Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sünnilood
Kuidas saan aru ?
 
p.p. 12. aprill 2010, kl 14.01
Erilist sünnituse kartust polegi , jõudnud selle mõttega juba nii palju harjuda ja läbi tuleb see niikuinii teha , pääsu sellest pole . Aga ma just mõtlen seda , et mille järgi ma tunnen need valud ära ? Vahest valutab õrnalt niisama ka gaasivaludest kõht . et kuidas ma aru saan et just need valud on et minek oleks haiglasse ? ja kui on minek , siis helistan oma ämmaemandale ette ka ? Hetkel 33 nädalat kuid kunagi ei või teada millal minek on , igaksjuhuks uurin ette ära . Nõu küsimine pole patt . halvustused jätta endale . See ongi koht kust küsida ja uurida .
 
V 12. aprill 2010, kl 15.21
See on nagu päevade valu. Natuke aega on, siis jälle ei ole. Alguses on nõrgalt ja ebaregulaarselt, hiljem tugevalt ja regulaarselt. Kui tundub, et on sellised valud, siis mägi üles kellaajad ja pikalt valutas. Pärast lihtsam jälgida, kui suured on valude vahed. Mina helistasin enne minemist haiglasse ja ütlesin et tulen. Kui sul kindel ämmaemand enne kokkulepitud siis ilmselt peaksid talle ka helistama.
 
stella 12. aprill 2010, kl 22.44
Kui kahtled, ei ole tõenäoliselt midagi toimumas.
Sünnitusvalusid on praktiliselt võimatu mitte ära tunda. Ja kuna esmasünnitaja, siis esimestest valudest lapse sünnini võib minna kümneid tunde. Rahu, küll sa ära tunned :D
Peamine on regulaarsus. 5 ja vähem min regulaarsete valude korral võib juba tasapisi hakata haigla poole minema. Enne seda pole suurt mõtet, sünnitegevus võib võõrastes oludes (loe: haiglas) täiesti raugeda.
Enamasti on 5-min vahede korral valud juba nii tugevad ka, et võtavad seisatama ja sügavalt hingama.

Muidugi tuleb kiiremas korras minna haiglasse juhtudel, kui tulevad veed, mis on rohekad või tekib verejooks. Siis ei oodata valusid.

Kellelegi kuhugi helistama ei pea, välja arvatud juhul, kui sul on kokku lepitud tasuline ämmaemand. Aga sellisel juhul saad ka talle helistada ja küsida, mis tema situatsioonist arvab - kas oleks vaja veel kodus oodata või hakata juba liikuma.
 
esmarase 13. aprill 2010, kl 13.59
kahju, et sama ämmakas, kelle juures käin kogu raseduse perioodil, ei võta ka sünnitust vastu. see oleks nagu raseduse loogiline lõpp. minu jaoks on suhtlemine võõrastega natuke keeruline tegevus. olen oma mured, rõõmud, hirmud jaganuna oma ämmaemandaga ja siis pean ikka minema ja sünnitama kellegi teise abiga, kes ei pruugi üldse nii rahulik ja mõistev olla... selle suhtes on tasuline ämmakas kindlasti hea variant, aga ikkagi tasuline.
 
kadakas 13. aprill 2010, kl 18.31
Vahel on ka nii,et regulaarseid valusid ei tulegi. Minul esmassünnitajana tulid kõigepealt veed ja valud alles 1,5 tundi hiljem. Kuna vesi oli läbipaistev, jäin valusid ootama. Kui need algasid, hakkasin kella jälgima, et millal ja kui regulaarselt, aga seda ei tulnudki (vahed olid 20,13,8,13,11,7,13,5,...min) kuni emakakaela täieliku avamiseni. Ajas ka oksele ja kakale. Siis helistasingi oma ämmaemandale ja küsisin, mida teha, tema soovitas haiglasse tulema hakata. Hiljem sain teada, et sel ajal, kui oksele ajas, oligi emakas täielikult avanenud ning poleks ma siis haiglasse läinud, oleksingi kodus sünnitama hakanud.
Valud tunned sa kindlasti ära ja kui vähegi kahtled, helista ämmaemandale ja küsi nõu.
 
nips 14. aprill 2010, kl 06.53
mul 29nädalat,ja mitu nädalat valutan nn päevadevalu,vahep tugevamaid,siis nörgemaid.eile oli päris hull olemine.aga,see ei tähenda,et synnitama hakkan-pigem venitasin lihased tööga välja ja nyyd siis annab hullemal kujul see välja.hirmuga käisin eile arstilgi,kuigi nii w naa oli aeg kinni pandud.nyyd siis söön panadoli-see ainus mida tohib vötta,kuigi suuresti ei möju.et,kui valud ikka nii tugevad on,et kraabi w seinu,siis on ilmselt aeg käes.praegu veel vara.
 
heili 14. aprill 2010, kl 13.14
Sünnitasin 2 aastat tagasi esimest korda.
Paar kuud enne sünnitust olid mul õhtuti voodis päevade taolised valud paar tundi.
Sünnitus aga ei tulnud ega tulnud ja seega pandi mind lõpuks haiglasse ja hakati sünnitust esilekutsuma.
Sain mingit geeli teise päeva lõunal.
Öösel hakkasid tugevad päevade valud,nii et magada ma ei saanud kuid ma ei saa siani aru miks ma ei tabanud et need ongi need õiged valud nö.
Hommikul jälle pandi geeli sest liiga vähe oli avanenud emaks.
Siis hakkasid uuesti sellised tugevad päevade valud pihta, ning istuda ega pikali olla ma ei saanud, mida kiiremini am edasi tagasi kõndisin seda parem oli.
Kell üks päeval saadeti mind siis sünnituspalatisse, kuid siis jäid valud järgi.
Siis kell 21 õhtul taheti midn tavapalatisse tagasi saata kudi pisut peale seda tulid veed ja ära ja peale vette ära tulemist umbes 1 hiljem hakkasid jälle need päevade valud ja sisi tundsine t laps liikus alla poole ja 4 korda pressimist ja oligi läbi.

Ühesõnaga ongi samad valud nagu päevade ajal....alakõhus on valus. Gaaside valud on need mis mööduvad ja see tunne on hoopis teine.
 
... 21. aprill 2010, kl 16.47
Usu,kui need õiged valud käes siis tunned need ära.Kas siis looteveed tulevad ära,kork tulevad ära või siis lihtsalt valud mille ära tunned:)
 
reeli 05. mai 2010, kl 15.00
mina esimese lapsega ei tundnud kyll, et millal peaks kiirabi kutsuma ja haiglasse minema...see oli 16.a.tagasi...natuke tuli vett 2ra kodus , arvasin, et pissisin kogemata 2kki...aga siis hakkasin vetsu vahet jooksma, l6i k6hu lahti, muudkui k2isin ja ema siis (elasime tol hetkel temaga koos), kysis, et mis lahti ja oli kahtleva olemisega...kutsus kiirabi mulle j2rgi, kuigi mingeid valusid ei olnud,,, kui autosse saime ja pikali seal panin, siis hakkasid valuhookesed 6rnalt tundma andma...ja kui haiglasse j6udsime, oli laps paari tunni p2rast juba k2es...

hilisemad 4 synnitust on ka suht kiired ja valutud olnud, aga nyyd oskan ka m2rke lugeda :)
 
vj 17. mai 2010, kl 16.09
Jah, neid sünnitusvalusid on raske mitte tunda.
Mul oli sama lugu, et tekib selline piinav valu, mis ei lasknud paigal olla, mida rohkem kõnnid ja liigud, seda parem...
Mul oli ka nii, et sünnitus ei tahtnud ise kuidagi alata, geeliga kutsuti esile ja sain oma lapsukese suhtelselt kiiresti kätte. Stimuleeriti kusagil 8 ajal õhtul ja pool viis hommikul oli tütreke käes!
 
. 19. mai 2010, kl 02.19
minul hakkas hoopis alaselg valutama... selline tunne et keegi tahaks nagu selgroogu põlve peal katki murda:S
 
K.T 20. mai 2010, kl 22.45
suht võimatu on jah neid valusid mitte ära tunda... hiljuti sünnitasin... kui ikka valu tuleb siis on jah väga võimatu seista, istuda ja kõndida... lihtsalt tugevalt tuim valu kõhus... otsustasin lihtsalt minna kontrolli igaks juhuks, kuid sisetunne ütles, et on aeg... ja sünnitasin viie poole tunniga pisikese tüdruku...
 
n 19. august 2010, kl 16.42
need tunned jh ää kui tulevad, mul olid nagu päevade valud kordades hullemad ainult, ning ka alaselg valutas, kõndisin seinanajal kuna jalad valust kanda ei tahtnud kuid istudes oli asi ullem...
To stella : minu esimene sünnitus ei kestnud kyll kymneid tunde, paar tundi ja kõik, hea et tol hetkel juba haiglas viibisin kui valud hakkasid, muidu poleks haiglasse jõudnudki...
eks see individuaalne
 
kodanik 02. aprill 2014, kl 11.30
Teema on ammune aga palun ka hetkeks abi.
Kas valud peaksid olema ainult alakõhus (päevade moodi) või veel kuskil allpool, nt nn tupeluu juures ?

Vabandan ja tänan!
 
d 19. aprill 2014, kl 11.20
mul olid hoopis alaseljas
 
eerika 09. detsember 2017, kl 12.30
sünnitus valu pole mõtted mahaamagada neid sa tunded une pealt kui limakork ära tuleb ootad natuke 4 5 mint vahe või 5 kuni 10 mint vahe kui läheb tugevaks siis ruleb kiirabi kutauda kui limakork ära tuleb
 
eerika 09. detsember 2017, kl 12.32
ma olen ise ka rase viimane kuu mul kui kõht vajub alla ja tekivad õrnad valud siis ei pea kiirabi kutsuma aga kui juba 4 5 mint valu peale seda tuleb ka limakork ära peab kohe kiirabi kutsuma
 
eerika 09. detsember 2017, kl 21.05
sünnitus valu pole mõtted mahaamagada neid sa tunded une pealt kui limakork ära tuleb ootad natuke 4 5 mint vahe või 5 kuni 10 mint vahe kui läheb tugevaks siis ruleb kiirabi kutdufa kiirabi kui limakork ära tuleb
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!