Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Jõulutoidud
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.06
Peagi jõulud. Mida huvitavat kavatsete valmistada nobenäpud? Kartul, kapsas, liha, verivorstid on tavaline, aga midagi eksklusiivsemat??
 
mina 04. detsember 2007, kl 11.13
olen selline rumal inimene, et ei oska neist rahvuslikest jõuluroogadest suurt pidada. Perele ja külalistele teen küll, aga lisaks alati ka lõhe või forelli, et ise nälga ei jääks. Lambaliha ma kahjuks ei oska teha, mehele see sobiks, aga ei taha riskida kasukamaitselise roaga.
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 11.15
söön vaid sea v.ttu ja kallikaid
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.20
Kala jõululaual igati sobiv, kui seda teha veel hõbepaberis ja mõne täidisega...Mõtlesin, et võiks teha mõne loomaliharulli näiteks puravikutäidisega, ilus ja maitsev.
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 11.29
mann! kutsu mind degustreerima
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.32
Ei kutsu, see pole sinu maitse:P
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 11.35
mann! viimati oled mulle magustoiduks lausa
 
maksim 04. detsember 2007, kl 11.37
siin päris tegusad naised koos, isegi kasukat söönud!
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.38
Mul magustoidu degusteerija olemas:)
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 11.45
mann ,kas heeringasaba ja silku ei saagi
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.49
Ikka saab...keegi:D
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 11.52
mann ,mõtle siis välja kes see keegi võiks olla ja teata mulle sellest
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.53
Keegi võiks olla jõuluvana, kes mulle ja minu kaaslasele kinke toob:))
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 11.56
mann :)kas su kaaslane sellest salatist ka lugu oskab pidama mis on koosluses ööbikukeeled ja armuleivad
 
Mann 04. detsember 2007, kl 11.59
Salatiretsepti pole veel leidnud, aga hea ´idee!:D Millega maitsestada soovitad? Kuidas kinkidega ikka jääb?
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 12.04
mann tead mis , soovitan pakk võid ja siis väike pakk hapukoort ,enne või peaaegu kuumaks ja siis koor sisse samas ka sool, segada nii kaua kui pea ringi käima hakkab ,pärast maitseb imehästi,maitsed ja tuletad mind hea sõnaga meelde niikaua kui ükskord kokku saame
 
Mann 04. detsember 2007, kl 12.08
:DD imepärane kaste, aga peapöörituse jätaks ära
*kitsi oled, et kinkidest mööda hiilid?
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 12.11
mann ,aga mis teha kui minu meeldivamad kingimeened on rukkililled ,seega kannatame suveni ,kuid lume saabudes panen lumemehele punase nina pähe ja luban et siis mõtlen ka nii et lumememmele seelik selga nagu mannil kohe
 
Mann 04. detsember 2007, kl 12.14
Rukkililled ja lumememm oleks imearmas!:))
Aga mannil ei ole pikka seelikut, lumememmel peaks ilus pikk seelik olema....
 
kena proua 52 04. detsember 2007, kl 12.16
Kuna meie kulinaaria on mitmes etapis nii rohke ja mitmekesine, olen juba mitu aastat järjest pühitsenud nii tuttavatega kui teiste lähikondsetega neid pidupäevi väljas nautides, kaunistatud söögipaigad, meeldiv teenindamine ja mitmekesine valik. Läbi on need ajad kui tuli ise valmistada toite kuni väsimuseni, nüüd las higistavad teised meile valmistades ja meid teenindades.Jõuluroogi pakutakse kõikides restoranides, pubides jne...
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 12.17
mann ,sa oled ülimalt romantiline
 
Mann 04. detsember 2007, kl 12.19
Minul on see aeg läbi, kui väljas ringi rammisin, ei paku mitte mingit naudingut, pealegi meeldib mulle hiilata oma kätetöö ja maitsva tulemusega, mitte ükski kõrts ei asenda hubast ja hästilõhnavat kodu!
Jõulud on kodused pühad!
 
maistestaja onu 04. detsember 2007, kl 12.22
kena proua 52! eesti rahva tavasid silmas pidades ,meenutame ka neid aeu kui kell lähenes uuele aatale ,siis ju mindi lauta puhaste õlgede peale nautima edaspidist,milleks neid kikilipsudes kojamehi kes mulle rämpstoitu ette toovad ,millest pole mõnu mittekui midagi,mida kostad selle peale ?
 
rahumeelne lugeja 04. detsember 2007, kl 12.24
Kena proua 52-te ei maitsesta seda teemat sugugi meeldivalt!
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 12.25
mann ,no siis oled tublidus ise oma elulaadilt ja ka mõtemaailma poolest :) kui saaks viiks kena proua õlgede peale nautima maaelu ja sellega kaasnevat :))))))))))))))))))))))))
 
Mann 04. detsember 2007, kl 12.28
m o, kui oleks lund , siis lumememme ja -eide ehitaks teineteise kaenlas ja neil oleks soesoesoe, nii soe, et pisarad mõlemal jooksma hakkaks ja nad ühte sulaks suureks loiguks:)) armas-romantiline ja nii kurb ühtaegu.
Kui aga veel maaliks jõuluidülli, siis mõnus hubane toidulõhnaline kodu, matsev naps ja veidi sumisev olek, suured hanged akna taga ja lai lumi langemas, üksikud jäljed, millesse proovid astuda, et jälgi mitte juurde teha-tagasi koju, punased põsed ja värske ase....:)))
....24 tundi kallistusi:D
 
to mina 04. detsember 2007, kl 12.30
valmista noore talle lihast ja ei mingit kasukamaitset ja liha pehme
 
kena proua 52 04. detsember 2007, kl 12.31
Õlgedest niipalju, et linnas neid ei ole ja kellele neid alla pannakase, lehmi, nägin ka viimati tunamullu kapsakükitamise aegu, jääb ära. Aga sa pole ilmselt head toitu maitsta saanud aga see maksab ikka raha kah, no rämpstoitu saad tõesti kui ainult autoaknast söömas käid, lendlevad tibid toovad kandikul otse autoaknale, väljagi ei pea tulema, seepärast neid kõhukaid aautoaknast suusklejaid, jalutajaid ja loodusenautijaid nii palju on.:))Aga kujuta ette, harras jõulumuusika, istud ehitud kunstkuuskede vahel sigar hambus, lased suitsupilve lae alla, häirimata teisi, keskaegses riietus noorsandid ja tüdrukud toovad suurtel vaagnatel auravaid hapukapsaid, kartuleid, vorste mitmest sordist, salateid ja muud head paremat.Juba lõhn paneb vere soontes käima, vaatad kaaslasele sügavalt silma küünlaleegi paistel ja te naudite imelises meeleolus mitmeid tunde.
 
maitsestaja onu 04. detsember 2007, kl 12.33
mann ,päris tina võiks ka igaks juhuks valada
 
Mann 04. detsember 2007, kl 12.35
:D mida tina all mõtled?
aga tina võiks tõesti valada, tänud meeldetuletamise eest
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!