Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
arvuti ei lähe enam tööle
 
barbs 04. veebruar 2012, kl 11.39
Arvuti jooksis täna ajalehe lugemise ajal kinni. kuna ükski nupp (ctrl-alt-del jm) ei töötanud, siis panin arvuti nupust lihtsalt vägivaldselt kinni.

peale seda arvuti enam tööle ei lähe. pildi võtab tegelikult ette, aga see on topelt. ekraan jaguneb keskelt pooleks. ja siis on ekraanil mingi kiri a la, et windows ei saa käivituda ja pakub võimalust kasutada atomatic repair'i. see aga jõuab ka lõpuks tulemusele, et ei saa parandusi teha. ühesõnaga windows käima ei lähe. isegi safe mode varianti ei paku käivitamisel.

arvuti on u 3 a vana dell vostro 1400 ja opsüsteem Windows Vista. ilmselt ei saa sedasi interneti vahendusel öelda, mis arvutil viga võib olla.
aga huvitav, kas on lootust, et sealt arvutist mingisuguseid dokumente-pilte kuidagimoodi kätte saab? kas pigem on lootust või pigem mitte?

samuti ei mäleta ma päris täpselt, mis asjad ja kui kaua garantii alla kuulusid. kas on mõtet poest uurida või kõlab see viga mingi sellise asja moodi, mis garantii alla nagunii ei kuuluks?

ei tea, miks sellised asjad just laupäeva hommikuti juhtuvad, kui abi kuskil käeulatuses pole.
 
-Fucs 04. veebruar 2012, kl 11.45
No ilmselt riistvaraline kamm.
Video(kaart või integr.), emmeplaadike, toiduplokike vms otsad andnud.

No alati jääb ka muidugi tarkvarast tulenevate vigade võimalus.

Safe-Mode sisenemiseks tuleb pressida arvuti käivitamise ajal F8 klahvi üldiselt.
 
Tônis. 04. veebruar 2012, kl 11.49
Alusta sellest, et võta voolujuhe tagant ära, eemalda aku, oota u 5 min, üenda aku, torka voolujuhe seina, oota u 5 sek ja proovi käivitada.
Mis juhtub?
 
-Fucs 04. veebruar 2012, kl 11.54
ja proovi F8 -ga ikkagi ka safe mode asi ära, kui muidu käima ei lähe. Võib saada natuke rohkem infi selle kohta, mis kus viga võiks olla või mida välistada.
 
ilmselge 04. veebruar 2012, kl 12.02
ilmselt on külm arvuti ära võtnud.
 
barbs 04. veebruar 2012, kl 12.14
lasin arvutil pikemalt ilma akuta olla ja hetkel võttis täiesti õige pildi ette. sama asja tegin ka kohe alguses, aga siis ei mõjunud.

külm pole vast midagi ära võtnud :) .

kuna hetkel on pilt arvutil ees (kuigi kõige väledam ta just pole), siis asun dokumente päästma ja esmaspäeval viin ikka kellelegi üle vaatamiseks.
kui varem arvuti kinni on jooksnud (viimastel päevadel mitu korda) ja ma ta ise kinni olen pannud, siis on ta käivitamisel ise pakkunud safe mode või normal mode'i.

kas süsteem läks lihtsalt lolliks?
 
Tônis. 04. veebruar 2012, kl 12.30
Küllap siis mingi tõsisem kala seal sees möllab. Vii oskaja kätte jahh.
 
ehh 04. veebruar 2012, kl 12.57
arvutil on kül, kasta teda sooja veega - küll lehed lahti lööb.
 
barbs 04. veebruar 2012, kl 13.00
ehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> arvutil on kül, kasta teda sooja veega - küll lehe
> d lahti lööb.

huvitav, kas oleks abi, kui ma arvutit enam rõdul lume sees ei hoiaks?
villase teki sisse ma ta juba mässisin ja varsti lähen apteegist Coldrexi ostma. küll ta terveks saab. õhtul viin sauna higistama ka :) .
 
lammas wää 04. veebruar 2012, kl 13.17
video Nvidia Geforce 8400GS hakkab saba andma näidates vertikaalseid triipe valgel taustal
oled näinud?
ei ole siis varsti näed
ülekuumenemise kahjustused on ilmnenud
vahest teha tolmupuhastust ja vahetada termopasta
ja süles mitte hoida aitab pidurdada teed hukatuse suunas:)


olen mõned läpparite nvidia 8seeria ahjust läbi lasknud ja pildi ette saanud:)

---------------------------------------
HOIATUS:
"Antud kasutaja ei oma IT alast haridust"
---------------------------------------
Tunne oma riistvara:
http://filehippo.com/download_speccy/
 
barbs 04. veebruar 2012, kl 13.31
enne, kui arvutiekraanil oli topeltpilt, siis olid vertikaalsed peenikesed valged jooned ka. tumedal taustal.
süles ma arvutit ei hoia. ainult laual.

aga jah.. kokku jooksis ta ka jälle. tundub, et kui dokumendid kätte saan, siis tuleb ta ikka täitsa kinni panna ja seisma jätta, kuni keegi üle vaatab.
 
lammas wää 04. veebruar 2012, kl 13.51
kahjuks vostro 1400 on emaplaadile pandud 8400GS kiibiga
mitte eraldi Nvidia Geforce 8400GS mxm II video kaart
http://www.insidemylaptop.com/images/Dell-Inspir...

tulevik on tume sellel masinal!

---------------------------------------
HOIATUS:
"Antud kasutaja ei oma IT alast haridust"
---------------------------------------
Tunne oma riistvara:
http://filehippo.com/download_speccy/
 
lammaseu 22. oktoober 2013, kl 13.09
Mu arvutil ei ttööta enam A S
 
lammaseu 22. oktoober 2013, kl 13.43
Palun vastake kiieesti mul on arvutis üks asi kiiresti teha.
 
Ultrraz 22. oktoober 2013, kl 14.43
selline masin läheb tavaliselt juppideks,korralik videokivi remont on kallis ja garantiid ikkagi keegi ei anna. andmed saab küll päästa.
mul on pakkuda mõned kasutatud arvutid 50-200.- vahemikus. saad oma tööd edasi teha. tel 520-6047
 
galita 22. oktoober 2013, kl 16.55
Ultrraz, kus tead mis lammaseu arvutil viga on?
Ma ei suuda tema kahest postitusest isegi seda välja lugeda, millise arvutiga on tegu, rääkimata sellest mis sel arvutil viga võib olla:)
teadmatu 22. oktoober 2013, kl 17.10
Mis seal arusaamatut on?
Inimene ajas kohvi klaviatuurile ja nüüd tähed A S (klaveril kõrvuti) ei tööta.
 
toreon 22. oktoober 2013, kl 18.13
Üks kaevab vana teema välja ja teine juba kohal,et kive müüa:)
Kui mul oli arvuti mis kõiki tähti ei tundnud siis sain tähti noppida copy-paste meetodil ja kõik sai tehtud.
 
A S 22. oktoober 2013, kl 21.36
Kasuta virtuaal tähestikku
 
lammaseu 23. oktoober 2013, kl 09.28
Kuidas aga kahjuks ma ei tunne arvuteid hästi A S kuidas aga virtuual tähestiku .
 
A S 23. oktoober 2013, kl 09.58
Otsi üles ON-SCREEN KEYBOARD(Ekraaniklahvistik).
 
galita 23. oktoober 2013, kl 10.27
Kui probleem ainult A S tähtedes ja ülejäänud klaviatuur töötab normaalselt, siis on ehk on abi puhastamisest. Tähed käivad klavituurilt ükshaaval ära-võta A S tähed ära ning proovi puhastada nende alla jäävat klavituuri pinda. Ära ainult mingit vedeliku sinna vala. Pärast saab tähed jälle tagasi panna.
 
probleem 16. november 2013, kl 06.55
Tere nul on selline problesmet arvuti ei lähe tööle vendid ega ekraan ei lähe tööle ainult toitetuli ja laadimistuli töötab aidane kiiresti on vaja korda saada vb nupp katki ette tänades
 
galita 16. november 2013, kl 09.39
Kas tegemist laua- või sülearvutiga? Kas ekraanile tuleb kiri, nagu näiteks "operating system not found" või on lihtsalt must ekraan?
 
Ultrraz 18. november 2013, kl 22.40
kui ekraan on triibuline või pooleks jaotatud triipudega vms, siis ei ole muud viga kui videokaart. liiga palju selliseid nähtud :) üks variant seda kontrollida on lasta pilt välisele monitorile, kui seal samasugune siis on asi klaar...
 
probleem 22. november 2013, kl 06.26
Sülearvuti on ml n...
 
Ultrraz 22. november 2013, kl 14.29
siis on sellega 2 varianti: lähed töökotta, ütlevad et korralik videokaardi remont on 120euri, mitte korralik ala 50. Või siis pakuvad katkise eest 20€ ja kogu moos.Ketta annavad ehk sealt tagasi...
 
mul sama 24. november 2013, kl 17.07
Arvuti (Win7)jõuab sinna kohta, kus saab BIOS-i sisse minna ja kõik. Hakkab restartima ja nii lõputult.
Teine (XP) ei lähe võrku, ei leia WiFi nimekirja. Samas mõlemad töötavad ilusti Linuxiga pulga pealt ja leiavad ka võrgud üles. Mis jama selle Windowsiga ometi on?
 
galita 24. november 2013, kl 17.14
Esimese arvuti puhul olen 95% veendunud, et tegemist arvutiga mille tehnilised näitajad jäävad Windows 7 jaoks lahjaks.
Teisel võib olla mingi jama draiveritega. Vaata XP Device Manage alt järele, kas mõne rea ees on kollane või punane märk-siis on WiFi draiverid puudu.
 
sandra 01. veebruar 2014, kl 11.50
Tere mul on selline mure et mu lauarvuti monitor ei lähe tööle aga arvutikast töötab ilusti.mure on selline et arvuti monitor ei võta pilti ette ma vaatasin kõik juhtmed üle ja kõik on korras siis ma proovisin mitu korda teha restarti aga ka see ei mõjunud ma oleksin väga tänulik kui te oskaksite mind aidata
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!