Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Milliseid Office programme kasutate ?
 
tahan teada 23. november 2014, kl 00.07
Üritan tasapisi XP-lt (koos office XP-ga ver.10) üle minna WIN 7-le, OFFICE programmidest on minul installitud WORD, EXCEL, POWERPOINT, ACCESS ja PHOTO EDITOR, ACCESS-i ei ole ma kasutanud kunagi, teised leiavad ikka aeg-ajalt rakendust.
Kiikasin MICROSOFT OFFICE PROFESSIONAL PLUS 2010 programme, mis sisaldavad lisaks;
INFOPATH DESIGNER, ONENOTE, PUBLISHER, SHAREPOINT WORKSPACE, INFOPATH FILLER ja OUTLOOK-i (viimane siis lihtsama ja loogilise OUTLOOK EXPRESS-i asendaja).
Nüüd minu küsimus oleks, et kas tasuks neist kindlasti midagi lisaks installida, mida kasutate OFFICE valikust Teie ?
 
Postitatud Urmas Paeti nuhkvara-telefoni pealt 23. november 2014, kl 02.45
Vaata parem siia:
http://www.libreoffice.ee
 
saa teada 23. november 2014, kl 09.14
Kõige parem on see:
https://www.openoffice.org/product/index.html
 
galita 23. november 2014, kl 10.55
Hetkel kasutan LibreOffice, kuid olen ka OpenOffice kasutanud. Ei oskagi öelda kumb parem, mulle kõlbavad mõlemad. Teemaalgataja proovigu ise järele, kumb talle paremini sobib.
 
tahan teada 23. november 2014, kl 19.03
Kuna olen juba üle 40-e, siis ei viitsi ümber õppida ja jääksin parema meelega pisipehme programme kasutama ! Leidub siin ehk mõni targem kes on installinud täislaks paketi ja oskaks lühidalt kirjeldada mis progedega tegu ja kas need ka kasutust leidnud ?!
PS. Üritan alati arvutis vältida üleliigset rämpsu (et tagada arvuti tõrgeteta töö), seetõttu installiks parema meelega vaid vajalikke programme.
 
huvitav 23. november 2014, kl 19.33
Ise loed terve nimekirja ette, mida tahaks kasutada ja siis küsid, mida peaks kasutama. Tee omale selgeks, mida tahad ja siis hakka küsima.
Inimene on ajupestud harjumuste ohver. Kui Microsoft, siis muu ei kõlba.
Samas teevad nad kõik sama töö olenemata nimedest.
Nad erinevd natuke välimuselt, aga see on juba eriline ületamatu ajuprobleem.
 
galita 23. november 2014, kl 21.30
Kuidas siinsed foorumlased peaksid teadma, mida sina vajad ja mida mitte? Ja kui sa ei viitsi isegi tasuta OpenOffice või LibreOffice lähemalt vaadata, rääkimata uute teadmiste omandamisest, kuidas siis on üldse võimalik aidata.
Vabandust teemaalgataja, aga minu kaastunnet ei tasu neil oodata, kes ise ei üritagi midagi õppida-üle 40a vanune inimene ei tohiks veel dementsust põdeda.
 
Rando Rooberg 24. november 2014, kl 11.27
Küsimus kus sa praegu ostad MS Office 2010 litsentsi? Kuskilt netist vb jah. Või olete härra Piraat? Praegu müügil MS OFFICE 2013 ja OFFICE 365. Kodusele kasutajale mõistlik osta (kuskil 115-125 eurot litsents) MS Office 2013 Home and Student rahuldab kõik vajadused.
eid_1519c7f1ea1ab2 24. november 2014, kl 11.57
Office komponente saab hõlpsasti ka "aeg ajalt" juurde lisada või maha võtta, nii et installi alguses ainult hädavajalikud.
 
Huvitav 24. november 2014, kl 16.10
millal maailma parimasse e-riiki ka TEADMISED arvutite kasutamise kohta jõuavad.
ENNE, kui tormate mõttetult raha kulutama, uurige internetist, et kas teile vajalik firma on teile vajaliku programmi andnud välja ka USB versioonina?
Kui küsimus on MS Offices, siis leiab vabalt/tasuta alla laetavana nii MS Office 2007 Portable või MS Office 2010 Portable. Mina ei soovita otsida kohe kõige uuemat versiooni, sest nendele ei ole alati tehtud täiendavaid lisasid - näiteks (minu arust) on Office puhul eriti tähtis keele ja grammatika korrektor. Ei ole ju viisakas kirjutada tekste, kus on tähed vahelt välja jäänud, või midagi topelt juhtunud jne.
 
n2 24. november 2014, kl 20.29
“Üritan tasapisi XP-lt (koos office XP-ga ver.10) üle minna WIN 7-le”
Mis see OFFICE XP versioon 10 on? Kui Office 2010, siis sobib see Windows 7-ga.
Mida see teadmine sulle annab, mida teised kasutavad? Minul on Office Home & Student 2010: (Word 2010, Excel 2010, PowerPoint 2010 ja OneNote 2010).
Enne seda oli Office 2003 Pro.
Mulle aitab praegusest versioonist.

Siin on ju kõik puust ette tehtud:
Valige oma Office http://office.microsoft.com/et-ee/products/FX104165233.aspx

*
“Kuna olen juba üle 40-e, siis ei viitsi ümber õppida ja jääksin parema meelega pisipehme programme kasutama !” Ega sa siis nimelt Microsofti programme ei pea kasutama, vaid võid Windows 7-ga ÜHILDUVAID ka kasutada. Microofti enda omad ju ka muutuvad.

Ja mis näitaja see ”üle 40-e” on? Mul polnud neljakümnesena arvtitki! Pärast olen üle elanud W 98, W XP, W Vista,
nüüd W 7
*

” PS. Üritan alati arvutis vältida üleliigset rämpsu (et tagada arvuti tõrgeteta töö), seetõttu installiks parema meelega vaid vajalikke programme.”

Kui mötled neid Office’i rakendusi, siis need ju rämps pole ega riku arvutit. Ainult kas sul neid vaja läheb, pead ikka ise otsustama. Kui raha on, osta maksimum pakett ja las nad pesitsevad sul arvutis.

Ka siin soovitatud LibreOffice ja OpenOffice pole mingi rämps.
 
Anne 25. november 2014, kl 08.34
Kasutan teemat ja küsin, et arvuti on win.7 pro ja tahan osta office.
Kas valida Office Pro või office Home & Student.
Kas Home & Student ühildub win 7 pro.-ga.
Ei raatsi ülearu maksta.
Vaja on eesti, inglise ja saksa keele spellerit ja õigekirja kontrolli ja muid wordi vidinaid mida office pakub.
Kõike seda vaja kooli lõputöö kirjutamiseks.
Maaks 25. november 2014, kl 09.09
Kohe esilehel:
http://products.office.com/et-EE/home-and-studen...
"Ühildub ainult opsüsteemiga Windows 7 või uuemate versioonidega"
 
:))) 25. november 2014, kl 16.10
See ajas mind tõesti naerma: "Kuna olen juba üle 40-e, siis ei viitsi ümber õppida ja jääksin parema meelega pisipehme programme kasutama !"
Kui sa ei viitsi, siis ei viitsi. Ja loomulikult on mõnusam kasutada programme, mille toimimine on sulle harjumuspärasem. Aga mis see 40+ vanus asjasse puutub - põhjenduse või vabandusena?
 
põmmst 25. november 2014, kl 16.54
kasutan nii OpenOffice kui CloseOffice
 
tahan teada 25. november 2014, kl 18.25
Arvasin, et siin saab valusalt, mul ei tulnud pettuda :-)
Anne-le; vali Home & Student, ühildub kenasti ! Samas selle õigekirja kontrolliga on nõnda, et minu sõber kes on filoloog ja tõlgib, tema igast spellinguid ei kasuta (kaugel ideaalsusest, tekst puha vigane pärast).
Nii, mis puutub minu viitsimisse õppida, siis on sellega selline lugu, et inimesel teatud vanuses on teatud prioriteedid, seega jah ma tõesti ei viitsi (pole ka aega) uurida, kuidas ja mis on mingi konkureeriva tarkvaraga .. olgugi, et see oleks tasuta. Lähme nüüd edasi, vähem tähtis pole fakt, et konkureerivad tooted ei pruugi ideaalselt ühilduda. See omakorda tähendab seda, et kui sõber teeb tööd minu juures, ning hiljem esitab oma töö näit kirjastusele, siis kirjastuses näitaks ka nende OFFICE täpipealt samapalju tähemärke jms jura mille alusel tasustatakse ! Mis puutub nurinat, et kus ma selle 2010 OFFICE küll saan (seda ei müüda enam lalala), siis mis see peaks kellegi kommija asi olema ! ..kas sinul endal on originaal tarkvara üldse arvutis ? Minul näiteks on, vähemalt OP süsteem on originaal, kas ka sinul ?!
Lõpetuseks ! Olen olnud teatud põhjustel oma mitu-setu aastat müügist ja kontoritest eemal, seetõttu ka küsisin, et mida uutest programmidest lisaks installeerida, mida kasutavad (täpsustan siis: inimesed kontoris [marketing, müük] jne) aastal 2014 !
 
galita 25. november 2014, kl 18.35
Vabandust, ei tahtnud valusalt anda, aga foorumi kaudu saab aidata ainult neid, kes on valmis järgima juhendeid ja õppima uusi asju. Milline programm on see kõikse parem, on küsimus, millele on praktiliselt võimatu vastata, sest ühele meeldib üks tarkvara, aga teisele hoopis teine, kuigi mõlemad programmid teevad ühte ja sama tööd.
 
Rando Rooberg 25. november 2014, kl 18.37
Seega operatsioonisüsteem on aind legaalne? Reklaamid avalikult, et muu tarkvara mis pole vabavara vms on sinu arvutis piraadina? Julged tunnistused.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Rando Rooberg 25.11.2014 18.38.
 
tahan teada 25. november 2014, kl 19.54
Ainult OP-süsteem ongi installeeritud hetkeseisuga, seetõttu ka see teema siia sai tehtud !
 
M. 25. november 2014, kl 23.54
See küll teemaalgatajat edasi ei aita, aga kuna juba teemaks tuli, siis kommenteerin ikka vahele. Muidugi tean juba ette, et minu arvamus siin foorumis väga ebapopulaarne on...
OpenOffice puhul on tõesti probleemiks erinevate programmide omavaheline ühildumine. Paigutus läheb tihti paigast ära, kui natukenegi keerukamalt kujundada. Teksti puhul oli üldjuhul veel enam-vähem, aga esitlused (Powerpoint) olid vaat et pooltel kordadel paigast ära.
Pärast proovisin ka MS Office usb versiooni ära. See enamiku ajast tõesti töötas korralikult. Aga vahel tekkisid ikka probleemid, näiteks ei lasknud mõnikord salvestada; osad failid ei avanenud kohe, vaid tuli kõigepealt programm lahti võtta ja sealt avada jne.
Ühesõnaga jõudsin lõpuks jälle ringiga tasulise office juurde välja. Ja leian, et kokkuhoitud närvikulu on seda natukest raha ka väärt. Aga muidugi eks igaüks peab endale sobiva variandi leidma. Kui ma selliseid programme harvemini kasutaks ja teiste inimestega faile vahetama/jagama ei peaks, siis võiksin ka tasuta alternatiive kasutada.
 
... 26. november 2014, kl 07.44
Nõustun viimasega. Ka erinevad officed ära proovitud ja ikkagi on kõige vähem probleeme MS officet kasutades.
Samas Office XP-le on kujunduselt ikkagi Libreoffice sarnasem kui uus MS nii, et õppimist ja harjumist on ikka. :)
 
külastaja 26. november 2014, kl 16.49
Office kasutamisest ei tea suurt midagi, aga selge on see, et nii mahuka tarkvarapaketti juba kogenud kasutaja teeks endale ikka kõva närvi- ja ajakulu kui hakkaks alternatiividele end ümber koolitama. Ses mõttes oleks ju teretulnud kogenud kasutajate kogemused, aga neid satub siia foorumisse arva.
 
aga 26. november 2014, kl 19.15
Võib-olla ongi probleem selles, et hakatakse kasutama Office paketti. Igal Office osal on omad alternatiivid, mis mõnikord võivad olla isegi samaväärsed või paremadki.
Kõik on viitsimise taga.
Muideks, "tahan teada 40+", olen ise juba 50+ ja ei põlga vaeva midagi uut õppida.
Kui niimoodi öeldakse, et "ma vanuse poolest enam ei viitsi", siis milleks üldse arvutit vaja on? Facebooki võid kasvõi harjavarrega minna.
 
külastaja 26. november 2014, kl 19.35
aga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Võib-olla ongi probleem selles, et hakatakse kasut
> ama Office paketti. Igal Office osal on omad alter
> natiivid, mis mõnikord võivad olla isegi samaväärs
> ed või paremadki.
> Kõik on viitsimise taga.
> M
> uideks, "tahan teada 40+", olen ise juba 50+ ja ei
> põlga vaeva midagi uut õppida.
> Kui niimoodi öe
> ldakse, et "ma vanuse poolest enam ei viitsi", sii
> s milleks üldse arvutit vaja on? Facebooki võid ka
> svõi harjavarrega minna.

Pole mõtet viriseda, viitsib õppida, ei viitsi....
Mul tuttav raamatupidaja pelgab Office 2007-me pealt uuema versiooni peale minna, sest juba seal on nii palju uut ja teistmoodi. Ja ta ütleb , et 2007 võimaldab tal kõik vajaliku ära teha.
 
Mario Nett 27. november 2014, kl 17.01
Kas installid terve paketi või ainult osa sellest, minu meelest suurt vahet pole, kui sul on vähegi tänapäevane arvuti, kuna kogu office võtab enda alla suht vähe kettaruumi.
Oluline on hoopis see, et office ei stardiks koos opsüsteemiga, vaid alles siis, kui sina seda vajad. Ja siis käivitub see osa, mille sina valid.
 
just 27. november 2014, kl 17.27
Mario Nettil on õigus. Pole vaja igasugust rämpsu koos arvutiga käivitada, vaid neid, mida läheb Windowsil endal vaja. Selle jaoks on olemas autoruns nimeline programmike.
 
nublu 27. november 2014, kl 18.32
Tegelikult saab Office programme kasutada ka "online", siis ei olegi midagi installida:
https://office.com/start/default.aspx
 
........ 27. november 2014, kl 19.49
"Tegelikult saab Office programme kasutada ka "online", siis ei olegi midagi installida"

Kõik oma isiklikud andmed kusagilt m$ serverist läbi tõmbav inimene peaks olema erakordselt rumal kui sellist lauslollust teeb. Peaaegu sama rumal kui kokaiini tarbiv riigiametnik, tänu kellele meie riigi julgeolekut ohustavad andmed jalutama läksid.
 
just 07. detsember 2014, kl 12.44
Kui turvaline see GoogleDocs ikka on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!