Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sünnilood
kaotus
 
Enely 22. juuli 2010, kl 21.34
tere mul juhtus nii et olin 7 nädalat rase hakkas verejooks ja valud haiglas selgus et laps minu sees on surnud ,keegi ei seletanud mulle miks nii läks kas keegi kellel on sama kogemus annaks nõu kuidass edasi minna valu südames nii ssuur ja mis selle kõik põhjustada küll võis,et laps surnud
 
Ell 23. juuli 2010, kl 10.54
Miks sa oma naistearstiga või ämmakaga ei räägi küll sellest. Saad teada, kuidas raseduseks keha ette valmistada, mis tegevused rasedust katkema panevad. Küsima ikka peab julgelt, sest sa pole arst, et pead vastuseid teadma. Loe seda

http://www.inimene.ee/?disease=s&sisu=disease&did=92&

idr=qFWdo9h6Dl4lj0Ibdb9-v0g2ks7

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=270498

http://naistemaailm.ee/?art_magaz=9&id=7534
 
to Enely 23. juuli 2010, kl 14.28
kerge oelda,aga ara vota sudamesse... kui juhtus, siis oli nii ette nahtud. Esimesed 3 kuud ongi kriitilised, sellel ajal enamus rasedusi katkebki, ja pohjusega.... kas lootel on defekt voi muu probleem. Loodus ise reguleerib. Mina unustasin 10a, labi raskuste...kunstliku viljastumisega ja siis 5 nadalal autosoidu ajal, kuna oli ehmatus, katkes. Enesetunne utles kohe alguses, et see rasedus on niidi peal, pole koik korras. Jargmise rasedusega aga oli kohe tunne, et koik laheb hasti. Ja lopuks ongi pisike siblimas.... koik ununeb, kui oma pisikest katel saad hoida.
 
to Enely 30. juuli 2010, kl 13.09
See votab aega aga tasapidi saad yle. minul katkes 14ndal nadalal. koige jubedam asi mis minuga on juhtunud. nyyd olen 7 ndalat rase. symptomid on vaga tugevad (syda on koguaeg paha ja rinnad on suuuuuured ja nii nii hellad). lohutan ennast et need on margid et beebi on seekord tugevam ja tervem (nagu kaa eeskirjutaja mainis, et tundis juba et see laps jaab). aga kartus on ikkagi sydames... loodan parimat!
ole tubli
p.s ma ostsin endale ripatsi oma esimese beebi malestuseks. see oli kaeketi kyljes ja nii hea oli seda muremotete ajal pihku votta. nadal aega tagasi kaotasin ripatsi. nutsin vaga aga sain aru, et oli aeg...
 
m 30. juuli 2010, kl 18.30
Minul oli märtsis kohutav üleelamine kui läksin 11-ndal nädalal arsti juurde ning ultrahelis selgus, et laps on juba umbes kuu aega surnud olnud. Mitte miski ei viidanud, et oleks lapsega midagi valesti olnud, ei valu, veritsust ega muud.
Tehti puhastust ja tegelikult ei osanudki arst mingit selgitust võimalike põhjuste kohta anda.
Nüüd maikuus õnnestus uuesti rasedaks jääda ja hetkel 12 nädalat rasedust, eile ultrahelis kõik väga hästi ja loodetavasti ka edasi.
Tean, kui raske on selle kõigega leppida aga püüa loota parimat ning ürita uuesti. Tühja koha saab hingest vaid uue lapsega.
Ole tugev ja püüa mõelda postitiivselt vaatamata sellele, et see on väga raske.
Palveta selle surnud lapse eest, et ta rahu saaks ning ütle mõttes, et armastasid teda väga.
Päikest sulle !
 
TT 01. oktoober 2010, kl 13.52
Minu kogemus oli küll aastaid tagasi aga siiski vahel meenub. 22nädalal hakkas öösel verejooks ja haiglas selgus et loode surnud. hommikul kutsuti süünitus esile ja ma nägin ka teda,pisikest kuid siiski inimest. hingevalu oli ikka tükk aega ,ja üle sain uue lapse sünniga kes juba kena neiu.
 
e 09. oktoober 2010, kl 12.22
Need kel rasedus peetunud, aga valu ega veritsust ei ole, kas teil raseduse tunnused on alles? Iiveldus, rinnad valusad jne?
 
katz trt 14. oktoober 2010, kl 08.28
ojaa kallike...mul k rasedus katkes 6ndal nädalal..ja mis kõige kohutavam...selle kõige juures oligi see et ikka nii iiveldas ja nii nii halb oli olla et....vandusin maapõhja ennast..see muserdas veel natukest aega...muidugi on hea et varakult loodus juba asjad paika paneb...sest ala poole raseduse peal ei taha ka ju ala surnud last sünnitada või ala arengupeetusega last terve elu kasvatada...see paneb mõtlema...arst küsis mu käest et laseme loodusel ostustada....kui mul oli juba kolmas kord suur verejooks ja nad imestasid et lootega on kõik ok ja süda lööb....aga mnjah lõpuks siis enam ei löönud:S:S siiani on selline foob üldse rasedaks jääda...ma tahtsin arstile käega lüüa kui ütles et mnjah proovige 4 kuu pärast uuesti...???????hull peast ma ei proovi 4 aasta pärast ka mitte uuesti.....:S
 
to katz trt 02. jaanuar 2011, kl 20.25
kuidas on võimalik, et 6 nädalal katkes ja enne seda kolm suurt verejooksu ja süda ikka lõi?? Kas mitte alles kuuendal nädalal ei hakka südamealge tuksuma?
Kirjutatu meenutab pigem aborditaja heietusi, sest teatavasti abordiga kaasnevad samad nähud mis katkemisega - iiveldustunne püsib veel mõnda aega, rindade tundlikkus jne. Autor ei tea tegelikult lihtsaid faktegi raseduse ja loote arengu kohta.
Kirja lõpp on puhas luule minu arvates, et ikka tõesem tunduks :))
 
martsipanist 05. jaanuar 2011, kl 19.34
minul katkes 7. nädalal ja oli ka väga raske, kuigi rasedus ei olnud otseselt planeeritud.
esimese arstikülastuse ajal tegi günekoloog ultraheli ja ütles, et rasedus on katkemas ja ei ole midagi teha kui oodata.
mäletan, kuidas ma siis istusin tööl elu suurimate n-ö päevade valudega ja ei suutnud nutmist lõpetada. samas nädalaga läks tegelikult palju kergemaks.
praegu tagasi vaadates arvan, et üsna palju oli emotsionaalne seisund mõjutatud ka hormoonidest. lapse kaotamine keerab hormoonide taseme pea peale ja seetõttu ka emotisonaalselt nii raske ja lootusetu tunne.
 
Monsi 10. jaanuar 2011, kl 00.48
Mul oli 2 peetunud rasedust.Üks kestis 12 nädalat ja siis tehti abort,teine katkes ise 6-ndal nädalal.Mõtlen vaid nii,et ju polnud õige aeg.Nüüd olen väikese pisipoja ema ja väga õnnelik.
 
m 05. aprill 2011, kl 14.13
Teema algatajale tnnen kaasa..ise olen esimese rasedusega vatti-vilet näinud, haiglas istudes aga nägin palju surnud laste sünnitajaid, ärakukkumisi jne:(

Aastaid aastaid tagasi jäin lapseootele. Mingid märgid veel ei näidanud rasedust ja tol ajal ei olnud teste ega muud. umbes 2-3 nädalat olin beebiootel kui hakkas öösel väga tugev verejooks...haigla ja uuringud. Tol ajal ei tuvastanud isegi ultraheli rasedust kuid mingid eeldused tõenäoliselt olid. Kui rasedus oli tuvastatud ja sain koju, hakkas mõne aja pärast uuesti verejooks, haigla, säilitamine. Ja nii 4 kuud järjest! Muide laps jäi ellu, sündis üliterve ja tubli tüdruk.
Kui 20 a tagasi suudeti rasedus säilitada, siis nüüd osatakse seda enam, ärge häbenege oma sisetunnet!
 
maili 10. juuni 2011, kl 21.10
raseduse säilitamisest minu kogemus:
olin 5...6 nädalat rase olnud (arstile polnud veel jõudnudki), ühel hommikul hakkas määrima. helistasin erakorralisse arstile ja küsisin nõu, et mida ma tegema peaks, kas kohale tulema või mis...? seal öeldi, et kui veel määrib, tulge kohale. määris veel ja läksin kohale . siis ootasin TUND JA 20 MINUTIT enne kui arsti kabinetti pääsesin. no ja teha polnud muidugi midagi.

eriti masendav on see, et see oli juba kolmas katkemine. (kõige hullem oli esimene - see 16ndal nädalal!!!). eriti nõme on ka see, et me elukaaslasega väga väga tahame lapsi. aga keegi ei taha tulla meile. see teeb nii kurvaks. ma ei julgegi enam rasedaks jääda ausalt öeldes, see kaotus teeb liiga haiget....
 
:( 03. august 2011, kl 22.28
Ka minul juhtus selline kurb asi, poolteist aastat tagasi.
alguses oli juba asi korrast ära, olin 12 nädala jooksul 2 korda haiglas, ja pidevalt käisin arsti vastuvõtul.
Ma küll hoidsin end, olin rahulik...aga ikka läks kurvalt.
peale seda jäin 2,5 kuu pärast uuesti tita ootele, ja temaga oli kõik ok.
Mälestused on esimesest rasedusest väga värsked, ja tekitavad ikka veel valu,
aga lohutan end sellega, et mul tugev terve laps, kes muudab mu päevad ilusaks!!
 
Sy 19. august 2011, kl 17.31
Mõnedel juhtudel sünnitakse täieti normaalsel teel. Kunagi raadiost juhtusin kuulama Perepildi saatest ühe naise kurvast kogemusest. Arhiivist saab kuulata kel huvi. Pole iial raadio juures nutnud nagu tookord.
 
Katz trt 03. november 2011, kl 10.36
kurjaks teeb kes siin mind mustas, et ei tea asjast midagi..olen kaks korda rase olnud ja väga, väga varakult on lootel südametöö olnud...ja ma käisin ühe nädalajooksul kolm kordaerakorralises ja nad ütlesid etsee on ime...nad pole kunagi näinud nii suurt verejooksu ja et loote süda vaatamata kõigele kenasti lööb ja kõik on ok:S aga lõpuks anti mulle üht väga tugevat rohtu...et mu endaelu oli jubasuure verekaotusega ohus:S ex see ka lõpetas selle südamekese..siiani silme ees kuidas ekraanilt näidati näe kõik on korras ja et see on uskumatu...aga minult küsiti kas laseme loodusel otsustada ja seletati ilusti ja, et nii vara pole mõtet säilitama hakata...:S kõige haigem on see,et sünnikuupäevaks pandi sama mis mu esimese lapse sünnipäev on:S:S:S iga aasta meenub suurel peol ka see õnnetu juhtum..ja ei julge elus enam rasestuda...liiga õudne:S
 
m 04. november 2011, kl 08.21
Ka minul juhtus nii,et sel nädalal öeldi,et rasedus on peetunud 9.nädalal-pidi olema 11.nädalat.Hinges on nii suur tühjus ja valu,et ei oska seda kirjeldada...ei teagi kuidas sellest üle saada...
 
k 22. august 2012, kl 23.51
ühesõnaga mul juhtus nii , et (3nädalat möödas vahekorras olemisest) mitu päeva oli halb olla , kohvi hakkas vastu jms . ei kahtlustanudki kohe et rase , kuna polnud aasta jooksul jäänud . ja hommikul ärkasin üles tugevate valudega , verejooks tekkis , ning klimp kukkus välja . ja mitu päeva peale seda oli verejooks . tähendabki see siis seda , et ma olin rase ? kuna mul pole ühtegi last ega pole enne rase olnud siis olen suht loll sellekohapealt .. äkki keegi oskab seletad ? ettetänades .
 
ohh 23. august 2012, kl 18.17
ma oleks lausa õnnelik olnud ,kui nii oleks juhtunud.
 
k-le 25. august 2012, kl 18.14
arvan, et sul oli lihtsalt tsüklihäire ja päevad hakkasid hiljem
 
einoh 19. september 2012, kl 19.25
kaotasin kaks last enne kahte kuud, siis ei rasestunud ja kui lõpuks jäin, pandi kohe 4ks kuuks haiglasse lamama, pärast seda olin haiglas vahelduva eduga ja välja kukkumise oht oli lõpuni, aga tütrekese saime siiski ilusti kätte. ja keegi ei osanud arvata, miks mu rasedused katkesid. proovi leida HEA arst, kes tegeleb konkreetselt selle probleemiga ja ... edu sulle!
 
Tere 31. juuli 2015, kl 13.41
Olen 8ndat nädalat rase, pole verejooksu olnud kuid rindade tundlikus on kadunud.
 
Tere 31. juuli 2015, kl 13.42
Jätsin kitjutamata selle kogemata.
mida see tähendada võib?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!