Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Start nupp ei tööta
 
mina 15. november 2014, kl 17.12
Hei spetsid, peale mõnede programmide uuendamist ja läpaka restartimist ei tööta enam Win 8.1 Start nupp seal all vasakul. Sellele klõpsates ei juhtu midagi.

Netist sain teada hetkel niipalju et tuleb avada Tegumihaldur, siis sealt klõpsata "Windows Explorer" protsessil ja klõpsata "Restart" Seda ma ka tegin, kuid ikkagi ei tööta start nupp.

Ma ei saa enam avada "My Computer" ega kontrollpaneeli ega midagi. Ei saa ka System Recovery võimalusele ligi.

Kas mõne klahvikombinatsiooniga saab avada start menüüd?

Otsin siin vahepeal sellele lahendust edasi ja vaatan aegajalt ka siia, kas keegi on mõne lahenduse välja pakkunud.
 
galita 15. november 2014, kl 17.31
Proovi kas klahvikombinatsioon Win+E avab My Computer.
 
mina 15. november 2014, kl 17.38
Kontrollpaneeli sain paremalt ülanurgast avades "Charms Menu" > "Control Panel" ja sealt saaksin ka "System restore" teha paari päeva tagusesse seisu, kuid ma ei tahaks Seda võimalust veel kasutada, kuna system restore võib kahjustada op.süsteemi.

Unustasin mainida, et see Start Menüü nupp lakkas töötamast peale seda, kui uuendati start menüüd: "Start menu has been updated"

Ikkagi ei saa ma avada näiteks "My Computer" akent ja ka ei saa ligi mälupulgale kui selle arvutiga ühendan.

No on tüütu ikka see Windows mõnikord. Palun ärge hakake mulle pakkuma mingeid muid opsüsteeme, tahan vaid selle start nupu jälle tööle saada.
 
galita 15. november 2014, kl 17.40
Restardi tegemiseks võib proovida klahvikombinatsiooni Win+R, avanenud aknasse kirjutad cmd, klikid Enter, musta aknasse kirjutad shutdown /r ja vajutad Enter.

Põhimõttelist saab ka Windowsi terminalakna (cmd) abil juhtida, kuid ma ei tea Windowsi käskusid.
 
mina 15. november 2014, kl 17.41
Ohooo Win+E avabki "My Computer" akna! Suur tänu sulle Galita!

Esialgu kasutan siis seda varianti. Püüan netist mingi lahenduse leida sellele start nupule. Youtubes olen juba midagi leidnud.. midagi classic start menu button vms.. miskid asjad konfliktivad vist kusagil omavahel..
 
galita 15. november 2014, kl 17.44
Mis moodi süsteemi taastamine kahjustab Windowsi?
Olen ise probleemide lahendamiseks seda võimalust kasutanud ja Windowsiga ei juhtunud midagi. Ainult programmide uuendused lähevad kaduma, aga kui need uuendused süsteemi pange panid, siis ei saa neid nagunii kasutada.
Netist uurides ei ole sa ainuke kellel start nupuga probleeme on.
 
mina 15. november 2014, kl 17.49
jaah, seesama jama on veel mõnedel.

Seda, et System restore võib arvuti opsüsteemi kahjustada, seda vist kirjutas siin kunagi ammu-ammu Tõnis või Olavsu või Fucs ma täpselt enam ei mäleta kes kuid siin on sellest varemalt juttu olnud.

Aga tänud sulle Galita info eest. Katsun siin netist ise edasi kaevata.
 
mina 15. november 2014, kl 18.26
no ma ei saa aru. Adminni kontos Start nupp töötab kuid tavakontos ei tööta..

Kustkohast ja kuidas seda asja paika kruttida saaks?
 
galita 15. november 2014, kl 18.27
Seda väitis Tõnis ja põhjenduseks oli viirused-selline müüt ringles mingi 9-10 aastat tagasi. Tegelikult otsib viirustõrje ka süsteemitaastamise kausta läbi ja kui seal peakski mõni viirus leiduma mida tõrje avastada suudab, siis ta eemaldatakse. Palju ohtlikum on jätta arvuti peale viirustõrjet puhastamata, sest mõne viiruse puhul jääb peale viiruse eemaldamist arvutisse koodijupp, mis võib samalaadse viiruse uuesti arvutisse tõmmata.
Eks proovi algul netist mingi muu lahendus leida, aga kui leia, siis ära närveeri süsteemi taastamise pärast nii väga-see on ju windowsi enda utiliit, mitte kolmanda osapoole tööriist.
 
galita 15. november 2014, kl 18.28
Kasuta siis adminn kontot.
 
mina 15. november 2014, kl 18.30
Control panelis ei ole sellist linki nagu Start menu settings vms..
Paremklõpsates start nupul avaneb menüü, milles on valik "Settings" kuid sellel vasaklõpsates ei avane midagi.
 
mina 15. november 2014, kl 19.39
Sain teada et mu lenovo läpakal on installitud mingi Pokki Start Menu programm. Ja ilmselt siis see uuendas end ja peale seda enam see Pokki start nupp ei töötagi.

Mul on tegumireal ka see tavaline win8 start nupp, mis töötab ja millele klõpsates avaneb see win8 Metro start menüü mis mulle sugugi ei meeldi, kuna kasutasin varem win7 ja olen harjunud sellelaadse desktopi ja start menüüga.

Programs and features listis on see Pokki proge olemas ja kuupäeva järgi on näha et seda on uuendatud täna, kuid ma ei tahaks seda maha installima hakata kuna adminni kontos see start nupp ju töötab. Peab olema mingi muu moodus.

Kusagilt peab ju ometi ligi saama selle programmi sätetele. Kusagilt mujalt arvutist, kuna start nupu menüüst selle sätted ei avane.
 
galita 15. november 2014, kl 21.01
Kuna sul on uuendused juba paigaldatud, siis uuenduste eemaldamiseks ongi kõige lihtsam moodus süsteemi taastamine. Kuid peale seda pead programmil uuenduste alla laadimise ära keelama.

Sellel lingil käib arutelu Pokki üle, ehk on abiks:
http://support.pokki.com/customer/portal...
 
külastaja 15. november 2014, kl 21.24
Ma installiks selle Pokki maha ja seejärel uuesti peale.

https://www.pokki.com/windows-8-start-menu

Maitseasi, aga Classic Shell on minu meelest etem.

http://www.classicshell.net/
 
mina 15. november 2014, kl 21.59
Aitäh abi eest.
Lugesin neid postitusi sellelt support.pokki foorumist kuid pole veel leidnud sealt täpselt sellist probleemi nagu mul on. Kirjutasin sinna kuid mu postitust ei avaldata enne kui see on üle vaadatud. Ma ei tea kui kaua sellega seal läheb.

System restore teha või hoopis maha installida võiksin selle alati kuid hetkel ei pea seda vajalikuks.

Ma ei teadnud enne pokkist midagi. Arvasin et see start menüü oli windowsis endas vaikimisi olemas, mitte mingi kolmandate osapoolte proge. See oli arvutis juba poest ostes sees. Mingi muu start menüüga võiksin ka rahul olla, kui see oleks win7 sarnane. Hetkel pole aega ega viitsimist teistega katsetama hakata. Niigi on peaaegu pool päeva selle s*ta peale nahka läinud.

Ootan ära, millal mu postitus läbi vaadatakse, kui üldse vaadatakse.
 
külastaja 15. november 2014, kl 22.09
"Mingi muu start menüüga võiksin ka rahul olla, kui see oleks win7 sarnane"

Classic Shell näeb välja selline.

http://www.techhooked.com/classic-start-start-menu-fit-windows-8-1-update-1/
 
mina 16. november 2014, kl 02.34
haha sain korda.
uskumatu et selle tühja nahka läks mul pool päeva ära.
Tuli välja et peale uuendamist jäi Pokki start menüü ikoon tegumireale alles kuid otsetee enam ei töötanud millegipärast.

Tuli vaid valida rippmenüüst "Unpin this program from Taskbar" ja peale seda avanes teateaken, et seda programmi polegi tegumireal (kuigi ikoon oli alles).
Valisin siis "Pin this program to Taskbar" ja start nupp töötab jälle nagu enne.

Selline rumal lugu siis. Vabandan asjatu postituse pärast.
 
galita 16. november 2014, kl 10.25
Ei ole vaja vabandada, sest sarnase probleemiga abivajajaid võib teisigi olla ja kuna leidsid probleemile lahenduse, siis saab seda teemat ka teistele abivajajatele näidata. Igatahes oled tubli.
 
mina 16. november 2014, kl 20.44
Vara hõiskasin.

Täna õhtul arvutisse logimise järel jälle ei tööta see start nupp. Läbisin veelkord sellesama protseduuri kuid sel korral see nupp ei tööta ka peale seda.

Tüütu asi. Tegelen sellega siis kui mul palju vaba aega tekib ja postitan siia mingi lahenduse. Vbl proovin esialgu ccleaneriga puhastada registriosa võimidagi sellist tühisemat.
Kui kellegil võib olnud olla sama asi siis andke teada. Ega ta väga arvuti kasutamist ei segagi, rohkem nagu lihtsalt häirib.
 
button 17. november 2014, kl 06.13
https://www.google.ee/search?q=win%208.1%20start%20button%20not%20work&ie=UTF-8&hl=et
 
V 17. november 2014, kl 08.36
Tuleb teha nii nagu külastaja kirjutas.
 
mina 19. november 2014, kl 22.41
Sain nüüd niipalju aega et tutvusin selle classicshell.com veebilehel pakutavaga ja tõepoolest, see tundub parem.
Eemaldan Pokki.

Hüvasti, Pokki!
 
mina 20. november 2014, kl 01.01
Selle teema võib nüüd lõpetada. Eemaldasin Pokki ja asemele tõmbasin Classic Shell mis tundub Pokkist parem.

Enne Pokki eemaldamist parandasin Ccleaneriga registri vead. Seal oligi üks Rakenduse asukoha viga: (teekond pokki.exe failini). Peale vigade parandamist hakkas Pokki Start nupp jälle ilusti tööle.

Adminni kontos registrit puhastades ei olnud seal Pokkiga seotud vigu, seepärast siis töötaski Pokki Start nupp adminni kontos.

Mulle ei meeldinud Pokki Start Menüüs olev mingi App Store rakendus mis laadis niigi ahtakesse start menüü aknasse hulgaliselt mingeid allalaaditavate rakenduste ikoone mis mind häirisid. Nagu mingi pood, mitte stardimenüü ma ütlen.

Tänud kõigile ja eriti sellele kes soovitas Classic Shell'i!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!