Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
teler
 
??? 05. veebruar 2016, kl 17.31
ostsin uue teleri ja on starmani digiboksi ühendus.Kas pildikvaliteet võib oleneda boksist ja kas mooduliga annab kvaliteeti parandada. Olen nii pettunud selle ostuga,et kaabi või muld endale peale.
 
reha 05. veebruar 2016, kl 18.16
võib olla küll, aga mis mooduliga sa kvaliteeti tahad parandada? kui kraapimiseks läheb, tulen appi.
 
ei olene 05. veebruar 2016, kl 20.37
kas on või pole üldse. lase kellegil teadjamal ära seadistada.
 
Sc 11. veebruar 2016, kl 09.25
ei olene Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas on või pole üldse. lase kellegil teadjamal ära
> seadistada.


Tegelikult oleneb pilt boksist küll, kahel viisil. Milline koodek on boksi tarkvaras, seda kasutaja muuta ei saa. Kui kasutaja enne oli rahul, on sellega rahul ka edapidi.

Teine variant, mis ka kõnealusel juhul arvatavasti on, saab inimene ise muuta. Teler ja boks tuleb ühendada HDMI kaabliga NING seadistada nii teler kui boks 1080i režiimile. Praegusel hetkel on teemaalgatajal suure tõenäosusega 576i režiimil või veel hullemal juhul 480p või i. Kui on kasutusel SCART-kaabel, resolutsiooni muuta ei saa (peab olema 576i), aga edastussüsteem tuleb seada RGB peale. CVBS on komposiit ja halvema kvaliteediga kui RGB. Kui teleri ja boksi vahel ongi komposiitkaabel, siis sellega pildi kvaliteeti paremaks ei saagi.
Nii et parim valik on HDMI. Lameteleka ühendamiseks analoogühendusi (SCART, komposiit) ei soovita ilma hädavajaduseta kasutada.

Moodul käib telerisse ja digiboksi pole sel juhul vajagi (erandiks Ajamasinaga Starboks). Teler peab toetama kaablidigi DVB-C standardit, pildirežiim tuleb samuti seada 1080i asendisse. See lahendus annab samaväärse (või isegi parema) pildi- ja helikvaliteedi HDMI kaabliga.
 
ka üks 11. veebruar 2016, kl 09.26
Ostetud Samsung 40 tolli Bigbox.ee-st, 329 eurot. Starmani tehnik ütles, et pilt ei parane mooduliga, ise lootsin küll. Pilt on kuidagi uimane. Samuti segaduses, mida teha. Loodan ikka, et asja saab parandada. Vana Panasonicuga olin rahul, ainult silmade tõttu tahtsin suuremat teksti. Selle digiboks ja Starmani pult viidi ära. Öperaator, kelle käest nõu küsisin, ütles, et tema pani vana digiboksi tagasi. Uurin veel asja.
 
Sc (täpsustus) 11. veebruar 2016, kl 09.27
See lahendus annab samaväärse (või isegi parema) pildi- ja helikvaliteedi nagu digiboks HDMI kaabliga.
 
eelmine veel 11. veebruar 2016, kl 09.55
Starmani tehnik võttis digiboksist kaardi ja pani selle mooduliga uude telerisse. Mingit kanalite otsimist ei toimunud, sest kaart oli seesama. Vanal oli minu meelest pilt hea. Mitte midagi ta muud ei teinud. Signaal pidi korras olema. Menuu kaudu olen proovinud praavitada. Ütles veei, et kui HD panna, siis vajutada 920, see toimib ETV-s. 919 - ETV2-s. Aga kui teiste kanalite peale lähen ja siis tagasi ETV-sse, pean jälle numbrit vajutama. Millest see?
 
teler 11. veebruar 2016, kl 16.51
täpselt mõtted olid samad mis sc aga tegudest ei tule midagi välja.Boks algeline ja puudub hdmi koht.Tahtsin ka vanas eas pilli mida ilma prillita vaadata aga pildil teravust ei ole ja pilt muuutub ka,õhtuseid filme on võimatu vaadata kõik toimub kui pimedas toas.Ei jõua kogu aeg pilti menüüst parandada ja ei ole alati võimalikkigi,
.Ainult reklaamide kvaliteet on super.
 
Sc 12. veebruar 2016, kl 05.43
Kui boksil puudub HDMI, siis polegi võimalik pilti paremaks saada, midagi pole teha. Vanad filmid ongi halvema kvaliteediga, reklaamid aga läikima löödud ja analoogkaabel teleri ning boksi vahel võimendab seda vahet veelgi.

Kui teemaalgataja tahab paremat pilti JA teler toetab DVB-C kaabeldigi ning on kaardimooduli pesa, tasub loobuda sellest vanast digiboksist. Kui saaks teleri mudelinumbri, saab kontrollida, kas teler toetab kaabeldigi.
Alternatiivseks võimaluseks on küsida Starmanist HDMI-ga HD-digiboks või rentida Starboks. Nendega saab ETV HD kolm kanalit lisatasuta nähtavale.
 
Sc 12. veebruar 2016, kl 05.52
eelmine veel Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Starmani tehnik võttis digiboksist kaardi ja pani
> selle mooduliga uude telerisse. Mingit kanalite ot
> simist ei toimunud, sest kaart oli seesama. ... kui HD pan
> na, siis vajutada 920, see toimib ETV-s. 919 - ETV
> 2-s. Aga kui teiste kanalite peale lähen ja siis t
> agasi ETV-sse, pean jälle numbrit vajutama. Milles
> t see?


Natuke möödarääkimine tehnikuga. Vaatajakaardi ülesanne on ainult kanalite avamine, otsinguga sel mingit seost ei ole. Tehnik otsis teleris kanalid juba enne välja, kui kaardi sisse pani.

Starman on paigutanud ERRi kanalite HD-versioonid nimekirja lõppu 900-ga numbritele. Kuna kasutaja neid numbreid Starmani boksides ja enamuses telerites oma soovi järgi muuta ei saa, tulebki ETV HD kanali valimiseks valida puldilt 920.
 
teler 13. veebruar 2016, kl 18.03
minul siis asi peaaegu korras.Käisin poes ja ostsin selle mooduli ära ja nüüd mässan kanalite otsimisega nii,et pea märg. Aga minul on need HD 3 kanalit küll alguses kohe.
 
???? 17. veebruar 2016, kl 17.55
sc pildireziim 1080 asendisse?Kust ja kuidas?
 
u 18. veebruar 2016, kl 05.05
???? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sc pildireziim 1080 asendisse?Kust ja kuidas?


kes sinu asemel sinu teleka manuali lugema peab?
Maaks 18. veebruar 2016, kl 11.23
Teistele lugejatele infoks, et tegu siis ZoomTV-ga.
Pildi kvaliteet sõltub digiboxist - kui box toetab HD (1080p) formaati (ja ka telekas) siis tuleb seadistada vastavalt juhendile.
http://www.starman.ee/abikeskus/seadmed...
Kui asud mingis pärapõrgus, siis jääbki hakkima.
EDIT: Unustasin mainida, et HD-kvaliteedis näed ikka ainult HD kanaleid, teiste kanalitega on nii, et mida suurem telekas, seda sitem pilt, kuna info hulk mis eetrist tuleb on sama.
Telekal tasub kõik pildiparanduse programmid (teleka mitte zoomtv menüüst) sisse lülitada!Toimetatud 1 kord(a). Viimati Maaks 18.02.2016 11.32.
 
Maaksile 20. veebruar 2016, kl 10.41
Kus on eelnevalt kirjas, et teemaaalgatajal on Zuumtv? Zuumil pole ühtki HDkanalit, SDkanaleid on kokku 30 tükki pluss need, mida Levira tasutatv edastab.

Teema käib ikka Starmani kaabeltv üle.
 
nu 21. veebruar 2016, kl 21.15
Maaksile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kus on eelnevalt kirjas, et teemaaalgatajal on Zuu
> mtv? Zuumil pole ühtki HDkanalit, SDkanaleid on ko
> kku 30 tükki pluss need, mida Levira tasutatv edas
> tab.
>
> Teema käib ikka Starmani kaabeltv üle
> .


Zuumis pole jah HD-kanaleid, vabalevis siiski on nii ETV-HD kui ETV2-HD, ainult et mõlemad levivad T2-s, elik siis, tavalise Zuum-TV HD-Boxiga neid ei näe, peab olema T2 toega telekas või box.
 
Arvan, et 22. veebruar 2016, kl 00.56
kui ostsid uue teleri, siis PEAKSID alustuseks lugema teleri kasutusjuhendit. Kindlasti leiad sealt vajalikud näpunaäited. Kuid ... ära mitte mingil juhul loe eestikeelset, sest siis võid teleri hoopis ära rikkuda. Loe ükskõik, millist muud keelt, millest aru saad - inglise, soome, vene .. siis saad hakkama.
 
lugesin sealt 24. veebruar 2016, kl 17.57
Mina lugesin telerist Samsungi kasutusjuhendit. Seal pikalt juttu. Peaks teatud kohad välja printima. Teise margi puhul siis, mis teleri oma tahetakse.
 
agamina 24. veebruar 2016, kl 23.31
Kasutan teleri seadistamiseks interneedust-nad kohe oskavad mõistvas keeles ja piltidega rumalukesi aidata.Manuaal on hunnik paberit:)
isemaag 25. veebruar 2016, kl 16.24
Milleks üldse telerit osta kui on võimalik vaadata arvuti kaudu? Arvutipesasse 1 jublakas ja mitte mingit telerit. Kuid oma vanad lamptelekad ikka hoidke alles, nende mõnesid juppisid otsitakse ja makstakse.
 
Ülle Laadija 29. august 2020, kl 19.57
http://opiobjektid.tptlive.ee/Telekom/tv_ajalugu_eestis.html
http://www.cs.tlu.ee/~rinde/mm_materjal/pdf/mm_algus_meedia.pdf
https://ifi6070.files.wordpress.com/2010/11/multimeedium_kodus1.pdf
https://lytorn.files.wordpress.com/2015/09/mm_video.pdf

Nojah kui tuleb see kaheksa KAA siis kõigepealt hakkab satikas seda näitama. Seejärel internet ja siis alles kaabeltelevisioon. Kõige viimasena jõuab see uus standard Levira tasuta telekanalitesse.
 
Televusser 29. juuni 2022, kl 15.06
https://digi.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/suur-ulevaade-5-eriskummalist-telerit-mis-voivad-peagi-saada-uueks-normaalsuseks/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!