Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
soovitage - päevikupidamine arvutis
 
musser 17. oktoober 2014, kl 22.16
Palun, targemad, soovitage mis programmi või asjaga võiks kirjutada niiöelda isiklikku päevikut arvutis. Nii et ainult mina ise seda loen, keegi teine ei saa lugeda (s.t. ei vaja mingit "blogi"), aga käsitsi kuskile vihikusse ka oma mõtteid kirjutada ei viitsi, arvutis kuidagi mugavam. Tore kui saaks ka vahest pilte lisada.
 
eee... 17. oktoober 2014, kl 22.43
proovi seda - http://fspro.net/my-lockbox/
- saad suvalise kausta parooli alla panna, ja näiteks varjata selle kausta, nii et teda uudishimulikule silmale üleüldse nähagi ei ole. ma ei tea kas oskaja muugib su kaustakese kiirelt lahti või mitte, aga tavainimene su asjadele igal juhul ligi ei pääse. sinna kausta tee oma päevik mis formaadis tahad, kasvõi wordis.
 
IT 18. oktoober 2014, kl 00.17
ja kui arvuti kõvaketas "sureb" oled oma päevikust ilma
 
itikratt 18. oktoober 2014, kl 01.20
Soovitan ikkagi privaatset blogi näiteks Bloggeris või Wordpressis. Keegi kõrvaline sinu postitusi ei näe, samas ei ole sul endal tarvis muretseda, et midagi kaotsi läheb, kui sinu arvuti miskil põhjusel otsad annab või pikanäpumeeste saagiks langeb.
 
musser 27. oktoober 2014, kl 20.44
Vaatasin Bloggerit, aga seal kohe tahab mind sisse logida gmailiga. Tahaks nii et see blogi poleks seotud minu olemasolevate Facebooki ja Gmaili kontoga. Leidsin mingi lehe Wallinside.com, mis sellest arvata? Ma ei leidnud sealt mingit kohta kus saaks panna turvalisuse seadeid, et ilma paroolita mu juttu ei näe.
 
galita 27. oktoober 2014, kl 21.32
Kui laadida oma päevik pilve, siis ei kao ta kuhukile ja sellele pääseb ka teisest arvutist juurde. Dropbox 2GB tasuta mahust piisab nii päeviku pidamiseks kui ka oluliste dokumentide hoidmiseks. Peale seda kui päevikusse tehtud uued sissekanded on salvestatud ja fail suletud, sünkroniseerib Dropbox arvutis oleva päeviku pilveserveris olevaga-ühesõnaga laadib arvutisse kirja pandud pilve, et see kaduma ei läheks kui näiteks kõvaketas peaks katki minema.
teadmatu 27. oktoober 2014, kl 21.42
musser Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vaatasin Bloggerit, aga seal kohe tahab mind sisse
> logida gmailiga. Tahaks nii et see blogi poleks s
> eotud minu olemasolevate Facebooki ja Gmaili konto
> ga. Leidsin mingi lehe Wallinside.com, mis sellest
> arvata? Ma ei leidnud sealt mingit kohta kus saak
> s panna turvalisuse seadeid, et ilma paroolita mu
> juttu ei näe.

Mis takistab Sind teist gmaili kontot tegemast?
 
musser 27. oktoober 2014, kl 22.50
Ei tea, lihtsalt tundub mõttetu teha veel üks mailikonto mida ma tegelikult ei vaja. Vaatasin ka Wordpressi, tegin konto sinna, seal nagu sai panna küll et kas mu konto on avalik või mitte, aga kui hiljem läksin uuesti sisse, oli seadetes jälle automaatselt tulnud "avalik". Eks seal muidugi oli ka kõik peale avalehe ingliskeelne, milles ma just väga tugev pole :(
Dropbox on mul olemas küll, aga kas seal siis panna nagu iga postitus eraldi dokumendina, suht tüütu lugeda. Ja tahaks ka mõnikord mõne foto panna mis selle päeva meeleoluga sobib.
 
vusser 28. oktoober 2014, kl 07.57
Mis segab kõige tavalisemat tekstiredaktorit Office,Openoffice,wordpad jne kasutamast?
Faili saad parooliga teistele kättesaamatuks teha.
Kõige varundamine(pilve, teisele kõvakettale) peaks täiesti iseenesest mõistetav olema,eriti kehtib see tänapäevaste kiirete ja olematu töökindlusega ketaste kohta.
Kuskil veebis võid ka teha, aga ikkagi-seegi tuleb endale kusagil varundada sest KÕIK veebiteenused ühel hetkel lõpetavad.
 
galita 28. oktoober 2014, kl 11.49
Ei pea panema iga dokumendi eraldi postitusena. Dropbox loob paigaldades kausta, mille sisse saab soovi korral uusi kaustasid luua. Mul on näiteks 4 kausta, kõik erinevate teemade jaoks, et teaks kuskohast mida otsida. Uue kausta loomiseks avad Dropbox kausta, klikid üleval Fail peal ning valid menüüst Loo uus kataloog,võid ka proovida klahvikombinatsiooni Ctrl+Shift+N-vähemalt Linuxis see töötab. Peale kataloogi loomist paned talle nime, näiteks Päevik. Sinna kataloogi saad luua niipalju dokumente kui soovid ja dokumendi loomine käib enam vähem sama moodi, ainult hüpikmenüüst valid Loo uus dokument->Tühi Dokument ja paned nime. Võid ka üldse kataloogi loomata jätta ning ainult Päeviku nimelise faili Dropbox kausta luua ning uute sissekannete tegemiseks tuleb sul lihtsalt fail avada, soovitu kirja panna ja kirjutatu salvestada.
Mina looksin kataloogi ja looksin iga kuupäeva kohta, mil sissekandeid teen uue faili, siis on hiljem lihtne soovitud kuupäeva kas fotode või millegi muuga täiendada või niisama lugeda. Kui panna kõik ainult ühte faili, siis on pärast keeruline vajaliku kuupäeva ja sissekannet üles leida.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati galita 28.10.2014 11.50.
 
musser 28. oktoober 2014, kl 13.45
Praegu tegingi Dropboxi, vähemalt niikauaks kui leian sobiva keskkonna. Kui ma teen postituse faili LibreOffice-ga, kas ma saan sinna jutu juurde ka pilti panna? Praegu tegin Dropboxi eraldi kausta kuhu keelasin juurdepääsu kõigil peale "omaniku". Siis vist keegi peale minu seda vaadata ei saa?
 
galita 28. oktoober 2014, kl 14.05
Ei saa. Sellele kaustale pääsed ligi sama parooliga, mis on su Dropboxi parool.
Pildi lisamiseks LibreOffices klikid üleval Lisamine, valid hüpikmenüüst Pilt, kui lisatav pilt asub arvutis siis valid Failist ning nüüd avaneb aken, kus pead üles otsima lisatava pildi, teed selle ühe klikiga aktiivseks ning klikid akna alla servas Ava peal. Peale seda ilmub pilt Libreofficesse, tekstist alla poole.
 
musser 28. oktoober 2014, kl 17.55
Ok, vaatan siis ja proovin järgi. Aitäh, galita :)
Tegelikult mulle meeldis see wallinside.com, seal jäi selline ilus väljanägemine, aga paraku see on avalik...
 
Jaa 30. oktoober 2014, kl 13.04
elada tuleb ikka põhimõttel - milleks lihtsalt, kui saab ka keeruliselt teha.
Mis takistab teha oma päevikut lihtsas Word formaadis, ning seda hoida USB pulga peal. Pulk peida oma trussikutesse ning siis on puhtalt juba sinu oma asi, keda lubad oma trussikuid näppima.
Dropbox on ka hea idee, kuid veel põnevam on võtta endale Yandex-i poolt pakutav "disk". Kui pead oma päevikut eesti keeles, siis vaevalt et leiduks kedagi su tuttavatest/vaenlastest, kes oskaks su päevikut sealt otsida.
 
galita 30. oktoober 2014, kl 14.14
Isegi kui päevik USB pulgale salvestada, on soovitav koopiat pilves hoida, sest USB pulgad ei ole igavesed. Failide hoidmiseks kõlbab ka gmail.com nagu eespool juba pakuti, kuid võib ka yandex.ru serveris hoida, oluline on, et oleks piisavalt tasuta ruumi ning failid ei läheks kaduma. YandexDisk on programm, mis peaks arvutis oleva kausta sünkroniseerima pilvega, kuid võrreldes Dropboxiga on täielik äbarik, mida ei julge küll kellekile soovitada. Kuid failide pilve laadimiseks ei pea ilmtingimata programmi kasutama, faile võib üles laadida ka otse serverist klikkides Upload peale seda kui ollakse oma konto alt sisse loginud.
Peamine on jälgida pilveteenust pakkuva serveri kodukorda. Mõned serverid nõuavad, et tasuta ruumi kasutamiseks tuleb iga teatud aja tagant faile üles laadida. Dropbox seda ei nõua. Sellised kohti, kus oma faile hoida on tegelikult suht palju ja kui on oma lemmikkoht, siis võib vajadusel sinna mitu kontot teha.
 
musser 30. oktoober 2014, kl 18.11
Ega ei takistagi miski, lihtsalt minu algne idee oli et see niiöelda päevik näeks ka minu jaoks ilus välja, saaks pilte lisada jutu juurde ja mingi tagapõhja, no nagu olen blogides näinud. Aga kuna ma pole nende asjadega kokku puutunud siis võibolla see oli lihtsalt vähe tobe mõte, saab hakkama ka selle dropboxiga. USBi pulka selle jaoks kasutada tundub suht mõttetu, arvut ju olemas, ja dropboxi kausta ilma paroolita ju ei saa.
 
Üllatusinsener 30. oktoober 2014, kl 19.26
Tohhoo t*ra ae, ms paint on ju ometigi arvutis olemas.
 
musser 30. oktoober 2014, kl 19.59
oi, ma olen ikka suht tume ja väga ei tunne seda arvuti asjandust, aga ma arvan et minu arvutis sellist asja ei ole.
 
galita 30. oktoober 2014, kl 22.13
Kui kasutad Windowsi, siis peaks ka Paint arvutis olema. LibreOfficel on ka lisana kaasas algeline joonistusprogramm ja palju muidki võimalusi, teksti alla joonimine, esile tõstmine, kaldkiri, tausta värvi valik, kui klikkida Galerii peal saab mustrilise tausta valida-selleks tee välja valitud mustril paremklikk ning vali Lisa, tähekeste lisamine tekstile.....
Kuna ma ise ilukirjaga jännata ei viitsi, siis ei olet LibreOffice kõigi võimalustega tutvunud, aga võimalusi paistab päris palju olevat. Kui võtad paar päeva aega selle programmiga tutvumiseks, siis ehk leiad oma päevikule ka meelepärase kujunduse.
teadmatu 30. oktoober 2014, kl 22.53
arvutis tegemiseks, võiks vaadata
http://rednotebook.sourceforge.net/
 
musser 31. oktoober 2014, kl 19.31
Ei ole Windowsit, mu arvutis on Linux ja peaks olema Ubuntu...
 
galita 31. oktoober 2014, kl 22.10
Tegelikult seda Painti vaja ei olegi, sest LibreOffice pakub samasuguseid joonistamisvõimalusi kui Paint.
Kas tagapõhja lisamisvõimaluse leidsid üles?
Kui soovid päevikule muusikat lisada, siis ka see võimalus on olemas, kuid ära unusta, et Dropbox pakub ühele kontole 2 GB tasuta pilveruumi.

Kui soovid tutvuda Teadmatu pandud lingil oleva programmiga, siis Ubuntus saab selle terminaliaknas installida käskudega:
sudo add-apt-repository ppa:rednotebook/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install rednotebook
 
päevikupidur 08. november 2014, kl 19.30
RedNotebook on väga hea, aga mõttetu soovitus siinkohal
nagu ka LibreOffice või Paint :D jms. no ma ei tea.

Päeviku pidamiseks soovitan hoopiski Shotwell'i!
Niikuinii sirgeldatekse iga päev oma märkmed jms
paberile. Tee nendest märkmetest pilt ja ongi need
koos muude selle päeva piltidega ilusti päevikus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!