Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
pildid telefonist arvutisse
 
Ene 21. detsember 2014, kl 09.37
Telefon LG, ühendan usb juhtmega läpakaga, arvutisse tekkis DCIM kaust ja sinna sisse veel üks kaust, kuhu oleks nagu kõik pildid kopeeritud, aga kõik on tühjad failid. Mis ma valesti teen?
 
-Fucs 21. detsember 2014, kl 10.08
Et teada, mida Sa valesti teed, peaksid kirjutama, mida sa siis teed.

> ühendan usb juhtmega läpakaga,
- Õigesti tehtud.

> arvutisse tekkis DCIM kaust ja sinna sisse veel üks kaust
- Ise tekkis, või? Kuhu selline kaust tekkis?

Ilmselt tuvastas Su arvuti ühendatud LG kui irdmeedia ketta ja siis avanes Sul arvutis WinExploreris telefoni sisu ja seal kaust DCIM.
Arvutisse pole veel aga "tekkinud" (nimetame seda "salvestaunud") midagi. Selleks, et salvestuks, tuleks kaust(ad) kopeerida arvutisse kusagile. Näiteks töölauale.

> aga kõik on tühjad failid
- Kuidas seda mõista? Tähendab siis kaustas failid on aga tühjad? "Failid on tühjad" tähendab siis, et neid pilte ei ava? Või on kaustad failidest tühjad?

Anna palun oma LG mudel ja mark, et ei peaks siia pikki manuaale trükkima oletatavatest põhjustest.
Ja üks küsimus veel: Milline Windows on (kui peaks äkki olema vaja seletada, mida kust vaadata, siis on vaja teada).
 
Ene 21. detsember 2014, kl 11.01
Telefon on LG E440. Kaust DCIM on arvutis "Minu pildid"(My documents all) all ja selle sees on kaust 100LGDSC, kus on piltide ikoonid olemas, aga kui avad, siis on tühi, faili suurus 0 bytes. Tegelikult pean vist seda ka ütlemA, et kui kunagi esimest korda proovisin pilte tõmmata, siis tekkis Dropboxi kast ette, mida ma siis ei osanud kasutada ja eemalsasin selle. Nüüd proovisin kustudada seda DCIM kataloogi, aga kui uuesti ühendan telefoni arvutiga, siis kohe annab selle kausta ette. Ma pole enam esimeses nooruses ja ei jaga ka seda asja nii hästi, lihtsalt vana telefoniga oli asi lihtsam. Ah jaa, Windows on veel XP.
 
galita 21. detsember 2014, kl 11.34
Dropbox on pilveteenus ja see ei ole mobiiliga seotud. Olen XP all sünkrooninud Nokiat läpakaga ja selleks, et mobiilist andmed arvutisse saada, paigaldasin arvutisse Nokia kodulehelt tõmmatud programmi. Pärast tuli seal vist veidike seadistada ka, aga täpselt ei mäleta enam.
Panen lingi kus LG Optimus L4 II E440 draiverid, mis on mõeldud mobiili ja arvuti ühendamiseks USB kaabli abil ning andmete sünkroonimiseks.
http://www.lg-phones.org/lg-optimus-l4-ii-e440-u...
 
-Fucs 21. detsember 2014, kl 13.01
Sul on seal 100LGDSC kaustas siis ilmselt ainult shortcutid ehk otseteed, mitte pildid 8n.ö. "lingid" piltide juurde). Paremklikk pildiikoonil > atribuudid vaheleht "otsetee" lahter "Käivituskoht" näitab, kust kohast otsetee üritab pilti avada. kui seal kuvab teekonda Sinu telefoni piltide kaustani, siis on telefonist järelikult kopeeritud arvutisse vaid piltide shortcutid ehk otseteede ikoonid.


Kuna viskab ühendumisel ette kohe kausta Minu pildid > DCIM > 100LGDSC, siis ilmselt on sünkroonimne arvutiga juba millalgi tehtud ja salvestuskaust määratud, või on seda üritanud teha telefon ise automaatselt pakkudes esimesel ühendamisel välja piltide salvestuskoha ja Sina oled siis ilmselt klikkinud Next > Next > Next jne.


Nüüd galita juba andis lingi, kust saab vastavad draiverid, mis teevad Sinu LG telefoni arvutile arusaadavaks seadmeks ja võimaldavad andmevahetust LG ja telefoni vahel (andmevahetus = muuhulgas ka piltide kopeerimine ühest seadmest teise).

LG kodulehel on samuti olemas link kust saab vastavad draiverid tõmmata ja installida.

http://www.lg.com/ee/mobiili-toetus/lg-E440#

vajutada seal "Arvutiga sünkroonimise tarkvara PC Sync"

Seda muidugi siis, kui sellesse arvutisse ei ole varem juba neid asju installitud.

Sellisel juhul kuvab töölaual "Minu arvuti"-le (My computer) klikkides arvutiga ühendamisel Sinu LG telefoni ja selle andmed, mitte kui eraldiseisva irdmälu.


Teine võimalus peaks olema ühendada telefon arvutiga, kui tavaline väline mäluseade (irdmälu) ja siis peaks üldiselt enamus juhtudel arvutiga ühendamisel telefoni menüüst ka vastava seade valima, et arvuti aru saaks, millega ja kuidas ühenduda. Ma ei leia praegu hetkel kiiruga selle telefoni eesti- või inglisekeelset manuaali, et vaadata ja juhendada.
Eesti keelse manuaali link ei vii kuhugi ja LG inglise keelsel kodulehel on vaid Tuneesia, Türgi ja Araabia keelsed manuaalid. natukene läheb nüüd aega, enne kui ma vajaliku asja leian.
 
-Fucs 21. detsember 2014, kl 13.17
Nii.
leidsin vene keelse manuaali.

Подключение к ПК при помощи USB-кабеля
Подключение устройства к ПК при помощи USB-кабеля в режимах
USB-соединения.
Передача музыки, фотографий и видео с помощью функции
Media sync (MTP)
1 Подключите телефон к ПК с помощью USB-кабеля.
2 Если драйвер для платформы LG Android не установлен на ПК, выполните изменение настроек вручную. Выберите Настройки > Подключение к ПК > Тип USB-соединения, затем выберите Синхронизация носителя (MTP).
3 Теперь можно просматривать содержимое съемного накопителя большой емкости на ПК и выполнять передачу файлов.

Proovime siis ära tõlkida:

Seadme ühendamine arvutiga USB kaabliga.

Ühendage seade (LG telefon siis) arvutiga läbi USB kaabli kasutades režiimi "USB ühendus"

Piltide ja videode edastamine MTP Media Sync abil (see on see, mille lingi galita pani ja millele ka mina ülal vihjasin, et tuleks vajadusel installida)
1. Ühendage telefon arvutiga kasutades USB kaablit
2. Kui LG Android platvormi draiverit ei ole arvutisse paigaldatud, viige seadetesse sisse muudatused käsitsi: valige telefonis: Seaded > ARvutiga ühendamine > Ühendustüüp USB > Sünkroniseerimine (MTP).
3. Nüüd saab vaadata telefonis olevaid faile ja neid kopeerida arvutisse.
 
n2 21. detsember 2014, kl 15.30
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Dropbox on pilveteenus ja see ei ole mobiiliga seo
> tud.
*
Kuidas nii? Dropbox programm on saadaval: Windows, Mac OS X ja Linux, Android, Windows Phone 7, iPhone, iPad, BlackBerry ...
Rakendus võimaldab sünkroniseerida faili mitme erineva seadme vahel.Faile on ka lihtne teistega jagada.

Näiteks mul on oma arvutiga sünkroniseeritud ja kui keegi istuks kodus arvuti taga, siis näeb ta kohe pilte, mida ma kusagil kusagil klõpsin. Muidugi peab telefonil internetiühendus olema.
 
galita 21. detsember 2014, kl 15.36
Ma pidasin silmas, et Dropbox ei mängi mingit rolli mobiili ja arvuti sünkroniseerimisel.
 
n2 21. detsember 2014, kl 15.57
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma pidasin silmas, et Dropbox ei mängi mingit roll
> i mobiili ja arvuti sünkroniseerimisel.

*
Vabandan siis, sain valesti aru sellest: "Dropbox on pilveteenus ja see ei ole mobiiliga seotud".

Minusuguse jaoks on ka mu telefon väiksemõõduline arvuti ... ja ON seotud Dropboxiga.
 
Ene 21. detsember 2014, kl 15.59
Tänan, et minuga nii palju vaeva näete, aga asi ka edeneb. Nüüd olen seal maal, et näen telefoni pilte arvutis, aga kausta neid ikkagi kopeerida ei saa. All nurgas jookseb info, et seade on leitud ja mis kõik veel ja siis tuleb aken My Computer/LG-E440, sealt liigun edasi/Telefoni mälu/DCIM/100LGDSC ja näengi pilte. Telefoni USB ühendus arvutiga on LG tarkvaraga, mitte MTP ega PTP-ga(need variandid on tel antud), aga kui juhtme ära võtan, siis ei leia ma kuskilt enam seda kohta, kus neid pilte näeb. Ja kopeerimisega on ikka nii, et annab selle DCIM kausta ette ja küsib,kas üle kirjutada, vastan nii või naa, siis näitab teises aknas, et kopib, aga ikka on tühjad failid. Midagi on mul vist veel vaja teha?
 
n2 21. detsember 2014, kl 16.07
Ene, ma pole eriti pädev õpetama, aga kui sa pilte arvutis näed, kas tahad neid edasi hoida telefonis ka?

Kas nii ei anna teha, et teed lahti või lood uue kausta neile piltidele, see on kõrval avatud ja lihtsalt "lohistad" need sinna uude? Ma ei saa atu, miks see kopipeit ei õnnestu.

"kui juhtme ära võtan, siis ei leia ma kuskilt enam seda kohta" - ära ühenda telefoni lahti arvuti küljest, kui seda teed!

Kui ma midagi valesti kirjutan, siis keegi parandagu.
 
Ene 21. detsember 2014, kl 17.17
Nüüd ei näe ma enam juhtmega ka pilte arvutis, telefonis on olemas.Arvutis jõuab telefoni mäluni,sealt jõuab jaotuseni "pildid", aga DCIM kataloogi ei tule sealt ka enam. Aga olgu pealegi,saab ju telefonist jagamisega ka pilte edastada ja siis kasutada, kui vaja. Ma lihtsalt ei taha uskuda, et nüüd selle telefoniga on see protseduur nii keeruline. Oleks ju loogiline, et ühendan USB juhtmega telefoni ja arvuti, valin USB ühenduse tüübiks "kaamera"(PTP)ja kopin. Hakkas lihtsalt huvitama, kuidas teha, aga ei saanudki selgeks.
 
n2 21. detsember 2014, kl 17.25
Siin on mingi LG tugi:
http://www.lg.com/ee/toetus/toote-otsing
Võib-olla seal on mingeid õpetusi.
 
-Fucs 21. detsember 2014, kl 18.00
:)

Kui sa USB kaabli otsa telefoni paned ja lähed Minu arvuti > Kaamera/telefon (/siin vahel peaks vist veel midagi (ülemkaust) olema, või tuligi sul DCIM kaust järgmisena?) ja seal pole enam DCIM kausta, siis oled sa selle ilmselt kustutanud. Kopeerimisel ei kao telefonist kaustad ja pildid.

Ära aja kopeerimisel akneid segamini! Kui sa kopid valest aknast (arvuti Minu pildid kaustas oleva DCIM) valesse aknasse (Telefoni), siis kirjutab telefonis oleva DCIM kausta koos piltidega arvutis oleva DCIM kausta ilma piltideta üle ja telefoni jääb ka ainult tühi DCIM kaust!

Juhul kui oled telefonist mingil põhjusel kustutanud DCIM kausta, siis peaks pilti tehes see uuesti automaagiliselt tekkima koos alamkausta(de)ga (sul vist oli selleks 100LGDSC nimeline kaust.

Kopeerimiseks tee alati nii:
*Ühenda telefon USB juhtmega arvutiga.
*Kui pakub automaatesitust (avaneb automaatesituse aken kus küsib, et "millise toimingu soovite valida") siis võid valida "ava kaust failide kuvamiseks".
*Kui ei paku automaatesitust, siis lähed Minu arvuti > Telefon/irdseade > .... > DCIM > 100LGDSC
[või kui tahad kogu kausta korraga ümber kopeerida, siis avad viimasena DCIM kausta]
* teed ühe kliki pildil [või kaustal] (teed aktiivseks kopeeritava), avatud kaustavaate aknas valid ülevalt menüüst Redigeeri > Kopeeri kausta > ja vali avanenud aknas arvuti kaust kuhu kopeerida
(või lohistad kohe pildi [või terve kausta] sealt telefoni DCIM või 100LGDSC kaustast omale arvutisse mõnda kausta või otse töölauale, kui tahad).

Kui kasutad Lõika/kleebi menüüd, siis kaob kaust lõigatavast kohast (telefonist siis antud juhul) pärast valikut "kleebi":
*Paremklikid pildil [või kaustal] ja valid lõika
*Lähed arvutis näiteks Minu pildid > Mingikaust ja teed seal paremkliki tühjal kohal ja valid kopeeri.

Mõlemal juhul, nii kopeerides, kui lõika/kleepides peaks päarast toimingut aknas mingiks ajaks tekkima visuaalne nn "kopeerimisaken" ja mingi aeg hiljem (aeg oleneb kopeeritava andmemahu suurusest) arvutis valitud kausta siis kopeeritav ese (pilt/fail või kaust).
 
Ene 21. detsember 2014, kl 18.29
Valikud olid vanal telefonil, antud juhul on mul nii.Ühendan telefoni USB juhtmega arvutiga.Ette tuleb kohe aken, et see kaust juba sisaldab kausta DCIM ja edasi tekst, kas tahan üle kirjutada, kui on sama nimega failid. Kõrval jookseb teine aken (kopimine), milles tekst ,kus ütleb,et kalkuleeritakse kopeerimiseks oletatavat aega. Kui vastan esimeses aknas kas ja või ei, siis hakkab kopima ja siis tuleb esimesse aknasse uus tekst, et see kaust juba sisaldab kausta "pildid" ja jälle, kas üle kirjutada. Ükskõik, mis vastan, avaneb aken "Pictures" ja seal tühjad kaustad nii DCIM ja seal sees tühi alamkaust ja ka "pictures" tühi kaust. Mul pole endal kuskilt midagi võimalik ei valida ega muud teha. Võimalik tõesti, et kuskil algul olen ma järjest "next" ja "next" edasi läinud ja nüüd ei saagi enam paika. Aga tänan teid kõiki ikkagi!
 
-Fucs 21. detsember 2014, kl 18.58
Proovi automaatkäivitus kinni panna. Mida siis teeb?

http://support.microsoft.com/kb/967715
 
Jaan 27. detsember 2014, kl 08.56
Võib olla on tõesti lihtsam telefoni Dropbox installida, pole enam vaja isegi telefoni juhtmega arvuti taha panna, kõik pildid varundavad ennast ise.
Täpsemalt siis tuleb telefonis olevasse Dropboxi panna linnuke, et kõik kaamera pildid automaagiliselt üles laetakse. Kusagil oli koht teise linnukese jaoks, et seda tehakse ainult WiFi võrgus. Seega muud muret pole, kui kodus (eeldusel, et kodus on WiFi) telefoni wifi korraks sisse lülitada ja juba võibki arvutisse minna oma pilte vaatama.
P.S. Täiesti teemaväline, aga puhtast sportlikust huvist kasutan oma Androidi fööni ilma Google kontot tegemata. Uute appide lisamine on natuke "ümber nurga", aga kuidagi kuivem ja puhtam tunne on, kui telefonis puudub Google konto.
 
galita 27. detsember 2014, kl 12.30
Dropbox töötab muidu korralikult ja on kiire, kuid kahjuks annab tasuta ainult 2,5GB ruumi. Kui pilte rohkem, siis peaks ehk valima sellise pilve kus tasuta ruumi rohkem.
Äkki ei leia teemaalgataja pilte arvutist üles? Piltidel on ju nimi, pane pildi täpne nimi Windowsi otsingusse. Kui pilt on arvutis olemas, siis näitab otsing pildi täpset asukohta. Oleneb süsteemi seadetest, võivad pildid olla ka peidetud failide hulgas ja sel juhul ei näegi pilte.
 
Jaan 27. detsember 2014, kl 14.16
Ma ei pidanud silmas, et pildid peaks sinna Dboxi jätma. Arvuti Dropboxi kaustast mõnda teise kausta kopeerida pole ju probleem.
Minu piltidel küll nimesid ei ole, numbrid ikka :)
 
galita 27. detsember 2014, kl 16.03
Vahet pole, tähed või numbrid, peaasi, et Windowsi otsingusse õiged numbrid/tähed saavad. Teemaalgataja postitust lugedes tundub, et pildid on siiski arvutis olemas, ega muidu küsitaks faili ülekirjutamise kohta, kuid pilte ei leita üles. Otsingu jaoks piisab ühe pildi otsimisest, sest seal kus on 1 pilt, peavad ka ülejäänud olema, kui nad üldse arvutis on.
 
Jaan 27. detsember 2014, kl 16.52
Ma ise hakkasin seda piltide telefonist arvutisse laadimist läbi Dropboxi kasutama sunniviisiliselt. Peale seda, kui iMac enam Note kahte ära ei tundnud. Praegugi tulin koju ja panin telefonis WiFi käima. See on ka kõik, mida piltide kopeerimiseks vaja teha on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!