Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Kanalikaart on tühi
 
Elisabet 12. detsember 2014, kl 23.50
Tere!
Mul on hirmus suur mure. Sain täna Starmanist vaatajakaardi digiboksi asemel, kuid nüüd ei saa kodus sellega hakkama. Pidin enne kaardi sisestamist kanalid üles leidma, kuid teleris on veateade "Kanalikaart tühi. Alusta automaathäälestust." Automaathäälestus ei leia midagi. Sisendeid olen proovinud nii antenni kui ka HDMId, kumbki ei tööta. Ning samas pole sisendite listis kumbki aktiivne ka. Digiboksiga oli enne kõik tipptopp korras. Mis teha? Minu aju enam ei võta seda jampsi :/
 
klient kah 13. detsember 2014, kl 00.45
Mis sa siis koonerdasid tehniku visiidi pealt ja raiskasid aega seal esinduses seistes?
Minul käis tehnik ja asi 10 min. korras, aga mul oli teist telekat vaja lisada. Ühe telekaga polnud midagi vaja teha. 26. -st nov. kõik tegi Starman.
 
Abikeskus 13. detsember 2014, kl 00.53
http://www.starman.ee/abikeskus
 
Sc 13. detsember 2014, kl 04.51
Elisabet Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>Starmanist vaatajakaardi digiboksi asemel, ... teleris on veatea
> de "Kanalikaart tühi. Alusta automaathäälestust."
> Automaathäälestus ei leia midagi. Sisendeid olen p
> roovinud nii antenni kui ka HDMId, kumbki ei tööta
> . Ning samas pole sisendite listis kumbki aktiivne
> ka. Digiboksiga oli enne kõik tipptopp korras.

Alusta kirjeldamist sellest, mida sa vaadata tahad - kas antenniga ZuumTV-d või Starmani kaablist Digitv-d. Vastavalt sellele tuleb enne kanaliotsingu algust määrata antenn/kaabel või DVB-T/DVB-C (vaata teleka kasutusjuhendist, mis nimega need konkreetses aparaadis on). See kaabel, mis enne oli digiboksi antennisisendis (jämedam tavaliselt valge kaabel ümmarguse otsaga pistikuga), tuleb eelnevalt ühendada teleri antennipesaga. Valid vajaliku tüübi (antenn või kaabeldigi) ja alustad automaatotsingut. Kui on antenn, siis peab leidma kanalid. Kui on kaabeldigi, võib olla vajadus käsitsi määrata SR väärtuseks 6875, modulatsiooniks QAM 256 ja sagedus 266 MHz. Võrguotsingu lubad (sees). Nüüd peab leidma kanalid.

Kui kanalid leitud, siis salvestad tulemuse. Mõlemal juhul peab ETV näitama pilti ilma vaatajakaardita. Sisestad telerisse mooduli, milles omakorda vaatajakaart või kaardimooduli (sellel eraldi vaatajakaarti enam sees pole), paned teleri mõne kodeeritud kanali peale (TV6) ja jäta sinna kuni 20 minutiks. Selle aja peale peaks pilt ilmuma (tavaliselt piisab minutist-paarist). Kui ei ilmu, siis kõne 1770 ja operaator registreerib vaatamisõiguse käsitsi. Peale seda ongi kõik seadistatud.



HDMI-kaabel koos digiboksiga tõsta kohe kaugemale, need ei ole enam vajalikud! HDMI-auku pole ka vaja kaablit toppida, sealt kanaleid sisse ei aja.
 
Elisabet 13. detsember 2014, kl 18.33
Kasutan DigiTVd, jah. Praegu olen selle taga kinni, et ma ei saa enne automaathäälestust valida kaabli sätet. Kasutusjuhendist tuleb välja, et peaks ilmuma aken "Palun valige oma teleriühendus Antenn/Kaabel", aga minul seda ei tule ette, kohe viskab ette, et kontrollige antenniühendust. Miks see nii on?
'klient kah-le' - üritasin eelnevalt 4 päeva klienditeenindust kätte saada, kuid ainult püsisin kõneootejärjekorras ning kõnetariif aina jooksis pea eur/min. Esinduses öeldigi, et neil klienditeenindus praegu ei toimi hästi, et liiga palju kõnesid on. Aga mis seal teha, kui ise ei saa hakkama, siis peab jälle esindusse minema ja sealt tehniku tellima, jah. Kuigi mulle tundub praegu, et teleris probleem...
 
galita 13. detsember 2014, kl 21.25
Ma vaatan toantenniga digiTV'd ja kui unustan antennivõimendi sisse lülitamast ning panen teleri käima, siis ilmub ekraanile sama teada "Signaal puudub/nõrk, kontrolliga antenniühendust".
Kui vajutada teleripuldil Tools nuppu, siis sealt leiab valiku "lülita kaablile".menüüs saab liikuda nooleklahvidega. MENU klahvi all on valik "Lülita antennile".
 
n2 13. detsember 2014, kl 23.14
Ma ei tea Starmanist midagi, kasutan VIASATi.
Aga huvi pärast vaatasin seda juhendit ja seal on kirjas:
http://www.starman.ee/meediablogi/digi-tv-kanalite-lisamine-ja-digiboxi-haalestamine
"NB. Uute kanalite lisamine eeldab mõningast katkestust Digi-TV klientidele telepildi edastamises. Seega on ööl vastu 1. detsembrit, ajavahemikul 03:00 - 07:00 paaritunnine paus Digi-TV teenuses. Pärast katkestuse lõppu kõikide kanalite nägemiseks on soovitav teostada digiboksile tehase seadete taastamine."

Tee see rehase seadete taastamine ja alusta "puhtalt lehelt".
 
galitale 14. detsember 2014, kl 00.37
irw, toaantenniga, mis sajandis elad, galita?
 
Sc 14. detsember 2014, kl 05.07
Teemaalgatajale: nagu eelkõneleja juba märkis, tuleb teha tehaseseadete taastamine, et antenn/kaabel valik aktiivne oleks. Sealt valid kaabel, sisestad parameetrid ja peab kanalid leidma, kui kaabel teleri antennipesas. Et varem samas kohas digiboksiga töötas, siis Starmani pool riket ei kahtlustaks. Igaks juhuks võib üle kontrollida antennikaabli pistiku, eet liigutamisel poleks seal midagi lahti tulnud.


galitale Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> irw, toaantenniga, mis sajandis elad, galita?

Mis siin naljakas tundub? Kui saatja lähedal ja aknad õigele poole, näeb toaantenniga ka. Tean põhjarannikul kohta, kus Soome kanalid toas laual oleva toaantenniga näha on, meie oma kanalitest rääkimata.
 
galita 14. detsember 2014, kl 10.24
to galitale, ega toaantenn ei tähenda seda, et saab vaadata ainult tasuta Eesti kanaleid ja teistel telekanalitel jooksvate saadete vaatamisvõimalus puudub. Oled ajast maha jäänud.
 
irw 14. detsember 2014, kl 13.14
milleks maksta teenuspakkujatele kui saab tasuta vaadata kanaleid
inimesed, te mõelge ka ikka enne, kui maksate 20 eurot kuus telekanalite eest ja IGA AASTA üle 200 euri. see on peaaegu sama, mis osta iga aasta KAKS windowsi
võtke mõistus pähe
linux ja toaantenn forever!
 
galita 14. detsember 2014, kl 14.47
to irw, sa hakkad siin foorumis juba vaikselt arenema, kuid tasuta TV kanalitest vaadatakse toaantenniga ainult Eesti vabalevi kanaleid. Kui tasulise TV kuutasu on 20€, siis aastane kokkuhoid on 240€ ning lisaks on kanalite/saadeta valik palju suurem kui saab 20€ kuutasu eest.
Microsoft on turuosa kaotamise pärast juba nii mures, et pakub juba ka Windowsi tasuta, algul küll ainult nutiseadmetele.
 
Elisabet 14. detsember 2014, kl 19.03
Tegin küll algseadete taastamise, kuid ei aidanud. Valikut ikka ei ilmu. Sätin keele ja riigi ära ning siis tahab antenniühendusega hakata automaathäälestust läbi viima. Kas peaks mingit tarkvarauuendust telekale tegema vms? Kas LG hooldus võiks ka sellise probleemiga aidata?
 
-Fucs 14. detsember 2014, kl 19.41
Elisabet Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tere!
> Mul on hirmus suur mure. Sain täna Starma
> nist vaatajakaardi digiboksi asemel, kuid nüüd ei
> saa kodus sellega hakkama. Pidin enne kaardi sises
> tamist kanalid üles leidma, kuid teleris on veatea
> de "Kanalikaart tühi. Alusta automaathäälestust."
> Automaathäälestus ei leia midagi. Sisendeid olen p
> roovinud nii antenni kui ka HDMId, kumbki ei tööta
> . Ning samas pole sisendite listis kumbki aktiivne
> ka. Digiboksiga oli enne kõik tipptopp korras. Mi
> s teha? Minu aju enam ei võta seda jampsi :/


:)

Mida mina ka tean, aga ENNE kanalite otsingut tuleb see vaatajakaart (õigetpidi!) panna teleka kaardimoodulisse sisse, mitte pärast, nagu Sa meile siin kirjad.
Kaardimoodul (elik kaardipesa elik Conax kaardilugeja) võib olla telekal olemas, või saad selle koos kaardiga, kui pole 8on selle ühendamiseks ainult pistikupesa) ja siis tuleb see moodul koos kaardiga teleka külge ühendada (jälle õigetpidi!)

Ilma vaatajakaardita ei leiagi see telekas sul ühtegi kanalit ülesse.

Kui siis ka ei leia, siis on võimalus, et see kaart ise on praak või siis kaardimoodul

http://www.digi.ee/foorum/index.php?action=vthread&forum=213&topic=34987

Olenevalt telekast siis peaks input valik olema "cable" mitte "Antenna" (kui sul on ikka kaabel TV)

"Antenna" tuleb valida siis, kui vaatad kanaleid läbi õhu ja antenniga (Zuum TV). Viimasel juhul kui vaatajakaarti pole ühendatud, siis näeb ainult vabasid kanaleid ja telekas leiab need ka ilma vaatajakaardita üles.

Keep smiling! :D
 
Sc 15. detsember 2014, kl 06.17
Teemaalgataja kirjutab nüüd siia oma LG mudelitähise. Ilma läheb huupi pakkumiseks.

Riigiks pane SOOME, menüükeel jäta eesti.


-Fucs Kirjutas:
-----------------------------------------------------
> Mida mina ka tean, aga ENNE kanalite otsingut
> tuleb see vaatajakaart (õigetpidi!) panna teleka
> kaardimoodulisse sisse, mitte pärast, nagu Sa meil
> e siin kirjad.
>
...
>
> Ilma vaatajakaardita ei leiagi s
> ee telekas sul ühtegi kanalit ülesse.
>

KORDAN veelkorra, et kanaliotsingu tegemiseks EI PEA olema kaart sees, sest kanaliotsing ja kaart POLE OMAVAHEL SEOTUD!
Kaart-moodul võivad olla teleri küljes või mitte, vahet tegelikult pole.
Fucs, ära aja segamini Viasati nuditud brändiboksidega, mis enne menüüdki ei näita, kui kaart sees pole. Telerites ja antenni-kaablidigiboksidel sellist piirangut pole õnneks tarkvarasse pandud.

galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to irw, sa hakkad siin foorumis juba vaikselt aren
> ema, kuid tasuta TV kanalitest vaadatakse toaanten
> niga [u]ainult[/u] Eesti vabalevi kanaleid.

Kes keelab Zuumi tasulisi kanaleid toaantenniga vaadata, kui need sellega näha on? Samuti näeb ETV HD kanalit, mida Levira uue DVB-T2 võrgu kaudu tasuta edastab. Saated on 1080i peale üles skaleeritud, aga päris-HDst pildikvaliteet maha ei jää. Kuuldavasti olevat mõni nädal tagasi midagi katsetatud ja päris-HD-s mõnesid saateid näidatud.
 
Elisabet 15. detsember 2014, kl 22.56
Suur-suur aitäh Sulle, Sc! Riigiks Soome määramine aitaski. :)
 
Kurb aga tõsi 17. detsember 2014, kl 05.39
Seda juttu, kuidas Windows hakkab kohe-kohe turuosa Linuxile kaotama, on aetud juba viimased 20 aastat... Millegipärast kasutavad Linuxit siiani ainult külmkapid ja ärakeeranud vandenõuteoreetikud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems
 
galita 17. detsember 2014, kl 15.32
Nii kaua kui enamuses müügil olevates arvutites on eelinstalleeritud Windows, jääb Windows ka kõige levinumaks süsteemiks.
Artikkel Windowsist ja sellest, et nutiseadme omanikud hakkavad Windowsi tasuta saama, oli Äripäevas. Selle eest peavad Windowsi fännid Linuxi kasutajatele aitäh ütlema, sest kui Linuxi näol ei oleks Windowsile konkurenti, ei annaks Microsoft tasuta midagi. MS Office pidi ka tasuta olema/tulema, koos Windowsiga-seda tänu LibreOfficele ja OpenOfficele.
 
Hannes Abjast 17. detsember 2014, kl 15.43
Galita pane oma pasun kinni, palun! Ole oma Linuxiga edasi ja korras. Pole olemas paremat süsteemi kui WINDOWS pole olemas paremat kontoritöö tarkvara kui MS OFFICE! Kõik muu on odav koopia. Windows on parim mida üks tavaline kasutaja vajab, see kõik maksab ja peabki maksma võiks rohkem maksta!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!