Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Windowsi puhastamise soovitused
did_1318292 23. august 2021, kl 18.21
Windowsi puhastus ja kiirendamine.
Järjekordselt puutusin kokku halvas seisus
Windowsi arvutiga, mis tuli IT firmast remondist. Arvutil oli vahetatud kõvaketas HDD uue SDD vastu. Windowsis aga häälestus ja parasiitprogrammide eemaldamine tegemata. SSD kettad vananevad kirjutamisemahtude ja kordade järgi ja mida vähem kirjutada seda kauem kestavad. Ka uuetel poest ostetud arvutitel on igaks juhuks (vanade prog. ja ketaste jaoks) jäätud Talveuni ja indekseerimine peale, mis aga iga kord kirjutavad mittevajalikku infot mitmeid GB-te.
Soovitus minult. Esiteks tuleks eemaldada Windowsi ja tootja parasiit programmid (News, Reality Portal, Maps, Mobil, Xbox..), umbes 10 kond. Siis Startup-is hunnik käivitusi ja uuenduste kontrolle. Välja tuleks lülitada Onedrive, Cortana.
Sheduler-s on sammuti ka uutel palju rämpsu (CCleaner, Adobe, Nvidia crash reports, GoogleUpdate, raportid). Uutel arvutitel on peal mõtetu peegelefekt ja muud mõtetud aeglustavad visuaalefektid. Tuleks muuta 20+ turvalisuse setingut (app access to Microfon and Camera, Privacy ...), Microsofti jälgimine ja kasutaja tegevuste kogumine, et parandada Windowsi edasist arengut - mõtetu koormus ja liiklus arvutile.
Samalajal aga vajalikku ketta ajutiste failide puhastust pole vaikimisi sisse lülitatud.
Graafika setingute all saate lisada kiirust just teile vajalikkudele programmidele. Interneti kiirendamiseks saab häälestada võrgu setinguid ja isegi browserite kiirust.
Välja tuleks lülitada Diagnostic Data Collection ja Game Mode,
mis vähendavad süsteemi kiirust. Sobiv seting tuleks panna Delivery Optization jaoks.
Seda nimetataksegi Windowsi puhastamiseks. See aga võtab aega, nõuab oskusi ja sellepärast ka suurtes firmades IT toe ja meestega on tegelikult arvutid sodi täis. Vanade arvutitega on veelgi rohkem tööd, kus süsteem on täis vanu programme ja reklaame.
Hea mõte oleks Desktop ikoonidest puhastada ja default Windowsi sinine ekraanipilt vahetada rahustava värvi vastu.

Aitan teil arvuteid osta, remontida, häälestada ja pakun arvutiõpet.
Arvutiabi kontakt 5652062.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!