Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
windows xp
 
mairi 01. detsember 2014, kl 11.47
kaob juuli 2015 täielikult, paluks nõu, millest peaksin alustama täna. läptop vana 8a. et
 
punktiir! 01. detsember 2014, kl 12.31
peaks alustama linuxi installimisest. parim linux on estobuntu.
 
kriips 01. detsember 2014, kl 13.20
kuhu see xp siis kaob?
8a. vanune arvuti tasuks välja vahetada, sest nii füüsiliselt kui moraalselt väsinud
 
galita 01. detsember 2014, kl 14.17
Panen lingi, kus põhjalikult kirjutatud Estobuntu vs. muud Linuxid:
http://viki.pingviin.org/Miks_kasutada...
 
johhaidii 01. detsember 2014, kl 14.40
Pistke need linuksid kõik sinnasamusesse, aeg on kiviajast välja tulla. Muuseas, sellele XP-le on kõike saada, kui uuendusi silmas pead. Uuri teemat.
 
galita 01. detsember 2014, kl 15.45
Seda minagi, et aeg on kiviajast välja tulla. Arvutit ostes on seal eelinstalleritud Windows, kuid tark arvutikasutaja valib süsteemi vastavalt oma vajadustele, mitte ei kasuta seda, mis talle vägisi pähe määritakse. Eestis on internetiühendus juba aastaid enam-vähem kõikjal olemas, netikasutajate % kõrge ning paljudel on juba mitmes arvuti kasutuses, selle aja peale on hirm arvuti ees üle läinud ja on selge milliseid programme oma arvutisse vajatakse. Edasi tuleb lihtsalt valida sobiv süsteem, olgu selleks siis Windows, Linux või Mac. Lasta omale mingi süsteem lihtsalt "pähe määrida" ja selle eest veel maksta, jäägu aega mil osteti oma esimene arvuti.
 
külastaja 01. detsember 2014, kl 16.05
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Seda minagi, et aeg on kiviajast välja tulla. Arvu
> tit ostes on seal eelinstalleritud Windows, kuid t
> ark arvutikasutaja valib süsteemi vastavalt oma va
> jadustele, mitte ei kasuta seda, mis talle vägisi
> pähe määritakse. Eestis on internetiühendus juba a
> astaid enam-vähem kõikjal olemas, netikasutajate %
> kõrge ning paljudel on juba mitmes arvuti kasutus
> es, selle aja peale on hirm arvuti ees üle läinud
> ja on selge milliseid programme oma arvutisse vaja
> takse. Edasi tuleb lihtsalt valida sobiv süsteem,
> olgu selleks siis Windows, Linux või Mac. Lasta om
> ale mingi süsteem lihtsalt "pähe määrida" ja selle
> eest veel maksta, jäägu aega mil osteti oma esime
> ne arvuti.


Mac määritakse sulle samuti pähe ja koos arvutiga. Mac ise võib ju tasuta olla, aga arvutit kuhu seda installeerida müügis pole. Jah, on ka arvuteid kuhu seda on võimalik paigaldada, aga 100% ühilduvust pole alati võimalik saavutada. Tavakasutaja ostab ikka tavapärasemast kallimat hinda omava Mac arvuti koos süsteemiga
 
Arvutispets 01. detsember 2014, kl 16.07
Nuhkvara-Maci opsüsteemi saab asendada vaba tarkvaraga. Ei pea kinnisilmi alla neelama kõike seda, mida poemüüja sulle lusikaga kurgust alla topib.
 
galita 01. detsember 2014, kl 16.13
Macist ei tea ma tegelikult midagi, see oli pigem näitena toodud. Minu peamine sõnum oli see, et arvutikasutajad peaksid julgemad olema oma valikuid tehes, ega õppimisest ja uute oskuste omandamisest tänapäeva maailmas nagunii pääsu ei ole.
 
pipilotti 01. detsember 2014, kl 17.06
See XP kohe suremise hüsteeria on müügimeeste poolt üles klopitud.
Mul ka 8 aastat vana masina peal XP ja ma ei kavatsegi sellest loobuda.

Tänapeaval on oluline veebilehitseja mitte niivõrd operatsioonisüsteem.
Veebilehitseja tegelikult ongi juba lähemas tulevikus operatsioonisüsteem.

Seega, kui olete mures oma arvuti turvalise pärast, uurige oma veebilehitsejat ;)
 
kakalotti 01. detsember 2014, kl 20.04
XP puhul ei aita enam ka mingi brauseri valik vaid süsteem on juba ise väga ebaturvaline!
 
külastaja 02. detsember 2014, kl 01.17
kakalotti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> XP puhul ei aita enam ka mingi brauseri valik vaid
> süsteem on juba ise väga ebaturvaline!

Seni kuni viirustõrjed XP-d toetavad pole häda midagi. Ülejäänu on kõik üks hirmutamine.Internetis käimiseks kasutage või sandboksitud veebilehitsejat.

http://www.sandboxie.com/
Maaks 02. detsember 2014, kl 09.06
Väga ebaturvaline?? See XP tuli välja mingi 2001 ja alates sellest ajast (tänaseks siis 13a) on teda koguaeg parandatud - ma pigem ütleks, et see on kõige turvalisem windows üldse :-)
isemaag 05. detsember 2014, kl 16.48
Maaks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Väga ebaturvaline?? See XP tuli välja mingi 2001 j
> a alates sellest ajast (tänaseks siis 13a) on teda
> koguaeg parandatud - ma pigem ütleks, et see on k
> õige turvalisem windows üldse :-)
XP Iso saab teadagi millise programmi kaudu otsida ja plaadile panna ja hoidke seda nagu oma henge önnistust. Kunagi tulevikus see muutub äriartikliks. Nii nagu hakati äritsema ja ka praegu äritsetakse bezumnõi ljuudi poolt prügimäele veetud nõukogude grammofonidega ja kõige muu retroga. Ka neti.ee ei ole igavene. Mitte ükski internet pole igavene. See wärk üldse on umbtee, kuid see võimaldab infol liikuda veel mõne aasta jagu, enne kui valitsused kõik ära keelavad.
 
kle izemäägija 05. detsember 2014, kl 16.59
mul on vbl windows 95 installi flopid ka veel alles. iseasi, mis sellega tänapäeval teha annab. palju raha välja käiksid? windows 3.1 võin ka pakkuda. ja ms-dos.
 
Icc 05. detsember 2014, kl 17.22
Mina olen ka alati imestanud, kuidas arvutifoorumis isemäägija taolised purulollid kõva häälege suuri spetsialiste mängivad. Tüüp on ju ilmselgelt loll kui lauajalg.
 
pipilotti 05. detsember 2014, kl 17.57
te ajate või üritate ajada kaks erinevat asja ajas kokku?
xp aastal 2001 ei ole see, nagu ei ole ka sina 13 aastat hiljem.

Xp sai oma vitsad varakult kätte ja pärast SP2 ei ole kobisemist.
Ma ei imestaks kui xp valitakse maailma turvalisemaks op-süsteemiks.
Kodukasutajate liigas loomulikult :D ja seda on ka näha.

Xp projekti õnnetus oligi see, et tehti liiga hingega ja hästi.
Niisugused hoiakud ja meeleolud välistatakse tänapäeva appides.
Tänapäeva softiarendus on totaalselt sihtotstarbeline.
 
Shadow25 06. detsember 2014, kl 14.37
Inimene, kes ütleb, et XP on 7-st, 8-st ja 8.1-st turvalisem, ei tea, mida räägib. XP-st hoiavad kümne küünega kinni ilmselt vaid paremat arvutit endale mitte lubada suutvad kasutajad või siis kohanemisvõimetud harjumuse orjad.

Teemaalgatajale soovitan ikka uuemat arvutit koos kaasaegse operatsioonisüsteemiga, olgu selleks siis Linux või Windows. Minu hetke lemmik on Windows 8.1 - põhjendada ei viitsi.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
Eelmise 06. detsember 2014, kl 18.49
kommenteerija Shadow25 asjaliku märkusega täitsa nõus!
 
mairi 06. detsember 2014, kl 22.51
suur tänu:) arvan ka nüüd, et pean sammud poodi seadma ja uue arvuti soetama kaasaegse op süsteemiga. veelkord aitähh ja kena jõuluaega kõigile:)
 
galita 07. detsember 2014, kl 11.10
Opsüsteemi pärast ostetakse uus arvuti??:-))
 
bob 07. detsember 2014, kl 11.59
Toetan samuti Windows 8.1 opsüsteemi. Kasutan läpparis, tabletis ja mobiilis. Ei mingeid tõrkeid.
 
Sa 07. detsember 2014, kl 13.19
Galita tule mõistusele, siin ju abipaluja teatas, et tal on 8 aastat (!) vana läpakas ja et ta soovib uue arvuti osta ning väga õieti teeb.

Ise ka soovitan Win 8.1 süsteemi - lippab ilusti.
 
galita 07. detsember 2014, kl 13.38
Mitte selles ei ole asi, et teemaalgataja ostab 8a. vana läpaka asemele uue, vaid naljakas on see, et arvutit valitakse opsüsteemi järgi. Millistele tehniliste näitajatele peaks arvutit valides tähelepanu pöörama, ei ole teemaalgataja kordagi küsinud.
 
samuti 8 a vana arvuti 07. detsember 2014, kl 14.42
_kaob juuli 2015 täielikult, paluks nõu, millest peaksin alustama täna. läptop vana 8a. et_

Juulis ei kao XP täielikult mitte kuhugile, kaob tugi microsoft security essentials viirusetõrje dat failidele (pead paigaldama teise viirusetõrje), kuna ID-kaart viiakse ka üle veel turvalisemale krüpteeringule, siis uut softi XP-le enam ei tehta, tähendab digiallkirja anda ei saa. Kas makseid pangas teostada saab või ei saa, pole veel keegi öelnud, pobisetakse vaid mobiil ID-st. Minul endal pole nuti telefoni, seega mobiil ID-d ma kasutada ei saa. On päris mitu põhjust miks mina kasutan senini XP-d. Teemalgataja Mairile pole sellest muidugi eriti kasu, küll aga mina paigaldasin 7-e teiseks OP-süsteemiks (dual-boot machine), eks mingi aeg hakkangi 7-t alaliselt kasutama, seni kuniks aga XP-ga kõik toimib, eelistan erinevatel põhjustel seda.
Lihtsaim lahendus Mairi jaoks oleks muidugi olla oma vana arvutiga XP peal seniks kuni võimalik, 2015 suvel võid ka rahulikult security essentialsi edasi kasutada (uuemaid viiruseid ta küll enam ei tuvasta), lisaks installeeri malwarebytes nimeline programm ja skänni sellega vähe tihedamini arvutit. Mis ID-kaardiga saab, eks seda näitab aeg, võimalik siiski, et andestatakse pensionäridele ja panka ülekandeid tegema pääseb ka vanema ID-tarkvaraga.
 
fix 07. detsember 2014, kl 16.24
Asi pole siin ainult antiviirusprogrammis, sest pahavaratõrjeprogrammid on AINULT ÜKS tasapind süsteemi kaitseks. On veel muid kaitsemehhanisme, aga XP neid ei võimalda.

Paljusid uuemaid tarkvarasid ja seadmeid/draivereid ei saa enam XP-ga kasutada.

Kui XP jooksutaja kasutab ka vana Internet Explorer 8 brauserit, siis on kuri kohe majas. IE kõrgemaid versioone XP ei toeta.

Windowsi värskendusi enam kätte ei saa ja ei aita ka registri häkk, et neid kätte saada; saab küll aga need ei sobi XP-le vaid ainult XP "embed" versioonile.

On veel palju muud, miks see kunagi väga hea XP enam ei kõlba - ta on lihtsalt ajast- ja arust.
 
pipilotti 07. detsember 2014, kl 16.41
Unustage ära need "pahavaratõrjeprogrammid" juba ükskord,
ja uskuge mind, teie elu on oluliselt puhtam, kuivem,
ja TURVALISEM. See antiviirus on mingi nõukaaegne asi,
mis peab sul arvutis olema. Ei pea, ja juba ammu:D
 
sajeerum 07. detsember 2014, kl 17.23
Pangu siis oma arvutisse see React OS, mida keegi pidevalt reklaamis. Miskipärast on ta vait jäänud. Ju siis see reaktor polnudki nii üübersuper.
 
pipilotti 07. detsember 2014, kl 18.10
Ükski viirusefirma ei osanud oma märjemaski unes näha FB tulekut.
XP juurde tagasi tulles, siis neid uksi nagu FB tänapäeval avab
on üsna nüri ja mõttetu tõrjuda eelmise sajandi viirusetõrjega.
Tänapäeva viirusetõrje on mõttetu. Punkt.

Isa Microsoft, on ise üritanud oma XP last tappa korduvalt,
see on ka dokumenteeritud, tema enda poolt, justkui tööõnnestus.
See paistis kasutajale nii, et sinu masina CPU uugas 100% peal,
ja mida sa siis teed? Loomulikult lähed ja osatad uue W? masina,
sest sinu vana xp on ju nii aeglane ja muidu jõuetuks jäänud:D

Eks nii juhtuski, aga veidi külmema närviga tõmbasid paranduse
ja see vana väeti xp kimab jälle nagu välgust nagu aastal 2001.

Esimene asi, kui veel teinud ei ole, siis keela Automatic Updates.
Teiseks, tuleb Microsoft Security Essentials maha võtta.
Aga sellega peab olema eriti ettevaatlik, sest see on erinevate nimede
all peidus ja on üks väga vinge asi sinu xp masinas. Isa needus!
Selle juurde tulen veel tagasi kui asi ühel pool on.

Jah, see on tõeline katsumus oma hullust esivanemast lahti saada:D
Isa ise on see kõige suurem oht ja muigugi kõiksugu nõustajad.
Nagu ka mina :D
 
n2 07. detsember 2014, kl 18.47
Kas AVAST ei tööta siis XP-s?

Enne küll sobis. / Freeware - Vista / Win2k / Win7 / WinXP

>>Esimene asi, kui veel teinud ei ole, siis keela Automatic Updates.
Teiseks, tuleb Microsoft Security Essentials maha võtta.
Aga sellega peab olema eriti ettevaatlik, sest see on erinevate nimede
all peidus ja on üks väga vinge asi sinu xp masinas. Isa needus!
Selle juurde tulen veel tagasi kui asi ühel pool on.>>

Mis selle MSE-ga lahti on? Kas see ainult XP-s ei lae värskendusi?

Kui ta igale poole "peidetud on, siis on he RevoUninstalleriga (+pärast CCleaner) arvutist eemaldada.

Ma lihtsal küsin, endal enam pole XP.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!