Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Koduperenaine käpib Windows 10-t
 
külastaja 10. jaanuar 2016, kl 19.39
Mari88 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Windows 10 nipid http://windowsinipid.wordpress.co
> m/

Kui on soov Windows 10-et tundma õppida siis järgnev link on parim.

http://landfield.pri.ee/Win_10/Win_10.html

Windowsinipid lingil pole midagi olulist. Isegi kirjeldatud töölaua poolitamise nipp on tegelikult juba Windows 8-st alates kasutusel. Peale selle on õpetus poolik. Akna saab näiteks ülevalt tiitelribast lohistades paremasse või vasakusse serva samuti panna poolele töölauale või topeltklikiga muuta jälle suureks üle kogu töölaua jne.
 
Aktiveerimine 2 26. jaanuar 2016, kl 22.53
Windows 10 võib ka aktiveerimata töötada, aga ainult 30 päeva, seejärel ei saa sa enam süsteemi sisse logida. Seda prooviaega saab küll ka CMD konsooli kaudu pikendada, aga sel pole erilist mõtet. Kui Sul on legaalne Windows 7 või Windows 8.1, siis saad Windows Update kaudu selle Win 10 tasuta. Kui Sul on mittelegaalne Windows või Vista või XP, siis võid liituda 'Windows Insider' programmiga... - sellest on pikem jutt http://landfield.pri.ee/Win_10/Win10_palju_maksab_upgrade.html#MidaTeha veebilehel.

See link, mille Sa siin ära tõid käib Microsofti 'Media Creation Tool' instrumendi kohta:

Microsofti enda 'Media Creation Tool' instrument on alternatiivseks meetodiks Windows 10 süsteemile üleminekul; pluss tema abil saab buutiva USB meedia või DVD plaadi luua ja seejärel teha Windows 10 puhta installeerimise.
Ühesõnaga Microsofti 'Media Creation Tool' instrument on veel üheks võimaluseks oma olemasoleva legaalse Windows 7 või 8.1 opsüsteemi uuendamiseks Windows 10 süsteemini.

Windows 10 puhta installeerimise aktiveerimine: Põhireegliks on siin see et Sa pead esmalt oma legaalse Windowsi (Win 7 SP1 või Win 8.1) uuendama Windows 10 versioonini - tegema 'upgrade' installi. Alles seejärel võid teha ka Win 10 puhta installi. See "esmane upgrade installi" nõue kehtib nii Windows Update vahendi kaudu kui ka 'Media Creation Tool' instrumendi abil tehtava ülemineku/uuendamise suhtes. Nende mõlemate meetodite puhul saad valida selle et kas uude Win 10 süsteemi tuuakse üle ka Sinu eelmise Windowsi kõik failid, äpid ja personaalsed seaded või siis ei tooda midagi. Kui Sa valid "Nothing" parameetri, siis saad täiesti uue aktiveeritud Windows 10 süsteemi mis ei sisalda Sinu eelmisest süsteemist midagi ühesõnaga see on nagu puhas install. Ka sel puhul luuakse see riistvara hash.
 
Windows 10 26. jaanuar 2016, kl 22.54
http://microsoft-news.com/download-windows-10-rtm-build-10240-iso
http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
http://hot.ee/s/sm2/sitemap.html
 
Arvutiaru 16. veebruar 2016, kl 16.54
http://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Siit saab kohe iso ära tõmmata
 
robi 10. jaanuar 2017, kl 11.22
Milleks vaielda Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Rakendusprogrammid töötavad praktiliselt
> kas suurte vigadega, või üldse ei tööta. "Õhu" müü
> mine ja suhtekorraldamine ei ole töö, kuid Win10 r
> ohkemaks ei ole suuteline.

kui sa oskad tuua konkreetse näite, siis oleks sinu arvamusel kaalu, hetkel on see samasugune "õhu(kõhu?)" tekitamine.
 
vana arvuti omanik 10. jaanuar 2017, kl 13.13
Eelimsel täiesti õigus.

Kuigi mina kasutan veel Vista aegadel ostetud kompuutrit, mis on juba üle 10. aasta vana (!!!), füüsilist mälu "ainult" 4GB jne, aga Win 10 töötab ilusti ja ma saan temaga teha ära kõik nii väiksed, suured ja "veelgi suuremad" tööd. Tahaks juba uut kompuutrit osta, aga ka praegune töötab veel väga hästi ja ootan veel.

Näiteks Steam mängijatest on selle lühikese ajaga juba üle 50% (!) kolinud Win 10 alla ja see näitab, et Win 10 süsteemil on seda jõudu ja jaksu ülearugi.

Loomulikult on veel probleeme ja seda eelkõige vanemate programmide ja draiverite puhul, aga ka seda jääb üha vähemaks ja see sõltub juba antud tarkvara ning draiverite tootjatest.

Paljud kasutajad on oma süsteemi probleemides aga ise süüdi, olgu see siis XP, Win 7 või Win 10.

Siin eelpool juba äratoodud "landfield" pealehe lõpus kirjutatakse Win 10 kohta kokkuvõtvalt aga järgmist:

"!!! Kuigi Windows 10 töötab ka praegu täiesti rahuldavalt, arvan siiski seda et see Win 10 saab lõplikult väga heaks alles kusagil paari-kolme aasta mõõdudes (seda alates juulist 2015). Näiteks Windows XP sai täiesti "söögikõlblikuks" alles neli aastat hiljem ja ka Windows 7 puhul oli esimesed paar-kolm aastat probleeme küll- ja küll."
 
Abi 13. jaanuar 2017, kl 18.38
https://landfield.pri.ee/elajas/sitemap.html
 
Uuendus 20. veebruar 2017, kl 11.04
https://support.microsoft.com/et-ee/help/4000825/windows-10-and-windows-server-2016-update-history
 
Finndi 04. jaanuar 2022, kl 22.26
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=588868
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!