Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
kolhoos
 
eelmisele 06. detsember 2017, kl 23.58
Kas peab ikka sellist onu Heinolikku idiootsust pidevalt kirjutama? Ilma labasuseta polegi elu või?
 
uu 07. detsember 2017, kl 13.00
Liisu60-,
meilgi moodustasi vanaema eraldi leibkonna e oli eraldi sisse kirjutatud lagunevasse naabermajja. tänu sellele sai mingil ajal pidada lisaks ärasöömis-seale veel emist, kellest loodeti natuke lisasissetulekut. aga mingi lust see põrsaste elule aitamine ja priskeks poputamine ei olnud, seda tuli ju teha jälle muu raske töö kõrval uneaja arvelt.
vorsti ja apelsinide osas on mul enam-vähem samad mälestused. keegi tuli külla ja tõi apelsine...
 
eeri 07. detsember 2017, kl 14.16
Hea on mälestusi lugeda, ehk tuleb veel mõni ?
 
seda-et 07. detsember 2017, kl 14.56
oli ta mis ta oli see kolhoosiaeg, aga tööd ja leiba jagus kõigile , sellist padujoomist ja külapidi laaberdamist ja iga viimane külajoodik kamandati tööle. Kes nälga kooles oli ise süüdi, ei olnud nõukaajal sellist pidevat vallamajast näljaabi otsimist..kõik said hakkama oli külas või linnas.Aeg oli vilets ja palk niru, nälg koputas aina uksele aga majad kerkisid kui seened, lapsed käisid ülikoolis ja igale lapsele anti auto kaasavaraks..
 
juho 07. detsember 2017, kl 18.34
Viletsust oli ikka maal palju. Vend läks mul ära Tallinna sadamasse laadijana tööle, käisin tal mitu korda ühiselamus külas. Neljakesi väikeses toas, vedruvoodid, öökapid ja seinakapp riiete jaoks, ühisköök ja räpane dussiruum ja wc.Pidev joomine ja pidu. Korterijärjekorda enne ei võetud kui oled 15 a. sadamas töötanud või linnas elanud. Õppis sadama kraanajuhiks, siis oli kergem kui see pidev kottide laadimine: tsement, kakao, suhkur. Korterit ikka ei saanud. Pakuti, et hakka kooperatiivkoterit taotlema, sai sinna järjekorda ja lõpuks ka 6000 rub. eest 1 toalise Lasnamäele, kusagil 80- nendatel.Siis oli juba üle 40 ja jäigi poissmeheks.
 
eeri 07. detsember 2017, kl 23.07
Keegi siin mainis, et ehitati palju maju. Meie majandis ehitasid need kellel oli mingi lisasissetulek, kes kasvatas lilli, kes tomatit-kurki. Palgast küll ehitada ei saanud, et ehitada kasvuhoone pidi kusagil tutvus olema, et materjald saada: kile, sooja tegemiseks katel jne. ega midagi poes saada ei olnud. Linnas ehitasid taksojuhid, kelnerid, baarmenid, laojuhatajad ja muidu ülemused. Meie endises kolhoosis mõni ehitab siiamaani.Üks mu tuttav kelner räägib siiamaani kuidas ta ühe õhtuga 100- 200 rubla tasku pani. Naine töötas mul medõena ja sai 60 rbl kuus.talvesaabas maksis, kui peale sattusid, 120rbl.
 
E.T. 07. detsember 2017, kl 23.36
Vale puha, et ainult kelnerid ja baarmenid ehitasid. Minu isa oli NSVL ajal õppejõud ja mingil ajal, töötas tolleaegse arenguabi projekti raames kolm aastat Angolas. Pere oli kaasas ja elamine meile seal ülikooli poolt tasuta. Mäletan seda, et peale tagasitulekut hakati kohe maja ehitama ja üsna kiirelt sai valmis tolle aja kohta, ca paari kolme aastaga. Naabrite pereisa oli lendur, ka nende maja valmis suht kiiresti. Need naabrid, kelle ehitus aastakümneid venis, olid kas insenerid või arhitektid ja pidid iga kuu oma palgast mõnekümne rubla kaupa ehitusmaterjale ostma või töötajaid palkama. Samas olid need arhitektide majad (ja on siiani) tolle aja kohta vägagi novaatorlikud. Ühtegi lillemüüjat või baarmeni küll ümbruskonnas polnud.
 
Liisu60- 09. detsember 2017, kl 14.12
uu -
tänud ka oma mälestusi jagamast.:) Hmmm, sa tuletasid mulle meelede, et meil oli ka emis ja kasvatati põrssaid, me olime lõunaeestlased ja käidi Petserisse või Pihkvasse turule, seal sai paremat hinda. Kuskandis sinu lapsepõlvekodu oli, tundub, et võiksime täitsa kui mitte ühekandi, siis üheregiooni lapsed olla.:)
Meil peeti lisaks sellele ühele ametlikult lubatud ärasöömiseseale veel üks või kaks söögisiga metsas, suur pere ja liha tuli kõik oma seast. Ega maapoes ju liha ei müüdud ja kes oleks seda jõudnudki osta.

Ma olin ikka palju aastaid oma noores elus mingi lapsepõlvest kaasatulnud alaväärsuse all. Laps ja noor inimene ei näe ju elu pikemas perspektiivis, temal on ju ainult tema oma tilluke kogemus. Ma põdesin väga kui meil lehm kinni oli - siis ei olnud ka võid ja siis osteti margariini. See oli väga vastik nagu siin mõni on juba märkinud. Poevõid ei ostetud meil kunagi, sest või oli liiga kallis. Aga mu klassiõel oli või laua peal, käisin tema poole mõnikord külas ja siis tegime võileiba, klassiõde oli õpetajate tütar. Ja vot mu alaväärsus sugenes siis kuidagi sellest, et minu vanemad on nii vaesed ja elavad kuidagi valesti, et isegi võid ei jaksa osta...:( Lapse asi.

EW taastulek oli hea selles mõttes, et ilamaelu mõistmine loksus hoobilt paika. Hoobilt tuli arusaamine, miks siga oli metsas ja miks ei ostetud võid ja miks ma pidin katkiste saabastega käima - see ei olnud vanemate laiskus või hooletus. See tulenes sellest, et maad ja talud olid käest võetud, õnneks oli vanavanematel maa väike ja Siberisse ei saadetud vanaema-vanaisa. Aga isa piinati küll vanglas, siiski tänu Stalini surmale pääses sealt välja. Sellest piinamisest isa invaliididks jäigi ja hilisemast traktoristitööst. Parteisse ei läinud neist keegi ja just avastasin, et minu põhikooli ja keskkooliklassist ei läinud mitte keegi NLKPsse. Täitsa fenomen. :)

Sellepärast ma ülikooli I-Ii kursusel ei mõistnudki neid oma kursusekaaslasi, kes üksteise võidu parteisse astusid. Tõsiselt ka ja nii lollike olin, et avaldasin selle kohta valjuhäälselt koguni oma arvamust.
Parteilised kursakaaslased tegid karjääri, üks on praegugi Riigikogus. Mina karjääri ei teinud ja ega ei tahtnudki. Mingil ajal oli nagu veidike kahju -. ega ma loll tüdruk ei olnud.
Aga minu vanemad ei olnud parteis ja nende vanemad olid. Mina ei olnud parteis, aga nemad olid. Selles punaparteis. Ja mingil kombel jookseb see parteijoon läbi meie tänasesse aega. Muidugi on erandeid, aga üldjoontes on nii.

Täna olen ma rõõmus et karjääri ei teinud - sellega oleksin kolm tilka verd andnud. Niiet kes viimasena naerab, naerab paremini.:)
Meie emake ja isake ei ehitanud meile majasid ja ei kinkinud autosid - aga ma sain neilt midagi paremat, midagi, mida rahas ei mõõda. Enda teadmata sain hindamatu vanaaegse kompassi, mille järgi kurssi hoida.:)

Ilma kolm tilka verd andmata on praegu kõik olemas, mida soovin. Mida ei ole, seda ei ole ka tahtnud. Tegelikult ei ole inimesel materiaalselt kuigi palju vaja, asjad on nagunii ajutised.
Kuid paar unistust ja soovi on ikka ka - mul on auto hetkel na vanake ja logisev, tuleb sebima hakata. Sebida saab õnneks omaenese nuti abil, õnneks ei ole enam vaja partei dobrood ja autoostuluba.:)
 
Liisu60 09. detsember 2017, kl 14.46
seda-et

mina läksin ülikooli sellepärast, et vihkasin maaelu orjust ja tolleeaegset rasket orjatööd, tahtsin sellest iga hinna eest pääseda. Pääsesin ka.
Ülikooli ajal käsin tööl ja mingil ajal sain kõrgendatud stippi 50 rbl, see oli suur raha.

Eesti maainimene hakkas just jooma nõukogude võimu viljastavates tingimustes. Mina ei tea, kuskohas sina õitsesid, aga meil oli poeümbrus mehi täis hommikust-õhtuni. Vahepeal ähvardati mõni sunniviisil viinaravile saata ja saadeti ka, siis teised olid ikka hommikupoole tööl või vähemasti pärast nädalapikkust palgapäevajoomingut ilmusid teisel nädalal välja.
Kui me lapsed kuu aega kolhoosis kartuleid pidime võtma igal sügisel, siis alatihti olid vakatõstjad mehed kas poe juures või põõsa all pikali, me väikesed tüdrukud 5-6 klass pidime upitama neid hiigelsuuri vakkasid traktorikasti kallata.
 
jah Liisuke 60+ 10. detsember 2017, kl 07.08
1. Siis Tehti lolli tööd ,aga kui meie inimesed ei töötanud kodus
polnud ka jõuluks lauale midagi panna !
2,Jõuludeks oli esimene siga maha löödud
ja kõik olid söönud,, Mäletan et vot see liha oli maitsev
 
1952: sündinud lapsed 10. detsember 2017, kl 07.21
eeri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Hea on mälestusi lugeda, ehk tuleb veel mõni ?
Ensv:::: Kõik käisid vähemalt koolis ,,õpiti amet !
Tööd tehti --mitte ei sügatud kodus mune ; m KUI oli õpitud amet -- olid sina traktorist --või agronoom ,,kõik elasid! _:: Maal eluke oligi normaalne ::: No seda lolli tööd jätkus ka koolivaheaeg ;;heinatöö käis igas külas: Lapsed kõplasid koos mutikestega peedipõlde ;; Igasugu töömalevad tegutsesid::
Siis oli ka ensv ---midagi paremat pidupäeval --ja ka jõuluks ´lauale panna::
Mäletan seda töö tegemist ;;
 
jah kolhoosnikud ::: 12. detsember 2017, kl 10.32
1,, KUI tehti tööd --polnud mingit nälga ;;;
see kehtib küll tänaseni ----
2,,KUI SM, M. LAAR POLEKS SEDA KÜLAMEESTE TÖÖD --VÄLJA SURETANUD ,,
OLEKSIME PALJU ÕNNELIKUMAD KA MAAKODUDES
 
eeri 12. detsember 2017, kl 11.22
Viimasele. Vene turg langes ju ära, seda meeletut kogust piima ja liha ei olnud ju kuhugi turustada. Ka vene ajal doteeriti põllumajandust.
 
Meeri 12. detsember 2017, kl 12.02
laar kinkis põllumajnandussaaduste turu välisettevõtetele. teised riigid meie tooteid oma turule ei lubanud, aga väliskaubad eesti turule tollivabalt tulid. teised riigid toetasid oma põllumeest rahaga, aga eesti riik ei toetanud. kokkuvõttes ei suutnud eesti põllumees raskelt subsideeritud välismaa saastaga enam koduturul võistelda ja põllumajandus laostus. eesti kaubad aga välismaale turule ei jõudnud.
tollide puudumine tähendas aga seda, et välismaised kaubaketid võtsid üle eesti toiduturu ja tõid siia oma hinnataseme.
 
sm, MART LAARI ,,Tuleks vangi panna 13. detsember 2017, kl 07.33
KARISTAB VEELKORD LAARI,,SEE KÕIGE KÕRGEM --- MINA OOTAN SELLE PÄEVA KA ÄRA:
TEMA TÕBRAS LÕPETAS KÕIGIL MAAL ---TÖÖ !
1: See Kaabakas jätab 1992. ---Ema kätega lüpstud piima / Piimapuki otsa hapnema ?
Ja pidime kõik kolm lehma andma ühistu farmi: (KAHJU OLI LOOMADEST)
Pigem oli see uus Küüditamine Mart Laari Kolhoosi ::"" Kõik on meie:""
2,, VANEMAD inimesed jätab ---labidaga maad kaevama ,,, Kuna traktorid kadusid JÄRSKU kuhugi ((ÄRASTASID SUURED ENSV VARGAD ISE ))))
3, SEE näitas juba siis ---KUIDAS OMA RAHVAST ÜLE SÕIDETI:::
 
EUROOPA ON ELU KEERANUD 13. detsember 2017, kl 07.42
1,,SEADUSED --EI LUBA KA TÄNA SIGA KODUS TAPPA ?
UUS PÜROKRAATIA _____MINE MAKSA TAPAMAJAS TEHTUD TÖÖ KINNI + TRANSPORT ;;
2,, SEE ON KÕIK MEIE VALITSEJATE SIGADUS ,,,
NEMAD TOHIVAD KÄSKIDA JA KEELATA ,,
KODANIK EI TOHI MIDAGI TEHA ----ENNE KUI MAKSAD KÕIK KINNI
3,, TÄNA KUULSIN ----ET ENAMUS VÄIKE TALUSID ---JUHIVAD VANAD JA JUBA HAIGED INIMESED ,,, KES ON PIIMATOOTMISEST VÄSINUD ......
NÜÜD OTSIVAD NOORI INIMESI
KES JÄTKAKS VANADE TÖÖD;;
4,, ILMA NALJATA ---VÕIKSIME NOORTELE TÄNA ANDA VÕIMALUSE ,,MIDAGI KA ISE TOOTA JA EI PEAKS NOORED TALUNIKUD MAKSMA RIIGILE SENTIGI ;;;
NEMAD JÄLLE KAVALDAVAD TÄNA ,,,ET ANNAME NOORTELE TOETUST ? EGA SEE TOETUS --VEEL MAAL TÖÖLE EI PANE ,,
KUI NOORED KOHE RIIGILÕIVU --MAKSMA PANNAKSE,,
 
MART LAARILE 13. detsember 2017, kl 07.45
TULEKS LABIDAS KÄTTE ANDA ,,,,,KÜLL SIIS TUNNEB ..
MIDA TEMA RAISK --MINU ISALE JA EMALE TEGI .....!
 
uu 13. detsember 2017, kl 09.59
Liisule vastuseks: mu kodu oli/on loodepoolses Põhja-Eestis (ja lähimad "suurlinna tuled" Tallinnas), aga eks meie lapsepõlve sarnasus tuleneb tollasest riigikorrast. siiski väga palju sõltus muidugi ka kohalikest ülemustest-asjameestest. kui need olid agarad iga jaburust ellu viima, võis sellest suur kahju sündida. mõni inimlik kolhoosiesimees võis aga rahvale ka head teha?
nõuka-aeg oli ju tegelikult pikk, lausa 50 aastat. lõpuks jõuti tõesti ka lastel suuri pulmi pidada (minul mitte) ja autosid osta. aga see teema siin algas küsimusega, kui suur oli normipäeva tasu. vbl 33 kopikat?
Laar, meie "päikesejänku", oleks tõesti ehk pidanud põllumajanduse osas eksperte kaasama, kui otsuseid tegi. see oli ju meie ressurss: oskustega maatööjõud ja haritud maa. nüüd on kõik laiali jooksnud ja maa "tuuri pandud".
 
MAAGA ON TEHTUD 20a, SIGADUSI 13. detsember 2017, kl 10.48
uu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Liisule vastuseks: mu kodu oli/on loodepoolses Põh
> ja-Eestis (ja lähimad "suurlinna tuled" Tallinnas)
> , aga eks meie lapsepõlve sarnasus tuleneb tollase
> st riigikorrast. siiski väga palju sõltus muidugi
> ka kohalikest ülemustest-asjameestest. kui need ol
> id agarad iga jaburust ellu viima, võis sellest su
> ur kahju sündida. mõni inimlik kolhoosiesimees või
> s aga rahvale ka head teha?
> nõuka-aeg oli ju te
> gelikult pikk, lausa 50 aastat. lõpuks jõuti tõest
> i ka lastel suuri pulmi pidada (minul mitte) ja au
> tosid osta. aga see teema siin algas küsimusega,
> kui suur oli normipäeva tasu. vbl 33 kopikat?
> L
> aar, meie "päikesejänku", oleks tõesti ehk pidanudosas eksperte kaasama, kui otsusei
> d tegi. see oli ju meie ressurss: oskustega maatöö
> põllumajanduse
> jõud ja haritud maa. nüüd on kõik laiali jooksnud
> ja maa "tuuri pandud". " ENSV ---SUURED HEINAMAAD --ON TUKSI KEERATUD ,,
TEAD O9;;;;59
MEIE ISADE JA VANAISADE MAA JA MAAPARANDUSE MAATÜKID ..OLID 1970 VEEL VÄGA VILJAKAD::
PÕLDE SIIS KÜNNIMEES KÜNDIS,,, JA PEAMINE VÄETATI --IKKA SÕNNIKUGA ----AGA NÜÜD VAADAKE
NAGU VILJA ÄRA KORISTAVAD ----- SIIS MINGI SUUR ""IME --- MASSIN SÜGISEL ILMUB VÄLJA ;;; JA ALGAB VÄETAMINE ,,,SEE ON KA ÜLEVÄETAMINE ;;;? JA KOHE TALIVILJAD MULDA ,,KOOS VÄETISEGA,, NÜÜD KEVAD --ALGAB VÕIMAS MÜRGITAMINE ;;;((((VÕTKE ÜKSKORD LABIDAS KAASA JA VAADAKE ,,KAS USSIKESI
SEALT MÜRGI SEEST ,,ENAM LEIATE ?????
JA ISEGI KÕIK ROTID JA MÜTAD ,,PÕGENEVAD MEIE AEDA --MÜRGI EEST MINEMA ::::! ! !
VARSTI ON 25 AASTAT TÄIS JA MAA ON TUKSI KEERATUD ,,,
MAA EI KASVATA --VARSTI ENAM MIDAGI ,,AGA METSA ALLA
KA EI TAHETA PUHKAMA PANNA ,,???????
 
JÄRGNEB ::::::::: 13. detsember 2017, kl 10.50
ÜHESÕNAGA ---IMETAKSE MAA SEEST VÄLJA --SEDA VIIMAST ;;
 
Ülla-ülla 13. detsember 2017, kl 12.10
Päris nõuka-aja algaastaid ei mäleta, küll aga sealt lähedalt, juba 60-ndate algust. Et lammaste puhul enam normi polnud, kui palju neid pidada tohtisid, siis minu maavanaemal oli neid paras punt. Mitu korda aastas "võeti lammas maha" ja siis oli mõnda aega jälle liha küll nii vanaemal maal kui ka meil linnas. Eks sellest lambast tehti siis suppi ja praadi ja mulgikapsaid ja kotletti.
Ja siis oli kolhoosnikutel juba rahapalk, kuigi veel räägiti, kuidas kolhoosi algaastatel jama oli ja suurem osa söögist ise kasvatada tuli. Aga tädi talu oli Harjumaal mere kaldal, kus kõigi piirivalvete ja muude seaduslike jõudude kiuste ikka kasvõi pimeduse katte all rannast kala võtmas käidi ja seda ka sugulastele jagati - Hiiumaalt pärit tüdrukud olid harjunud kala sööma ja oma peret kalaga toitma.

Aga majaehitamisest - ega selleks ei pidanud tõesti baarman ega taksojuht olema. Minu vanemad leidsid, et neil pole ka korterisaamise lootust ja hakkasid ise töö kõrvalt ehitama. Ega nemad ei jaksanud endale ehitajat palgata rohkem kui ühe mehe müüri laduma, muu töö tehti ise või vanaisa või sugulaste abiga. Tolle aja meesterahvas oskas ja jaksas ise igat tööd ja kui ise ei osanud, oli abiks "Individuaalehitaja käsiraamat". Materjal tuli osta oma palga eest ja sellega oli jama, sest materjal oli defitsiit. Selle tõttu läks isa töökohast üks mees hommikul tööajast Kaare tee ehitusmaterjalide kauplusse, vaatas ära, mida täna saada oli, ja kihutas siis tööle ja ütles teistele, kes kõik hetkega tööluusi ette võtsid ja seda materjali ostma tulid. Lihtsalt juhtus nii, et tol hetkel oli selles tsehhis terve kamp nooremaid mehi, kes koos omale maju ehitama hakkasid. Ja tsehhijuhataja arvates oli selline tööluus täiesti aksepteeritav, sest juhtumisi oli ka temal endal majaehitamise käsil. Aga loomulikult võttis selline järk-järgult ehitamine kuus-seitse aastat või rohkemgi. Ei jätkunud raha ega aega.

Ja võist - ka mul on siiamaani lapsepõlvest harjunud komme vahel leivale või asemel imeõhuke kiht soolast praerasva tõmmata. Noh seda, mis soolaliha praadimisest tuleb. Ka minu lapsepõlves kasutati seda või asemel. Mees oli paremast perekonnast, teda paneb selline tegu jäledusest õlgu võdistama. Et ilgelt rasvane. Mis siis, et tema seda 82% rasvasisaldusega võid vähemalt kolm-neli korda paksema kihi oma võileivale määrib.
 
SEDA MÄLETAN 13. detsember 2017, kl 18.16
ET KOLHOOSNIK SAAB ROHKEM RAHA PALGAPÄEVAL KÄTTE
KUI MINGI RIIGIMAJANDIS TÖÖTAJA ((NÄITEKS --JÕGEVA näidis--sohvoos)))
AGA kolhoosnikud ---mis teenisid --selle ka kätte said:
 
eeri 14. detsember 2017, kl 16.11
Keegi telekas rääkis, et normipäva eest sai kolhoosnik 4 kopikat ja 90 g põhku, no see oli ikka 50 -nendatel st. Stalini ajal.
 
SIIS TEHTI KODUS KA TÖÖD::: 15. detsember 2017, kl 07.20
eeri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Keegi telekas rääkis, et normipäva eest sai kolhoo
> snik 4 kopikat ja 90 g põhku, no see oli ikka 50 -
> nendatel st. Stalini ajal.
SIIS OLI 1960::::::::.... RÄNK TÖÖ OLI KODUS ---ET PEREGA ÄRA ELADA ::::! ! !
EI ISTUNUD HOMMIKUL KEEGI ARVUTIS ---VAID OLI JUBA 7::10 LOOMALAUDAS ,,ISA JOOKSIS EHITUSELE TÖÖLE :::::
NAISED LÜPSID KOLHOOSI LEHMI + LOOMADE SÖÖTMINE::::
2.... ,,AGA ---- 2018 ----AGA PEAKSIME JUBA MÕTLEMA (( ET EESTIMAA KALLID HINNAD SUNNIVAD MAALE TAGASI MINEMA !
MA ARVAN ---ET KÕIK KORDUB JA SUURED MAJANDID,, ÜHISTUD,,VÄIKSED KOLHOOSID ,,SIGALAD TULEVAD VARSTI MAALE TAGASI,,, IGAS MAAKONNAS ALGAB TÖÖ ---TEGEMINE ::
3,, SEE MAAELU ON JUBA PÄÄSTNUD EESTI INIMESED :::
JA SEEKORD PÄÄSTAB -- KAPITALISTI -HULLUDE HINDADE EEST !
4, AITAB JUBA INIMESTE RÖÖVIMISEST ,,,
KUI IGA VALD EESTIS -----TOODAB SEDA ,,,MIS JUST NENDE
MAADEL PAREMINI KASVAB JA TOIDAB KÕIKI PERESID,,
OLEKS KA KOHE TÖÖKOHTI ,,,,,
KUI AGA LEIDUKS INIMESI --KES TOETAKSID TÖÖKOHTADE LOOMISEL ;;;; JA ERASEKTOR SAAKS KA PÜSTI RIKKAKS ...
KUI AGA JÄTKUKS JÕUDU ---LOOMAPIDAMIST TAASTADA ::
 
SIIS TEHTI KODUS KA TÖÖD::: 15. detsember 2017, kl 07.21
eeri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Keegi telekas rääkis, et normipäva eest sai kolhoo
> snik 4 kopikat ja 90 g põhku, no see oli ikka 50 -
> nendatel st. Stalini ajal.
SIIS OLI 1960::::::::.... RÄNK TÖÖ OLI KODUS ---ET PEREGA ÄRA ELADA ::::! ! !
EI ISTUNUD HOMMIKUL KEEGI ARVUTIS ---VAID OLI JUBA 7::10 LOOMALAUDAS ,,ISA JOOKSIS EHITUSELE TÖÖLE :::::
NAISED LÜPSID KOLHOOSI LEHMI + LOOMADE SÖÖTMINE::::
2.... ,,AGA ---- 2018 ----AGA PEAKSIME JUBA MÕTLEMA (( ET EESTIMAA KALLID HINNAD SUNNIVAD MAALE TAGASI MINEMA !
MA ARVAN ---ET KÕIK KORDUB JA SUURED MAJANDID,, ÜHISTUD,,VÄIKSED KOLHOOSID ,,SIGALAD TULEVAD VARSTI MAALE TAGASI,,, IGAS MAAKONNAS ALGAB TÖÖ ---TEGEMINE ::
3,, SEE MAAELU ON JUBA PÄÄSTNUD EESTI INIMESED :::
JA SEEKORD PÄÄSTAB -- KAPITALISTI -HULLUDE HINDADE EEST !
4, AITAB JUBA INIMESTE RÖÖVIMISEST ,,,
KUI IGA VALD EESTIS -----TOODAB SEDA ,,,MIS JUST NENDE
MAADEL PAREMINI KASVAB JA TOIDAB KÕIKI PERESID,,
OLEKS KA KOHE TÖÖKOHTI ,,,,,
KUI AGA LEIDUKS INIMESI --KES TOETAKSID TÖÖKOHTADE LOOMISEL ;;;; JA ERASEKTOR SAAKS KA PÜSTI RIKKAKS ...
KUI AGA JÄTKUKS JÕUDU ---LOOMAPIDAMIST TAASTADA ::
 
juhan 2 15. detsember 2017, kl 16.36
Sellele kes siin karjub (kirjutab suurte tähtedega) küsimus: Kes keelab loomi pidada, kes keelab uuesti kolhoose luua ? Võta oma küla talunikud kokku ja hakake koos tööd tegema, kaupa turustama jne. Maailmas ju neid kohti küll kus on kommuunid: Iisrailis, Taanis, Saksamaal jne.
 
noh 16. detsember 2017, kl 02.52
kui suurtäht tühja kloogutamise asemel ka muneks, oleksime vist munatootmises maailmas esirinnas...
 
Anne 16. detsember 2017, kl 12.01
Jah, kibutsis tehakse tööd ja palka ei maksta, kommuun annab peaaluse ja söögi, kui sul on vaja uusi pükse siis seda otsustab kogukond koos kas vanad on küllalt kulunud.
 
eeri 16. detsember 2017, kl 16.35
Kas sinna vanureid ka võetakse, oleks nagu hooldekodu ?
 
Eva 16. detsember 2017, kl 21.49
Võetakse küll kui müüd oma maja, korteri, auto, suvila maha ja kannad saadud raha nende kontole. Kommuuni juhatus vaatab avalduse läbi ja rehkendab kas saadud rahast piisab, et jätkuks ülalpidamiskuludeks. Siin ilmas ei saa midagi tasuta, isegi kommuunid on isemajandavad
,on muidugi ka suuremeelseid rikkaid kes võivad toetada kui oskad ilusti küsida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!