Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Masinapark vajab uuendamist
 
Marina 05. jaanuar 2014, kl 21.00
Otsustasin osta uue lauaarvuti, praegune 9aastat laitmatult töötanud Mikrolingist ostetud XP masin, kuid mälu liga vähe ja juurde panna rohkem ei saa.Vaatasin, et Ordi pakub komplekteerimisega võimalusi. Võrdlesin Discot ja Jumpi. Erinevus oli esiteks protsessorites: Discol Intel G1610, Jump: AMD A4 3300, teiseks graafikakaartides, Discol: Graafikakaart integreeritud Intel HD Graphics 1,70GB, VGA, DVI väljundid (vaba PCI-e pesa), Jump:Graafikakaart AMD HD 6410D,VGA, HDMI väljund, korpus mATX 350W, Discol korpus mATX 300W. Erinevad toiteploki võimsused? Mõlemal 500GB kõvaketas ja algselt 2GB operatiivmälu, saab juurde lisada kuni 16 GB-ni. Esialgu võtaks 2 juurde, kokku 4.
Palun asjatundjate arvamust eriti graafikakaartide võrdlemisel, praegusel arvutil on protsessoriks AMD, pole põhjust kurta.
 
ilma windowsita 05. jaanuar 2014, kl 21.24
http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/LAUAARVUTID-ARVUTITARK-PC/it-Intel-i3-Office-70525
teadmatu 05. jaanuar 2014, kl 21.49
Miks XP masinal mälu peaks väheks jääma, mitte ei saa aru!
Või räägid hoopis kõvaketta suurusest, seda saab alati vahetada.
 
olavsu1 05. jaanuar 2014, kl 21.50
ära koonerda mälu kiiruse ja mahu ning kõvaketta mahuga.
protsessori puhul vaata põlvkonda, kiirust ja cache suurust. mida priskemad numbrid seda parem.

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG...

selliseid oleks mõtekas vaadata.

_Palun asjatundjate arvamust eriti graafikakaartide võrdlemisel_

selle kohta küsiks, mis ametit sa pead ja mis on sinu hobid?
 
Marina 05. jaanuar 2014, kl 23.10
Tänan nõuannete eest! Kunstnik olen. Fotod, pildid, arvutigraafika. Praegu on arvutis mälu lausa alla 1GB, ehk siis 736 MB ainult, algselt oli veelgi vähem, midagi üle 500. Arvutiaidas pandi mälu nii palju juurde, kui oli võimalik, vähemalt nii nad ütlesid. Praegu on kompuutriga 2probleemi, esiteks mälu vähesus ei võimalda vahetada op-süsteemi, teiseks on viimasel ajal hakanud korduma virtuaalmälu veateated. Ilmselt tuleb ka uus printer-scanner- koopiamasin soetada, seegi on juba 9a vana ja ei skanneeri enam, karta on et ei ühildu ka uue arvutiga. Niisiis püüan kulutada mõistlikult.
 
mälu 05. jaanuar 2014, kl 23.21
Mina arvan, et tõenäoliselt Sulle Arvutiaidas valetati või te saite seal teineteisest valesti aru. Mina ei tea ühtegi masinat, mille mälu piir oleks 736M. Kõige tõenäolisemalt saab sinu arvutisse paigaldada kuni 2GB mälu, aga täpsemalt saab ütelda, kui oleks teada emaplaadi mudel. Nii, et kui raha on tõesti vähe ja arvuti muidu seni rahuldas, siis pigalda aga senisesse masinasse mälu juurde. Paarikümne euroga peaks asi korda saama.
teadmatu 05. jaanuar 2014, kl 23.29
 
qwerty 05. jaanuar 2014, kl 23.36
arvutiaidas töötavad oma ala asjatundjad. vbl tuleb asjast nii aru saada, et arvutis on 1 giga mälu, millest 736 mega vaba?
teadmatu 06. jaanuar 2014, kl 00.14
lae see omale alla ja vaata mis emaplaat sul arvutis on
siis saab targemaks aga ma ka ei tea ühtegi mammat millele ainult 1giga mälu sisse läheks
http://www.filehippo.com/download_speccy
 
olavsu1 06. jaanuar 2014, kl 00.18
_Kunstnik olen. Fotod, pildid, arvutigraafika. _

kui nii siis tava PC'dest oleks mõistlik kaugele hoida. need on raamatupidamiseks ja mängimiseks kuid mitte kunstnikule.

paha lugu, sulle oleksid kõige sobivamad macbook.pro ja iTünn. paraku pole neile enam kunstnikule sobivaid monitore. pagan kas nad kavatsevadki aint elustiili tooteid teha.

tavalised graafikakaardid enam ei sobi, sest neil on oluline performance mitte quality.
sinu arvuti peaks sisaldama nVidia Quadro või AMD FireGL, FirePRO kaarte.

pakun välja selle:
https://pood.elion.ee/productInfo/25/lauaarvuti-...
 
Marina 07. jaanuar 2014, kl 15.41
Tere jälle, tänud vastajatele. Vaatasin kontrolli mõttes uuesti start> computer> properties, näitab arvu 736 MB of RAM. Mälu sai lisatud umbes 5 aastat tagasi, enne kui läksin Arvutiaita, meilisin neile, küsisin järele, kas ja kui palju mälu annab lisada, minu esitatud arvutiandmetest lähtudes sai mälu juurde pandud. Imetore, kui oleks siiski võimalus mälu lisamiseks.Aga jah, olen nõus, et Arvutiaidas töötavad asjatundjad, muidu poleks sinna läinudki.
 
... 07. jaanuar 2014, kl 15.48
su arvuti on moraalselt vananenud ja mingit õiget töölooma sellest teha pole võimalik. imestan üldse kuidas sa suudad sellise masinaga töötada.
 
irw 07. jaanuar 2014, kl 15.51
olts on jälle üle võlli soovitanud
 
Marina 07. jaanuar 2014, kl 19.21
Avastasin, et mul on arvutiga kaasas manuaal, KM4AM-V KM4M-V KM3M-V Class Micro-ATX Mainboard quick Users Guide.
The mainboard provides two 184-pin unbuffered DDR266/DDR333/DDR400 (for KM400Aonly) DDRSDRAM, and supports the memory size up to 2GB. Kas lubatud kuni 2 GB ja on 2 mälupesa? Vaatan nüüd filehippo com emaplaadi kohta, nagu "teadmatu" soovitas.
teadmatu 07. jaanuar 2014, kl 19.26
sinu emaplaat siis selline
http://www.msi.com/product/mb/KM4AM-V.html#...
2 GB ja on 2 mälupesa
 
Marina 07. jaanuar 2014, kl 22.08
Tore! Paneme mälu juurde ja töötame esialgu edasi.Arvuti on küll aastates aga muidu täitsa OK. Tutvusringkonnal on selle aja sees juba teine või kolmaski masin käsil, sai omal ajal enne ostmist hoolega eeltööd tehtud, õnneks ka korralik kaasaegne monitor ostetud(9 aastat tagasi olid müügil üldiselt kineskoopmonitorid).Eks näe, mis siis juhtuma hakkab, kui XP tugi ära lõppeb. Töö juures masinas Win7 meeldib vähem kui oma XP. Win8 ei oska midagi arvata, kuna ei ole proovinud. Leidsin küll internetist ka eestikeelse manuaali.
teadmatu 07. jaanuar 2014, kl 22.30
Nagu siin juba kirjutati ei tasu vaeva ja raha.
Sellele emaplaadile sobivad 1gigased mälud ei ole eriti odavad.
Fotode ja muu sellistega tegelemine tahab paremat graafikat mida sinna eriti panna ei õnnestu.
Sellest parema arvuti saab suht odavalt kätte.
 
l33t h4x0r 08. jaanuar 2014, kl 22.21
Üldiselt asi sedasi, et sellest kastist on iga natuke kaasaegsem asi kõvasti kiirem. Loomulikult võib paarikümne rutsi eest panna masinasse 2GB mälu ja tore kui sellest piisab. Samas kui piisavalt ikka töötada arvutiga siis kiire masinaga on töötegemine oluliselt lõbusam.
 
Marina 09. jaanuar 2014, kl 13.40
Vaatasin mälude pakkumised ja hinnad üle, minu arvutile ilmselt läheks kaks 1GB mälu, odavaim veidi üle 20, kalleim peaaegu poole rohkem. Huvitav, millest on tingitud erinev hind? Kalleim parim, odavaim liiga niru? Uue arvuti ost seisab kindlasti ees aga praegune töötab veel küllaltki normaalselt,saab rahulikult vaadata ja valida, abiks on siit saadud soovitused ja õpetused, nende eest palju tänu.
 
... 09. jaanuar 2014, kl 13.57
kui sa suudad 9 aastat vana arvutiga, millel 1GB RAM mälu tööd teha, siis on sinu töötegemine rohkem mängimine kui mingi töötegemine:D
tänapäevased pilditöötlusprogrammid nõuavad olulisemalt võimsamat arvutit.
 
Marin to olavsu1 09. jaanuar 2014, kl 14.58
vaatasin Sinu soovitatud arvutitarga arvutit i3 Office, tundub täitsa hea valik. Tahtsin küsida, kas olemasolev monitor Samsung SyncMaster 710v töötaks uue arvutiga, väga hea 17 tolline monitor on.Hiirel ja klaveril ei ole ka midagi viga, kas saaksin neid uue arvutiga edasi kasutada?
 
... 09. jaanuar 2014, kl 15.04
17" monitoriga teed pilditöötlust? sul mitte arvuti ainult pole eelmises sajandis vaid sa ise samuti:)
 
olavsu1 09. jaanuar 2014, kl 17.33
senise jutu järgi tundub hädaline olema mitu põlvkonda õigest ajast maas. :)

ei ole mina soovitanud i3 masinat. mina soovitasin üht gameri masinat ja teisena graafikatöö profimasinat, millekohta öeldi ülevõlli soovitatud....

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG...

seda julgeks soovitada sellel on a La "kunstniku formaat".

mõned fototöötlejad on tahtnud monitori, mis oleks ruut, mitte ristkülik.
 
Marina 09. jaanuar 2014, kl 20.22
Jajah, vaatasin postitused üle, i3 on soovitanud hoopis "ilma windowsita",see on paremate näitajatega küll, kui Ordi variandid, mis mulle silma jäid ja seda arvutimüügiketti ma ei teadnudki, suur tänu igal juhul. Mitu põlvkonda õigest ajast maas? Mul töötavad kõik aparaadid lihtsalt kaua ja hästi.
 
olavsu1 09. jaanuar 2014, kl 22.20
_Mitu põlvkonda õigest ajast maas? Mul töötavad kõik aparaadid lihtsalt kaua ja hästi._

töökindlus on üks asi, teine asi on moraalne vananemine.

näiteks ma ei saaks teie kirjeldatud rondiga avada oma kõige uuema fotoka RAW pilte. :)
 
Marina 11. jaanuar 2014, kl 20.25
Minu Olympus Camedia piltide avamisega minu arvutis on kõik korras ja arvuti töökiirus tavakasutuse juures normaalne."Ehkki tootja soovitab Windows XP tarbimiseks töömälu 128 MB, soovitavad kogenud kasutajad Windows XP rohkete võimaluste sujuvaks kasutamiseks 256 MB suurust töömälu" tsitaat Tiit Tilga arvutiõpikust Windows XP.Praegune 736 MB on tunduvalt rohkem, seega ei käitu arvuti üldjuhul nii rondina midagi.
Aitäh kõigile, sain teada palju kasulikku.
 
... 11. jaanuar 2014, kl 21.07
tule taevas appi...

sellel kunsnikutäidil on tõeliine retro varustus ja mõtlemine samuti:)
 
olavsu1 11. jaanuar 2014, kl 21.12
ahah, töödeldakse jpeg pilte ja kadudeta raw'i ei kasutata üldse.

kaameratest rääkides mõtleme ikka loomingulisemaid vahetatavate objektiividega isendeid.

//ma hakkan juba kahtlema hädalise kunstnikuks olemises.
 
... 11. jaanuar 2014, kl 21.36
kui tädi tuunib enda rate pilte, kas siis polegi kunstnik?
 
olavsu1 11. jaanuar 2014, kl 23.23
mingi dating saidi pilt ei kvalifitseeru kunstiks, pigem võltsinguks, võimaliku kavaleri/pruudi petmiseks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!