mis puudutab nõuka sõjaväge, siis seal oli palju selliseid asju, millel eesti keelne nimetus üldse puudub ja seepärast ei saa neid pidada nn "kadunud/unustatud sõnadeks", küll aga naljakateks (pigem siis juba saab pidada naljakateks asju endid, millele mingi X nimetus oli antud)
kõige tuntumad neist lisaks juba eelmainitud jalanartsudele, jalasidemetele ehk Partjkankadele [портянки]:
Gladilka [Гладилка (гладилки)] millega tehti vooditele Kantikuid e kante [Кантики] - kaks ca 1cm paksust lauajuppi mõõtudega ca 10 x 40 cm, millel küljes käepidemed. komplektis pidi neid olema kaks.
Nažimka (ka Nadžimka) [нажимка/нажимки; наджимка/наджимки] - sama mis Gladilka [Гладилка]
Razvodjaga [разводяга] - sisuliselt kulp, millega sõdurisööklas igas lauas (tavaliselt 10 inimest) jagati suurest kastrulist toitu igale laus istujale. jagajaks oli üks inimene lauas, kes istus ühel või teiselpool lauda keskel ja keda nimetati разводящий.
(p.s. разводящий oli ka karauuli ehk vahtkonna vahetuse vanem)
Maslodel ehk Võijagaja ehk võiprits [маслоделитель ka маслодел] - spetsiaalne riisatapuu suurest võikastist 5;10;15 grammiste, tavaliselt ümmarguste individuaalportsionite eraldamiseks (võirattakeste ehk võiseibide tegemiseks) üldjuhul selle riistapuuga või kraapimise teel. maslodeliga võikastis võid kraapides keerutati seda pidevalt käes ringiratast, kuniks kogumisanum oli võid täis. sellele järgnes pritsile (unnale/presshoovale) vajutus ja võirattake kukkus vormist välja.
Podvaratnitšok (ka varatnitšok) [Подворотничок] - aluskrae (valge, tavaliselt puuvillane), mis õmmeldi igal hommikul või õhtul vormikuue krae külge sissepoole. et see vormis ja sirgem/trimmis püsiks, ning ilusam välja näeks, siis kirjutamata seaduste järele võis alates teisest teenistusaastast õmmelda podvaratnitšoki ülemisse äärde sisse ka Zilka [жилка] ehk Kembriku [кембрик] (samas tegelikult oli see aga keelatud, kuid ei järgitud eriti seda keeldu), mis oma olemuselt oli tavaline 1-2mm jämedune plastikisolatsiooniga elektrijuhtmejupp millelt seest traat (v. traadid ehk sooned) välja võetud (e. peenike plastiktoruke).
Furaška (ka fuura) [фурашка] - spetsiifiline suvine vormimüts nii sõjaväelastel kui ka nt. miilitsal.
ära hakkab kaduma ka sinel.