Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
raamat, mis tekitas mõtteid
 
vaaaal 05. veebruar 2013, kl 20.47
seekord siis sedamoodi..., et Tiuduri nimeline foorumlane leidis "fui, mida te loete" õhata, polnudki kaua vaja oodata:)
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 20.49
No mina ei hakka lugema kunagi "Musta pori näkku", arvan , et olen sellise lektüüri jaoks liiga intelligentne ja maitsekas inimene. Ei talu ka mehi,kelle harituse lagi on viimase kümne aasta "tippteose" " Musta pori näkku" lugemine, peale mida saabub tühi maa ja tarkus ongi õhtal. Loen momendil ka sellist huvitavat raamatut "Kuninganna Elisabeth". Muide elulooraamatut saab ju valida isiku järgi, kes huvitab, kellest on raamat.
 
härra peterson 05. veebruar 2013, kl 20.51
tiudur, mis on uskumatu?
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 20.53
vaaaal Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> seekord siis sedamoodi..., et Tiuduri nimeline foo
> rumlane leidis "fui, mida te loete" õhata, polnudk
> i kaua vaja oodata:)

Igaüks loeb enda jaoks minu kommentaarist välja seda, mida soovib näha. Ma ei halvustanud, avaldasin vaid oma arvamust. Siinsete hellakeste jaoks vist liiga kriitiline väljaütlemine.
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 20.55
härra peterson Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tiudur, mis on uskumatu?

Mis ise arvad?
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 20.57
tibu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No mina ei hakka lugema kunagi "Musta pori näkku",
> arvan , et olen sellise lektüüri jaoks liiga int
> elligentne ja maitsekas inimene. Ei talu ka mehi,
> kelle harituse lagi on viimase kümne aasta "tippte
> ose" " Musta pori näkku" lugemine, peale mida saab
> ub tühi maa ja tarkus ongi õhtal. Loen momendil ka
> sellist huvitavat raamatut "Kuninganna Elisabeth
> ". Muide elulooraamatut saab ju valida isiku järgi
> , kes huvitab, kellest on raamat.


Mul on täna siidkindad kadunud ja siidisuud pole ka peas iial olnud. Seega jätan su säutsumisele vastamata.
 
vaaaal 05. veebruar 2013, kl 21.02
Tiudur, ma keerasin paksema nahaga koha sinu poole:), üks raamatulugemise teema läks kunagi aia taha just kellegi "fui" pärast:), keegi (nime ei ütle) oli "vale" kirjaniku raamatut lugenud..., muideks ma olin ka lugenud ja põnev oli, sest sündmustik toimus mitte eriti kaugel mu kodukohast..., seepärast võtsingi lugeda:), siis olin vakka, sest mind tambitakse niigi:)))
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 21.11
Ma ei tea neid teie vanu teemasid siin ja assotsiatsioone, mis minu väljaütlemine tekitas.


Tibu, sa oled lihtsameelselt naiivne kui arvad, et inimesed loevad ühe raamatu 10 aasta jooksul. Kes on lugejad, loevad vahel nädalaga 5 raamatut või enamgi. Sõltub vabast ajast ja sellest kui põnev(ad) raamat(ud) tema jaoks on.
 
rissukas 05. veebruar 2013, kl 21.15
mida vanemaks saan, seda rohkem mulle meeldibki dok. kirjandust lugeda, ka elulugusid.
aga oleneb tõesti kellest.
selge, et ma ei hakka lugema võrnost, või mingist lauljapoisist. pole meeles, kes see poiss oli.

tibuga nõus, et kindlasti ei hakka ma kunagi lugema "musta pori näkku", kindlasti ei loe ka kõusaare kritseldusi, ega halle varjundeid.
aga alati loen huviga näiteks ka häid krimkasid - reijo mäki varese lood, lehtolaise lugusid jne
 
härra peterson 05. veebruar 2013, kl 21.15
no mina olen lugenud ainult ühe eluloo raamatu läbi. see oli Matilda Kšessinskaja oma. juhtusin olema külas ja oli veidike igav. sattus näppu ja lugesin läbi. rohkem ei mäleta küll, et oleks lugenud.
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 21.17
vaaaal Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tiudur, ma keerasin paksema nahaga koha sinu poole
> :), üks raamatulugemise teema läks kunagi aia taha
> just kellegi "fui" pärast:), keegi (nime ei ütle)
> oli "vale" kirjaniku raamatut lugenud..., muideks
> ma olin ka lugenud ja põnev oli, sest sündmustik
> toimus mitte eriti kaugel mu kodukohast..., seepär
> ast võtsingi lugeda:), siis olin vakka, sest mind
> tambitakse niigi:)))


Mil moel saab teema aia taha minna kui inimesed avaldavad loetust oma avameelse ja ausa arvamuse? On see keelatud? Ei ole ju. Alati on neid, kellele meeldib ja ka neid, kes maapõhja mõne teose tõrvavad. Mis siis? See teebki ju arutelu põnevaks.

Samas on muidugi inimestel kombeks virtuaalis hakata ründama sõnavõtja isikut ja teda maha tampima, kaldudes niimoodi teemast kõrvale. Siis võib muidugi kogu teema metsa kiskuda.
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 21.18
Lihtsameelne oledd sina Tiudur aga annan sulel andeks, sina ju pole kohtunud meestega, kes on 10a jooksul "tippteose" "Musta pori näkku" läbi lugenud ja ei enam...Selle "kõrgpilotaažiga" arvavad end lõpphuvitava olevat ja teema ikka nii, et kõik naised teda tahavad.Nii, et Tiudur, ära märgi kui ise pole kogenud.Kes on lugejad ,on töötud või pensionärid kui närv korras ja aega laialt käes. Kes teevad tööd, käivad tööl ja tegelevad aktiivselt pereeluga, neil pole aega 5 raamatut nädalas lugeda.

Tiudur, kas loeksid oma naisele raamatut ette kui juba hiidvanad olete ja tema seda soovib, järgmisel õhtul aga loeb tema sulle raamatut ette...Nii armas mu meelest.
 
Rozza 05. veebruar 2013, kl 21.19
Tiudur
Kui üks või paar raamatut juhtusid ebameeldivad või lausa halvad olema, siis ei pea see ju tähendama, et kõik taolised lugeda ei kõlba.:)Kirjutajad on ju erinevad.
Ja veel usun ma kindlalt, et siin 50+ nurgakeses on ikka palju raamatuhuvilisi.
 
vaaaal 05. veebruar 2013, kl 21.23
vot nii just juhtuski, et hakati seda isikut ilkuma ja kui jälle kellelgi ilkumise isu tuleb, laske käia - ma olen "Musta pori näkku" ka lugenud:))), vaba eit vabal maal, loen, mida tahan!!!
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 21.27
Rozza, jaa ka tibu on suur raamatutefänn aga ikka valin ka kõvasti. Lihtsalt pole aega . Liiga palju raamatuid on kättesaadavad. Nende vahel tuleb ometi valida.
 
Stanley Kowalski 05. veebruar 2013, kl 21.29
Eluloo ja mälestuste raamatutega on nii, et kui keegi kirjutab oma eluloo, siis ta kindlasti unustab midagi, ilustab midagi, kui kirjutab keegi teine siis on tal paljud seigad ja inimeste käitumismotiivid teadmata ja seega on tõde poolik ehk moonutatud.
Ise eelistan neid raamatuid. millede autor on vaeva näinud arhiivides tuhnimisega ja tunneb ajastu tausta.
Olen lugenud "Musta pori näkku", see ju ka teatud ajastu ja teatud seltskonna elu nii nagu ta siis oli.
 
härra peterson 05. veebruar 2013, kl 21.30
mina loen sellepärast vähe, et mul pole aega. on nii juhtunud mingi aeg, et hakkasin lugema. aga minu häda on see, et ma ei pane enne raamatud käest, kui see läbi on. see võib sõltuvuseks saada, seepärast ma ei loegi. loen siis, kui pinsile jään ja nägemist ka ikka on. ja kui ei ole, eks ma tulen siis siia ja lasen kellelgi mõne raamatu ette lugeda:P
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 21.31
tibu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lihtsameelne oledd sina Tiudur aga annan sulel and
> eks, sina ju pole kohtunud meestega, kes on 10a jo
> oksul "tippteose" "Musta pori näkku" läbi lugenud
> ja ei enam...Selle "kõrgpilotaažiga" arvavad end l
> õpphuvitava olevat ja teema ikka nii, et kõik nais
> ed teda tahavad.Nii, et Tiudur, ära märgi kui ise
> pole kogenud.

See võib tõesti võimalik olla, et selliseid mehi leidub, kuigi tundub siiski uskumatuna.


Kes on lugejad ,on töötud või pension
> ärid kui närv korras ja aega laialt käes. Kes teev
> ad tööd, käivad tööl ja tegelevad aktiivselt peree
> luga, neil pole aega 5 raamatut nädalas lugeda.


Päris nii ka öelda ei saa. Ma jõuan tööl käia, lapsi kasvatada ja raamatuid lugeda. 5 raamatut on muidugi reaalne siiski puhkuse ajal, aga paar ikka jõuab nädalas läbi lugeda kui nad pole just 1500 leheküljelised teosed.

>
>
> Tiudur, kas loeksid oma naisele raamatut ette
> kui juba hiidvanad olete ja tema seda soovib, jär
> gmisel õhtul aga loeb tema sulle raamatut ette...N
> ii armas mu meelest.


Ma tean, et see on liigutav. Mu vanaisa veetis oma elu viimased 15 aastat pimedana. Vanaema luges talle igal õhtul ajalehest uudiseid ette, kuigi vanaisa oli neid juba raadiost vist päeval enamalt jaolt kuulnud ja vanaema enda nägemine juba tönts.:D
 
vareenik 05. veebruar 2013, kl 21.33
kunagi sai samuti see mihkel raua üllitis loetud ja ei meeldinud. galojani lugesin samuti. kuigi see tegelane mihklist tunduvalt ebameeldivam, oli raamat siiski loetavam. eks ta mingeid mõtteid tekitas küll, nt palju meie ümber selliseid süüdimatult kellegi arvel elavaid puuke üldse on? hiljutises pealtnägijas nähtud puuküüriliste massilisus tuli küll üllatusena.
 
Tiudur 05. veebruar 2013, kl 21.37
Siin lobisedes unustasin aja. Unejutu aeg. Head õhtut!:D
 
Rozza 05. veebruar 2013, kl 21.42
No olen minagi seda Mihkel Raua raamatut lugenud, vähe sellest - ta on mul lausa kodus olemas.:) Laenutan aina sugulastele-sõpradele välja. Ma ei peaks seda niiväga eluloo raamatuks. Pigem Raua kui punkari ja muusikuks saamise lugu. Samas on ta ju ise öelnud, et ei mõelnud seda kirjutada nii laiadele rahvamassidele. Ilmselt ei olegi meiesugused selle raamatu sihtgrupp.
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 21.45
Massipsühhoos...:((( tibu ei lähe sellsiega kaasa, eriti kui autor on vastumeelne ja üles puhvitud.
 
yusss 05. veebruar 2013, kl 21.51
Tibu on nii tubli tibu! Võtke eeskuju.
 
rästu 05. veebruar 2013, kl 21.57
"Musta pori näkku"
raamat elust...sihitud nendele, kes loevad...mina lugesin ja päris huviga, sest muusikud, kellest juttu...on minu jaoks ikka head edasi...:D
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 22.05
See demagoogia, massipsühohoos, üks ajab rida taga, et äkki on pop ja kuidas temal siis lugemata jäi, et nagu tahaks ka olla teistega ühes karjas ja nii see jätkub...Massipsühhoos, ma ütlen, alles oli Goelho ees ja Goelho taga, üks nämmutamine mingi jumina üle, millel pole väärtust aga no, nii uhke kiita, et mina ka lugenud.Nüüd on see tobedus ruudus: 50...oih ja aih, kuidas siis mina ei loe...teised ju loevad ja jälle massipsühhoos.Aga näe, mina jura ei loe, väärtusetu .Tuleb meelde kuis omal ajal käisid kõik mutid valgete uhutud barettidega, keegi käib ja kiidab ja nii see massipsühhoos ka toimis. Ma paneks ka Praegu kõik moorid ja vaarid valgetesse barettidesse, kes on massipsühooslugemisega kaasa läinud ja vaataks järgi neile meesinimestele, kellel pole peas valget baretti.Küll on kerge teid painutada...Annate lõdvalt järele lollidele ahvatlustele.Luurele sellistega ei läheks.
 
härra peterson 05. veebruar 2013, kl 22.08
kuidas sa saad otsustada raamatu väärtuse üle, kui sa pole seda läbi lugenud?
 
Stanley Kowalski 05. veebruar 2013, kl 22.10
Kuule tibu need valged asjad ammu koide nahas. Sa vaata parem valgete linade varud üle.
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 22.11
Sisu kokkuvõttest ja kes on autor.
 
tibu 05. veebruar 2013, kl 22.12
Valged siidised ja kust sina tead, stan-li, mis muil kõik on?
 
mörr 05. veebruar 2013, kl 22.34
tibuga luurele? ei tule kõne allagi, pidev piiksumine reedab otsemaid vaenlasele asukoha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!