Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Mina ja minu ip-aadress
 
tahan ka teada! 10. detsember 2010, kl 19.29
Ma küsin nüüd ka ühe küsimuse, ärge siis lahmima kukkuge, et lammas tuhkagi ei tea.
Niisiis: kui ma külastan mõnd n-ö anonüümset lobisemislehte nagu nt chatroulette või omegle, (st kus ei pea kasutajakontot tegema ega endale nimegi võtma), kas siis see teine anonüümik kellega ma vadistan, kui ta peaks sigudikuks osutuma ja ühtlasi omama vastavasisulisi teadmisi, saab teada minu arvuti ip-aadressi ja selle abil riigi, linna, tänava, maja, korruse, korteri, toa ja selle nurga, kus ma arvuti taga istun?
Ma oskan guugeldada küll ja lugesin ühtteist ka, aga selget pilti ei tule - inglisekeelsed kipuvad arvama, et ei saa ja kõik kes väidavad end seda tegevat ajavad BS-i, kohalikud vandenõuteoreetikud pigem pakuvad, ohh, saab ikka ja ei pea isegi eriti tark olema selle jaoks...
Ja ei, ma ei ole illegaal, kriminaal ega pervert, kes tahab oma isikut varjata, ma lihtsalt ei taha olla järjekordne ajukääbik netiavarustes, kes end ise eelmainitutele lauslollusest sihtmärgiks sätib.
Aitäh, kui viitsite mulle seda asja veidi selgitada. :)
 
Teadja 10. detsember 2010, kl 20.00
IP kaudu on võimalik enamasti kindlaks teha IPS- Internet Service Provider(Teenuse pakkuja). Teenusepakkujatel on IP ja kellaaja järgi võimalik kindlaks teha IP kaudu ruuteri asukoht (Maja,korter). Selleks on enamasti vaja mingit head tuttavat või mingit kohtu case. IP peitmiseks tuleks kasutada Proxy(Vahe) servereid mis sisuliselt suunavad kogu sinu liikluse näiteks läbi india serveri.
 
tahan ka teada! 10. detsember 2010, kl 20.12
Ahaa, ok. Aga - kas minu arvuti ip-d on võimalik võõral kindlaks teha, kui ma temaga netis vestlen, st meie arvutid on võrgu kaudu ühenduses? Ja kusagilt lugesin, et koduarvutid saavad tavaliselt üldsegi iga kord uue ip, kui netti lähevad, st kui katkestad ühenduse ära, on pärast juba uus, sest neid aadresse pidavat vähem olema kui kasutajaid?
 
galita 10. detsember 2010, kl 20.21
Anonüümsetest proxy serveritest ei ole mingit kasu kui küpsised ja javascript on arvutis lubatud:)
 
teadmatu 10. detsember 2010, kl 20.31
Sinu ip, mida näeb serveri logist või neti lehelt, nagu näiteks postimehe kommide juures olev teade "sellelt ip-lt on kommenteerinud enne xxx", kui vastav skript on lehel sisselülitatud.
http://tools.whois.net/yourip/
mis infot sealt saab välja lugeda
http://tools.whois.net/whoisbyip/
toksi oma ip sinna sisse ja vaata
-TnT- 10. detsember 2010, kl 20.34
tahan ka teada!
"kas minu arvuti ip-d on võimalik võõral kindlaks teha, kui ma temaga netis vestlen"

kindlasti on see võimalik kuid kes seda teha suudab ja viitsib see on iseasi.


IP ei ole mingi DNA mille järgi kindla isiku saab, see on rohkem nagu jalajälg mis viitab mingis "suunas ".


Selliste küsimuste esitajad seavad end tihti halba valgusesse, justkui sooviks mingit "kokku keeratud käkki" varjata.

paranoia on halb.

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
tahan ka teada! 10. detsember 2010, kl 20.49
Nagu ma juba kirjutasin, ma ei soovi mingit käkki varjata vaid kaitsa ennas käkkijate eest. Seda ma kahtlustasin, et nüüd pahandada saan. Ja mingeid salapäraseid vastuseid a la keegi kusagil ikka saab.
Paranoia on halb jah. Ma tahan netis lobiseda - lihtsa eesmärgiga nt parandada oma kasinat keeleoskust päris inimestega rääkides. Kahjuks mul pole võimalik keelekeskkonda aastakeseks elama kolida vms. Kasutan siis igasugu muid tänapäeva infoühiskonna võimalusi. Ja tahan teha seda rahuliku südamega ilma paranoiata, et keegi võiks minu kohta mingeid isikuandmeid omistada ja kurjasti kasutada.
Aitäh kõigile vastajatele, sain siiski targemaks.
-TnT- 10. detsember 2010, kl 20.58
Seega, tee nii nagu ise just ütlesid. Ilma paranoiata. Lihtne.
 
anubis 11. detsember 2010, kl 11.05
Vastus esimesele postitusele on ei.

Esiteks oleks sel sigudikul vaja teada saada su IP-aadress, mille jaoks oleks tal vaja selle lobisemislehe administraatori vms asjapulga abi v6i 2ra kasutada lobisemislehes v6i seda majutavas serveris olevat turvaauku, et siis yritada sealt andmekuhja seest seda v2lja s6eluda. T6en2osus selleks on praktiliselt null.

Kui tal siiski IP-aadress teada on, siis heal juhul saab ta teada asula ja kui veab, siis suurema asula puhul (Tallinn), ka linnaosa (Mustam2e, Lasnam2e, Kesklinn). See oleneb su Interneti teenusepakkujast, kas tal on kindlad v6rgud kindlate geograafiliste punktidega seotud v6i mitte. Selleks, et teada saada konkreetset asukohta, on vaja juba V2GA HEAD s6pra sinu ISP juures, kes on n6us tema tyhise huvi rahuldamiseks seadust rikkuma (t6en2osus praktiliselt null). Ning isegi see ei garanteeri, et ta su reaalse asukoha teada saab; n2iteks mobiilse interneti kasutamisel - kui teenusepakkujal on su vananenud kodune aadress (vahepeal kolisid), siis ei tea ka tema seda qelda. Heal juhul saab siis mobiilipositsioneerimist teha, aga tiheasustatud alal v6ib see vabalt ka yle-yle-aedse juurde juhatada, r22kimata siis sadade korteritega korrusmajadest.

Vanden6uteoreetikuid v6id ignoreerida - enamjaolt pole nad kuigi teravad pliiatsid ning ei tea reaalselt asjadest tuhkagi; korrutavad vaid seda, mida keegi teine temasugune on kolmanda samasuguse k2est kuulnud (ning too oma arvuti"ekspertiisi" on saanud Hollywoody filmidest).
 
olavsu1 11. detsember 2010, kl 11.40
_anubis 11. detsember 2010, kl 11.05_

karda siiski neid kes omavad imre perli andmebaasi. nende kohta, kes pole vahepeal elukohta vahetanud, on seal tõesed andmed olemas.

//vandenõuteoreetik :)
 
galita 11. detsember 2010, kl 14.08
Võõrast IP aadressi kasutatakse tavaliselt pättuste tegemiseks netis, mitte antud IP aadressi kasutaja elukoha tuvastamiseks. Näiteks mõni kurikael kasutab netipoodidest kauba tellimiseks varastatud krediitkaardi andmeid, siis seda ei tee ta enda IP aadressilt, vaid läbi kolmanda arvuti mille IP aadressi teatakse--vahepealne arvuti muudetakse serveriks. Kui kahjukannataja teeb politseile avalduse, siis esimese hooga jõuab politsei selle inimeseni, kelle arvuti oli muudetud serveriks. Sellist asja on juba Eestis juhtunud, politsei konfiskeeris arvuti ja inimesel ei lubatud uurimise ajal riigist lahkuda. Kui kiiresti tegeliku kurikaelani jõutakse, oleneb siis juba kurikaela arvutioskusest.
Kui tõesti on eesmärgiks arvutikasutaja tuvastamine IP aadressi järgi, siis IP aadressi järgi ei saa inimese täpset elukohta määrata. IP aadress sisestatakse selleks ettenähtud häkkeriprogrammi, järgmisena skännitakse portisid, et häkkida selle IP aadressiga arvutisse ja püütakse siis arvutis olevate andmete järgi inimese kohta võimalikult palju teada saada. Kuid enne võib jälitatava IP aadress muutuda, kui jälitaja nii kaugele jõuab:)
 
veel 11. detsember 2010, kl 17.35
Ka teenusepakkuja (ISP) ei saa IP aadressi järgi sageli määrata konkreetset kasutajat-arvutit. Kuna paljudel on IP lihtsalt ruuter-tulemüüri aadressiks, kuid sealt edasi järgneb juba lokaalvõrk, kuhu võib olla ühendatud mitmeid, või kümneid või isegi sadu arvuteid/kasutajaid. Reeglina need lihtsad ruuterid ka ei logi läbivat liiklust.
Seega sama IP taga võib olla näiteks terve perekond, terve kortermaja, majade grupp või siis mõni väiksem või hoopis vägagi suur asutus. Viimastel on küll profid adminnid olemas, kes saavad mõndagi logida ja uurida, kuid neil koduruuteritel reeglina mitte.
 
olavsu1 12. detsember 2010, kl 02.30
see ei mängi enam rolli. ISP saab kätte vastutava isiku hr. Patuoinas.
Hr. Patuoinas kui lepingu omanik, vastutab kõigi lepingus kirjeldatud ühenduse peal tehtavate sigaduste eest.
 
küsija 13. detsember 2010, kl 10.32
Kui IP-aadressi järgi pole nii kerge isikut tuvastada, mil moel siis saadakse jälile (ja kätte) neile, kes teevad arvuti abil näiteks (pommi)ähvardusi, pressivad raha välja või tirivad alla keelatud porri?
 
olavsu1 13. detsember 2010, kl 13.04
_küsija 13. detsember 2010, kl 10.32_

logide järgi.
 
Shadow25 13. detsember 2010, kl 13.16
Küsija, siin on suur vahe sellel, kas teada soovib mingi suvaline tegelane või teada soovib võimuorgan. Sellest on siin juba juttu olnud.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
galita 13. detsember 2010, kl 14.53
Kui võimuesindajal on IP aadress teada, siis pöördub ta andmete saamiseks netiteenuse pakkuja poole ja saab sealt kõik andmed. Ükski netiteenuse pakkuja ei väljasta suvalisele küsijale netikasutaja andmeid, ka siis mitte kui see küsija teab IP aadressi. Häkker peaks sel juhul teenusepakkuja andmebaasi sisse häkkima, kuid see on keeruline ning vahelejäämise risk suur. Häkker tuvastab netikasutaja "luurates", kuid see võib kaua aega võtta ja sellepärast ei hakka keegi niisama kedagi tuvastama, selleks peab mõjuv põhjus olema.
Küsija, hakka netis pidevalt teisi sõimama või tee mõni muu seatemp ja vaata kui kaua aega sinu tuvastamisega läheb:)
 
Liisu 29. oktoober 2011, kl 23.53
Mul oleks vaja teada, kuidas saab oma IP'd peita ?
Ma ei ole mingisugune häkker ega kräkker, vaid mu sugulasel oleks abi vaja. Nimelt on ta ekselukaaslane kurimuri ja otsib teda väga taga. Nii, kuna ta on väga hirmul, siis tahab ta, et kõik mida teeb, jätaks võimalikult vähe jälgi. Väga kardab ta, et mees võib leida ta läbi IP-aadressi. Kuidas oleks võimalik tal siis see ära peita ? Ta on tõesti väga närvis, kuna sai hiljuti teada, et mees on saanud hakkama kuritegudega, ja pidavat teda taga otsima. Väga oleks abi vaja!
Ettetänades!
-TnT- 30. oktoober 2011, kl 02.50
IP aadress ei ole asukoha aadress !!!! Halloo, tulge maa peale !

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
olavsu1 30. oktoober 2011, kl 14.47
-TnT- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> IP aadress ei ole asukoha aadress !!!! Halloo, tul
> ge maa peale !


mõned head aastad tagasi oli võimalik IP aadressi järgi võimalik leida arvuti aadressi.

tänapäeval saab ip aadressi järgi teenusepakkuja ja siis sinu.
-TnT- 30. oktoober 2011, kl 15.04
olavsu1.... siiski teeb se sama välja kui omada kellegi DNA testi , ehk siis jälitustegevusega võib mida iganes kasutades leida otsitav. (ja võib ka haledalt puusse panna)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
olavsu1 30. oktoober 2011, kl 16.43
DNA ongi kõige kindlam. edasi tulevad tondijutud ja tulnukad.
-TnT- 30. oktoober 2011, kl 17.13
Minu arusaamist mööda oligi siin tondikas :-)

no offence.

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati -TnT- 30.10.2011 17.13.
 
lammas wää - offline 30. oktoober 2011, kl 23.57
kui saan IP järgi teada ISP(elion näiteks) näidatava asukoha näiteks Põlva siis see ikka kitsendab otsingut kõvasti kui ISP ütleks ainult TLN iga IP kohta

eks naist või meest taga ajades ikka lihtsam väiksemast asulast alustada:)

KÕU vähemalt peksab mööda eestit laiali:)


teine asi on kolmandate osapoolte präänikutega nuhkimine ja söödud saiapurust jäljeraja ehitamine:)
 
Shadow25 31. oktoober 2011, kl 12.15
Mind paneb IP õigest kohast 40km kaugusele. Põhjus juba eelnevalt siin seletatud. Point on, et sa ei saa olla kindel, et ka see asula, mis ta näitab, õige on.


Parandus: See 40km oli paar aastat tagasi. Kontrollisin nüüd uuesti ja annab mu asukohaks Tallinna, kuigi tegelikult olen Tartumaal. ISP on Elion.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Shadow25 31.10.2011 14.43.
 
mees 03. november 2011, kl 17.03
MSN messengeriga saab suheldava IP-d teada siis, kui vahetate omavahel pilte või muud jama. IP-aadressi segamiseks on olemas selline programm nagu Tor, mida kasutavad profid. https://www.torproject.org/
 
mees 03. november 2011, kl 17.06
Üldjuhul näitab IP-aadressi otsimine selle võrguteenuse serveri aadress, tavaliselt siis Starmani Eha tänavat.
 
netstat 08. november 2011, kl 02.19
Niipalju kui mina Flash jutukatega(chatroulette) kokku olen puutund, siis varem need kasutasid mingisugust vahe serverit, ehk siis chattiad ise omavahel ühenduses polnud, vaid socketitega vahendaja serveris, polnud vist isegi ip protokoll.

mingid uuemad p2p põhised süsteemid vist ühendavad arvutid omavahel ilma vahepealse chat serverita, ja siis peaks saama ka ainult ISP´i teada.

muidu...võid ise kasutada netstat´i ja nslookup´i ja trace route´i et oma "pätiga" lähemalt tutvuda
-TnT- 08. november 2011, kl 02.44
Ootame kukla kiibid ära siis räägime edasi :-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
IP aadress 22. märts 2019, kl 01.13
IP aadress ei ole ainuke asi, mida saite külastades endast maha jätad. Lihtne näide on siit vaadata, mida näeb sinu kohta iga veebileht: https://ipaadress.ee/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!