Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
USB pesad
 
mure 26. mai 2015, kl 19.53
Läpaka pesades ei hakka id-kaardilugeja tööle, korraks vilksatab roheline tuluke ja kohe kaob, ka hiir ainult vilgub korraks.Kas annab midagi parandada või on need lihtsalt katki äkki mingil salapärasel põhjusel? Võib-olla on väga rumal küsimus, aga olen keskeas naisterahvas ja igasugu juhtmed pole just minu tugevam külg.
Mõhk Metsavana 26. mai 2015, kl 20.48
kas pesad kuhu seadmeid ühendate on sinist värvi?
osta uuemad seadmed. vanad usb-1 seadmed ei tööta uuemates usb-2 ja usb-3(sinine) pesades.
 
Tölpa 26. mai 2015, kl 20.57
nüüd sa haugud küll vale puud. usb 3.0 on spetsifikatsioonide kohaselt tagasiühilduv usb 2.0 ja 1.1-ga. ainus asi, et kui sa kasutad kiiremat seadet aeglasemas pesas, siis ta kiirus läheb alla.
 
mure 26. mai 2015, kl 21.05
Tänan reageerimast, Mõhk Metsavana....tunnen ennast tõelise idioodina, aga mingit sinist pesa ma küll ei näe( äkki lihtsalt mina arvan, et need on mingid UBS pesad) need 2 üksteise all paiknevat avaust läpaka vasakul küljel, akujuhtme pesa kõrval. Hiirt olen siiani kogu aeg kasutanud sealt ja paaril korral ka kaardilugejat, aga nüüd olen 2 õhtut proovinud ja ei midagi...Läpakas on vist 4 aastat vana, kaardilugejad( 2 erinevat) tõin töö juurest ja seal toimivad.
 
Tölpa 26. mai 2015, kl 21.11
vbl sul on paigaldamata id-kaardi tarkvara?

https://installer.id.ee/
 
mure 26. mai 2015, kl 21.16
Tarkvara on olemas, nii rumal ma ka ei ole :)
Ka id-kaart on uus ja toimiv, lihtsalt lugeja ei saa ühendust:(
 
uke 26. mai 2015, kl 21.22
Tee korra lihtsalt staatiline reset - võta aku korraks tagant ära ja pane tagasi. Ilma toitejuhtmeta muidugi.
 
Tölpa 26. mai 2015, kl 21.26
kui hiir ka enam ei tööta seal, siis on usb pesad ilmselt kutud...
 
tölplaseke 26. mai 2015, kl 21.32
Hiirega on kaasajal üsna probleemne midagi mõõta toimimise mõistes - sellist paska on müügil, et nuta.
Mõhk Metsavana 26. mai 2015, kl 21.39
endal küll ja küll kogemusi kus vanemad usb seadmed ei tööta uuema arvuti vastavates portides. masin keeldub tuvastamast et midagi oleks küljes.
 
Tölpa 26. mai 2015, kl 21.40
to tölplaseke - sul vist odava juustuga ohtralt kogemusi? mina ostan kvaliteetset toodangut ega nuta... :D

to mure - kas mõni seade neis usb pesades töötab ka vä?
 
Tölpa 26. mai 2015, kl 21.43
to möhk - ma saaksin veel aru, et kui sa paned välise usb 3.0 kõvaka usb 1.1 pessa ja asi ei toimi. aga mis sa räägid, on nonsens... vbl linuksi või mäkiga jah käivad need asjad niimoodi, aga...
 
tölplaseke 26. mai 2015, kl 21.44
Just, andis otsad aaaastaid kasutatud hiireke, selline väga väiksemnat sorti ja lihtsalt kammisin poode, et samasugust leida, oli vist HP, aga täpselt ei mäleta - logo oli maha kulunud...polnud miskit sarnast, sebisin mingeid analoogseid vähemamõõdulisi ja kolmest vaid üks normaalselt funkab, erilist saasta liikvel. Ja täpselt nii oligi - ühes läpparis neis üks ei hakanudki tööle üldse.
 
galita 26. mai 2015, kl 21.52
Minu 10a. vana ID-kaardilugeja töötab nii USB 2.0 kui USB 3.0 pesas ja nii Linuxi kui Windowsiga. Probleem võib draiverites olla. Vaata Device Manager alt, kas kõik draiverid on kenasti olemas, või on mõne ees kollane või punane märk.
Ega Windows ei paigaldanud enne selle probleemi tekkimist arvutisse uuendusi?
 
mure 26. mai 2015, kl 22.51
Võtsin aku korraks ära ja seejärel tegin restarti ja sündis IME- arvuti hakkas jälle elama :)Tänan kõiki, kes reageerisid ja nõu andsid!
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.