Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
arvutihoolduse abi
 
Kaja 04. mai 2009, kl 11.05
Kas keegi oskab soovitada mõnda firmat, kes pakuks arvutihooldust kodus. Vaja oleks eemaldada vähemalt üks viirus, vaadata üle mõned seaded ja aidata outlook'iga.
Ma ei oska inglise keelt nii hästi, et saaksin ise erinevate programmide kasutamise või installeerimisega hakkama ja oleksin nõus maksma selle eest professionaalile.
 
galita 04. mai 2009, kl 13.02
Me ei tea ju, kus sa elad. Arvutitehniku pead koju kutsuma oma elukoha lähedal asuvast arvutiteenindusest. Aga iga viiruse pärast arvutitehnik koju kutsuda, läheb küll kalliks. Täna teeb arvutitehnik arvuti puhtaks, kuid paari päeva pärast võib jälle mõni viirus/pahalane arvutis olla. Programmide alla laadimine ja installimine on võimalik selgeks õppida ja siin foorumis oskavad sind paljud aidata. Viiruste otsimise ja eemaldamisega on sama lugu, teed paar korda ära ja ongi asi selge. Algajana teadsin arvutist sama palju kui sinagi ja ei osanud samuti inglise keelt, sest koolis õppisin saksa keelt.
 
Kaja 04. mai 2009, kl 13.26
galita,
elan Tallinnas (ja vabandan, et kohta ei märkinud. Ilmselt on mul ka see viga, et ainult Tallinn on koht :((
Otsisin teemat ka siit foorumist ja leidsin Sinu kirjavahetuse 'naine'-ga jaanuari lõpust. Trükkisin endale vajalikud õpetused välja ja õhtul kodus proovin Sinu õpetuste järgi.
Mul on lihtsalt hirm kõikide nende arvutiasjade ees, sest oskajate keel tundub mulle nii võõras ja ega ma tegelikult teagi, misasjad on registrid jms. Vahel ju öeldakse, et puhasta oma registrid ära. Aga minul tekib selle peale kohe mitu küsimust - mis asjad on vaja puhastada, millega ja kuskohast seda saada ja kuidas ma ära tunnen, et ikka õige asjaga tegemist.

Kunagi väitis mulle üks inimene, et levinud oli viirus, mis nägi välja kui Microsofti update lehekülg. Ja et ma sealt saingi endale viiruse arvutisse. Aga ma tõesti ei tea, milline on aus lehekülg ja mis on peitunud viirus.
 
galita 04. mai 2009, kl 14.17
Registri puhastamisega ei ole kiiret ja seda võib siis teha, kui hakkad end arvutiga kindlamini tundma. Esmatähtis on viiruste/pahalaste otsimine, avastamine ja eemaldamine. Järgmisena peaks ajutised failid ja küpsised arvutist eemaldama. Kui sa tahad abi arvuti skännimisel viirustõrjega, siis kirjuta millist viirustõrjet kasutad, sest viirustõrjeid on palju ja kasutajaliidesed on erinevad. Kui ei oska mina aidata, siis keegi ikka kasutab samat viirustõrjet, mis sinagi ja abi saad ikkagi.
 
olavsu1 04. mai 2009, kl 16.07
seda teeb see kellelt tuleb sinu neti ühendus.
 
Kaja 04. mai 2009, kl 16.11
Mul on kasutusel Starmani pakutud F-Secure. Kui vaatasin F-Secure'i raportit, siis seal ei olnud ühtegi viirust.
Aga millegipärast viskab alates eilsest mulle ekraanile teate, et mul on viirused sees ja tahab neid skännida ja üldse oleks vaja endale see tõrje soetada. Ma arvan, et see järsku minu arvutisse karanud viiruseotsija ongi ise viirus.
Aga ma ei ole veel hetkel kodus ja seega ei oska täpset asja nime öelda.
 
olavsu1 04. mai 2009, kl 16.20
siis pöördume starmani tehnikute poole.
 
galita 04. mai 2009, kl 17.18
Kas ekraanile ilmuvas aknas on kirjas viirustõrje nime, mis soovitab arvutit skännida? Kui selle teate saadab F-Secure, siis pole tõenäoliselt tegi viirusega vaid õige teatega. Osad viirustõrjed annavad märku, kui arvutit pole mingi aja möödudes skännitud. Kui aga mingi muu nimega "viirustõrje" end pakub, siis on see viirus ja ära kliki Yes või OK peal, pane aken ristist kinni, sest mõnd viirused on nii programmeeritud, et aktiveeruvad ka NO peale klikkides.
 
Kaja 04. mai 2009, kl 19.22
Asja nimi on Internet Antivirus Pro. Punane kilp tekkis alla paremale nurka, kus on kellaaeg jms.
Esimesena avastas selle laps, kes vaatas Mozilla Firefox lehitsejaga kooliasju. Tema on ainult 7 aastane ja hetkel ta ei kola internetis kahtlastel lehtedel. Minagi loen ainult tavalisi asju ja suvalisi meile ei ava.
Vaatasin ka Starmani kodulehte. On võimalik neile meil saata ja uurida, aga kunagi ma olen seda teinud ja eriti abistavad nad ei tundunud. Vähemalt telefoni teel mitte.

Teated, mis annab on järgmised:
System files modification alert! Some critical system files of your computer were modified by malicious program. It may cause system instability and data loss. Click here to block unauthorized modification by removing threats (Recimmended).

Your PC is still infected with dangerous viruses. Activate antivirus protection to prevent data loss and to avoid the theft of your credit card details. Click here to activate protection.

Hetkel olen ma asju paremal üleval olevast ristist sulgenud.
 
Kaja 04. mai 2009, kl 19.28
Tuli veel üks teade:
Warning! Virus/Attack detected
Possible harmful action has been detected on your computer.
Internet Antivirus Pro engine has detected Spyware program Win32.Monster.fx that trying to attack your computer.
You have to register your copy to get full protection feature set and an ability to defeat upcoming threats. To begin online registration, please click ''Activate now'' button below.

Ignoreerisin seda teadet ja panin ristist kinni. Aga analoogseid teateid viskab heast peast ekraanile.
 
- 04. mai 2009, kl 19.45
http://www.2-spyware.com/remove-internet-antivirus-pro.html kiire kuugel ütleb, et tegu on parasiidiga. link ülal õpetab kuidas sellest lahti saada. või toksi ise kuuglisse internet antivirus pro removal tools
 
arvutimees 04. mai 2009, kl 22.19
kui kedagi targemat ei leia siis helista 56924916
 
galita 04. mai 2009, kl 22.24
Arvan, et Kaja saab sellega hakkama ja nagunii oleks tal soovitav mõni pahavaratõrje arvutisse panna, sest muidu ei jää see tal viimaseks pahalaseks. Praegu ongi hea algust teha arvuti hooldamisega ja kui peaks tõesti juhtuma, et midagi untsu läheb, mida ma eriti ei usu, siis arvutimehe poole jõuab alati pöörduda.
 
Teadja 05. mai 2009, kl 04.40
Kaja, see, mis seal teavitab, et sul viirused ja osta see viirusetõrje, ongi ise pahalane, mis üritab sinult raha välja petta. Siinkohal järgi -'u soovitust.
 
Kaja 05. mai 2009, kl 09.40
Tänan vastuste eest.
- kell 19:45 soovitust vaatasin. See download ristkülik näeb nii samasugune välja kui sellel viirusel endal ja ma jälle ei julgenud vajutada ;)
Võhik ei ole hea olla.
Tegin õhtul veel F-Secure'iga kogu arvuti skännimise ja siis sain tulemuseks, et leitud on 4 õelvara Trojan.Win32.Tdss.abyx ja Trojan.Win32.Tdss ning 1 riskvara FraudTool.Win32.InternetAntivirusPro.l.
F-Secure nimetas ümber 1, pani karantiini 1.
Ilmnes tõrge - Faili ei saanud avada.
Ühesõnaga - F-Secure seda eemaldada ei suutnud.

Olengi selle koha peal, et pean vist julguse kokku võtma ja -'u soovitust järgima, aga ma kardan...
 
- 05. mai 2009, kl 10.44
http://www.411-spyware.com/internet-antivirus-pro sa võid selle käsitsi eemaldada, kui muidu ei julge :P.... üldiselt nettuses on oksendamiseni tööriistu millega nimetatud saasta eemaldada, sa võid kasutada google otsingut ja ise samale või veel paremale tulemusele jõuda.
 
Teadja 05. mai 2009, kl 13.04
Jah, kui viirusetõrje ei suuda(ei suuda eemaldada neid faile, mis parasjagu arvuti poolt kasutuses) ise eemaldada, saab need failid ise käsitsi kustutada. Üldiselt nö kasutuses/lukus olevaid faile saab kustutada näiteks programmi Unlocker abiga. F-Secure kindlasti näitas(kui oskad vaadata) sulle ka asukoha kätte, kus need pahalased asuvad. Sina vaid pead minema nende failide juurde ja käsitsi kustutama.
 
Kaja 05. mai 2009, kl 14.56
Trükkisin kontrolliaruande välja. Kokku 9 lehte, aga esimesel lehel on nt. selline koht:
C:\Documents and Settings\Kaja\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\KX2VSHYJ\install(2).exe
Neid on 3 tükki.

Ja selline C:\Program Files\Common Files\InternetAntivirusPro.exe
Seda on 1.

Kas sellised asjad tulebki kogu täiega kustutada, kui ma täpselt sellised read üles leian?
 
galita 05. mai 2009, kl 15.23
Et sellest pahavarast lahti saada, tuleb registrist mõned registrivõtmed eemaldada. Need registri võtmed olid välja toodud - poolt pakutud lingil, kuid pahavaratõrjega oleks siiski lihtsam seda pahalast eemaldada. Seal oli kirjas, et selle spyware suudab eemaldada Malmwarebytes Anti-Malmware ja BitDefender. Malmwarebytes Anti-Malmware kiidetakse, kuid ma ei ole ise seda pahavaratõrjet kasutanud ja sellepärast ei oska ka sind abistada, kui otsustad selle pahavaratõrje kasuks. BitDefender-it olen kunagi kasutanud, kuid mulle ta ei meeldinud. Ise kasutan pahavaratõrjena A-Squared Free, seda programmi on lihtne kasutada ja ta peaks suutma ka sinu arvutis oleva spyware eemaldada. Panen kirja lühikese juhendi ja lingi, kust saad A-Sqaured Free alla laadida ning otsusta ise, millist programmi kasutad.
http://www.filehippo.com/download_asquared/download/248d1479f5dd4648852c2f23fa262062/
Alla laadimise aknas kliki Run ning oota alla laadimise lõpuni, siis hüppab lahti installimise aken, kus kliki samuti Run. Installimise akendes kliki Next, vahepeal pead ka kasutamistingimustega nõustuma, selleks tuleb sul I Agree ette linnuke panna või siis klikkida I Agree peal, ei mäleta enam täpselt, kuidas A-Squaredil ned asjad käisid. Lõpetuseks kliki Finish või Install. Nüüd ava A-Squared, mille peale peaks avanema aken, mis küsib luba uuenduste alla laadimiseks, kliki Yes. Kui sellist akent ei avane, siis kliki Update Now ning oota kuni uuendused on alla laaditud, kui kõik uuendused alla tõmmatud, siis ilmub akna all osas kiri Update.....Successfully. Nüüd kliki selles samas aknas, kus klikkisid Update Now, Scan Now peal ja järgmises aknas pane linnuke ette Deep Scan ja kliki akna allosas Scan. Nüüd algab skännimine, oota rahulikult lõpuni. Kõik leitud pahalased ilmuvad punaselt skännimise aknasse, osadel pahalastel on juba linnuke pahalase ees olevas kastis olemas, osadel mitte. Pane sinna kastidesse ka linnukesed, kus neid veel ei olnud ning kliki Delete.... Avaneb aken, kus küsitakse üle, kas soovid ikka pahalasi kustutada, kliki Yes. Kui sa oskad safe modesse minna, siis skänni safe modes ja võta skännimise ajal netiühendus arvuti järelt ära.
 
Kaja 05. mai 2009, kl 19.34
Kasutasin Malmwarebytes Anti-Malmware'i ja enam seda punast ikooni all paremas nurgas ei ole. Pilte ka ette ei hüppa. Malmwarebytes'i raport näitas, et kõik on eemaldatud õnnestunult.
Lugesin uuesti Starmani lehelt, et nende F-Secure pakub ka tulemüüri ja peaks ju see asi ometi toimima.

Igal juhul tänan abistajaid ja kui pisut rohkem aega saan, siis püüan teemasse rohkem süveneda ja selgeks teha endale kõik mõisted. Autojuhi lube mul ei ole ja seega ma ei sõida ka autoga. Arvutikaitses on mul mõisted segamini ja reeglitetundmine poolik, aga nuppe näpin küll...
 
Arvutiaru 06. jaanuar 2022, kl 22.19
https://landfield.pri.ee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!