Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Koduperenaine käpib Windows 10-t
 
Mimm roosa kruvikeerajaga 09. detsember 2015, kl 20.29
Siin all on üks teema, kus asjapulgad arutavad, kas W10 on hea või halb ja kellele seda üldse vaja on. Mina olengi see tavakasutaja koduperenaine, lisaks veel ka dummjuuser ja otsustasin arvutinurga spetsialistidele vastukaaluks ka oma seisukoha ja kogemused kirja panna. Mind ei ole mõtet süüdistada lolluses või oskamatuses, sest nagu ma juba ütlesin, mina tutvustangi harju keskmise igapäevakasutaja vaatenurka. Meid on palju ja me kõik tarbime Microsofti, nii et meiega tuleb arvestada!
Niisiis, ostsin mina endale mõned päevad tagasi uue arvuti, kus W10 peal. Tuleb arvesse võtta, et mul oli päris suur hüpe opsüsteemides, sest mu vanal arvutil oli XP, mis on minu lemmik, harjumuspärane ja mõnna. Vbl uuemate oppide omanikud hüppavad kergemini 10 peale.
1) Esmakäivitus ja Microsofti oletatav nuhkimine minu järel. Panen uue arvuti käima, sisestan küsitud andmeid, kõik läheb nobedasti. Kuni tuleb ette see koht, kus saab valida, kas tahad oma andmeid Microsoftile saata või mitte. Vabandage väga, aga see Express Settings on vägagi eksitav nimi. Mina oinapää nimelt arvasin, et just see tuleb valida, kui tahad settingud muuta selliseks, et infot ei saadetaks. Et nagu Express on nagu mingi kiirtee seadete juurde ja sealt saad nobedasti valida, kust linnukesi eest ära võtta jne. Ehk siis täpselt vastupidi tegelikkusele. Alles hiljem loen guuglist, kuidas settingutest kardinad ette tõmmata ja uksed lukku keerata.
2) Paljud asjad on nõmedalt ümber nimetatud. See on tegelikult eelmise punktiga seotud. Igaks juhuks on nad sõnastanud oma pealkirjad ja lingid nii, et sa jumala eest aru ei saaks, mida see konkreetne asi täpselt teeb. Mida küll peaks juurde andma see, et All Programs asemel on nüüd All Apps? Veel suvalisi näiteid: Speech, inking and typing, asub Privacy seadete all. Kui see on lubatud, siis salvestab Microsoft sinu kõnet, klahvivajutusi ja kalendrisündmusi ning viskab sulle selle põhjal reklaami, otsingutulemusi jms. Kas seda jaotise pealkirja lugedes peaks aru saama, et kui ma ise seda kinni ei keera, siis salvestatakse minu kõnet ja arvutisse sisestatud teksti??? Kusagile Update seadete sügavusse vähemalt 5 klõpsu kaugusele on ära peidetud Choose how updates are delivered. Loen seda lauset ja eeldan, et nüüd saab valida, kas tõmmatakse automaatselt, teavitatakse või üldse ei uuendatada. Vale. Kui see asjandus sees on, siis toimub teiste samas seisus arvutitega update'i-vahetus ehk uuendusi tõmmatakse suvalistest teistest netis olevatest arvutititest ja sinu omast laaditakse teistele ka. Kas sellise pealkirja järgi peaks olema võimalik ära arvata, mis asja tegelik sisu on, ahh?????
3) OK, saan oma kujuteldava privaatsuse tagasi, aeg on hakata draivereid installima. Mu kuradi printeridraiver EI TÖÖTA! Printer on HP Laserjet 1010 ja tema ise töötab nagu loom, aga uude arvutisse ma teda installida ei saa. Lähen jälle guugeldama, hädalisi kui palju. Üks pakistanlane vms on asja ära lahendanud ja õpetuse üles pannud, tuleb tõmmata mingi HP universaalne draiver, klõpsida, oodata, valida, klõpsida, oodata veel ja lõpuks saab tööle. Teen ka need trikid ära, tõesti, oh imet, prindib. Ainult kahepoolne printimine EI TÖÖTA! Mina ei ole mingi keskkonnareostaja-paberiraiskaja, ma ainult kahepoolseid prindingi! Ja kuramus ei tööta! Guugel teab jälle, et hädalisi teisigi, selle neetud. univeraaldraiveriga ei töötagi duplex! Vihaga mõtlen, et ma installin selle draiveri maha. Kaevan välja selle koha, mis vanasti oli Add/remove programs. Arvake ära, kas see kuradi ime-draiver on seal programmide nimekirjas, et uninstall teha!!! EI OLE! Jälle guugeldama, leian õpetuse, kuidas draivereid hävitada, selle aja peale on isu üle läinud, sest paremat varinti ei paista kuskil. Eks ma siis teen need aeganõudvad lisaliigutused paberilehtedega ja loodan, et ei tule kunagi elus nt 100 lk printida..., selleks peaks vist vaba päeva võtma. :(
4)Sellest, kuidas ma Firefoxi tõmbasin ja see mulle kirbukirja näitas, ma juba tegin siia paar päeva tagasi teema. Nüüd sain pildi õigesse suurusesse, sest keerasin seadetest arvuti display 150% peale. Mõningad programmid, oi vabandust, äppid, millegipärast ei taha sõna kuulata, nt VoipConnect näitab ikka kirbukirja. Tagatipuks peaks minu arvutiekraanil miski peen vägev resolutsioon olema, aga ausalt öeldes, üldpilt on kuidagi hämusem kui mu vanal arvutil. Pean vist jälle guugeldama minema, aga ma olen koduperenaine ja mu vahmiil tahab vahepeal süüa saada. W10-ga on dummjuuseril guugeldamine täiskohaga töö.
5)Visuaalne prügi. See on tegelikult ka juba varasemates versioonides nii, et igasugu imelikke kaustu, linke, shortcutte jms genereeritakse automaatselt ja passivad need igal pool ees ja lahti neist ka ei saa. Start-menüüs nt ilutsevad mingi Get Skype ja Get Office. No anna kannatust, kui ma tahan Skype'i, siis ma leian ise ka selle koha, kust tõmmata. Tõmbasingi ja lootsin, et see link kaob siis ära. Ei kadunud, ikka vedeleb menüüs edasi. Kaustas Pictures vahivad vastu kaks tühja alamkausta: Camera Roll ja Saved Pictures. Ei tea mina miks ja ei kavatsegi oma pilte sellenimelistesse kaustadesse panna. Kustutasin eile need ära, täna vaatan, juba tagasi genereeritud. Mul ei ole vaja seda imelikku pudi-padi ekraanile vajalike asjade vahele töllerdama. Üldiselt ja olen kõva paigutaja-organiseerija-lahterdaja-mutt ja ma kohe ei salli, kui tullakse mu ajule ettekirjutusi tegema mingite kohustuslike kaustade näol.
6) Ja lõpetuseks: paganama Office on juba arvutisse installitud, aga ei tööta, eks selleks peab siis raha maksma ja activation code'i saama. Miks kurat peab olema mulle installitud mingi asi ruumi võtma, mida ma tegelikult kasutada ei saa? Jah, ma saan selle maha installida, aga asi on põhimõttes. Selle asemel, et installida endale soovi korral vajalik tarkvara, peab lisaliigutusi tegema hoopis see, kes ei soovi kasutada. Frrrrrustrrrratsssiooooooon!

Tänaseks kõik, homme näpin jälle oma uut arvutit ja vaatan, mis edasi saab. Loen, mis te mulle siia kommenteerite ja vaatan, kas tahan veel kirjutada oma seiklustest uue Windowsiga.
 
vot 09. detsember 2015, kl 21.12
mul on sulle kohe raske nõu anda, sest mina installisin nädalapäevad tagasi ühe nt4 terminali. firefox töötab, office saab paigaldada, word perfect 6.0 (parim üldse) töötab ka. cometi mäng on. ei oskagi nagu miskit tahta. töötab see pentium-mmx 200 mhz peal.
 
mimmile roosa kruvikaga 09. detsember 2015, kl 21.25
lahe lugu, kriba miskit veel ;)
kohe kepsakam tunne, kui su windossi eepost lugesin ;)
p.s
ja kui isu täis saab win10-st sis ehk lased vana winnilise peale tagasi 7 või xp
 
külastaja 09. detsember 2015, kl 22.19
http://landfield.pri.ee/Win_10/Privaatsus.html#info

Sellelt lingilt leiad õpetuse kuidas oma privaatsussätteid seada. Lehte alla poole kerides leiad programmise loetelu mis need sätted palju lihtsamini sinu eest ära seab.

Windows 10 üldtutvustus http://landfield.pri.ee/Win_10/Win_10.html#Sisukord
 
manja 09. detsember 2015, kl 23.43
Kulla külastaja, ei ole meil mingit privaatsust. Nikerda omale üks väike veebileht valmis, lisa talle SEO ja Google Analytics pluginad, mõlemad on tasuta saadaval, ning ainult silmavärv ja jalanumber jääb sul veebilehe külastajate kohta teadmata. Sa tead nende geograafilist asukohta, ligilähedast vanust, sugu, millist opsüsteemi ja seaded kasutatakse, kui kaua sinu veebilehel oli, millist keelt inimene kasutab ja palju muudki, mis kõik ilmub graafilise liidesena su ekraanile.
 
ja 10. detsember 2015, kl 08.23
Kui oled ikka harjunud MyComputeriga, siis ThisPC või mis ta oligi, tundub üsna naljakas.
 
kodukana 10. detsember 2015, kl 09.14
Ma ei saanud küll mitte midagi aru, aga nüüd ma vähemalt tean, et kui mul jälle üle ekraani laiutab kiri Windows10, siis panen rutturuttu ristikesest kinni.
 
külastaja 10. detsember 2015, kl 10.18
kodukana Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma ei saanud küll mitte midagi aru, aga nüüd ma vä
> hemalt tean, et kui mul jälle üle ekraani laiutab
> kiri Windows10, siis panen rutturuttu ristikesest
> kinni.


Ristist kinni panemisest ei piisa, sest ühel hetkel installitakse 10 automaatselt.

http://landfield.pri.ee/Win_10/Ei_Win_10.html
 
to kodukana 10. detsember 2015, kl 10.23
Windows 10 vastu aitab ainult Linux. Koduperenaisel ei ole mingit vahet, kas kasutab FB suhtlemiseks, meilimiseks ja SLÕhtulehe lugemiseks Windowsi või Linuxit.
 
n2 11. detsember 2015, kl 04.22
ja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui oled ikka harjunud MyComputeriga, siis ThisPC
> või mis ta oligi, tundub üsna naljakas.


”My computer” on vist sellepärast ”This computer”, et neid kaustu on tänapäeval palju tänu ”pilvedele”, noh siis tead, et need on just SELLES arvutis.
 
n2 11. detsember 2015, kl 04.38
Väga tore lugemine.
Minul ei ole algupärane arvuti W10-ga, ”väskendasin” W7 ja arvutis oli olemas Skype ning Microsoft Office 2010. Võibolla sellepärast pole mul neid ”pakkumisi” (sinu: 5)Visuaalne prügi). Ka ekraanipilt otseteedega jäi samaks.

2)Choose how updates are delivered.
Vaatasin praegu järele, mina olen UPDATE’s valinud selle esimese variandi . Väljas: See keelab peer-to-peer uuendusfunktsiooni täielikult.
On veel võimalus valida oma koduvõrgus, aga minu teine arvuti on Windows 10 Home ja seda kasutan harva, põhiarvuti Windows 10 Pro ja mul pole kiiret ka. See on kindasti hea variant mõne asutuse jaoks, kus palju arvuteid on.
http://windows.microsoft.com/et-ee/windows-10/windows-update-delivery-optimization-faq - siin on kirjutatud, kuidas see toimib.

Siin on üks piltidega lehekülg, kuidas neid seadeid muuta, kui peaks vaja minema:
http://www.howtogeek.com/224981/how-to-stop-windows-10-from-uploading-updates-to-other-pcs-over-the-internet/

Kui tahad midagi eemaldada, siis ingliskeelsel arvutil vist on see koht > Apps & features. Selle saab lahti paremklõpsuga Start klahvilt, kohe esimene loetelus ülevalt.

Printeriga minul probleeme polnud, ainult pidin uuesti WiFi võrguga ühendama.
Kui mingi draiveri probleem on, pane guuglisse - HP Laserjet 1010+Windows 10 ja vaata HP kodulehelt.
*
Ja kirjuta ikka oma seiklustest uue Windowsiga. Sellist korrektset teksti on mõnus lugeda ja seal oli mainitud palju sellist, millele mina ise pole tähelepanugi pööranud, näiteks need privaatsuseaded.
 
Vee 11. detsember 2015, kl 12.51
Soovin teemaalgatajale jõudu guugeldamiseks ja win 10 tutvumiseks.
 
????? 15. detsember 2015, kl 18.55
Võibolla leiutab keegi tark inimene 99,99%-i lihtsama versiooni Windows 10-st ja paneb selle kõik ka eesti keelde, et tavaline eestlane seda ka kasutada oskaks. Mis mõte on ülikeeruliseks aetud süsteemil, mida vähemalt 60% või isegi rohkem Eesti elanikest kunagi kasutama ei suuda õppida? Vabandage väga aga see ei ole turvalisus, vaid tohutu suur must auk ülikõrgeltharitute ajudes! Igapäevatoimingute jaoks on vaja tavainimesele arusaadavaid, lihtsamaid programme nii nagu oli näiteks XP. Jõudu tööle, geeniused!
 
IT 16. detsember 2015, kl 21.39
Ei ole ka IT inimesed Windows 10 eriti vaimustuses, need kes seda kasutavad on süsteemi muutnud nii palju kui vähegi kannatab. Tavainimene saab Windowsi asemele eesti keelse Linuxi panna ja rahu majas, kuid neil kes peavad töö tõttu mingeid kindlaid programme kasutama, on suurema probleemi ees, sest kõik programmid ei pruugi Linuxis niisama lihtsalt tööle minna.
 
Ka IT 17. detsember 2015, kl 13.40
Eelmisele. Olen ka ise nn IT-mees ja võin õelda, et Windows 10 on hea ja lähme antud süsteemile üle ka tööl - seda tulevikus.

Kas see linuxi pidev pealesurumine Windowsi kasutajatele juba ära ei tüüta?
 
Keelepaketid 18. detsember 2015, kl 03.59
????? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Võibolla leiutab keegi tark inimene 99,99%-i lihts
> ama versiooni Windows 10-st ja paneb selle kõik ka
> eesti keelde, et tavaline eestlane seda ka kasuta
> da oskaks.


Laadige alla ja installige keeled operatsioonisüsteemile Windows 10, et vaadata menüüsid, dialoogibokse ja muid kasutajaliidese üksusi eelistatud keeles, kasutades keele juhtpaneeli.

http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/language-packs#lptabs=win10
 
Tee uus teema 18. detsember 2015, kl 04.00
IT Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei ole ka IT inimesed Windows 10 eriti vaimustuses
> , need kes seda kasutavad on süsteemi muutnud nii
> palju kui vähegi kannatab. Tavainimene saab Window
> si asemele eesti keelse Linuxi panna ja rahu majas
> , kuid neil kes peavad töö tõttu mingeid kindlaid
> programme kasutama, on suurema probleemi ees, sest
> kõik programmid ei pruugi Linuxis niisama lihtsal
> t tööle minna.


Minu meelest on see "meeldib - ei meeldi" iga teema all lihtsalt foorumi risustamine.
 
Keelepaketid 2 18. detsember 2015, kl 11.31
Windows 10 süsteemis kuvakeelte (ekraanikeelte) kasutamisest ja installist ning ka eesti ekraanikeele paigaldamisest on täpne juhis alltoodud veebilehel:

http://landfield.pri.ee/Win_10/Win-10_kuvakeeled.html
 
Ka IT'ile 19. detsember 2015, kl 15.43
Kirjuta lähemalt Windows 10 registrist, neist võtmetest mis on ainult Windows 10's, mitte Windows 7 ega win 8, ja sellest mis funktsioonid neil võtmetel on??
IT inimesele ei valmista sellele küsimusele vastamine probleeme. Kui vastust ei tule, oled sama palju IT inimene kui lehm kosmonaut.
 
Ka IT 19. detsember 2015, kl 19.47
Tundub, et minu poole pöördus see "IT", kes ei ole Windows 10-ga rahul ja pakkus siin reipalt Linux'it välja :-)

Sulle juba mainiti siin, et ära risusta foorumit oma arvamusega "meeldib - ei meeldi" vaid tee selleks uus teema.

Mis aga puutub Windows 10 registrisse, siis on selles väga-väga palju neidsamu võtmeid mis on ka Win 7 ja 8 registris. Miks ma peaksin sulle siin nüüd pika oopuse neist uutest võtmetest ja nende funktsioonidest kirjutama??? Sa tead ka, et kui pikk jura sellest tuleks? Mul pole Sulle vaja midagi tõestada! Võib olla tahad, et paneksin kirja ka kõik Win 7, 8 ja 10 erinevused ja nende varjatud võimalused? Naljamees!
 
to KA IT 22. detsember 2015, kl 14.34
Oleks ka ühest Win 10 võtmest ja selle kirjeldamisest piisanud, kuid ilma selletagi on juba sinu IT tase selge.
 
Arvutite sõber 22. detsember 2015, kl 23.33
Neid ´´IT´´ spetse jagub siin, kes ajaviiteks foorumit risustavad. Lihtsalt ebahuvitav ja naeruväärne on lugeda mittemidagiütlevatmõtlevat, ei muud midagi. Mina eiran neid.
 
Arvutite vaenlane 23. detsember 2015, kl 01.51
Õige, ega need tõelised IT mehed ei kolagi taolistes foorumites ringi ja kui põikavadki vahel sisse, siis rohkem huvi pärast, et mis "toimub".
Üks "IT" jahub siin Win 10 suurest ümberseadistamisest ja kuna olen ka ise Win 10 kasutaja, siis ei teaks küll, et oleks vaja niiväga teda "ümber ehitada". Piisab sellest kui lülitad mõned privaatsuse jubinad välja ja teed veel üht-teist ning kogu moos.
 
õnnetu 05. jaanuar 2016, kl 13.49
Mul selline häda, et installisin W10 ja siis, kui topin IDkaardi sisse, näitab viga" Driver overrun stack buffer"??
 
driver 05. jaanuar 2016, kl 14.42
https://www.youtube.com/watch?v=nDhWNGmtpHY
 
õige 05. jaanuar 2016, kl 14.55
https://www.youtube.com/results?search_query=solve+driver+overran+stack+buffer
 
win 10 05. jaanuar 2016, kl 15.10
kirjutas,et kolmapäeval tuleb uuendus ja viga parandatakse.
 
Vee 05. jaanuar 2016, kl 18.46
http://answers.microsoft.com/en-us/search/search?SearchTerm=driver_overran_stack_buffer+&IsSuggestedTerm=false&tab=&CurrentScope.ForumName=Windows&CurrentScope.Filter=windows_10&ContentTypeScope=#/Windows/windows_10//1
 
Milleks vaielda 08. jaanuar 2016, kl 14.12
Win10 loomiseks palkas MS terve grupi debiilseid teismelisi "IT spetsialiste", kes lõid programmi AINULT oma ajuvabade vajaduste rahuldamiseks. Win 10 - see on loodud väikeste vajadustega inimestele vaid surfamiseks, mängimiseks ja suhtlemiseks.
TÖÖD sellega teha ei saa. Niinimetatud kolmandate osapoolte Rakendusprogrammid töötavad praktiliselt kas suurte vigadega, või üldse ei tööta. "Õhu" müümine ja suhtekorraldamine ei ole töö, kuid Win10 rohkemaks ei ole suuteline.
Mari88 10. jaanuar 2016, kl 08.55
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!