Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
safe mode
 
Arvuti 18. mai 2014, kl 15.10
Mis lauaarvutiga juhtus kui ta sisselülitamisel läheb safe mode ja hakkab restarte tegema...?
 
Xxx 18. mai 2014, kl 16.16
Kõige lihtsam lahendus on installida uuesti Windows peale.
 
google tõlge 18. mai 2014, kl 16.17
Paremklõps "My Computer" ja goto "Properties". Siis goto "Advanced" tab ja pealkirja all "Startup and Recovery", vajuta "Settings" nupule. Linnuke "Automatically Restart" kasti ja vajuta OK.
 
Arvuti 18. mai 2014, kl 17.18
ükskõik mis asja safe modes valin,peale restarti ta seal tagasi ja hakkab otsast peale...

Ja seal on XP,kuid tahan sinna Linuxi panna,see on mõtekab värk windowsist :)

Ega mu emaplaat või kõvakas läbi ole?
 
kui sa ikka 18. mai 2014, kl 17.23
tühipaljast windowsistki jagu ei saa, kuidas kavatsed siis linuksiga hakkama saada?
 
Arvuti 18. mai 2014, kl 17.44
Ma ei tea ju milles probleem on ....
ja linuks on kasutajasõbralikum :)
 
las ma arvan, 18. mai 2014, kl 18.30
kes sulle ütles, et linuks on kasutajasõbralikum? ilmselt mõni linuksikasutaja...
 
galita 18. mai 2014, kl 18.46
Olen kasutanud Windows XP'd, nüüd kasutan Linuxit ja Ubuntul põhinevad Linuxid on Windowsist kasutajasõbralikumad-ei ole pidevat jama viirustega ja paigaldamisega saab hakkama ka algaja, kuna peale keelevalikut on kõik paigaldusaknad eesti keelsed. Kuid algul tahab Linux siiski veidi harjumist.
Restarte võib arvuti mitmel põhjusel teha, üheks põhjuseks võib olla, et arvutil on ressursse vähe. Kui tead oma arvuti tehnilisi andmeid, protsessor, mälu-siis pane need kirja.
 
närimata pirn 18. mai 2014, kl 19.48
näritud õuna ja linuksi puhul pole viitsitud viiruseid toota, sest selliste arvutite kasutajaid on vähe, aga kui kasutajate hulk kasvab, siis lõppevad ka kilked teemal, et viirusevabad.
 
V 18. mai 2014, kl 19.59
https://neosmart.net/wiki/wp-content/uploads/sites/5/2013/09/Windows-XP-Advanced-Boot-Options.png
 
külastaja 18. mai 2014, kl 22.45
Võid proovida kohe arvuti käivitamisel vajutada korduvalt F8 klahvi kuni avaneb "Advanced Boot Options" ekraanivaade( selline nagu postitaja V 18. mai 2014, kl 19.59 lingil)
Sealt valid "Last Known Good Configuration"
 
Arvuti 18. mai 2014, kl 23.11
Ja mis siis edasi juhtub,saab arvuti tööle ?
 
pats 19. mai 2014, kl 01.44
mida tehti arvutiga ennem viimast välja lülitamist ehk?
 
Arvuti 19. mai 2014, kl 05.53
Arvuti muutus üli aeglaseks,jooksis kinni,hiir ka ei liikund,siis vajutasin restardi nuppu arvuti kastil,suure nupu all....
 
külastaja 19. mai 2014, kl 07.31
Arvuti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ja mis siis edasi juhtub,saab arvuti tööle ?

Aga eks loe ise.

http://landfield.pri.ee/Vista_Crash.html
 
Tõnis 19. mai 2014, kl 07.43
närimata pirn Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> näritud õuna ja linuksi puhul pole viitsitud viiru
> seid toota, sest selliste arvutite kasutajaid on v
> ähe, aga kui kasutajate hulk kasvab, siis lõppevad
> ka kilked teemal, et viirusevabad.


kumma käega sa täna onaneerid?
 
galita 19. mai 2014, kl 10.38
Linuxi jääb viiruste suhtes Windowsist alati turvalisemaks, kuna Linuxi alla loetakse sadu erinevaid op-süsteemisid ja see viirus, mis töötab näiteks Ubuntu all, ei pruugi Fedora või Mageia all üldse töötada. Ühesõnaga, Windows on 1 op-süsteem ja olenemata versioonist on süsteemi ülesehitus üks, Linux on sajad erinevad süsteemid, kus Linux on lihtsalt ühine nimetaja, mitte omaette operatsioonisüsteem.
 
to galita 19. mai 2014, kl 14.22
Kuule miks sa nii valet juttu alati siin ajad?
Linux on kõigest kernel, mille peal mitmed distributsioonid jooksevad... see viiruse jutt on selline hülgemöla, et seda ei viitsi kommenteeridagi...
 
galita 19. mai 2014, kl 15.38
Õige, Linux on kernel, kuid kirjutada tuleb nii, et Linuxi olemusest saaksid aru ka need inimesed, kelle jaoks Linux on operatsioonisüsteem, nii nagu Windows. Pidevalt on siin teemaks Linux vs. Windows.
 
to galita 19. mai 2014, kl 15.42
No ma ei imesta, kui sa varsti kirjutad GNU/Linux Estobuntu jne, õnneks su linuksiautism pole veel kaugele vist arenenud (rms).
 
galita 19. mai 2014, kl 16.07
GNU/GPL Estobuntu.
Neile, kes veel ei tea:
GNU GPL on ka avatud lähtekoodiga litsents mille kasutajad on vabad tarkvara käivitama, kopeerima, levitama, uurima, muutma, arendama ja täiustama. Teisalt on olemas ka autoriõigusega kaitstud tarkvara, mida saab Estobuntus jooksutada.
 
linuxipede 19. mai 2014, kl 16.14
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> GNU/GPL Estobuntu.

Trololololo, googelda "GNU/Linux naming controversy".
Praegu paned jälle täitsa segast, miks sa lihtsalt kirjutamata ei jäta, kui sa nii teivast paned koguaeg?
 
Mati 19. mai 2014, kl 17.10
googeldasin huvi pärast linuxipede pandud lausejuppi ja ei saanud aru, mida see pede vigiseb. Galital on ilusasti selgitatud, mida tähendavad lühendid GNU ja GPL. Seda, et Estobuntu on Linux, on niigi selge. Mida siis pede omast arust selgitada soovib???
Aga eks peded olegi teistsugused ja nende mõistmine ei pruugi just lihtne üleasanne olla. Hetkel tundub küll, et enne saan Galita postituste abil Linuxi selgeks, kui taipan, mida pede öelda soovib.
 
galita postituste abil 19. mai 2014, kl 17.26
ei saa sa iialgi mingit linuksit selgeks. selleks tuleb lugeda sadu, kui mitte tuhandeid lehekülgi tihedat teksti. galita postitab siin põhiliselt üht ja sama sõnavahtu, mille pikkus on mõõdetav pigem kümne leheküljega (maksimaalselt).
 
Mati 19. mai 2014, kl 17.38
Las ma selle üle otsustan siiski ise, kas saan Linuxi selgeks või mitte ja millistest postitustest on mulle abi olnud. Eelmise postitaja poolt kirjutatust ei ole mul küll mingit abi, kuna see on suunatud Galita vastu, aga mitte teiste abistamiseks.
 
no isegi 19. mai 2014, kl 17.41
sellised raamatud nagu linuks idiootidele (for dummies) on vist üle 100 lehekülje. nii et otsusta tõesti ise... :D
 
Mati 19. mai 2014, kl 18.07
Aitäh, et lõpuks otsustamisõiguse sain mida oma arvutisse paigaldada ja mida õppida.:D
Aga mis sinu hinge nii hullult kriibib?
 
to galita 19. mai 2014, kl 19.13
Kirjuta ikka oma nime alt, mitte oma aliaste alt :)) väga nõrk.
 
galita 19. mai 2014, kl 20.56
Ma kirjutan alati oma fooruminime alt. Ega sõimaja ometigi ei arva, et keegi teda siin kardab? Ei karda sind keegi, oled kõigi silmis lihtsalt üks hale kuju, kes püüab sõimeldes endale tähelepanu tõmmata. Kui sul oleks natukenegi julgust, siis julgeksid oma fooruminime all sõimata, kuid selleks sul julgus ei ole.
 
mina ei kirjuta 19. mai 2014, kl 23.54
mitte midagi mingi nime alt, sest siin foorumis on üks inimene, kes postitaks kohe 5 minuti pärast mingit pska selle sama nime alt. sellepärast olen ma no name. aga ma arvan, et mul sellegipoolest on midagi olulist ütelda, isegi kui see mõnele ei meeldi...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!