Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
saunamüts
 
juulia 11. oktoober 2014, kl 13.52
olen näinud mitmetes meenepoodides müügil saunamütse - vildist. seega tahangi küsida, kas see on mingi uus komme nüüd, saunas mütsiga käia või olete teie kogu aeg saunas sooje viltmütse kandnud ning ainult mina ei tea, ning olen millestki heast ja kasulikkust ilma jäänud? ja siis veel - kas istun sellega laval, hoian peas pesuruumis või peale pesemist, panen selle saunast tulles pähe?
 
*** 11. oktoober 2014, kl 14.11
Vanasti tõmbasin pähe, kui lavalt lumehange jooksin. Praegu on peas just laval, et pea liigset kuuma ei saaks. Mina tunnen end näiteks niimoodi palju paremini.
 
juulia 11. oktoober 2014, kl 14.42
ah soo?
nojah, mina nii ekstreemseid asju ei harrasta. ja kuumal laval ma ei saagi eriti istuda. aga kes teab, peakski mütsiga proovima.
 
ökopräänik 11. oktoober 2014, kl 15.20
öpeta nigu oma lapsi kurat!

mes sa siis ei teadnud siiamaani, et leililaval suures kuumuses saavad juuksed kahjustada, eriti just korralikult kuumas leiliruumis? ja veel eriti siis, kui sinna leiliruumi kuivade juustega mõni millegipärast armastab ronida. samas märgade juuste puhul jällegi kuumenevad juuksed, peanahk ja juuksejuured rohkem kui märgade juuste puhul ja see kuumus kahjustab siis juba hoopis juustejuuri.

ega kellel mytsi pole ja juustest hoolib, see on läbi aegade kasutanud käterätti turbanina peas.

kes ei hooli, või peab +55°C "ägedaks leiliks", see võib muidugi ilma peakatteta "leili" võtta.


p.s.
minumeelest palju imelikum asi on öömüts.
 
ökopräänik 11. oktoober 2014, kl 15.22
krt näed ajasid siin pea sassi mul :S

"samas märgade juuste puhul jällegi kuumenevad juuksed, peanahk ja juuksejuured rohkem kui märgade juuste puhul ja see kuumus kahjustab siis juba hoopis juustejuuri." tuleb lugeda :

samas märgade juuste puhul jällegi kuumenevad juuksed, peanahk ja juuksejuured rohkem kui KUIVADE juuste puhul ja see kuumus kahjustab siis juba hoopis juustejuuri.
 
:) 11. oktoober 2014, kl 15.32
Tead, ökopräänik, ka kiilakad mehed käivad meelsasti saunas mütsiga. Nii et pole see asi ainuüksi juustes. Ikka sama asi nagu päikeselõõsas paljapäi. Pea võiks olla jahedamas, kui ka keha suurt kuuma hästi talub.
 
ökopräänik 11. oktoober 2014, kl 15.59
no kiilakad mehed tõrguvad tunnistamast surmani, et nad kiilakad on ja, et protsess on olnud pöördumatu.
juuksejuured jne...

samas ei taha ju kiilakad mehed olla halvemad (ja mis peamine - halvemad ja koledamad välja näha), kui kaunid naisolevused oma turbanitega
 
ökoväänik 11. oktoober 2014, kl 16.08
kas te käite saunas mehi piilumas, kuidas muidu teate, et kiilakas ja kannab mütsikest:D
 
:) 11. oktoober 2014, kl 16.38
Mis neist piiluda, täitsa avalikult võtavad nagist mütsilotusid:) Vahepeal käivad õue peal õllel, mummulised mütsid peas ja käterätist seelik seljas.
 
ökopräänik 11. oktoober 2014, kl 17.24
ma käin meestega koos saunas, mitte piilumas.
kui kedagi piiluda, siis naisi :P
 
juulia 11. oktoober 2014, kl 18.49
issand, kui palju infot praegu kogunes.
mina loll olen eluaeg ilma mütsita saunas käinud ja juuksed on siiani paksud ja ilusad.
vaat, mida veel kõike vanas eas teada ei saa.
tõesti, ma pole kunagi saunamütsile mõelnud. ja ka rätikut pole ma saunas peas hoidnud.
 
ökoväänik 11. oktoober 2014, kl 18.52
müts pähe ja rabarbrileht tagumiku alla..
 
juulia 11. oktoober 2014, kl 20.48
noh, ja kuhu ja kuidas mõjub rabarberileht tagumiku all?
 
ökoväänik 11. oktoober 2014, kl 21.40
Üks ilunipp on Metsamooril veel – ta ei pesegi end iga päev seebiga. “Looduskeskkonnas pole vaja nahka iga päev pesuainetega pesta, need uhuvad maha naha loomuliku kaitsekihi. Piisab, kui hõõruda nahka pisut nuustiku või svammiga, ergutamaks vereringet,” soovitab ta. Keha aga võib pärast hõõrumist üle loputada ürdi-loputusveega.
Saunas peseb Metsamoor end puutõrva- või kitsepiimaseebiga ning kasutab istumisalusena mitte puidust, vaid hoopis mõnd taimelehest alust. Rabarberileht istmiku all mõjub hästi tagumikule, sest oblikhape hävitab tselluliiti. Rabarberilehti võib saunas mässida ka ümber puusade ja reite. Toniseeriv toime on ka takja- ja paiselehe lehtedel.
 
talvel 11. oktoober 2014, kl 22.23
lumehanges pöörelda ja suvel samblas väherda. kevadel kulus kukerpallitada ja sügisel poris püherdada. pole ei sauna ega saunakaabut vaja. tervis tuleb loomulikult ja looduslikult.
 
:DDD:) 11. oktoober 2014, kl 22.34
kah õige:)
 
OO 11. oktoober 2014, kl 22.54
Naine küsib mehelt, kas see pärast saunaskäiku ikka vahetas aluspüksid ja sokid ära. Mees vastu, et ei olnud võimalik. „Miks?“ ei saa naine aru. „Noh, võtsin küll oma nädala aega jalas olnud püksid ja sokid näpu otsa, pakkusin ühele, et vahetame, siis teisele, aga mitte keegi polnud nõus seda tegema.
 
u 12. oktoober 2014, kl 09.10
juulia, ära tiku saunamütsi-ärimeeste mängumaale:) olen minagi neid iluasjakesi vaadanud ja imestanud, aga see pole veel midagi: on olemas ka (meeste) saunaseelikud ja muu varustus. nii et andku aga minna. mina vajaksin näiteks ökoplätusid seniste asemel.
 
juulia 12. oktoober 2014, kl 11.57
saunaseelikud meestele!?
no taga targemaks läheb. rabarberilehed, saunamütsid ja -seelikud, pluss tavaline varustus. see saunaskäik hakkab sedasi tõeliseks katsumuseks muutuma.
 
möhh 12. oktoober 2014, kl 12.13
raha peab ju kusagile kulutama
selleks ka kogu see jura, mida varem vaja ei läinud
 
möhh2 12. oktoober 2014, kl 12.26
loe 22.23 postitust, säästad raha.
 
tibu 14. oktoober 2014, kl 13.18
Õige, peategi panema kuuma sauna minnes kaasa endaga peale viltmütsi ( et see viimanegi sealt kolust kuumaga välja ei lenda) ka vererõhu aparaadi. Muidugi sellega mõõtmiseks tuleb kuumast ikka välja ronida. Aga... nii vanadele ülekaalulistele inimestele pole kuum saun üldse soovitav.
 
jajah 14. oktoober 2014, kl 18.23
tibudele, kes kunagi suureks ei saa, ja juba ammu kröpsikuks kuivanud, on samuti saun keelatud. Kui juuksed on juba hõredad ja pea ka kiilas, siis pole mütsist abi. Eluagne kollaseks blondeerimine, on oma töö teinud.
 
mömöhh 14. oktoober 2014, kl 18.49
jajahdele, kes kunagi suureks ei saa, ja juba ammu kröpsikuks kuivanud, on samuti saun keelatud. Kui juuksed on juba hõredad ja pea ka kiilas, siis pole mütsist abi. Eluagne tibu torkimine, on oma töö teinud.
 
tohoh 15. oktoober 2014, kl 10.47
to möhhmöhh, see on vastastikune, tibu torgib ees teised takka järgi ja nii see ei löppe kunagi.
Sul möhh on copy-paste hästi selge, tubli tubli.
 
tohohile 15. oktoober 2014, kl 10.55
Targem annab järele! See ütlemine on neil kraaklemise hoos kahe silma vahele jäänud. Ühed lollid mõlemad! See loosung sobib neid päris parajalt iseloomustama.
 
huvitav 15. oktoober 2014, kl 11.09
missugune töllmokk peab olema, et tibusugust isendit kaitsta?
küllap see tibu looja ikka ise, ei usu, et keegi veel nii udupea on.
 
huvitav-huvitav 15. oktoober 2014, kl 11.16
missugune töllmokk peab olema, et tibusugusega päevast päeva viitsib kraagelda?
 
töllmokk 15. oktoober 2014, kl 12.18
huvitav, huvtav, kes viitsib seda teemat üldse jutuks vötta, töllmokki siin hulgim.
 
Uus 15. oktoober 2014, kl 12.33
Ikka saunas müts pähe...palju parem saunaleilis olla, ei lähe pea kuumaks-uimaseks...juuste kaitse ka muidugi teema, aga mul müts ikka enesetunde pärast ja muide käpikud ka veel käes, et viheldes käed kõrbema ei läheks, vot. Proovige järele ja te ei kahetse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!