Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
aidake taipamatut
 
aleksandra 19. september 2016, kl 21.44
mul oleks vaja skännida enda allkiri arvutisse ja siis lõigata sellest "dokumendist" õige suurusega tükk (allkiri) ja lisada see bmp failina programmi nii, et mul hakkaks seda allkirja kopeerima kõikidele mu dokumentidele. skännimisega saan hakkama, aga vot edasi on tükk tühja maad. mismoodi ma saan või mis programmiga saaks seda toimingut üldse teha. küll on allkirja näidis mida skännin üsna suur, aga dokumendile lisades on ikak tibatilluke kribu.
pealegi ei oska ma skännitud dokumendist välja lõigata ainult allkirja osa, saan kätte ainult terve skännitud dokumendi ja see katab ära kogu mu selle dokumendi, mida tahan allkirjaga allkirjastada... segane jutt aga ma olen juba mitu päeva selle lihtsa asjaga jamanud. kas keegi oskab aidata? kuidas ma saan skännilt välja lõigata ainult allkirja osa, mitte tervet suurt lehte? ja mis suuruses peaks need asjad üldse olema, et ma saaks teda siis copida teise dokumendi alla ... tänan!
 
asja ajab ära 19. september 2016, kl 22.04
näiteks kasvõi photoshop. kui nii keerulise programmi kasutamisega hakkama saad. irfanview nimelise programmiga on märksa lihtsam. aga veidi hallollust kulub ikkagi ära.
 
imelik soov, arusaamispaus 19. september 2016, kl 22.28
mis digiallkirjal viga on?
 
jah 19. september 2016, kl 22.46
imelik soov, arusaamispaus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mis digiallkirjal viga on?

Digiallkiri on ainus õige lahendus. Selline fotoshopitud dokument pole enam dokument.
 
kahtlane 19. september 2016, kl 23.01
selline skännamine ja copymine sarnaneb võltsimisega.
 
anna 20. september 2016, kl 00.00
No iga pilditöötlusprogrammiga on ju võimalik tükk pildist "välja lõigata" ja eraldi failina salvestada. Paint'iga näiteks, mis (vist) iga PC-ga tasuta kaasas. Võib-olla saan probleemist valesti aru ja pakun liiga lihtsat lahendust.. Võltsimistahtlusega pole siin arvatavasti midagi pistmist, allkirja "pilt" pannakse tihti kirja lõppu "ilu pärast", mitte tahtlusega seeläbi kirja saatja isikut identifitseerida.
 
:) 20. september 2016, kl 09.34
Jah, selline allkiri dokumendil on tõesti disainielement. Samahästi võiks saatja oma foto kirjadele kleepida.
 
aleksandra 20. september 2016, kl 10.26
ei ole siin miskit võltsimist. mul on vaja arvete tegemise programmist välja saata ports arveid ja sinna arvetele tahaks copida oma allkirja.
digiallkiri ei ole see ja ma ei jõuaks neid digiallkirjastadagi.
ma olengi just hädas pildist välja lõikamisega. ei taipa kuidas saab seda teha. paint täitsa olemas aga lõikamise koht ei ole üldse aktiivne.
 
Jüri 20. september 2016, kl 10.54
Selleks on rakendus "Lõikeriist".
 
:) 20. september 2016, kl 11.29
Milleks seda allkirja müügiarvele vaja on? Ilu pärast? Mitte ükski seadus seda ei nõua.
 
Mingi jura 20. september 2016, kl 11.39
Originaaldokumendil peab olema käsitsi kirjutatud allkiri.
Arve ei vaja allkirjastamist.
 
tee nii 20. september 2016, kl 13.51
kui vajutad korraga klahve shift ja prtsc (printscreen) siis arvuti võtab selle pildi mis sul ekraanil on. seejärel võtad mingi pilditöötlusporgrammi (kasvõi paint) ja kopeerid (ctrl+v), see pilt tekib sulle siis sinna programmi, ja seal saad seda lõigata, suurendada, vähendada, salvestada nagu soovid. loodan et oli abiks
 
allkiri ei ole disainielement 20. september 2016, kl 15.22
Huumor, mitte just kõige valgem.
 
kui tähtis tahad olla 20. september 2016, kl 16.19
lase tempel teha, oma nimega (ise saab ka teha, käsitööoskust peab olema natuke)
siis võid tampida seda igalepoole nii palju nagu süda lustib.
 
aleksandra 20. september 2016, kl 19.59
mul on vaja seda allkirja koopiat arve peale ja see peab minul nii olema. paraku ei õnnestu mul ainult allkirja sinna kuidagi saada, sest paintis tegin allkirja küll ära aga ta salvestab terve suure lehe dokumendi ja mitte ainult seda väljalõigatud allkirja osa failina.
mul salvestab terve suure lehe, kus peal on allkiri, aga mul on vaja programmi kataloogi sisestada ainult allkirja pisike kastike ... ei taipa kuidas saan salvestada dokumendist ainult ühe jupi. ma ju räägin kogu aeg et templit pean ise igale poole panema, aga skännitud allkiri kui ma lisan ta otse programmi kataloogi, siis peaks ta ise automaatselt igale dokumendile selle lisama. ma ju tahan enda tööd ja vaeva kergendada. kas keegi palun selgitaks kuidas ma saan salvestada ainult allkirja koha, mitte tervet lehte, kus allkiri peal ... ??
 
anna 20. september 2016, kl 20.14
1. Avad Paint'is selle pildi, mille skännisid
2. Vajutad ülevalt tööriistaribalt "Vali"
3. Tõmbad allkirjale kasti ümber, nii suurelt, kui vaja
4. Vajutad "Kärbi"
5. Vajutad "Salvesta nimega" ja salvestad eraldi failina
6. Valmis!
 
aleksandra 20. september 2016, kl 21.28
no tegin nii nagu anna kirjutas ja mul salvestab terve A4 paberi koos allkirjaga, mitte allkirja eraldi.
 
kes käseb? Hästi peab maksma selle imeliku idee eest siis. 20. september 2016, kl 22.01
Füüsiliselt tembeldatav dokument, millel PEAB olema skanneeritud ja eraldi failina kleebitud allkiri, päris inimese allkirja kunstkujutis???
 
anna 20. september 2016, kl 22.06
No see peab küll mingi nali olema :)
Aga proovi siis nii:
1. Avad Paint'is selle pildi, mille skännisid
2. Vajutad ülevalt tööriistaribalt "Vali"
3. Tõmbad allkirjale kasti ümber, nii suurelt, kui vaja
4. Vajutad "Lõika"
5. Lood uue, tühja, Paint worksheet'i
6. Vajutad "Kleebi"
7. Salvestad eraldi failina.
 
miks 20. september 2016, kl 22.15
ma ju räägin kogu aeg et templit pean ise igale poole panema, aga skännitud allkiri kui ma lisan ta otse programmi kataloogi, siis peaks ta ise automaatselt igale dokumendile selle lisama. ma ju tahan enda tööd ja vaeva kergendada.
-------------------
Ja mis selle töö ja vaeva eesmärk küll on? Niipalju jama mingi kujunduselemendi pärast. Seadusega pole sel allkirja näidisel ja arvetel ju mingit pistmist. Tühi töö ja vaimu närimine - on selline ütlus vist:)
 
to: miks 20. september 2016, kl 22.47
Aga kes ütles, et sellel seadusega pistmist on? Kas teema on tehtud Õigusabi rubriiki? või ma ei saa aru, mis probleem siin mõnedel on sellega, et inimene soovib kirjale allkirjapilti lisada? Head juristid :)
 
miks 20. september 2016, kl 23.23
Ei olegi mingit probleemi. Kui lisaks kirjale, tore.
Aga soovib müügiarvele... mis on imelik ilmselt iga inimese jaoks, kes arvete väljastamisega kursis.
Ja tõesti, teema pole siinses õigusabi rubriigis, küll aga kohtasin seda ka muus foorumis.
 
allkiri hulgitarbijaile, nagu ühemunamitmikud 20. september 2016, kl 23.53
Kui selles midagi illegaalset pole, tehku template. Aga allkiri lihtsalt pole selliste asjade jaoks.
 
to: miks 20. september 2016, kl 23.53
Teemaalgatuses ei olnudki arvetest juttu, vaid "dokumendist". See, et arvete jaoks tahab, tuli hiljem välja, aga vahet pole, igaüks võib oma arve blanketi kujundada, kuidas tahab, minu teada ei keela ükski seadus arvele "pilti" lisada.
 
Jüri 21. september 2016, kl 01.01
Kõik see jutt on õige,aga kas keegi teab küsimusele vastust?
 
Kallis Jüri 21. september 2016, kl 01.18
Palun, korda küsimust!
 
kes kaitseks tegijat töö eest 21. september 2016, kl 10.10
Kui küsija on enda sõnul juba mitu päeva selle lihtsa (tõenäoliselt ebamõistliku) asjaga jamanud, et enda vaeva kergendada, siis äkki oleks kasulikum valida jõukohasem lihtne asi. Mitu dokumenti jõuaks mitme päevaga lihtsalt allkirjastada? Või kujundada mõnel lihtsamal moel, arvetega tegelejatele vist sellise esteetilise asja eest maksta ei taheta :D
Skännallkiri on kuhugi mujale kleepides väärkasutus. Loogiliselt.
 
aleksandra 21. september 2016, kl 11.06
lõpuks sain ikka valmis pusitud ja olen tulemusega väga rahul. ei teagi, mida ma valesti tegin, kuigi tegin täpselt nagu anna kirjutas. nüüdseks probleem lahendatud ja mina ning kliendid rahul.
 
aleksandra 21. september 2016, kl 11.09
tegu on raamatupidamise programmiga, kus teen ja saadan välja klientidele arveid mailile. enne printisin paberi peal välja ja saatsin käsipostiga või muud moodi, nüüd saan saata maili peale ja minu allkiri on all kenasti. ei pea ükshaaval kirjutama, vaid kohe ongi blanketi osaks. tulemus on hea. ei ole mingi väärkasutus ega muu illegaalne jama. koledasti fantaasiarikkad olete . veelkord tänud annale.
 
ega Sa aru ei saanudki... 21. september 2016, kl 14.24
See on allkirja koopia, mitte allkiri. Selles on asi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!