Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
probleem Linuxiga
 
Jakir 25. mai 2015, kl 13.55
hampelmannile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kompileerisin peedist pesumasinale ühe asja... :DD
> D


Sina ei kompileeri millelegi mitte midagi, ;)
 
Ainu 25. mai 2015, kl 16.22
Pesumasinat käitab ka ju Linux, kes siis sinna winni paneb, kallis juu..kompileerid ennast haigeks selle hiina pasaga...
 
Margot 25. mai 2015, kl 16.45
Kas Linuksit tehakse ka hiinas ? See on uudis küll, ei teadnudki seda, nüüd on selge kõik.
 
galita 25. mai 2015, kl 17.16
ubuntu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No aga kui tõsiselt seda siinset keskustelu lahata
> siis on ikka selgelt väljenduv olukord see, et Li
> nuxiga PEAB pidevalt näppima ja paistab rohkem ene
> serahuldamise moodi asi välja, võrreldes winiga, m
> illes tavakasutaja mitte ainult lihtsalt netti ei
> kasuta vaid ka kõike vähe keerukamat asja ilma eel
> neva näppimiseta ja mazohistliku eneserahuldamiset
> a teeb. Erinevalt linuxlasest. Lihtsalt nii paista
> b siit välja kui tekste lugeda, ei midagi isiklikk
> u. Tavakasutajana mõlemat kasutanuna eelistab tava
> kasutaja siiski wini.

Olen tavakasutajana kasutanud aastaid nii Windowsi kui Linuxit ja eelistan kindlalt Linuxit ning seda mitte selle pärast, et enamus *UNIX süsteeme on tasuta. Peamine põhjus on turvalisus, millega Linux ületab peajagu Windowsi. Olen hobi korras testinud nn. häkkerite tööriistasid ja isegi mul on õnnestunud Windowsiga arvutisse sisse häkkida, mis siis veel proffidest rääkida. Ubuntut häkkida ei ole mul kordagi õnnestunud. Ja kui häkkeril õnnestubki Linuxisse sisse häkkida või õnnestub mingi ime läbi viirus hankida, siis Linux ei lase luba küsimata süsteemis mitte mingeid muudatusi teha, vastupidiselt Windowsile kui olete sisse loginud adminnina.
Windowsile tuleb vajalikud programmid netist otsida, Linuxil on tavakasutaja jaoks enamus vajalike programme juba paigaldatud, midagi juurde installima ei pea. Aga kui siiski peaks tekkima soov kasutada mõnda muud proget, mitte seda mis on vaikimisi paigaldatud, siis selle leiab repositooriumist. Väga harva tuleb netist lisaprogesid otsida, kuigi neid seal leidub. See lisab samuti turvalisust, sest paljud viirused sattuvad arvutisse netist alla tõmmatud failidega.
Jääb ära pidev viiruste otsimine ja probleemid, mida pahavara süsteemile tekitab. Neil kel andmemahu piirang peal, hoiavad viirustõrje uuendamise arvelt baite kokku.
Kõige rohkem probleeme tekkib tõenäoliselt vanade arvutitega, võivad tekkida ühilduvusprobleemid kui paigaldada arvutisse esimene ettejuhtuv *UNIX. Kuid täpselt sama asi on ka Windowsiga.
 
galita 25. mai 2015, kl 17.22
hampelmannile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> valgel inimesel on raha, et osta helikaart, mida t
> ema kasutatav opsüsteem toetab... :DDD linuxis ona
> jate jaoks aga on loomulikult ka kumminaine sellin
> e väljaminek, mille jaoks tuleb pool aastat raha k
> oguda... :DDDDD

Kõige vaesemad on need, kes maksavad maksmise pärast lootuses, et ehk jätavad siis kõrvalseisjatele vähekenegi rikkama inimese mulje. Need kel on raha, on selle saanud just tänu sellele, et oskavad teha oste vastavalt vajadusele ning ei käi raha välja lihtsalt maksmise pärast.
 
victor 25. mai 2015, kl 17.38
Kui see kõik nii positiivne ja eduline ning üliturvaline on, nagu siin pajatatakse, miks see linux nii vähelevinud siiski raffa seas on ? Vastuolu nagu ? Või mis oleks vastus ?
 
galita 25. mai 2015, kl 17.49
victor Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui see kõik nii positiivne ja eduline ning ülitur
> valine on, nagu siin pajatatakse, miks see linux n
> ii vähelevinud siiski raffa seas on ? Vastuolu nag
> u ? Või mis oleks vastus ?


Vastus on, et enamus müüdavatesse arvutitesse on Windows juba eelinstalleeritud ja kuna Windowsilt Linuxile üleminek vajab algul natuke harjumist, siis paljud lihtsalt kardavad. Kui inimene ei saa isegi pahavaralistest hüpikakendest iseseisvalt jagu, siis ta ju loomulikult kardab uut operatsioonisüsteemi, kuigi Ubuntu paigaldust võib võrrelda oma lihtsuse poolest e-maili aadressi tegemisega.
Mina pooldan ausat kaubandust ja see tähendab, et inimene valib ostes millist operatsioonisüsteemi ta oma arvutisse tahab, või ostab üldse ilma tarkvarata masina, ja kui valib tasulise süsteemi, siis maksab selle eest juurde. Hetkel leidub piisavalt palju veel selliseid arvutiostjaid kes arvavad, et said Windowsi kingitusena oma arvutisse, sest arvuti ja süsteemi hind ei ole eraldi välja toodud.
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 20.32
Mõhk Metsavana Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> https://ieee1394.wiki.kernel.org/index...
> _Notes
>
> täitsa lootust andev jutt. peakski p
> roovima


edu ei olnud. masin näitas välise helikaardi olemasolu vaid ühe korra ja ei rohkem.

muid probleeme polnud üldse.
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 20.37
näiiteks ordi puhul maksab windowsi lisamine ca 149€

retail win7 eest tuli maksta 302€
 
ubuntu 25. mai 2015, kl 21.19
On küllalt müügil puhtaid masinaid, just normaalsete seas, äriklassilaadsest või enam-vähem äriklassilaadsest nomenklatuurist ja on ka linuxiga laetuid masinaid müügil, seega siiski on valikut. Miks siis ikkagi enamus valib win-iga masina ? Jutt mingist hirmust linuxi ees on lihtsalt veikese naljana võetav rohkem, selle utreerimine siin linuxlaste mingi foobia rohkem.
Väga paljud lasevad oma sundkorras kaasapandud win8 kohe üle ja mitte linuxi asemele enamuses, vaid 7-e, raha eest enamuses - seega hind pole ka eriline faktor millegipärast valikus kui tasuta kama ei eelistata.
 
toår 25. mai 2015, kl 21.23
Tavakasutaja jaoks on winiga nii, et kõik, mida ta harjunud kasutama, funkab ja Linuxiga on tal alati väikeseid, aga olulisi tõrkeid, mille kordasättimine eeldab just onaneerimist opsüsteemis. Mingit hirmu vaevalt kellelgi on, aga keegi ei viitsi jamada selle Linuxiga. Rohkem friigiriist.
 
Mati 25. mai 2015, kl 21.29
Kusjuures saavadki win-i tasuta kaasa, kuna selle hinna on raua tootja maha arvanud oma toodangu müügil. Tähtis on läbimüük. See toidab. Win on tasuta kaasas boonusena. Et raud müüks. Nii lihtne ongi. Ei mingit 149-302€ plussi otsa.
 
galita 25. mai 2015, kl 21.38
Mati Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kusjuures saavadki win-i tasuta kaasa, kuna selle
> hinna on raua tootja maha arvanud oma toodangu müü
> gil. Tähtis on läbimüük. See toidab. Win on tasuta
> kaasas boonusena. Et raud müüks. Nii lihtne ongi.
> Ei mingit 149-302€ plussi otsa.


Oh seda püha lihtsameelsust.
Kuskohast pärineb arvamus, et arvutitootjad teevad kingitusi? Tahaks seda kohe oma silmaga näha ja lugeda.
 
galita 25. mai 2015, kl 21.42
toår Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tavakasutaja jaoks on winiga nii, et kõik, mida ta
> harjunud kasutama, funkab ja Linuxiga on tal alat
> i väikeseid, aga olulisi tõrkeid, mille kordasätti
> mine eeldab just onaneerimist opsüsteemis. Mingit
> hirmu vaevalt kellelgi on, aga keegi ei viitsi jam
> ada selle Linuxiga. Rohkem friigiriist.


Paluks täpsustada, millega on tavakasutajal normaalses kasutuseas oleva arvutiga Linuxis probleeme?
 
toår 25. mai 2015, kl 21.50
Mitmeid ja pidevaid probleeme - nüansse on, mis häirivad, see on fakt,mille vaidlustamine puhas propaganda on. Väikesed ebamugavused, aga häirivad. Mul on siin hetkel käeulatuses kodus läppareid kuus, ühel win8, nelja win7 ja ühel Linux. kolm korda võite arvata,milliseid kõige rohkem ja pidevalt kirutakse, kaks on neid....
 
galita 25. mai 2015, kl 22.08
toår Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mitmeid ja pidevaid probleeme - nüansse on, mis hä
> irivad, see on fakt,mille vaidlustamine puhas prop
> aganda on. Väikesed ebamugavused, aga häirivad. Mu
> l on siin hetkel käeulatuses kodus läppareid kuus,
> ühel win8, nelja win7 ja ühel Linux. kolm korda v
> õite arvata,milliseid kõige rohkem ja pidevalt kir
> utakse, kaks on neid....


Sel juhul peaksid oskama tavakasutaja jaoks esinevatest probleemidest täpsemalt kirjutada, kuid millegi pärast ei leia ma su postitusest milles nimelt probleem seisneb. Milline linux? Milline töölaud? Kui vana arvuti? Info riistvara kohta?
Kui ühes arvutis Linux olemas, siis saad ju info riistvara kohta sekunditega ja mingit lisaproget selleks vaja paigaldada ei ole.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati galita 25.05.2015 22.10.
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 22.17
ma arvan et saaks samamoodi kiruda kui kasutaks läpparis windows serverit.

linux on serveri opsüsteem. serveri ja võrgunduse rakendused töötavad hindele 5+
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 22.20
_Sel juhul peaksid oskama tavakasutaja jaoks esinevatest probleemidest täpsemalt kirjutada, kuid millegi pärast ei leia ma su postitusest milles nimelt probleem seisneb._

seda ei oska ega viitsi ükski tavakasutaja kirjeldada.
 
toår 25. mai 2015, kl 22.20
Milleks ? Ma võtan lihtsalt teise, Delli, millel 7 peal ja toimetan rahulikult edasi, milleks ennast k.ppida ? Ma ei palu ju, et mingeid probleeme lahendataks, ma lihtsalt fikseerin organoleptiliselt linuxi ja 8 olemuse - mõlemad on shitt valik. Probleemi on väga lihtne ellimineerida - mitte kasutada neid kahte ja mingeid probleeme rohkem polegi, imelihtne.
 
Mati 25. mai 2015, kl 22.27
Kõige naljakam siinjuures on see, et kogu see keskustelu käib teemas - probleemLinuxiga-........irw.
 
galita 25. mai 2015, kl 22.30
Mati Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kõige naljakam siinjuures on see, et kogu see kesk
> ustelu käib teemas - probleemLinuxiga-........irw.

Kõige naljakam on see, et probleemist kirjutajad ei tea ise ka milles probleem on, aga neil on probleem:-)
 
Mati 25. mai 2015, kl 22.34
Tüüp kirjutas konkreetselt - peale linuxi laadimist muutus masin ilgelt aeglaseks ja siis jooksis regulaarselt kokku, kas see polegi probleem ? Või on see linuxi jaoks normaalne ja igapäevane ? Siis jah, ei tea kohe, mis probleem veel olla võiks...
 
toår 25. mai 2015, kl 22.37
Probleem on üldine ja üks ja probleem on see - linux on saast. Muud nagu probleemi polegi. Oo jaa, üks siiski veel - 8-ga sama probleem.
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 22.37
toår'i diagnoos: individualist ja raskekujuline laiicus contiites.

_Milleks ? Ma võtan lihtsalt teise, Delli, millel 7 peal ja toimetan rahulikult edasi, milleks ennast k.ppida ?_

aga kuidas siis saavad asjad paremaks minna, kui keegi ei kirjelda milles nende probleem seisneb ja kuidas nad probleemini jõuavad?
 
toår 25. mai 2015, kl 22.43
Asjad lähevadki siis paremaks kui linuxit ei kasuta. Väga lihtne. Loomulikult olen ma individualist ja mitte kollektivist-kommunist, kallikesed. Teisiti mõeldamatu ka. Probleem on see, et linux ise ongi probleem.
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 22.44
_peale linuxi laadimist muutus masin ilgelt aeglaseks ja siis jooksis regulaarselt kokku, kas see polegi probleem ? _

sellest on vähe. see ei aita arendajat veadiagnoosimisel.

Kui sellele lisada üks fail milles seisab probleemi tekkimise järel tehtud dmesg'i vastus.

$ dmesg >> ~/raport.txt

alles selle järgi saab midagi öelda.
 
Mati 25. mai 2015, kl 23.01
Et siis absoluutselt mitte mingeid mõtteid ei tekki sellise kirjelduse peale ? Ei mingeid versioone ? Ehk nii peabki olema just ja ilmaasjata vingub ? Seegi võimalik.
Mõhk Metsavana 25. mai 2015, kl 23.15
kellelgi ei teki mingeid mõtteid. tõsisemates kohtades kustutatakse selline postitus ära.
ta ei ütle ju mitte midagi. ma alles dmesg'i ja syslog'i pealt vaataks, mis tal viga ja toda pikka kurtmist kasutaks dmesg'i ja syslog'i filtreerimiseks.

ka sellegi teabe edastamisel tuleb valimis olla lisaküsimusteks.

mõni koht nõuab, et punk-punktilt kirjeldataks tegevus järjekorda, mis viib probleemi tekkimiseni.
 
trr 26. mai 2015, kl 00.23
Sa lihtsalt ei jaga matsu, seepärast vingerdadki - ei saa, enne peab seda ja seda tegema, sisemise ilu välja näitama . Seoksel moel ei paista välja, et asjapulk, oopis keenius rohkem..
Mõhk Metsavana 26. mai 2015, kl 00.50
keegi ei jaga matsu. egas ilma asjata ei kirjutata selliseid juhendeid:

https://viki.pingviin.org/Kuidas_targalt...

windowsi inimesed ei taha ka selliseid küsimusi näha. nad teevad koguni rakendusi, mis aitavad ädaliste vajaliku teabe kokkukoguda.

http://www.sevenforums.com/tutorials/92394-sf-di...
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.