Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Edge (Windows 10) nöögib?
 
Silleriin 01. märts 2018, kl 19.43
Ma ei tea, kas olen paranoiline või tahab Windows 10 pidevalt suunata kasutama just op.süsteemiga kaasas olnud brauserit Edge ja takistab teiste brauserite (Coogle Chrome, Firefox) kasutamist - need on hakanud sageli kokku jooksma või annavad igasuguseid muid veateateid.

Kahtlustama paneb mind see, et pea iga päev saan arvutit avades ka teated, et "Edge on kiirem kui Chrome" ja "Edge on turvalisem kui Firefox".
Kui ma neist ikkagi välja ei tee ja Edget ei kasuta, siis hakkavadki jamad pihta.
Mulle ei meeldi praegu see Edge, sest seal on nii palju võõrast ja mulle mittevajalikku infot.

Kas kellelgi on midagi samasugust ette tulnud või olen ma tõesti ise paranoiliseks muutunud?
 
määra 03. märts 2018, kl 07.20
firetox või chrome väikebrowseriks(default).
 
silleriin 04. märts 2018, kl 01.40
to määra

Tegin sinu nõuande järgi ja määrasin esialgu Firefoxi vaikebrauseriks. Windows 10 küll jälle manitses, et peaksin ikka tegutsema Edgega, sest see spetsiaalselt W10 jaoks.
Aga tehku see siis mugavamaks ja ma kasutaksin seda heameelega.
Igal juhul aitäh nõuande eest ja loodan, et saab parem :)
 
kuritädi halb kogemus hea lisaga 08. märts 2018, kl 14.06
Sul isegi vedanud. Kui mul Pisipehme detsembris rutiinseslt oma 10 uuema versiooni installis, siis kadus minu lauaarvutist Chrome, ID-kaardi tarkvara, Libre office ja veel palju asju. Olin sigatige, et koos chrome'iga kadusid ka lemmikud. Vastutasuks ilmus ekraanile kiri uuendatud ja eemaldatud tarkvarast, mille kohta oli märgitud, et see ei vastanud uuele standardile. Ja link, kust ma saan siis soetada vajalikku kraami. See avanes u 3 päeva pärast, sest "our server is busy, pleace try again".Kui lingi avasin, siis sain teada kui palju ebavajalikku tarkvara (shChrome ja ID kaardi omaI mu arvutis on. LO asemel soovitati soetada tasuline Pisipehme tarkvara (loomulikult suure raha eest!), muu loeti suht ebaoluliseks, mida MS10 tavakasutajal pole vaja. Loomulikult ei pääsenud ma niisama lihtsalt ligi oma gmailile, kus pidin tõestama, et ma pole reptiil. Veebibrowseriks oli alles soovituslik " Ets", mis vaikimisi avanes ja nurga tagant leidsin ka IE. Lisaks oli pilt nagu androidi süsteemis ja soovituslike äppide nimekiri, ka ekraanipilt sarnanes nutiseadme omale.
Tuttav IT poiss laiutas ainult käsi, sest vana süsteemi tagasi ei saanud, kuna restore pointide tegemine oli keelatud ja uuenduste automaatne lisamine lubatud. "Parima klienditeninduse huvides". Et pooletoobised kogemata ise midagi arvustis ei näpiks (isiklik arvuti, administraatorita - ise olin loll, et ei vaadanud kohe üle, mis seadistused on ja admini profiili koos vajalike täiendustega ei loonud). Minu halvim arvutikogemus üldse viimase 10 aasta jooksul.
Kuna alternatiivina oli kasutuses laptop, siis toimetasin seal, kuni tiba enne jõule nõuti sealgi restarti, et siis saab paigaldada uue, kaasaegse ja turvalise W10 süsteemi.
Mina lükkasin seda edasi stiilis "remind me tomorrow" ja 3 kuud oli mul läpaks pidevalt auru all.
Tuttav ITmees hoiatas, et ühel hetkel teevad nad seda jõuga, vägisi.
Ja just täna öösel see juhtuski.
Aga: minu viivitamisest oli kasu: kõigepealt ilmus kiri, et ma võin jätkata oma tööd nagu tavaliselt seni, kuni nad kõik vajaliku alla laadivad ja paigaldavad. Ja et kõik failid ja programmid jäävad alles, Ja et kui mulle ei meeldi, siis võin igal hetkel tagasi eelmise W versiooni juurde pöörduda, "That's very easy".
No öö läbi see läptop vilgutas mul magamistoas tulesid ja põhisõnum oli, et ma ei lülitaks teda välja ja teatas, et see ja teine protseduur kestab kuni 90 minutit ja võib toimuda mitu restarti.
Kogu jama algas u kell 9 õhtul teatega, et "We have detected a serious problem in Your PC, don't switch off, we are working with it. Your PC may need several restarts." võin sõnastuses eksida, aga asja mõte on pmst õige.
Kell 1.30 ei jõudnud enam silmi lahti hoida ja jäin magama, kui mingitest kümnetest asjadest umbes 7. paigaldamine venis juba pool tundi 83 % juures.
Siis ärkasin uuesti u 3.00, kui tehti kõlas signaalpiiks ja ekraanil oli kiri: "Congratulations! You have successfully installed the newest version of W10. Please restart Your computer (ja siis valikud, et kas kohe või teatud tundide pärast).
Noh, panin pilli tuttu ja hommikul siis tegin restardi.
Ja oh imede imet - KÕIK asjad olid olemas ja toimisid, ka need, mis lauaarvutis mõrvati :)
Nii et minul oli sellest venitamistaktikast kasu ja oli suur õnn, et oli laptop, kus sain asjad nüüd suht normaalselt korda.
Siit moraal: tark ei torma, iga asi omal ajal või natuke hiljem :)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!