Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Päike meie tänavas
 
Raivo Kohalik 30. juuli 2016, kl 22.03
 
Raivo Kohalik 31. juuli 2016, kl 13.53
kellegi tundmatu kirjeldus

"vala kõrtsis" toiminust

või oli see mujal ..kuid

"vala" nimeteti ikka


Feministi nurgake
Leidsin täna ühest artiklist ülihea kommentaari! :D

endine 31. juuli 2016, kl 13.25
Kuigi loen peavoolumeediat väga harva, aga siiski jäin täna ühe artikli kommentaari lugema. Loodan, et autor ei pahanda, kui tema üllitise ka siia kopeerin, sest see on väärt jagamist. (Tundub siit väga tuntud tegelase käekiri)

"Gordoni kohvikus / 11:47, 31. juuli 2016
istus minu kõrvallauas päris roogitav räimeohtu blondiin, püksid allpool sündsuspiiri, üks nendest tuttavatest spoileritätokatest sabakondil uhkeldamas ja sangad, nagu lõuna-eesti suitsusauna veepajal , külgedel turritamas. Ühesõnaga siuke eesti keskmine kasulik mudel, hapravõitu tugevusarvutuste kiuste kaks last omale muretsenud. Plika oli vast kolmene, poisiklutt, va särasilmaga naaskel, viiene. Ja manustasid mida iganes nende mänguasjadega kaasa antakse seal „pererestoranis“. Maja oli rahvast suhtkoht täis ja siis ühtäkki tüüris kassa juurest meie laudade suunas ähvardav roosa vaalaskala. Selline 100+ kg neidis, vanust napp üle kahe kümpi. Kulmurõngaga. Soojale päevale vastavalt oli ta ennast pakkinud roosa maika laadsesse suvesärki, jalas dressipüksid pingul nigu rakvere sardelli nahk. Tuli see noor vaalaskala koos oma muljetavaldava gravitatsioonivälja ja kandikuga, kus neli pakki friikaid, suur jook ja kaks burgerikarpi, meie rahumeelse nurgakese poole… kõrvallaua lapsukesed jätsid oma kaklemise mänguasjade paremusedetabeli üle ja nende kardulaid täis suud vajusid lahti nagu pääsupoegadel pesaveerel kõõludes. Tüdruk jäi lihtsalt vait, sest ma saan aru, tema napp elukogemus polnud sellise loodusnähtusega jõudnud pisikesi silmamunasid retsida. Poiss aga, osalt valju häälega mõtlemise oskusest, osalt ehk ka õeraasu harimise huvides rõkatas:“ No on see alles paks!“.
Andestamatu möödalask. Emalaev tõmbas paugust külje ette nagu viks tagaveoline masin, mille kässarit märjal teel hooga on krabatud. Vajus täie mühinaga lauakese juurde ja tõmbas käima ju vist juba hoolega ettevalmistatud plaadi, mida kaks hirmunud lapsukest ja läkastav noor ema, kellele poja kõlav ausus oli saiapudi kurku ajanud, nüüd kuulama pidid. Roosa fuuria esitas räusates etüüdi tohutult solvatud kodanikust, keda on rünnanud ülim kasvatamatus, tema hinge on verised vaod küntud, väärikus põrmustatud ja kas pisikesed tattnokad on üldse kuulnud, et mõni inimene võib paks olla sellepärast et ta on haige. Kui poisikese kilke peale vaatas meie suunas pool Mäkki siis nüüd olime kogu söögikoha pilkude epitsentris. Kõike seda sõnamulinat sihtis roosa hüljes just poisi ja tüdrukukese suunas, mürkmao kombel pead vasemalt paremale õõtsutades, kätega gängstaneegrimuttide liigutusi tehes, nii nagu neid vahest taevakanalite musasaadetest näha on ning üüratu rinnapartiiga vastupidiselt pea rütmile lehvitades. Pea käis vasakule, tissid hooga paremale. Ja vastupidi. Šokeeritud ema ei suutnud minutiga ennast koguda ei laste kaitseks ega vabandamiseks – see hoolega ettevalmistatud ja mitmeid korda lihvitud sõnavaling oli terve Mäki friisind ja pisikesele venna käest haaranud tüdrukule valgusid suured pisarad silma.
Siis mul viskas sita ventikasse, sest ma ei salli kui ilusaid pisikesi tüdrukuid ahistatakse ja tõusin kulmu kortsutades püsti. Üritasin kohvikatla liikumismaneeri aimata ja ütlesin kõva häälega:„ Jõu piff kuule! Ära vehi siin oma tissidega, ümberringi on väikesed lapsed, nad võivad viga saada. Loomulikult oled sa haige, igaüks kes sind selle söögivaagnaga näeb, saab aru et sa oled väga haige. See on vist pärilik ajukrampia?“ . Ühesõnaga suu rääkis seda, mis keelel oli, ise lasin aga relvaseadust kibekähku peast läbi ja arutasin, et milliseid relvasid ma võin hädakaitse sooritamiseks kasutada, kui need nibud nüüd mulle hooga silmaauku lükatakse… mis on sellisel puhul proportsionaalne kaitse?
Õnneks asi nii kaugele ei läinud. Hämmastaval kombel kiilus valgel neegril plaat täiega kinni, ta pööritas mõned korrad silmadega nagu sünnitav lehm ja tuhises lauanurgale toetatud kandikut kaasa haarates uksest välja.
Pisike tüdruk lasi venna käest lahti ja ronis oma emme sülle. Inimesed vabanesid tardumusest ja oli kosta mitmeid naeruturtsatusi. Minul aga läks süda pahaks ja tõusin minekule. Kõrvallauast möödudes patsutasin poisile õlale ja ütlesin, et sa ei teinud midagi valesti, sul on täiesti adekvaatne maailmatunnetus."
 
Raivo Kohalik 31. juuli 2016, kl 14.16
järgnev järg eelmisele


Maruvihane naine: lõpetage juba see küsimine! Ma ei ole rase, olen lihtsalt juurde võtnud!


http://naistekas.delfi.ee/suveeri/suvejutud...
 
Raivo Kohalik 31. juuli 2016, kl 14.17
 
Raivo Kohalik 31. juuli 2016, kl 14.23
midagi sobivat või siis sobitmatut

pologist "ei pagu lastele "


https://media.giphy.com/media/xT8qB2mbCkhDMepkm4...
 
Raivo Kohalik 31. juuli 2016, kl 14.27
valatus (vallatus)

VÄGIVALLATUSE mõiste - nii teoorias kui praktikas - tõi maailma laiema tähelepanu alla India riigimees Mahatma Gandhi, kelle jaoks oli Tõde tema jumal ja vägivallatus ülim põhimõte. Tema sõnul ei ole vägivallatus loobumine tegelikust võitlusest kurja vastu. Gandhi 1950ndate lõpul ilmunud tekstid on ajatud ning aktuaalsed ka tänastel ärevatel aegadel.

"Vägivallatus on kõrgeima korra aktiivne jõud. Ta on hingejõud ehk jumalikkuse vägi meis.

Vägivallatus on suurim inimkonna käsutuses olev jõud.

Ta on võimsam kui võimsaim hävitusrelv, mida on loonud inimese leidlikkus. Hävitamine pole inimeste seadus. Inimene elab vabalt teadmisega, et ta on valmis surema, kui vaja, oma venna käte vahel, aga ta pole kunagi vaba, kui ta peab tapma. Iga tapmine või kahjutegemine on põhjustest hoolimata inimsusevastane kuritegu.

Halastuse, vägivallatuse, armastuse ja tõe voorusi igas inimeses saab tõeliselt proovile panna ainult sellega, et neid kasutatakse võitluses halastamatuse, vägivalla, viha ja vale vastu."
 
Raivo Kohalik 31. juuli 2016, kl 17.08
100 nda lehekülje puhul

ja 200.000 vaatamise künnise ületamise puhul

roosid köögist söögist


https://www.facebook.com/DeafTVInternational...
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 11.22
tänane "ilma jama "

puudub päike , mida pilved varjavad

sobiks ehk vaadata seepeale alafoorumisse

halb kogemus

sattusin sinna juhuslikult tänu lahtrile

viimsed postitused (eelmisel nädalal)

tänu teemale

Kust osta toru autole et end tappa

tänasel pilvisel päeva aga meenus see

vaadates sinna :

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


avastades lahtris "viimased teemad" siinse teema nimega
"Kust osta toru autole et end tappa"
milles enesegi "nooruse lollused "ära tundsin ,otustasin aidata autorit" mõistusele tagasi tulemisel " samuti kui mindki oli aidatud nooruses - mitte kaasa halamisega vaid .... "karmima käega" mis enesekaitse tööle paneks.
nähes et teema mode poolt lukustati , avasin siinse teema kui põhjenduseks ja enese vabanduseks /selgituseks .
nähes aga siin kahte ära panijat - kes lahmides millestki "tissi lunimisest " (ei saanud kül aru kust see tiss siia sai)
sain aru et ära panijatega on vaid tegemist.
kes on aga üldse need ära panijad ? ,,,julgemata isegi oma virtuaal nimegi esitada ?
olen ammu tahtnud ära panijatele ära panna - selleks ka ala foorumis "Saame tuttavaks "tegin teema "Saagem tuttavaks kõik trollid " . ime küll - ühtki trolli ei ilmunud välja ? see näitas omakorda veel et ära panijad argade kilda kuuluvad .
millised on aga need ärapanijad ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
üks tüüp tüüpilisi ära panijaid

võtaksime kellegi mees poole näiteks mister x - lühidalt X (kuigi sarnased ka naispooled analoogiliselt olla saavad ) .
hommikul ärgates vasaku jalaga ,mis kohe päeva ära rikub , sattudes lisaks veel astuma jalaga ööpotti ,mis laps öösel täitnud oli ,komistades seepeale ja kukkudes vastu ukse nurka , nii et silm sinine (mida kül kellelegi ära ei suuda seletada ) ,takkatippu lisaks eelnevale ja seoseski sellega hilinetakse tööle kus seepärast ülemuse jutulegi kutsutakse - seal omakorda meenutatakse 7-10 aasta surmapatud kokku ja lubatakse lahti lasta või siis veel viimase hoitusega preeemiast ilma jätta . no palju ühte päeva neid ebaõnnestumisi peab ära mahtuma !
tööpäeva alates meenub et eelmisel päeval ununes üks tähtis dokument tähtaegselt esitamata . ülepeakaela haarates nime järgi riiulilt dokumendi - uppudes hirmu higi käes valmimise tähtaja pärast - saabki viimasks valmis see ....selgudes siis et ... see oli vale dokument ..koguni kolleegi oma mis ekslikult oli vales riiulis !
lõuna vaheajal kui meeleolu on äärmuseni viidud ,lausa nutt kisub kurku,tahaks kogu maailma peale karjuda , astub ligi üks ebameeldiv naistöökaaslane (kes ainsana tunneb kaasa sinise silma pärast - küsides kuidas see juhtus ) murdub mees täielikult , lastes pea alla kui nuttu tagasi hoides . seda kasutab ära naiskolleeg (kes salaja armunud on x -isse ) ja surub x -i pea oma rinnale . hetke ajendil ...lahistab nutta x lausa täiega .
tõstes viimaks pea .....näeb x ....kogu kollektiivi halvustavaid pilke . milline häbitu amoraalsus ! omal veel naine lapsed kodus ! milline kombelõtvus !
töö ajal kuuleb veel kuidas kollegid sositavad omavahel : peaks koosoleku kokku kutsuma - arutamaks avalikku kombelõtvust , kaastöölise ahistamist ,üldist moraaligi.
teades kolleegide " aktiivsust" (näha kõike ja teatades kuhu vaja ), näeb x koduteel vaimusilmas uksetaha tõstetud kohvreid lisatud kirjaga : läksin maale vanaema juurde , koos lastega . ära helista ega kirjuta,tahan üksi olla ja mõelda elu üle järele .

jaa nii ja nüüd - sünnibki Tõeline ära panija !
kõikide ja kõige vastu !
miks peab üks vaid kannatama !
kannatagi siis juba kõik !

jõudes arvuti juurde - saab sellest (arvutist) nüüd Ainus sõber ja kaaslane , tänu kellele millele saab kätte maksta kogu maailmale !
kohe valmib ka üks stamp kiri mis kõlbab kõigile - ja mida saab kui templit äsada igale poole ja loole .
sisu koosnebki peamiselt kõige ja kõigi mustamisest - selgitusi andmata miks . vaid rahuldus on parim mida selle eest saab .
vahel - kui aega enam on - vürtsitatakse ära panemist eriti räigete sõnade ja ütlemistega .
üldreegliks aga on - et ära panemisele ei järgne isegi selgitust ega põhjendustki - veel vähem aga
parema võimaluse või lahenduse välja pakkumist .
see üldreegel kehtib nii üld meedias kui siingi -naistekas - ära panijate kohta .
pole vaja palju tarkust (piisab ka rumal olemisest) et öelda millegi kohta et see on halb või vale .
tarkust nõuab parema lahenduse ja selle välja pakkumise oskus !
üldreegel seegi et - paremat ei oska ükski ära panija välja pakkuda ega välja mõeldagi .
nii ka poliitikute ja maailma parandajate sõnavõtte "kaunistavad" ära panijate rängad sõnavõtud - tehes kõike ja kõiki maha ....lisamata kasvõi arvamustki kuidas oleks parem või õigem (sest seda ei teata isegi - sest selle teadmine vajaks tarkust.... mida pole ) .

nohh julged ära panijad !
olete oodatud siia kõik ..ära panema !
kaa normaasedki on oodatud
muljeid avaldama ...ära panijatest
ja muudestki "sulelistest ja karvastest"
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 12.25
pilvise ilma ga

"päike me tänavas"


Egiptlasest armuke peksis sõbranna laenatud korteri segi

http://elutark.delfi.ee/meelelahutus/egiptlasest...
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.13
uus kuu uued mõtted

et nädalavahetusel ületasid künnise

100 lehekülge siinses teemas
ja 200 tuhat vaatamiste arvgi

tekkis mõte need "ühendada"

igale lehele - ca 2 tuhat vaatamist !?


vaid mu esimene "sünnikoht " Naistekas

"Saatmata kirjad"

ületab selle kolme teemaga mis kõik ühte eesmärki teenivad - lugude esitamine netist (põhjendamata isegi miks just see mitte mõni teine )

kui on nõudmine -olgu ka pakkumine !

"enesekaitseks" vaid öelda võin et ca pool aastat või enamgi veel olin "pagenduses" facebookis .

seal sain ca 1,5 aastaga 5000 sõpra .

siis aga ... kutsus "sünnipaik" mind tagasi ...
meenutamaks kui "välja maalasele" kodukohta ja sünnipaika .

veel tänagi meenutavad paljud väis eestlasedki
KODUMAAD
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.17
Sa mu…. .

Sa mu tuld lõõmav põletav süda
Sa mu valgust kiirgav heledaim päike
Mu hinges Su pärast möllamas sõda
Ei puudu sealt tormgi ega äike


Sa kui tõeline deemonlik jõud
Su pärast mu elu kui põrgu
on mässamas kogu mu põu
kogu hing tummast ihast lausa nõrgub

Ei anna sa kuskil mul rahu
ei päeval ega pilkasel ööl
no palju ühte hinge lõpuks mahub
muret, mis hinge seest sööb?

Lapsest saadik olen armastand sind
esiisade õpetuse järgi
tean,mis on Su kaotuse hind
su pärast mu silmi võib näha märgi

Sa oled mu ainus armastus
ainult sulle olen igavesti truu
meid lahku viia võib vaid elu suurim õnnetus
mis võrdne surmaga-ei põhjus miski muu

Viimaks välja ütlema nüüd pean
Kes oled Sa ,keda üle kõige
Igaüks meist armastama peab
Isamaa-on vastus ainuõige

Kui armastame kõik me Sind
Kui elus kõige kallimat
Siis suur õnn kui Tulilind-
Kaitseb me maad ja Tallinnat
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.24
eelmisele (l)isaks

umbes samal ajal selle Luule sünniga

sündis laul ka Ivo Linna esituses

millele oli sarnane sisu sõnades

laul algas jutustavalt lõppedes laulvalt

tean vaid ühte siinset tarka kes sellegi laulu nime oskaks öelda (facebookis tarkade klubi seda ei osanudki ) - see on ....VON FREEN !
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.31
TÄNANE

pilves päike


Marina Kaljurand:
mu hinge ei ole varem nii palju haavatud kui viimase poole aasta jooksul

http://epl.delfi.ee/news/lp/marina-kaljurand-mu-...

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
et olla president -
tuleb osata armastada oma rahvast
nii heas kui halvas
eriti ka halvaski

mitte igal päeval ei paista päike
kaa pilveda tagant tuleb osata
näha päikest . mitte äikest
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.33
komm eelmisele

kaa pudulojusedki peale toidu andmise

kaa s ituvad
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.37
"küürakat parandab vaid haud "...

pole alati asjakohane ütlus




Ookeani turvamehed:
küürvaalad kaitsevad teisi mereloomi teadmata põhjusel mõõkvaalade eest

http://forte.delfi.ee/news/maa/ookeani-turvamehe...
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 13.50
veel üks "pilvine päike"

kas sellist presidenti me tahame?!

AINULT PÄEVALEHES:
Loe 100 miljoni dollari dokumente, kus on Siim Kallase allkirjad


http://epl.delfi.ee/news/eesti/ainult-paevalehes...
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 16.22
mullivann

"vala kõrtsi"

õue peal

kohalikele kiisudele


https://www.facebook.com/www.twizz.ru/videos...
 
Raivo Kohalik 01. august 2016, kl 19.02
vaade naaberteemasse

Naised

aga 01. august 2016, kl 16.03
kuidas välja saada mustast august?


hea nõu on kallis 01. august 2016, kl 16.32
lupja auk üle, saad valgest august välja, võid kasutada ka värvi, aga see on kallim variant, oleneb kui suur su auk on.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
et eriti viimane jutt käib "ümber augu "
muudame selle "kohalikuks" (helgemaks auguks)

kohalik "neiu" :

võta mind mul on suudlemata huuled
mul on rind mida kõigutavad tuuled
ole esimene kes suu paneb mu suule
sind kaasa haaran unenägudes ma kuule

olen neiu kes on kõiges alles süütu
olen huvitav,nägus ja mitte tüütu
vaid sulle tuksub mu tuline kuum rind
no ütle miks ei peaks sa tahtma mind

mu nimeks on kaunis nimi - Liisu
oskan nurruda su rinnal nagu kiisu
kui näeksid sa mu nooruslikku rinda
siis alles tunneksid sa tõelise elu hinda

https://www.youtube.com/watch?v=Jt9O2MAg9mU
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 12.45
üleaia vaatamise periskoop

vaade vala teemasse
pt 9: tudeng 01. august 2016, kl 19.07

Pealegi lubasid tulla
ka äärmiselt šarmantne ševaljee Saabastega Kass ning
Alati Maskis Luuletaja
ja see, usu mind, on kohalolemist väärt silmapilk.

Oiii, nüüd löödi juba hilinejate kongi ka, see tähendab, et ma pean kahetsuseks mingit luuletust tsiteerima, aga ma olen ju alati olnud liiga häbelik esinemise suhtes ....
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kui juba mitmepealine koer Kerberos lugupidavalt vestles eksinuga ,
peab kaa Alati Maskis Luuletaja aitama välja hilineja Luule esitamisel .

kui loodusesse olin keksind
siis loodusesse ära eksind
oli loodus nii vaikne ja vaga
et ajasin liblikaid ma taga

olin kauneid vaateid loodusest näind
kuigi rong selle ajaga oli ära läind
veel lisaks halba lisandus sellele loole
et jaama otsides läksin teisele poole

nii jooksin kaua ringi aasal
kauneid elamusi võttes kaasa
siis mul tundus vastu tuli oht
Kerberosega kohtumise koht


kuigi hirmus kõik alul näis
nägin korraga ma mitmeid päid
kuid mu käsi hästi seekord käis
sain kutsult mõtteid mitmeid häid

neist mõtteist parimad olid need
mis "vala" kõrtsi näitasid mul teed
suur seltskond ootamas mind oli seal
ses vala kõrtsis kõrgel ülal mäe peal

seal kõrtsis aga oh sa idu
seltskond täiega pani pidu
kuskil peidus "valaline " kena
kuid pidulised ei näind teda enam


ja enne veel kui saabus öö
oli punnis söömisest mu vöö
ei iial enam ma niipalju ei söö
kuid sai kõigest sellest mu diplomi töö
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 13.00
midagi 50+ ssile
"kuniks veel "
ehk
"viimne võimalus "


Soovid ajurakke juurde saada? Mine siis jooksma!

http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis...

,,,,,,,,,,,,,,,
komm

kui jooksmiseks puudub siht
jooksku mehed viina järele
naised soodsa kauba järele
nooruslikumad "ilusa" järele
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 13.33
vemmal värsse :

esmakordselt loon ma värsse
olgem head ja mingem ......
(igaüks oma rikutuse tasemel)



kõik jooksma !

kui jooksmiseks puudub siht

kui jooksmiseks puudub siht
jäme on kere ja jäme ka piht
siis hüüa inglise keeles sa - shit
või saksa keeleski kohe sa - nicht

(google tõlge : shit -psk /nicht- ei)

kui jämedaks muutunud sinu kann
see laiaks on muutunud nagu pann
siis jälle sa hüüa inglise keeles - run (rann)
ja ära ole kui narts või siis ...m un (mann)

(tõlge ; run - jooksma ...mun "tõlkimatu" )

jooksta on tõega täiga - fun (fann)
seda peaks teadma iga man ...(mann)
jooksma peaksid Minnid ja Mannid
jooksma peaksis ka kõik suured (e)M ....id

(tõlge : fun - lõbus.....M - suur M "tõlkimatu" )

selgitus suurele emmile - M :
nagu Inimene suure I -ga
nii kaa
Mees - suure M - ga !
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 14.23
jätkates vemmal värssidega

"menub"(meenub) huumori sade (saade)teles

kus "part- ei "(partei ) (n) imeks pandi
"nutu partei "
sest et Eesti inimesed armastavad viriseda iriseda ja nutta kõige üle .

"Päike me tänaval"
pakub Oma versiooni sellest :

kui soovid sa kõige üle viriseda
kõiki maha teha ainult iriseda
siis uude parteisse sa rutta
kus saab kasvõi igapäev nutta

sa hommikust õhtuni hala
vaid pisaraid kõige üle vala
oled pisarate meres kui kala
leinamuusika on ilusaim pala

sul pidevalt saavad olema silmad vees
sest elu on puru ja kõik on p ...es
võid kasvõi igapäev sa viskuda tiiki
sest lollid vaid valitsemas on me riiki

sa ära näita vaid õiget teed ette
seda kindlasti ära tee sa mette
vaid kõikjal kommenteeri et elu on paha
ja sellises riigis sa eal elada ei taha

pole piisavalt kellelgi rahva seas raha
sellist riiki vaid kõikjal vaja teha on maha
kui tööks ja eluks on lõppenud ind
peab riik kõiki aitama sealhulgas ka sind

ei eal palgasuhe saa lõppeda viiki
rahva ja rikka ladviku vahel
on kannatuse karikas täitunud triiki
on erinevad õigused neil äärmustel kahel

saab igavesti vaene tunda töö higi
on kõrgel kui taevas suurmees Ligi
miks rahvas kül meie maal enam ei sigi
sest vaesus on mustamas hinge kui pigi
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 15.50
mida tõi sel aastal meile
luule aasta ?

ei väsi kordamast et - Eesti keel lausa upub riimidesse .

lisaks veel sai vanal kodanlikul ajal Eesti keel ...kolmanda koha maailmas oma kauniduse poolest !

peab olema väga rumal ,saamatu ,oskamatu , laisk ja lohakas "luuletaja " kes ei leia üles neid riime millesse me kaunis keel otsese mõttes upub ,lausa nõretades neist kui tahaks öelda : "Luuletaja , leia meid üles !"

hea veel et muusikud oma lauludes pole riimi unustanud .
tekib must masendus küsida sellistelt : "Miks ei võiks kauneid mõtteid tavalises jutustvas toonis edastada? miks vägisi "tükeldada" tavajutt luuleridadeks ja salmideks ?
miks muusikud kel "elevant kõrva peale on astunud" ....praagitakse välja ? - "luuletajad" aga mitte ?

vist ongi selles kogu erinevus et ....muusikat õpitakse koolides - kokku 17 aastat ! (laste muusika kool 7 aastat, muusika kool 5 , konservatoorium 5 a ) .
Luulet ei õpetata kusagil !
kui lauljate konkursil oli vastuvõtjaks "raudne" M.Raud kes julges öelda otse : "Sa ei kõlba siia - tegele millegi muuga " (öeldes seda ..."elevavantidele" kui kristallipoes ) ....
siis luulemaailmas on vaid üks -
Luule liit
eesotsas : Ingvar Luhaäär.

Alates 1989. aastast on Eesti Luuleklubide Liit korraldanud kaks korda aastas luulevõistlust, kevadel Luulekevadet ja sügisel Kuldset Kaselehte. Uskumatu, kuid tõsi - niisuguseid konkursse on peetud juba enam kui kakskümmend aastat. Ka tänavu on konkurss välja kuulutatud, sellega seoses vastab küsimustele Luuleklubide Liidu aktivist ja konkursi eestvedaja Ingvar Luhaäär.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
tuli mullegi vastus : olete saanud teise fooru ,millega tagame et üks teie luuletustest saab avaldatud .
meie von Freen sai paar aastat tagasi esikolmikussegi !

samas mitmeid "luulukogusid" välja andnud kirjutas mulle :
Vabandust, aga täiesti vale arusaam! Luulel on väga palju erinevaid žanre, kunagi ei riimu vabavärss ega proosaluule. On olemas haikud, tankad, sonetid, regivärsid, vabavärsid, proosaluule, limerikud. Soovitan ennast kurssi viia ja katsetada erinevaid žanre. Luule ei pea riimuma.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kas peaks muusikastki tegema .... haikud, tankad, sonetid ?
kas peaks ballettigi "lainendama "(arendama) polkade ja rahvatantsudega ?
kas ooperid ,operetidki peaks samasse katlasse asetama rahvalauludega koos küla simmanitega + roki muusikaga ?
kui on olemas raske ja kerge muusika ,mida keegi ei kujuta ettegi samal laval ,kas ei peaks ka luuleski need eristama?
ime et muusika jääb muusikaks , luulest on saanud aga kui tavakõne .....tükeldatuna salmideks ?

selle aasta luule konkursi teine koht laureaadina

Aliis Aalmann
* * *
Tema lemmiklilled on kollased tulbid
tuhmjad tähesäratud õied
nopitud peenardelt, närtsinud paberisse
silmades väreleb kollakas kevad
sõrmedemustrites õietolm
hingetõmmetes õitsevad tulbid
võrsuvad kopsudes Hollandi põldudeks
mis üle piiri ei ulatu, sest vesi keeratakse kinni
tolmendab vaid tee rekkaratastel
õitseb vaid eurorahe
ühest peopesast teise
sõrmed metaljad ja tuhmid
tema lemmiklilled on kollased tulbid

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
mu isiklik arvamus sellest on :
riimivaba
ajuvaba
mõttelage
üleüldse mage

millistel alustel sai see
teise koha pealegi laureaadina ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
mõtlen kurbusega : just selliste "lullitiste" pärast
ei ostetagi luulet (mille üle ka esimees kurtis )

just SELLINE " ullitis " kõlbaks pigem tavaliseks jutuks ühte ritta asetades ei aima keegi et tegemist on luulega.
miks teha luulet kui sellest midagi ei taibata - kui teha muusikat omamata muusikalist kuulmist ki?
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 16.00
tänan tänaseid vaatajaid vaatamise eest
keda lisandus poole tööpäevaga
üle saja ca 4 tunniga

tänan täna
 
Raivo Kohalik 02. august 2016, kl 17.00
ei saa mitte vaiki olla

mida tõi viimne luule aasta

mida tõi meile viimane luule aasta
veidi ehk luuletki kuid enamgi saasta
kui luulekogusi vaataski mõni luule sõber
mõtles selle kül valmis teinud on mõni nõder

on jätnud maha endist hullajad meene
tehes tõelistele luuletajatele karuteene
need kel luuletamiseks polnud vajalikke geene
panid luulesõpru lausa läbi närima oma veena

on luulet kõik riiulid raamatu poodides täis
olukord on täiuslik nõnda nii mõnelegi näis
kui luulesõbrad kes lugenud need on läbi
tunnevad ajaraiskamise pärast lausa häbi

nii laiubki riiulitel selline rikkus
ainsaks väärtuseks riiulite pikkus
nende tegijateks keegi arulage
hindeks sisutus ja maitsepoolest mage

kuid uutel luuletajatel paisumas näeb rinda
kes tunnetavad luulel ainult ostu hinda
mõni vaesem luulemeister tahaks visata neile kinda
see neile tundub vaid et keegi pigem käib neil pinda

pole vahet kas luuletus on hea või paha
avaldamiseks vaja on vaid omada raha
hea luuletaja panti panna võib või oma naha
ilma rahata keegi luuletusi trükkida ei taha

hea et muusikaski sõelaks oli Mihkel Raud
jäi laulmata mitmel oskamatul laul laval
on luulemaailma ootamas peagi külm haud
kui luulemeister pole ärimaailmareegleis kaval
 
Raivo Kohalik 03. august 2016, kl 16.25
päike me tänavas


vahel tundub et päikest on piisavalt kül
pigem seda võib varjata me eest päevalill
kes sähvatusi temast vaid veidike meile kingib
kui majakas valgust kindlate vahemikega plingib

kui tunduvadki päevad vahel üsnagi kiired
ei märkamata jää meile sooja paikese kiired
kui taamal imetleme määratut sinitaeva piiri
võime märgata päevaliie õiteski päikese kiiri

kuid tuule käes päevalil pidevalt kiigub
kord päiksele ette ja siis kõrvale liigub
luues omapärast vaatepilti kaunile ilmale
ja pakkudes erakordset nähtust me silmale


https://lh3.googleusercontent.com/-XbYgQwdJJ3k...
 
Raivo Kohalik 04. august 2016, kl 13.01
täna jälle
neljapäev naljapäev

kus nalja saab kui ise ei tee

alustaks pis(s) i naljaga :

selle nädala "rekord saak" vaatamisi oli eile ....(600)
(tähistades sellega lühimat postituse päeva)
kui vaid ühe "lulla" sain kirja panna ? (saatuse teed on imelikud ) .
et see kuu on justkui (kesk) suve viimne kuu - 3 -mas kuu -
(vahemärkuseks : õpetajatelt küsiti 3 põhjust miks valisid nad selle elukutse . vastus oli : juuni juuli august)
on see kattunud mitme muutusega kui saavutusegagi :
kolmanda kuu "eelduseks" enne kuu algust 3 päeva
ületas vaatamiste arv 200 tuhande .
100 -s lehekülg "keeras ette " 30 juulil . (järgmisel päeval) .
"rekord vaatamisi" oli ..kolmandal päeval sel kuul ?
tänasel naljapäeval saab täis .....3 tuhat postitust .

just äsja lõppes teles saade Anu Kaal kus esines nalja mees Normann ja saate lõpetas kosmiline Norman ? (meenutades meiegi ,,ufosid (kaudselt) koos elu viimisega Marsile ) .
lõpetuseks vaid 3 "posti" järel saabub kaa juubeli post - 3000 (3 nulliga) ?
"igavene " (igav) nali seegi et Kohalikul on 3 lemmikarvu - 3,7,13 .... mis kõik ka salmide arvu(alati) luuletustes tähistavad (kes ei usu - kont /rolligu) .
aga päev alles lõunas (kui lõug lõunas) ....
naljategemiseks veel aega küllalt .
et (k) ohalik numeroloogia "haige" on - võiks samuti võtta nalja nagi ? (kella ajadki "postudel" on "haiglaslikult täpsed " - mitte "suvalised" ....kiiks seegi ) .
ainus hea kõige juures on see et .... vaatamistest puudus kunagi pole !
maani kummardus selle (kõige) eest kõigile
pealt vaatajatele ja pealt nägijatele .

PS (PEE EES) :
kust (kust) "märgasin" et vaatamiste arvgi saab kohe 203.000 - seega 3 tuhat on lisandunud päev varem kui nädalaga ?
 
Raivo Kohalik 04. august 2016, kl 13.13
vadates naaber teemasid
"märgame"
et oleme unustanud oma ea (mitte hea) .

ikka tahame olla igavesti noored , unustades ära aastate kingituseks saadud "uue" välimuse .
kaa "vastupanu" võimegi kipume unustama ....mis kauges noruses (nooruses ) võiski ollagi vastu pandamatu . nüüd aga oleme vastupandamatult edasi liikunud ...ja seda mitte "noruse" suunas .

kui noruses kaunistas meid noorus - siis nüüd ...

osakem pigem näha meie noorust noores järel põlves . meie ilu seisneb selles et oleme neist kaua veel targemad - see on neile igavest kätte saamatu - kui meile nenbe nooruski
 
Raivo Kohalik 04. august 2016, kl 13.22
meie 50+ (kaa 60+ on 50 + 10) seega - 50 + ...

on aeg kui noortest oleme enam

näind - teind
palju ilmas näind
palju vigugi teind

olles kõiges igavesti (noortest) rikkamad (kogetust ja kogemusteski) . see paneb mõtlema
 
Raivo Kohalik 04. august 2016, kl 13.30
vaid noorus on see

mis ei tule iial tagasi !

see on loomulik kulg elus .

elagem nii et häbi poleks elatud aastatest .

kui me ei jäta maha endist mingit kunstiteost ...

jätame endist maha - kaunima kunsti teose .....

mis on ....meie.. järel põlv !
(ilma milleta oleksime isegi... olematud) .

mõelgem vahel sellelegi

ja nähkem iseennastki neis - me lastes ja laste lasteski
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!