Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sünnilood
kas sünnitusel peab olema alasti?
 
soo 09. jaanuar 2008, kl 21.02
kas sünnitusel peab olema alasti? filmides on küll kitlid seljas, aga fotodel, mida tuttavate sünnitustest olen näinud, on naine olnud alasti. Milleks? Ma saan aru, et kõht peaks paljas olema, et kui tekib vajadus keisrilõike jaoks, siis ei ole aega hakata lahtiriietuma, aga miks peavad rinnad paljad olema?
 
k. 09. jaanuar 2008, kl 22.08
Ei pea paljas olema, see su vaba valik ikka. Miski kittel või asi on seljas jah
 
alpha 09. jaanuar 2008, kl 23.39
Sünnitusmajja vastuvõtul antakse alati mingi hõlst selga. Ja võid ka oma riietega olla kui tahad. Ainult, et kui vahepeal vannis valutamas käid ja sealt välja ronid sünnitamiseks, ei ole teps mitte soovi (ja sageli ka aega) mingeid riideid selga tirima hakata :D
 
heh 10. jaanuar 2008, kl 07.37
See teema tegi mu tuju heaks :DD
Mind on ka alati ajand juba ette ära närvi see, et torgatakse mingi röve kittel selga, mis löpus ikkagi poolenisti seljast ära kukub, aga töesti,synnitades on jumalast yksköik, kas sul on roheline kittel vöi oma öösärk vöi oled alasti :)
 
khm 10. jaanuar 2008, kl 08.50
Muidugi on sünnitades suva, mis seljas. Sel hetkel sul on valudega nii palju tegemist, et muud ei märka.
 
soo 10. jaanuar 2008, kl 10.13
ma ei tea, mina isiklikult tahaks vähemalt oma rinnad katta, võibolla kõigil teistel on suva, aga mina küll ei suuda mõelda nii, et kui juba pool kehast paljas, et las olla siis teine pool ka. see alasti igas poosis ukerdamine tekitab juba ette tülgastust. mina jälle mõtlen nii, et kui üks pool kehast on täiesti haavatav, siis vähemalt teine pool võiks kindlustatud olla. vannisünnitus jääb siis järelikult ära ning kuna mul varbad pidevalt külmetavad, siis kavatsen sokke ka kanda :D. võibolla sünnituskäik viib tõesti mõistuse ja ka häbitunde, aga alguses ju pole veel nii hull ja kui ma näiteks rinnahoidjat kannaks, siis see on ju kindlalt seljas erinevalt kitlist ning ei tohiks segama hakata.
 
heh 10. jaanuar 2008, kl 11.50
köik söltub sellest kuidas,kui kiiresti synnitad..
möistus "kaob" alles viimeistel hetkedel, aga vaevalt et varem selga pandud riideid ka ära kakkuma hakkad :)

mul köik lapsed kiirelt syndind, pole aega möelda riietuse peale ja haiglas on lihtsalt see hullusärk selga löödud.

aga muidu olen mina kyll selline inimene, et alasti olen röömuga ainult oma mehe ees, ja ka mind ajavad närvi need rövedad kitlid ja see et ka rinnahoidjad peab ära vötma..

eks see on mönes möttes arusaadav ka, et kui midagi juhtub(ootamatu op) , ei oleks mingeid takistusi riiete näol ja titalgi on mönus tulla kohe emme tissi peale lebama :)
 
soo 10. jaanuar 2008, kl 12.31
siis ikka peab rinnahoidjad ära võtma ... , aga kui midagi juhtub, mis siis nendest paljastest tissidest kasu on. igasugune elustamine või retseptorite või mis iganes paigutamine käib ju rinnaesisele, mitte rindade või rinnanibude külge. ja alati ei saa kõik need tited ka kohe esimese asjana rinnale. või võibolla ma ise ei soovigi teda enne rinnale, kui on puhtaks pestud. niisiis, mis rolli mängivad kogu selle asja juures paljas rinnad?
 
m 10. jaanuar 2008, kl 13.20
sa arutled: vöibolla ja vöibolla ja vöibolla..
arstid mötlevad ka et vöibolla ja vöibolla ja vöibolla ja sellepärast teevadki nii et köik oleks lihtne ja yleliigseid segavaid faktoreid pole :)
aga jäta aga rinnakad peale, ja kui keegi kobisema hakkab, kobise vastu.. kedagi ei saa sundida.
 
e 10. jaanuar 2008, kl 13.25
mul oli haiglaöösärk seljas
 
soo 10. jaanuar 2008, kl 13.43
kas keegi oskaks esitada mõne konkreetse hästi argumenteeritud põhjuse, et miks rinnahoidja kandmine sünnitusel segab, arvestades kõiki võimalikke variante, mis võib sünnitusel juhtuda. lisaks on vajadusel võimalik rinnahoidjat väga kergelt seljast ära lõigata, ühe lõikega keskelt pooleks. õnnetusjuhtumite puhul lõigatakse ju samamoodi riided seljast, aga inimesed ei riietu ju igapäevaselt selle mõttega, et äkki ma näiteks täna murran jalaluu ja kui mugav siis on arstidel mind opereerida, kui mul püksid jalas on.
 
kata 10. jaanuar 2008, kl 15.51
Aga kust sa võtad, et rinnahoidja KEELATUD on? Minu teada viimased 15 aastat ei dikteeri keegi, millises riietuses sa sünnitad.
Mina olin kuni vanni minekuni mehe T-särgiga. Kui ma vannis ei oleks sünnitanud, siis oleksin ilmselt lõpuni selles samas särgis olnud.
 
soo 10. jaanuar 2008, kl 16.05
no keegi siin eespool mainis, et peab ikka ära võtma rinnahoidja
 
kata 10. jaanuar 2008, kl 16.08
No kes saab sind sundida, kui sa seda ei soovi?
 
Margit 11. jaanuar 2008, kl 22.36
Ei pea olema paljas. Mingi särk (kas haigla antud öösärk või enda t-särk) on ikka seljas. Rinnahoidjata on ju mugavam. Vannis olles ka ei saa ju riietega olla. Või mida või keda sa seal nii häbened. Taevas hoidku küll.
 
sirts 13. jaanuar 2008, kl 00.44
Ja peab ikka olema alasti,peale selle pead keppi ka andma kui mõni meesarst juhtub majas olema,kohe seal sünnituslauapeal:DDNii tola ei anna olla.
 
k 13. jaanuar 2008, kl 11.34
minul oli mölemal korral nöme haiglasärk seljas, all polnud midagi..
häiris kyll alguses, aga ei tulnud meeldegi kysida et ka vöin riided selga jätta.
 
killu 13. jaanuar 2008, kl 19.23
minul oli ka haiglasärk aga rinnahoidja kohta ei mäleta. vist ei olnud kuna lapssai ju kohe tissi kui sündis siis küll rinnahoidjaga ei hakanud mässama.

aga enda särgi kohta mul soovitati et enne võid olla aga kui päris sünnituseksläheb siis haigla oma, niikuinii saab mustaks.
 
naine 14. jaanuar 2008, kl 10.24
ilma rinnahoidjata seepärast, et laps pannakse peale sünnitust rinnale.
mingi haigla hõlst on sünnituse ajal seljas, aga valuga läheb kõik valehäbi ära:)
 
tule taevas appi 15. jaanuar 2008, kl 18.06
Kas päriselt on ka niiiii lolle inimesi olemas???Mis te veel välja mõtlete.Siin lehel käies tekib tunne et see on mingi pubekate nalja leht,mitte rasedate mõttevahetus.Jõudu lolluste väljamõtlemisel!!!
 
kammi 17. jaanuar 2008, kl 23.14
ma ka nagu aru ei saa.. kas nagu täiega savi pole mingitest suvakatest igapäev-seda-kõike-näinud tädikestest?? eriti kui endal põrguvalud on...
 
k 19. jaanuar 2008, kl 12.19
ikka ei saanud aru, kas võib enda riietega olla või ei või?
 
e 19. jaanuar 2008, kl 21.46
muidugi võib, aga mina näiteks ei tahtnud. see hõlst saab ju kokku nt. loodevedeliku jmt vedelikega. määrdub, ise higistad jne

küll ei taha lapsega koju tulles hakata mingit 3-4p vana musta hõlsti pesema.

aga muidu võib, kui tahad. nii nagu võib kasutada lapsel oma mähkmeid ja oma kaasavõetud riideid ning endal oma hüg sidemeid. aga kui haiglast niikuinii tasuta piisvalt natakse, siis miks?
 
mulle 20. jaanuar 2008, kl 19.43
soovitati haigla vastuvõtus,et pange praegu haigla riided sünnitades saavad nagunii mustaks.Siis peale sünnitust pange oma riided.
 
kohe minemas 23. jaanuar 2008, kl 11.31
Mina esimesega ei pidanud olema alasti, aga haigla ööseärk oli küll seljas. hakkasin vastu et ei taha, aga siis vastati, et muidu ei tunta sind ära et sa sünnitaja oled. Kujutate ette jah?! suure kõhuga rase naine tuleb haigla sünnitus osakonda ja siis ei tunta ära et oled sünnitaja.(see oli kusjuures viljandi haiglas) naeruväärne!!!
Täiesti haige :@ ja tigedaks tegev!!
 
heliseb 23. jaanuar 2008, kl 14.10
viimane kommentaar kölab kyll jah nagu rohkem eesti synnitushaigla moodi :DD
 
:) 24. jaanuar 2008, kl 21.20
Nalja kui palju! :))
Tegelikult on nii, et keegi ei käsi sul haigla hõlsti selga ajada ja keegi ei käsi enda riideid pärast kodus pesema hakata.
Vabalt võib olla mõni hea vana tuttav enda või mehe t-särk, mille pärast ära viskad lihtsalt. Ma arvan, et meil kõigil on kodus paar-kolm sellist särki mille aeg olekski tegelikult juba ümber.
Minul on kaks sellist särki igatahes haiglakotti pakitud. Sokid on ka sellised vanemad, millest pole kahju loobuda kui midagi nendega juhtub.

Rinnahoidjaga ma arvan on aga lihtsalt ebamugav kui pole tegemist just sellise puuvillase spordirinnahoidja moodi asjaga.
Lihtsalt kui sa pead oma kopsud tugevalt õhku täis võtma ja siis punnitama ... ma kujutan ette, et see rinnahoidja hakkaks lihtsalt ahistama. Oleneb sünnitusasendist ka, kui oled laual poolselili, jalad konksus siis oled ju nagu pooleldi rullis ja siis see rinnahoidja seal veel soonimas. Kujutan ette, et mul mugav ei oleks.
 
;) 31. jaanuar 2008, kl 16.02
sünnitusel saad ikka olla selle sama haiglast antud "hullusärgiga"(nagu keegi seda siin nimetas)
keegi ei sunni sind alasti olema:D
 
Tinka 07. veebruar 2008, kl 08.35
A miks hukka mõista, kui inimene häbeneb? Võiks ikka püüda mõista!!!
 
lill 07. veebruar 2008, kl 13.31
Võin oma kogemuse põhjal öelda,et need häbid ja mis iganes seal haiglas ununevad
Edu igatahes!:-DD
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!