Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Milline on sovjet
 
õunasüda 30. mai 2009, kl 18.29
:)))) Kuskil oli mingi sülditeema, kas lähen, küsin, ehk jäi konte:D Kumb teist väitekirja kaitseb? :)
 
valulla 30. mai 2009, kl 18.41
õunasüda
sülti küll nii kuuma ilmaga ei taha ja väitekirja kaitsen loomulikult ikka mina :)))
 
Madu 30. mai 2009, kl 18.47
Süldikondid on liiga väikesed ikka lehma säärekonti vaja, jätkub kauemaks ja saab mitmekesi kallal olla.
 
?? 30. mai 2009, kl 18.50
to valulla: See võib sinu kodune keeletoimkond olla, kes seda otsustas.
 
valullla 30. mai 2009, kl 18.57
??
:))) Rohkem ma ei räägi, ei taha ega suuda uskumatutele midagi selgeks teha ja ilmselt on igale just tema enda usku vaja :)
 
kena proua 52 30. mai 2009, kl 18.59
Mõlemad sobib, kas aasta pärast peda lõpetamist või aasta peale peda lõpetamist, kuna mõlemad nii peale kui pärast näitavad , et tegevus toimus peale ja pärast.

??
Ja mida sa ise vigu teed, ole tõhelepanelikum, mitte pärast peda õpetamist, vaid peale peda lõpetamist, vahe suur kas õpetamine või lõpetamine.
 
kena proua 52 30. mai 2009, kl 19.03
??? ja sina ole tagasihoidlikum veel murust,pisem kõige väiksemast rohuliblest, sest sa oled pisikene ja väeti.Kuna nii arg inimene va rott ei julge isegi nime välja mõelda, on lihtsalt lolllllll.
 
kena proua 52 30. mai 2009, kl 19.04
?? on lahtilastud endine kooliõpetaja-kavalplikssss, sind on ära tuntud, paks ja kole vanatüdrukujurakas, IRRWWW
 
sirel 30. mai 2009, kl 19.08
??
Otsi netiavarustest ja sa leiad, et valullal 1000 korda õigus.Ma tavaliselt ei viitsi otsida, aga nüüd põhimõtteliselt. Kui vanasti õpetati, et peab ütlema" tere hommikust" ja ainult nii, siis nüüd võib öelda "tere hommikut", üksteise ja teineteise võib kasutada mõlemal juhu, kas on kaks või enam inimest jne. meie grammatika on suuresti muutunud sellest ajast kui meievanused emakeelt õppisid , kas ülikoolis või pedas. Pideva täiendamiseta ei saaks õpetaja ollagi.
 
internet 30. mai 2009, kl 19.07
http://www.eki.ee/keeleabi/foorum/viewtopic.php?t=242
 
?? 30. mai 2009, kl 19.09
to kp: Ma pole ka afišeerinud oma eriala. Õigekirja võid kontrollida <www.keeleveeb.ee>. Valulla keeletoimkonna keeleuuendused sinna pole veel jõudnud. Vahet pole, ega ta minu last ei õpetagi.
 
?? 30. mai 2009, kl 19.13
Annan alla, internet tõi algallika. Kuna nii uus uuendus, siis olin surmkindel, et mul õigus. Respect, valulla!
 
kena proua 52 30. mai 2009, kl 19.17
Mina ikka kasutan seda vana varianti,kui on kaks inimest, siis teineteise, kui on teadmata , siis-üksteise. Tundub parem.Aga see, et- tere hommikut! Seda olen meelsamini kasutanud kui-tere hommikust!Pärast tunde jäetud õpilane või peale tunde jäetud õpilane, pole seal mingit vahet...peale meid tulgu või veeuputus ja pärast meid tulgu või veeuputus. Mõlemaid tekste olen näinud.

Nõiteks sõna-kottima. Mina kotin, sina kotid, tema kotib jne...Aga noored ütlevad ka nii, mina kottin, sina kottid, tema kottib... ja väidavad, et nii on lubatud...Ehkki sellist sõnagi pole olemas, puha välja mõeldud.
 
kena proua 52 30. mai 2009, kl 19.21
??

Mis passid siin suurte hulgas kui kool alles pooleli. Sul polegi lapsi, vanatüdruk!
 
valulla 30. mai 2009, kl 19.25
??
pole midagi :)
Sellist sõnakasutust ei arvestata juba aastaid riigieksamikirjandites veaks. Tegelikkus on see, et viimastel aastatel dikteerib kõnekeel kirjakeele.
Kindlasti teen ka mina kommentaarides vigu, sest ei keskendu ega mõtle nii, kui teen seda mingi vajaliku ja konkreetse teksti kirjutamise puhul, aga ideaalseid inimesi polegi olemas ja kui ainult sellised oleksid, oleks jube kurb elada :)
Ja ma ei toonita oma ametit, seda teevad siin kahjuks teised peale seda, kui olin öelnud, kellena töötan. Aususel on alati oma hind.
 
?? 30. mai 2009, kl 19.25
Analoogia sõnaga -lõppema-. Kuidagi kummaliselt kõlab: miski lõppeb.
-Teineteise- ja -üksteise- ka minu jaoks kaks täiesti erinevat sõna, nagu ka need -pärast- ja -peale-.
Ega ometi -õieti- ja -õigesti-, -enne- ja -ennem- pole samastunud?
 
No 30. mai 2009, kl 19.27
sel ??-l ongi kogu aeg keegi hammaste vahel.
 
valulla 30. mai 2009, kl 19.29
??
"õieti" ja "õigesti" ning "enne" ja "ennem" veel paigas, kuid läbirääkimised käivad :)

Vaherühma sõnad nt lõppema, mattuma, sattuma jne on aegade algusest saadik ( mõtlen oma aega )olnud parallelvormidega lubatud.
 
?? 30. mai 2009, kl 19.31
to No: ma ei käi siin ju nii tihti, et kellegi tervist ohustaksin:D. Kp andis mõtte endale ka üks korralik nimi võtta, mõtlen selle peale.

to valulla: Kuidas sa suudad olla nii leplik isegi minusuguse närija suhtes? Tõesti, vabandan:).
 
valulla 30. mai 2009, kl 19.37
??
leplikkus on elu jooksul õpitav, eriti inimese puhul, kes on kohe-kohe olnud 25 a õpetaja :)
Ja närijaid kohtan iga päev, ma nendega harjunud :)
 
?? 30. mai 2009, kl 19.38
Kena proua on ka vahva, kaitseb ikka omi:D. Nii peabki, tore. Nüüd lähen võtan reaalis kellegi hammaste vahele!
 
Mes 30. mai 2009, kl 19.41
Sa ?? ole reaalis ettevaatlik, ühel juba kukkusid proteesid taldrikule.
 
njah 02. juuni 2009, kl 23.38
õigus on see, et sovjet on see, kes teisi sovjetideks sõimab
 
aga 03. juuni 2009, kl 00.11
sõna sovjett on ju mingi släng vms, ta ei ole ega saa kunagi ilmselt olema ametlik kirjakeeles aktsepteeritav termin, ikka kõnekeeles ainult. siis ei maksaks ka eriliselt poosetada seda sovetiks kutsumisega, kui me ju räägimegi sovjett.
mul ka seostub selsovetiga ja see on liig mis liig, nõus.
 
!! 03. juuni 2009, kl 00.14
Aga mul on tunne, et Valulla on pedagoogilise instituudi ka kaugõppes lõpetanud. Vaist ütleb, olen kinnitusi saanud.
 
kena proua 52 03. juuni 2009, kl 03.37
kas ?? võttis oma pärisnimeks siin !! ?:)
 
internet 03. juuni 2009, kl 07.07
http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=sovetlik&F=M&O=0&E=0
 
to aga 03. juuni 2009, kl 12.36
Ega keelest ei saagi igaüks aru. Sovetski tähendab nõukogude, sovet nõu. Ei saa kuidagi sinna j meelevaldselt vahele suruda, seostugu sulle mis tahes.
 
iccc 03. juuni 2009, kl 13.02
valulla jälle raskes valves, iccc, pole sul kas kerge
 
õunasüda 03. juuni 2009, kl 13.11
iccc, kas sul raske kannul püsida? Eks tee valullale ettepanek vahest üle õla ka vaadata...:))))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!