mis protsessor ja kui palju mälu arvutil on?
Võib-olla on sellest juba eespool juttu olnud, ma ei ole seda teemat pidevalt jälginud-sel juhul ei ole vaja sellele küsimusele uuesti vastama hakata.
 
Siil 14. august 2013, kl 11.01
nohik Juku võiks siiski valgustada natuke rohkem seda teemat. Siis vähemalt 1 alusetult Tõnise pihta s'taloopija on paika pandud.
Praegu on ju nii et kui Tõnist pooldavaid sõnavõtte leidub siis need lõuatakse ju viivitamatult suure kisaga üle. Arutu seltskond on siin.
 
galita 14. august 2013, kl 11.28
Seda, et peale Tõnise on siin kõik lollid, oleme juba ammu ja korduvalt kuulnud.
Mina lisan enda poolt sellele ärarääkimise teemale, et ükskõik kes see ka oli, ma ei loo netis tutvusi, ei lähe mitte ühegi internetis olnud vestluskaaslasega kohtuma, veel vähem kutsun endale kedagi külla. Selle pärast ei tasu ka mitte kellekil ebaõnnestunud ärarääkimist isiklikult võtta. Loodetavasti on nüüd sellega rahu majas.
Tõnise probleemiks on üleolev suhtumine teistesse ja enne kui Tõnis ei muuda oma suhtumist teistesse ei muutu ka suhtumine Tõnisesse paremaks. Mida rohkem Tõnis teisi sõimab, seda rohkem teda ka sellesamusega loobitakse ja mõni naljamees lihtsalt lollitab ning naerab nii, et piss püksis.
Tegelikult võiks selle Tõnise teema üldse ära lõpetada ja hoopis teemaalgataja probleemiga tegeleda.
 
Läti Hendrik 14. august 2013, kl 15.58
Siil Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> nohik Juku võiks siiski valgustada natuke rohkem s
> eda teemat. Siis vähemalt 1 alusetult Tõnise pihta
> s'taloopija on paika pandud.
> Praegu on ju nii
> et kui Tõnist pooldavaid sõnavõtte leidub siis nee
> d lõuatakse ju viivitamatult suure kisaga üle. Aru
> tu seltskond on siin.

Pole raske aru saada kes on siil.Tõnisel on komme alati anda hinnang kommenteeriate vaimsele seisundile.
Viimase lausega võetakse jällegi tõnise moodi asi kokku:" Arutu seltskond on siin."
Millal Tõnis mõistab, et iga sellise kommentaariga kahaneb foorumlaste lugupidamine tema vastu.

Kindlasti on kõigil ammu kopp ees sellest tõnisejamast, aga Tõnis ise on endale selle kaela tõmmanud.Tehku lõpuks omad järeldused.
 
V 14. august 2013, kl 17.57
Kui teemaalgataja ära tüdineb Google Chrome probleemidest,siis installigu omale Mozilla firefox.
 
galita 14. august 2013, kl 20.50
Panin virtuaalmasinasse windows 7, mis Linuxi süsteemitaastamisega vahepeal kaduma läks, tagasi. Tegin isegi Facebooki libakonto, et kontrollida kas minu arvutis tekkib Google Chromega Facebooki minnes probleeme:) Probleeme ei tekkinud, lasi ilusasti sisse logida ja ka youtube videosid näitas normaalselt.
Kui teemaalgataja viitsib, siis pangu oma arvuti protsessor kirja. Protsessorit saab vaadata kui teha My Computer peal paremklikk ning valida hüpikmenüüst viimane rida Properties.
 
arvutiloll 14. august 2013, kl 21.28
To: V
Chrome-i olen kasutanud juba mitu aastat, kuidagi kaeparane ja kiire kah. Vahepeal proovisin Operat, oleks isegi selle juurde jaanud, aga Chrome-ga vorreldes venib kui tigu. Aga eks heidan pilgu peale Firefoxile...

To: galita

Leidsin sellise kirje:

Processor:

Celeron(R)dual-core CPU T3500 @ 2,10GHz 2,09 GHz
 
Conca Bleck 14. august 2013, kl 21.50
Lapsed, lapsed, jätke järgi.
Nagu galita ütles, pole Tõnise üle arutlemine üldse selle teema küsimus. Tehke uus teema ja sõimake palju tahate ja jätkegi see igaveseks teemaks. Pealkirjaks võiks olla "Keda sõimata". Laske fantaasiad vallale ja andke minna.
Aga kui läpakal on midagi tuksis, siis võtke mõistus kokku ja aidake hädalist, mitte nii, et "see ütles jama" või "mina olen kõige targem".
Toon ainult ühe näite, sellest peaks piisama.
Windows XP tuli välja aastal 2001. Ametlik tugi lõppes aastal 2010. Siiski oli see Windowsitest üks parimaid, kui mitte parim, selle üle võib vaielda.
Umbes aastal 2007-2009, ei mäleta enam, ilmus väike nupuke, et XP loojad ka ise ei saa enam XP-st aru. Pole ka ime. Algse 40 000 asemel oli XP register kasvanud juba 100 000 rea suuruseks ja järjest suurenes igasuguste updateditega.
Kes nüüd peale seda suudab väita, et tunneb arvuti hingeelu TÄIUSLIKULT? Linuxit tunnevad üldse vähesed ja kas neilgi on täit ülevaadet kogu protsessist, mis kernelis toimub?
Kes siin abi annab, see annab seda omast tarkusest, nii palju kui ise teab. Igasuguse sõimamise võiks siiski välja jätta.
See on minu isiklik tagasihoidlik arvamus.
Jääme teema piiridesse.
Sellestsamast teemast ja ka teistest olen saanud väga häid nõuandeid ja tänan nende andjaid.
 
galita 14. august 2013, kl 22.37
Protsessori tõttu arvuti ei hangu.
Kas Windows on legaalne või pira-windows? Teemaalgatajal on tõenäoliselt 64-bitine, mul virtuaalmasinas 32-bitine, mis näitab Task Manageri all 36 töös olevat protsessi ja mälu kasutamine on 400MB ümber-ilma brauserit avamata. 64-bitine kasutab mälu rohkem. Mälu kasutamist saad vaadata kui klikid Tegumihalduri aknas üleval neljandal sakil kui õieti mäletan. Seal näed mustal põhjal olevat kaht roheliste joontega tulpa ja alumine tulp näitabki RAMi kasutust. Ülemine näitab protsessori kasutust.
Kas arvuti temperatuure oled mõne programmiga mõõtnud? Vahel võib liig kõrged temperatuurid ka hangumist tekitada.
Veel võib draiverite konflikt igasuguseid jamasid tekitada. Kas probleem tekkis peale uuenduste paigaldamist, mõne programmi installimist või lihtsalt lambist? Loodetavasti ei hakka videokaart oma elupäevi lõpetama.
 
arvutiloll 14. august 2013, kl 23.21
Nii palju olen selgeks saanud, et arvuti on 64-bitine ja taiesti legaalse Windows 7-ga.

RAM-i kasutus on 1,58GB, toos olevaid protsesse on 90 ringis.

Arvuti temperatuuri olen vaid kaega katsudes mootnud...masin on jahe. Ventikas ei unda.

Minu maletamist mooda hakkas see jama lambist.
 
lammas wää - offline 14. august 2013, kl 23.23
siia temasse normaalne inimene enam ei kirjuta
capire fratello;)
-TnT- 14. august 2013, kl 23.29
galita mainis
" Loodetavasti ei hakka videokaart oma elupäevi lõpetama."
Juhul kui "arvutiloll" on kunagi enda masina võimekust Windowsil endal testida lasknud siis saab skoori järgi ka teada (eelneva ja uue testi võrdlusel)kas graafika on nõrgemaks jäänud. http://www.upload.ee/image/3513598/Capture123...

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
-TnT- 14. august 2013, kl 23.30
Thanx lammas wää :-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
galita 15. august 2013, kl 17.38
Päris vähetõenäoline, et selle probleemi foorumis ära lahendab, kuid vähemalt nii palju on kasu, et õpid windowsi tundma.
90 protsessi on paljuvõitu. Protsessisid saab vaadata sellel veebilehel: http://www.liutilities.com/products/wintaskspro...
Täpsema selgituse protsessi kohta saad kui klikid protsessi nimetusel.
Paigaldasin Win 7'le Autoruns nimelise programmi, mis näitab kõiki programme ja draivereid, mis koos süsteemiga end käima tõmbavad ja sealt leidsin, et startupis olid nii AMD, nVidia kui Inteli videokaardi draiverid. Kui teemaalgataja läpakal on 2 videokaarti ja mõlemate videokaardite draiverid on installitud, siis võib põhjus ollagi selles, et mõlemad videokaardid lähevad korraga tööle.
Et teemaalgataja asub välismaal ja teenustöö seal nagunii kallis, siis ei oska hetkel muud soovitada kui paigalda Windowsi kõrvale Linux Mint-nii kauaks kui ükskord koos läpakaga Eestisse tuled ning lased mõnel asjatundjal üle vaadata. Linuxi paigaldamine on lihtne, sellega saad ise hakkama ja Windows jääb ka alles. Kui Linuxi osas küsimusi tekkib, siis pooled siinsed abistajad oskavad ka sel teemal sulle nõu anda.
Kui kunagi see probleem lahendatud saab, siis anna teada, mis selle probleemi tekitas.
 
küsimus 25. august 2013, kl 19.19
13. juulil küsisin, mida teha, ku arvuti on silmini täis. Vahepeal oli puhkus ja mis iganes asjatoimetused. Avastasin, et läpaka 450 GB mälust oli ainult 1 GBvaba. RAM-ga on kõik korras, seal ruumi piisavalt. Viirust ei olnud. Probleem selles, et kuskil oli mingi linnuke puudu või üle, seda ei leidnudki, aga arvuti oli teinud 7 backupi, kõige vanem, sügisene, oli juba 200GB suur. Mida edasi, seda väiksemaks need backupid jäid, kuni lõpuks saigi ketas täis. Kustutasin ära ja ruumi nii palju, et tantsi või valssi. Kustkohast see anomaalia tekkida võis ja mida edaspidi teha, et see jama enam ei korduks?
 
galita 25. august 2013, kl 20.55
See 450GB on kõvaketas, mitte mälu.
Backupi tegemist saad seadistada Control Panel alt. Klikid Start-Control Panel-System and Security ja seal klikid teisel real. Järgmises aknas klikid vasakul Backupi tegemine ning selles aknas on 3 valikud, kuhu soovid tagavarakoopia salvestada. Kui sul on linnuke Kõvaketta ees, siis võibki selline asi juhtuda, et kõvaketas saab lihtsalt täis.
 
Razer 25. august 2013, kl 23.13
Iseendast iseendale "backup"-i tegemine ei tundu eriti mõistlik tegevus olevat :-)
 
pepz 02. juuni 2014, kl 02.21
See on hea Galita teema, tõstan seda natuke...
 
galita 02. juuni 2014, kl 11.27
Olen oma postitustega oponendil viimasegi uneraasu ära võtnud-pepz on postituse kirjutanud öösel kl.02.21 ja enne seda kulutas veel hullult aega vanade teemade otsimisega:-))
-TnT- 03. juuni 2014, kl 00.50
:-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!