Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Vananemine
 
tulnukas 23. märts 2011, kl 08.05
Need isikud, kes:
1. Oskavad edasi lükata probleemide üle mõtlemist, kuni on aeg nendega tegeleda.
2. Tajuvad väsimust ja võtavad aega puhkamiseks.
3. Oskavad luua ja hoida sõpru.
4. Osalevad regulaarselt kehalises aktiviteedis või spordis.
5. On huvitatud asjadest väljaspool endid.
6. Omavad huumorimeelt ja oskavad enda üle naerda.
7. Oskavad oma organismi rahustada ja lõdvestada.
8 .Harrastavad korralikku magamisrutiini.
9 .Ei võta ennast ülitõsiselt
/J.D/
on stressist vabad, saavad eluga hästi hakkama ja naudivad ja tervist ja rõõmu ka vanemas eas.

"Mash es wie die
Sonnenurh,
Zähl die heiter`n
Stunden nur." /Austria/
:)))))))))))))))))))))))
 
mii 23. märts 2011, kl 08.20
Eks kõik inimesed püüa ideaali poole. Kahjuks napib teadmisi ja oskusi, sest kõike tuleb ise õppida ja avastada. Seega ilusa elu retsepti pole olemas. Meie probleemid ongi meie endi lahendada. Meie elu enda elada.
Kes ei ole rahul, peab leidma võimaluse muutusteks.
Ilus elu võib olla vaid kõrvalt vaadates.
Aga vananemine on loomulik protsess. Kas selle vastu tasub võidelda, ennast pettes, nooremaks tuunides ja teisi pettes? Ma arvan, et vananemisega leppimine ongi kõige suurem kunst ja endaga võidujooksmine on tasakaalutute inimeste tõmblemine.
 
nii 23. märts 2011, kl 09.35
Kõige koomilisemad on naised kes ei suuda ei riietuda ega käituda vastavalt eale.

Oskus väärikalt vananeda on suur ja imetlust vääriv kunst.
 
Leonella 23. märts 2011, kl 09.43
Normaalne.
Aga vananemine ei olegi nõrkadele ;)
 
mii 23. märts 2011, kl 09.55
Ole sa nõrk või tugev, vananeda tuleb kõigil. Oskus ongi olla väärikas, seda muide mitte ainult vananedes, vaid ka noor olles.
Nooruslikkuse vahetaksin pigem elujaatuseks. Sest on ka noori, kes oma olemuselt on raugad. Ja vanakesi, kes oma olemusega panevad teistelgi silmad särama, kes ise on väga vitaalsed, kuigi ise on juba väga eakad.
 
kena proua 52 23. märts 2011, kl 10.46
Väga meeldiv teema, tulnukas, sa oled õigel teel. Täpsed punktid, kuhu kahe käega alla kirjutan. Vananemist saab aeglustada sellega, et liikuva eluviisiga oma toimetused rütmi seada, sisemine tasakaal säilitada ja vähem istuda, vähem istuda. Need, kes liiguvad palju,tegelevad sportimisega, oskavad peale istumist ka ennast taas rütmi viia aga need inimesed, kes ei tee enda keha ega vaimuga koostööd, need jäävadki hätta. Vananemine on normaalne protsess, see pole ju karistus, kuid see protsess võiks olla igale inimesele nauditav , mis annab tarkusi,elukogemusi ja elurõõme kõigest sellest, mida oled õppinud ja mida ellu oled viinud ja seda ka jätkad. Kõik oleneb, kuidas inimene oma elu on korraldanud, mida ta iga päev teeb ja kuidas enda elamise -olemise väärtusi hoiab. Mitte kunagi pole aga hilja alustada oma tervise hoidmisega. Aga selleks tuleb end kurssi viia tervislike eluvisiidega, muuta suhtumisi ja harjumusi ise endal. Miks me näeme enda ümber harvem ja harvem üle 50-e inimesi, kelle vanust ei oska määrata: tundub, et 45, tundub, et veel noorem. Need inimesed elavadki tervislikult ja rõõmsameelselt, liikuvalt. Teisalt aga näeme palju kehva kehahoiakuga ebamäärases eas inimesi, kes on väga noored aga väsimusest õlad longus ja nägu hall ja figuurist on vaid mälestus. Ometi on see kõik , ka siis,kui mured, oma asi end kätte võtta, sest enda hea enesetunne annab ruumi ka väljapääsude otsimisele muredekuhjast. Igal ühel oma elu aga tore kui see oma elu elaja pakub ka edasiviivat eeskuju teistele.
 
kena proua 52 23. märts 2011, kl 10.50
to nii

Täpselt ütlesid aga selleks on olemas nõuandjad, stilistid, kes ka 50+ vanuses inimesi nõustavad vastavalt tema individuaalsele olemusele, välimusele, milliseid riideid ja kuidas kanda seljas, et olekski vastavalt eale aga kaasaegne. Kuid käitumist ja kombeid saab ka õppida isegi vanuses 50+.
 
paks ja vaene 23. märts 2011, kl 11.26
Ehk ilus ja kena proua annaks nõu, mis see stilist ka maksab? Olen terve elu rüganud maal rasket tööd teha, käed ja jalad vaevatud, tuleks linna ja hakkaks moodsaks memmeks?
 
paksule ja vaesele 23. märts 2011, kl 11.29
Nii paljukest seda väärikat vananemist oligi. Teooria on ülihea, praktikast jääb vajaka.
 
tulnukas 23. märts 2011, kl 11.55
ma aitaks siin kaasa, olen uustulnukas...
paks ja vaene...mul ka käed vaevatud...tekstide tippimisest...
aga ma annanan kena proua asemel nõu..stilist asenda... rahu, ainult rahuga...:D
ja maatööst ei tea sa essugi...:D
 
kena proua 52 23. märts 2011, kl 12.58
Aga stilist ongi ainuke, kes annab täiesti adekvaatset nõu igale ühele individuaalselt lähenedes, st inimese enda eripäraga arvestades. Kes sinu meelest oskaks kaasaegsemat nõua anda inimesele, sõbranna või keegi teine? See pole ju see, tema pole õppinud vastavat ala. Ta ei oska. Aga kui see soovitus ei meeldi,kasutada nõuandja-stilisti abi, las kannavad siis mida ise heaks arvavad aga ärgu öelgu, et s ee,mida nad endile selga ajavad peakski olema stiililt omane ja siegi õige, veel rohkem siegi väärikas inimesele 50+, mis iseenensest on täiesti vastupidine sellele, mis on kaasaegne ja sobiv ka 50+ inimesele. Kus keegi rabanud või töötanud, eks stilist oma soovitustes arvestab ka seda kui talle ütlete.
 
sass55 23. märts 2011, kl 13.03
kas kena proua sai stilistilt nõu kui kunstkasuka talvel selga ajas? Vaatsin, ilus daam.
 
kena proua 52 23. märts 2011, kl 13.06
"sass55", kenal proual on kõik naturaalne, mida seljas kannab.
 
sass55 23. märts 2011, kl 13.12
kas aluspesu ka ikka naturaalne siid?
 
rästu 23. märts 2011, kl 13.13
rästu alias tulnukas
...oleks nagu ühesugused nööbid...aga...ikka toonivahe...aga ma õmmele nad ette, kes see ikka vahet märkab...:D
 
to tulnukas rästu 23. märts 2011, kl 14.07
..., ...., ..., ..., ... IRW!
 
Miret 23. märts 2011, kl 18.54
Mii KULDSED SÕNAD
Aga vananemine on loomulik protsess. Kas selle vastu tasub võidelda, ennast pettes, nooremaks tuunides ja teisi pettes? Ma arvan, et vananemisega leppimine ongi kõige suurem kunst ja endaga võidujooksmine on tasakaalutute inimeste tõmblemine.
Nooruslikkuse vahetaksin pigem elujaatuseks. Sest on ka noori, kes oma olemuselt on raugad. Ja vanakesi, kes oma olemusega panevad teistelgi silmad särama, kes ise on väga vitaalsed, kuigi ise on juba väga eakad.
Tänan Mii, kirjutasid täpselt seda, mida tunnen.
 
P. Immel 23. märts 2011, kl 19.00
Das Leben hat uns stets verdrossen,
ab heute wird zurückgeschossen.
 
P.Immelile 23. märts 2011, kl 19.27
Ma paluksin tõlget...:)
 
Mes 23. märts 2011, kl 20.10
Uudishimu tappis kassi
 
:) 23. märts 2011, kl 20.16
avaldan kaastunnet kassiomanikule
 
Leonella 23. märts 2011, kl 20.26
Ma pakuks diagonaalis umbes sellist vastet,´et
elu on alati me vastu olnud õel,
kuid tänasest saab vastu löödud.
 
kass 23. märts 2011, kl 20.28
ei tapnud veel...tõlget tahan ikka.
 
Immeli Peeter 24. märts 2011, kl 12.37
See on saksakeelne variant laulusõnadele "Nüüd on minu kord tekitada torm ..."
 
melilotus 24. märts 2011, kl 13.30
Stelisti poole võib ju pöörduda .kui endal üldse aru peas ei ole .Igal inimesel on oma
maitse .Ka stelistil,seega lähtub viimane ikkagi oma maitsest .
No ei sobi kõik see ,mida üks jumala võõras inemene mulle soovitab.Vaadake mõningad poodide akendele väljapandud mannekeene.Lipp lipi peal.Mitte keegi ju nii ei riietu.Tänavapilt on hoopis midagi muud.
On inimesi keda vaadates tundub küll,et ta ei mõtle üldse mida selga paneb. Ei aita sellise puhul stelist .Mii-ga absoluutselt nõus vananemise oskuse suhtes.
 
Eva51 24. märts 2011, kl 14.30
Hmm... Loen siin vahel postitusi, aga ise pole eriti kirjutanud. Nüüd jälle tundub mulle, et siin on ikka põhiküsimus 50-a naise välimuses. Ei vaidle vastu, et liikumine on hea asi, aga... Kaua võib kehakaalust ja trennist rääkida? Siin näib see olevat üks põhiteemasid.

Vaimne teravus on vananemise juures ju sama tähtis või veelgi tähtsam. Liikumine on kasuks ka vaimsele tervisele, aga mis neist mõnest lisakilost, kui mõistus ei tule järele? Või hoopis kängub trennis vehkides ja stilisti nõuandeid kuulates....

Ka stilist on hea asi, aga 50 a. naisel on kindlasti endalgi ettekujutust, mis talle sobib ja meeldib.

No mis ma oskan öelda? Terves kehas terve vaim. Aga esimene ei tingi kohe teist.
 
aga 24. märts 2011, kl 14.39
kehakaal see kõige tähtsam, käid wc-s ära, kaalu pealt üle ja kohe värskelt kelkima
 
Tulles 24. märts 2011, kl 15.37
üle pika aja tagasi ei midagi uut naistenurgas, ikka ainult 52 oma erinevate nimede all. Tublisid "endiseid" enam ei kohta, minema peletatud.
Nii ongi nagu kirjutet eespool : Terves kehas terve vaim. Aga esimene ei tingi kohe teist.
 
Tõnu 24. märts 2011, kl 15.57
Eva51

Sa oled harukordne naine, kelle sarnast selles foorumis ei ole enne olnud. Minu respekt. Äkki tutvuks?
 
liisu 24. märts 2011, kl 16.02
to tulles.mina käin siin tihedamini huvipärast. aga jah kahjuks on siin muutused ,mis ilmselt peletavad eemale neid ,kes teevad teemasid ,mis võiksid huvi pakkuda 50+ 60+ jne. olen proovinud praegustega rääkida ja nende taotlusi teada saada aga vastused tulevad iroonilised ja mõttetud.igaüks võib nüüd varsti ise selles veenduda peale minu postitust.praegu mul rohkem pole mõtteid.päike meelitab õue.vananemise teemal räägin päratpoole ,et enne mõtteid koguda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!