Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Kuidas kõrvaldada faili andmetest autori?
 
kustukas 28. mai 2013, kl 12.09
Kasutan Windowsi ja kui liikuda kataloogides, siis näitab failide kohta - millal tehtud, kui suur maht, kes on autor.
Nüüd aga pean saatma oma arvutist failid teisele inimesele. See aga nõuab rangelt, et kõik failid peavad olema anonüümsed, ilma autori nimeta.
Kuidas autori nimest failide juures lahti saada, et see mitte kellelgi arvutiekraanile ei saaks ilmuda?
 
Fucs 28. mai 2013, kl 12.12
Oleneb failitüübist.
Erinevatele failitüüpidele on olemas erinevaid metadata või TAG editore
 
kustukas 28. mai 2013, kl 12.19
Momendil pean silmas doc ja pdf faile. Kas sellega saab hakkama ka tavaline rumal kasutaja?
 
Fucs 28. mai 2013, kl 12.19
 
Fucs 28. mai 2013, kl 12.21
jah saab hakkama küll.

Sikutad programmi, installid ära, paned programmi käima ja avad oma dokumendi selle programmiga, ning muudad või kustutad mtadata andmed lahtritest ära

EDIT:

PDF jaoks eraldi programm (link üleval)

Wordi osa asju saab Properties all niisama muuta, osade asjade jaoks on vastavad programmid (lingid üleval)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Fucs 28.05.2013 12.22.
 
kustukas 28. mai 2013, kl 13.35
Tänan! Sellega sain hakkama, Windows enam ei näita failide autorit.
Järgmine probleem - kui juba konkreetne pdf fail avada ja valida properties, siis seal on ikka minu nimi autorina. Kuidas selle sealt maha saab?
Kursor vilgub kastikeses, saab minu nime tähtede vahel liikuda edasitagasi, aga kustuda ega muuta nime ei saa.
 
-Fucs 28. mai 2013, kl 16.46
?

Hexonic metadata editor käima, ülevalt valid OPEN, otsid oma PDF-i üles, avad oma PDF dokumendi, paned vasakus aknas linnukese "Metadata" ette (valib kõik väljad, või siis paned linnukese üksikute väljade ette kui vaja "Title" "Author" "Subject" jne) ja valid ülevalt menüüst punase ristiga ikooni "Clear metadata" (puhastab andmed dokumendi metadata väljadelt) ja siis ülevalt vasakult esimene ikoon "Modifi all files" (kui on mitu PDF-i või ainult üks) või siis "Modifi selected file" kui paremas aknas on mitu PDF-i aga muuta tahad ainult ühte konkreetset mis on seal paremas aknas valitud ja aktiivne (salvestab selle PDF uuesti ilma metadatata)
 
kustukas 29. mai 2013, kl 23.11
Tänan! Nüüd on korras.
Maaks 30. mai 2013, kl 08.17
Kas windows exploreris parem klik "properties" ja sealt valida "summary" ei lase muuta? Ma end arvutis sain justkui kõikidel failidel seal autorit vahetada.
 
kas neid ongi niiväga vaja? 30. mai 2013, kl 11.13
kustukas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kasutan Windowsi ja kui liikuda kataloogides, siis
> näitab failide kohta - millal tehtud, kui suur ma
> ht, kes on autor.
> Nüüd aga pean saatma oma arv
> utist failid teisele inimesele. See aga nõuab rang
> elt, et kõik failid peavad olema anonüümsed, ilma
> autori nimeta.
> Kuidas autori nimest failide ju
> ures lahti saada, et see mitte kellelgi arvutiekra
> anile ei saaks ilmuda?

Siit loen mina välja, et soovitakse lahti saada vaid dokumendi autori nimest.

Huvi pärast proovisin eemaldada selle arvuti kasutaja nime mõnest vanemast Wordi dokist. Autori nime saab eemaldada küll kuid näiteks kuupäeva ei saa.

Siis tegin ühest Wordi dokist PDF doki ja ennem "Publish" nupule klõpsamist klõpsasin "Options" ja avanenud aknakeses eemaldasin linnukese "Document properties" eest.
Hiljem siis vaatasin selle äsjaloodud PDF-i "Properties" ja seal oli autori väli tühi.

Mõtlesin siin, et kas need spetsprogrammid ongi niiväga vajalikud kui kõige tähtsama (autor) eemaldamise saab ära teha ka ilma nende spetsprogedeta.

Siis on nad vist jah vajalikud, kui sa tahad eemaldada ka doki loomise kuupäeva või selle asendada mingi muu kuupäevaga. Aga faili mahtu kustutada? See ju mõtetu minuarvates..

Vist on neid spetsprogesid tarvis ka siis, kui mingi PDF dok on juba varem mingil ajal loodud ja doki autor on sisse jäänud ja nüüd tahaks sellest nimest vabaneda.

Kui Wordi dokil saab kustutada "Remove Properties and Personal Information" käsuga autori nime ka vanematest dokumentidest/piltidelt millele on autor peale jäänud, siis varemloodud PDF-dokumentidest seda vist ilma selle spetsproge abita teha ei saa, kuna vastavat käsku pole (mina vähemalt ei leidnud)
 
Fucs 30. mai 2013, kl 20.07
Maaks 30. mai 2013, kl 08.17

>Kas windows exploreris parem klik "properties" ja
>sealt valida "summary" ei lase muuta? Ma end arvutis
>sain justkui kõikidel failidel seal autorit vahetada.


kas neid ongi niiväga vaja? 30. mai 2013, kl 11.13

>Siit loen mina välja, et soovitakse lahti saada vaid
>dokumendi autori nimest.
>
>Huvi pärast proovisin eemaldada selle arvuti kasutaja
>nime mõnest vanemast Wordi dokist. Autori nime saab
>eemaldada küll kuid näiteks kuupäeva ei saa.

******************************************************
Fucs 28. mai 2013, kl 12.19

MS Word eraldi
http://www.ehow.com/how_6829185_edit-word-docume...

Fucs 28. mai 2013, kl 12.21

Wordi osa asju saab Properties all niisama muuta, osade asjade jaoks on vastavad programmid (lingid üleval)
*******************************************************



kas neid ongi niiväga vaja? 30. mai 2013, kl 11.13

>Mõtlesin siin, et kas need spetsprogrammid ongi
>niiväga vajalikud kui kõige tähtsama (autor)
>eemaldamise saab ära teha ka ilma nende
>spetsprogedeta.



Alati ei saa autorit (ja ka nt ettevõtet - kõik oleneb, kuidas ja kelle nimele on arvuti ja MS Office regatud, ning oleneb ka Office versioonist) niisama lihtsalt Properties alt igalt Metadata väljalt kustutada.

http://www.upload.ee/image/3349319/WordMetadata...

PDF-idega asi juba keerulisem ja Properties alt ei saa praktiliselt midagi eemaldada. Vajalikele Metadata andmetele pääseb ligi vaid spetseditoriga

http://www.upload.ee/image/3349324/PdfMetadata...

Piltide e. image failidega (see on nüüd natuke OT muidugi, sest teemataja vajas PDF ja Word-iga abi) läheb aga asi juba hoopis keeruliseks, sest image fail sisaldab lehekülgede kaupa MetaDatat, mida Properties all niisama üldse ei näe.



Seega näiteks oma pildikeste jagamisel võite te jagada tegelikult päris palju otsest ja kaudset infot ka endast, ise seda võibolla teadmata.

______
►Tegelikult ei tea ma midagi.
Fucs™
 
oioi 30. mai 2013, kl 21.18
Whoa, ma ei teadnudki et mingi lihtsa pildiga nii palju andmeid kaasa läheb.
Kas need hägustatud andmed olid kõik isiklikud andmed??
Juskui enda elulugu oleks pildi taga kirjas..

Peaks vist tõmbama ka selle PhotoMe ja järele vaatama, millist infi endast olen enda piltide üles laadimise järel kaasa andnud..
 
-Fucs 31. mai 2013, kl 08.56
No valdav osa Image faili Metadatast on tehnilist laadi.
Samas osaga sellest on võimalik nii mõndagi järeldada, või olemasolevatest pildi autorite võimalikest valikutest õige leida, kui eesmärgiks on pildi autori tuvastamine. Lisaks oleneb tehnikast, millega pildistatakse.

Nii sisaldab, või võib sisaldada (olenevalt siis kasutatud tehnikast) ühe image faili metadata:

Loomisaega, ja muutmisaega
Kaamera tüüpi, mudelit ja tehnilisi andmeid
Objektiivi tüüpi, mudelit ja tehnilisi andmeid
Kaamera tarkvara andmeid
Pildistamise asukohta (GPS-iga sedmete puhul koordinaadid)
Riiki ja linna kus pildistatud (GPS-iga sedmete puhul)
Autori andmeid 1 (oleneb arvuti/androidi opsüsteemist ja seadetest)
Autori andmed 2 (oleneb pildistamisaparatuuri sedetest)
Pildistaja andmeid (oleneb pildistamisaparatuuri sedetest)
Copyright notice (tavaliselt pildi autori andmed)
Keyword (võib sisaldada andmeid pildistaja enda või pildistaja arvuti kohta jms)
Kui on pilti töödeldud, siis redigeerimistarkvara andmed (kui redigeerimistarkvara on litsentseeritud kellegi nimele, siis s.h. tarkvara omaniku andmed)


Seega näiteks kellegi teise tehtud foto enda omaks kuulutamisel, saab tegeliku pildistaja ja tehnika kohta piisavalt infot Metadatast. Kui ikka pildiomastaja väidab, et tegi pildi Canoni seebikaga, aga tegelikult on tehtud pilt nt. poolprofi või profi Canoniga, siis ei piisa kaamera mudeli ja autori kustutamisest, sest kaamerat on võimalik kindlaks teha ka muude tehniliste parameetrite järgi, mis Metadatas ilusasti kirjas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!