Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Läpakas sureb ära.... vol2.
 
See suur et... 02. juuni 2015, kl 08.41
Jah, ma saan ise kah aru, et miski on mu lutsus päris pekkis aga ilmselt ei saa ma seda paremaks muidu kui et tuleb see win7 maha installida ja siis uuesti peale aga ise ma sellega kindlasti hakkama ei saa. Kas ma olen õigesti aru saanud, et mul oleks võimalik tõmmata ka see legaalne 7 tagasi kodukalt?
 
galita 02. juuni 2015, kl 11.12
Kas sul on siis hetkel piraat-windows?
Windowsi teeb legaalseks aktiveerimisvõti. Kas sul on võti olemas?
 
installeerimine 02. juuni 2015, kl 17.37
õpetus;

http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win_7_instClean.html

Installatsiooniplaadi kõrvetamise õpetus alla laetud ISO failist.

http://landfield.pri.ee/ISO_image.html

Lae alla ISO fail. Sisaldab kõiki versioone. Sinul on vaja installatsiooni alguses valida versioon Home Premium x86 Kui tead, et sul oli mingi teine versioon vali see kuid tingimata x86

http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-all-in-one-iso-free-download/
 
See suur et... 02. juuni 2015, kl 17.53
ei ole mul piraat win, täiesti legaalne on.
Aga ma ei saa mingit plaati kõrvetada kui mul polegi sellist asjandust lutsul küljes...
 
galita 02. juuni 2015, kl 18.20
Ei pea tingimata plaat olema, salvesta .iso fail USB pulgale, pane BIOSis esimeseks bootimisseadeks USB pulk ning vahet ei ole kas installid opsüsteemi plaadilt või USB pulgalt.
Minu meelest on probleemi põhjuseks siiski läpakas ise-tehnilised andmed ei vasta win 7 nõuetele. Sel juhul ei ole ka win 7 uuesti paigaldamisest suurt kasu, kuid proovida võib.
 
n2 02. juuni 2015, kl 18.38
Miks selle asja nii keeruliseks peab tegema?
Tal on ju OEM läpakas, tehaseasetused tagasi ja pole vala midagi pöletada.
Googeldada võib inglise keeles How to Restore an ASUS Laptop to the Factory Settings.

Internet on õpetusi ja juutuub videosid täis, siin üks esimene ettejuhtunu
https://www.youtube.com/watch?v=mb2RXoen_sk

Ja võti on sul olemas, see sai esimeses ketis selgeks - see otsi välja, ilma selleta ei saa.

Kui sul see Recovery sektor vigane on, siis "F9" klõbistamise järel tuleb kohe teade, et ei õnnestu.

Augustis vist tuleb juba Windows 10, uuri selle kohta Microsofti kodukal.
 
Tõnise sõber 02. juuni 2015, kl 21.25
W10 tõenäoliselt ei sobi üldse. Läpatsi arhitektuur on liiga vana.
Kui tehas Vista draivereid pakub, on iseasi, võib sobidagi.
Kui vähemalt Vista draiverite toetust pole siis on prääks, pead leppima XP'ga.
 
R 03. juuni 2015, kl 00.30
Ma sain surmaekraanist lahti, kui Windows7 süsteemi restoorisin, F8-ga.
 
galita 03. juuni 2015, kl 09.49
Kirjutasin peale n2 postitust samuti, et Windows 10 ei pruugi sellele ultrabookile sobida, kuid millegi pärast peeti seda kohatuks postituseks ning kustutati ära.
Proovida võib ju mida iganes, ka Windows 10't, kuid kohe võtit ostma hakata ei soovita.
 
n2 03. juuni 2015, kl 16.05
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kirjutasin peale n2 postitust samuti, et Windows 1
> 0 ei pruugi sellele ultrabookile sobida, kuid mill
> egi pärast peeti seda kohatuks postituseks ning ku
> stutati ära.
> Proovida võib ju mida iganes, ka W
> indows 10't, kuid kohe võtit ostma hakata ei soovi
> ta.

Galita, mina pole seda arvutit näinudki!
Kust see teave on, et see mingi ULTRABOOK on? Ta pole ise ju nimetanud täpset marki - jutt on olnud mingist miniläpakast.

Aga on ju võimalus teha arvutile test, seda pidasin oma kommentaariga silmas, kui kirjutasin - "Augustis vist tuleb juba Windows 10, uuri selle kohta Microsofti kodukalt".

Ja see pole mingi soovitus OS'i muuta, vaid üks võimalikke variante oma äranägemise järgi.

////Olge valmis, kui Windows 10 on valmis
Veenduge, et teie seade oleks ajakohane, installides Windows 7 hoolduspaketi Service Pack 1 (SP1).
Hankige SP1
Kui teil on hoolduspakett SP1, broneerige tasuta täiendus versioonile Windows 10./////

http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/buy

Kui arvutiekraani all paremas nurgas on WINDOWS ikoon, siis see lahti klikkides pakub oma asetustes võimaluse testida arvuti sobivust Win 10 jaoks.

Ta ise ka ei küsi midagi lisaks - vaja vaid arvata, mida ta mõtiskleb.
Pole ju mõtet hakata seletama ja puust ette tegema näiteks tehaseasetuste tegemist, kuigi see on kõige lihtsam variant ja millega igaüks hakkama saab eelasendatud arvutiga, kui ta seda teha ei kavatse.

Teine asi on, et kui teeb ja midagi läheb untsu, siis on soovitaja ise süüdi kah veel.

Soovitasin pahavara jaoks seda ja pärast Malwarebyresiga arvuti kontrolli olevat ta arvuti päris korrast ära!!! Soovita siis veel midagi.
 
galita 03. juuni 2015, kl 18.03
to n2, miniläpakas ongi ultrabook ja üheks tunnuseks on, et neil puudub DVD kirjutaja-seda mainis teemaalgataja alles hiljuti.
 
n2 04. juuni 2015, kl 10.49
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to n2, miniläpakas ongi ultrabook ja üheks tunnuse
> ks on, et neil puudub DVD kirjutaja-seda mainis te
> emaalgataja alles hiljuti.

Noh, olgu see Asus Eee mistahes - läptop, netbook, ultrabook. Miks sa mitmel pool rõhutad, et Windows'i ei vea see arvuti välja? Eespool kusagil kirjutasid, et Klick (kauplus vist) on vilets ja sellist juttu, millest mina aru ei saa, sest ma ei tea arvuti sisust tuhkagi. Mõte oli umbes vist, et arvuti raudvara on vilets operatsioonisüsteemile.
Mina küll ei usu, et keegi sellist asja teeks - siis ei oleks hädas
ainult ' seda, et ', vaid arvuti oleks tootmisest eemaldatud.

Aga nüüd ma küsin hoopis muud, mis ei puutu selle teemaalustaja arvutisse.


Miks sa pead Windows 10-t mingiks arvutile üle jõu käivaks OS-iks?

Kui see nii oleks, siis Microsoft ju ei pakuks välja, et uuendusega OS muuta. Järelikult need arvutid, milles praegu töötab Windows 7 hoolduspakett SP1, Windows 8.1 Update ja Windows Phone 8.1, peavad probleemideta töötama ka Windows 10-ga.

Süsteeminõuded operatsioonisüsteemile Windows 10 on ju Microsofti kodulehel olemas:


 Protsessor: 1-gigahertsine (GHz) või kiirem protsessor või SoC

 RAM: 1 gigabait (GB) 32-bitisele või 2 GB 64-bitisele

 Kõvakettaruum: 16 GB 32-bitisele operatsioonisüsteemile või 20 GB 64-bitisele operatsioonisüsteemile

 Graafikakaart: DirectX 9 või uuem versioon WDDM 1.0 draiveriga

 Kuvar: 1024 x 600
 
galita 04. juuni 2015, kl 11.12
Teemaalgataja läpakas on juba 3a. vana ja mitte ükski arvuti ei ole igavene, ka sel juhul mitte kui tema raud on veel töökorras. Põhjus on selles, et enamus juhtudel on uuenenud programmide süsteeminõuded on vanematest versioonidest suuremad, kuid läpaka protsessor, mälu (seda saab küll teatud piiridenid lisada) on ikka sama mis 3a. tagasi, see ei muutu. Ka mul seisab kodus töökorras 11a. vana läpakas, mis kunagi jooksutas edukalt Windowsi, kuid nüüd ei saa õieti enam säästu-linuxigagi hakkama. Miniläpakatel on rõhk pandud aku kestvusele, sest nad on mõeldud kaasaskandmiseks ja seetõttu jäävad nad võimsuse poolest alla notebook'le, sest kahte asja, pika kestvusajaga akut ja võimast läpakat korraga ei saa. Ka videokaart mõjutab oluliselt aku kestvust ja see tõttu kasutatakse miniläpakates säästlikumaid/kehvemaid videokaartisid. Kas teemaalgataja miniläpaka graafikaart sobib, ei oska ette ennustada, kuid siin on Copy-Paste Microsofti lehelt:
Insider Preview ei toeta mõnda protsessorit ja riistvara konfiguratsiooni, sealhulgas mõned vanemad 64-bitised protsessorid ning 32 GB ja kõik 16 GB seadmed, kus töötab tihendatud operatsioonisüsteem.

Antud teema juures ei ole asi Klickis, sest läpakas on ostetud 3a. tagasi ja siiani on ta Windowsi suutnud jooksutada. Lihtsalt selle läpaka normaalne kasutusaeg hakkab otsa saama ja enne seda hakkabki kõiksugu anomaaliaid juhtuma-hangumine, sinine ekraan, restardid....
 
copy/paste 04. juuni 2015, kl 14.47
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Antud teema juures ei ole asi Klic
> kis, sest läpakas on ostetud 3a. tagasi ja siiani
> on ta Windowsi suutnud jooksutada. Lihtsalt selle
> läpaka normaalne kasutusaeg hakkab otsa saama ja e
> nne seda hakkabki kõiksugu anomaaliaid juhtuma-han
> gumine, sinine ekraan, restardid....

galita
10. mai 2015, kl 14.34
Registreerus: 4 aastat tagasi
Postitusi: 3,614
to n2, Klick on müünud koos Windowsiga isegi selliseid läpakaid, mida teised müüvad ainult Linuxiga, kuna arvuti tehnilised näitajad jäävad vaevu Windowsi min. nõudmiste juurde.
 
külastaja 04. juuni 2015, kl 17.25
Kui igasugune mõttetu sodi mida tootjad kaasavaraks kaasa panevad maha lasta, siis gigahertsine prose ja kaks giga mälu veab seitsme ja kaheksa ilusti välja tavatoiminguteks. Ühegigase mäluga tahab pärssima hakata. Kümne miinimumnõuded on samad. Järelikult peaks ka kümmme töötama masinal mis seitset on jooksutanud.
isemaag 06. juuni 2015, kl 03.18
n2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> galita Kirjutas:
> ------------------------------
> -------------------------
> > Kirjutasin peale n2
> postitust samuti, et Windows 1
> > 0 ei pruugi s
> ellele ultrabookile sobida, kuid mill
> > egi pär
> ast peeti seda kohatuks postituseks ning ku
> > s
> tutati ära.
> > Proovida võib ju mida iganes, ka
> W
> > indows 10't, kuid kohe võtit ostma hakata e
> i soovi
> > ta.
>
> Galita, mina pole seda arv
> utit näinudki!
> Kust see teave on, et see mingi
> ULTRABOOK on? Ta pole ise ju nimetanud täpset mar
> ki - jutt on olnud mingist miniläpakast.
>
> Ag
> a on ju võimalus teha arvutile test, seda pidasin
> oma kommentaariga silmas, kui kirjutasin - "Augus
> tis vist tuleb juba Windows 10, uuri selle kohta M
> icrosofti kodukalt".
>
> Ja see pole mingi soov
> itus OS'i muuta, vaid üks võimalikke variante oma
> äranägemise järgi.
>
> ////Olge valmis, kui Win
> dows 10 on valmis
> Veenduge, et teie seade oleks
> ajakohane, installides Windows 7 hoolduspaketi Se
> rvice Pack 1 (SP1).
> Hankige SP1
> Kui teil on
> hoolduspakett SP1, broneerige tasuta täiendus vers
> ioonile Windows 10./////
>
> http://windows.mic
> rosoft.com/et-ee/windows/buy
>
> Kui arvutiekra
> ani all paremas nurgas on WINDOWS ikoon, siis see
> lahti klikkides pakub oma asetustes võimaluse test
> ida arvuti sobivust Win 10 jaoks.
>
> Ta ise ka
> ei küsi midagi lisaks - vaja vaid arvata, mida ta
> mõtiskleb.
> Pole ju mõtet hakata seletama ja pu
> ust ette tegema näiteks tehaseasetuste tegemist, k
> uigi see on kõige lihtsam variant ja millega igaük
> s hakkama saab eelasendatud arvutiga, kui ta seda
> teha ei kavatse.
>
> Teine asi on, et kui teeb
> ja midagi läheb untsu, siis on soovitaja ise süüdi
> kah veel.
>
> Soovitasin pahavara jaoks seda j
> a pärast Malwarebyresiga arvuti kontrolli olevat t
> a arvuti päris korrast ära!!! Soovita siis veel mi
> dagi.
....................................
Ja nüüd laske see guugli tõlkemootorist läbi ja uuesti hiina keelde tagasi. Tsink Plekk Pang.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!