Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Päike meie tänavas
 
Raivo Kohalik 15. november 2017, kl 13.38
et Kohalik Luuletaja
nii "Elurõõmus" polnud kui
tänane sexiotsija siis
kohalik pigem vahel
nuttu ruttu kasutas
naise murdmuisel



nutumüür masendav

sa kes sa tahad hardalt nutta
mu embusesse kiirelt sa rutta
ma olen kui su emalik rasedus
olen sinus sündimas masendus

sa mu üsas arened nii kiirelt
minult julgust sa saad kui hiirelt
sulle kirjutada võib lausa passi
et kui hiir sa kardad kasvõi kassi

et kass vahel päris armsasti nurrub
tal eespool on välja sirutatud vurrud
sul maailm kassi nähes kisub kiiva
kui jaanalind sa pea peidad liiva

su hing on nii kaitsetu ja nii õrn
sind paitada võib vaid jumala sõrm
kui vihmagi kõrgelt taevast alla kallab
sa kaitsvat varju vajad ingli tiiva alla

sa õnnest ei tunne mingit maitset
sest alaima sa vajad kellegi kaitset
sust hirmuhigi lausa ihu pealt nõrgub
ka pilves taevaski paistab sulle kui põrgu

seepärast olen su eluõnne asendus
ma olengi hinge leevendav masendus
ei vaja ma suurt raha ega abistavat pappi
sulle nutja kui nutumüür tulen alati ma appi

ma ei jäta sind iialgi hädas maha
sinult vastugi midagi saada ei taha
su hinges on nutt mulle ainuke üür
sest olen su masendus - su nutumüür
 
Raivo Kohalik 16. november 2017, kl 13.13
virisemine kõige üle

alles hiljuti rääkisime sellest et vaid rikkad ( või siis keskmiseltki kindlustatud inimesed ) saavad endale lubada nii siniverelisi haigusi või seisundeid kui masendus ja deperssioon - vaestel pole lihtsalt aegagi eluvõitluses sellega tegeledagi . Ütleski üks paljulapseline vanem : tahaks vahel masenduses või deprekaski olla - aga aega pole - kogu päev kulub laste eest hoolitsemisele .
Üks tõhusaim vahend virisejate vastu oleks virisemist põhjustanud põhjuse ära võtmine neilt - kui kiiresti saaksid nad aru et ilma on veelgi hullem . Selline ettevõtmine õigustaks end nii elukaaslase , sõprade , töökoha (,autogi kaotuse) puhul - vaid ainus mil see aitaks oleks kui virisetaks ... elu üle ?
Paljude inimeste loomuses on viriseda millegi või kellegi üle - tegemata midagi selle parandamiseks . Netikommentaaridki upuvad laimamistesse , mahategemistesse , kritiseerimistesse - kuid iial ükski selline "tegija" ei suuda välja pakkuda midagi parematki . See kui "jalutu jooksutreeneri õpetused/ targutused - suutmata midagi ette näidatagi . Parimaks näiteks aga on Maiken , kes olemata ise tipplaulja on tipptegija laulmise õpetamisel . Siit elutõeteragi : paljud tipp muusikud - lauljad , instrumentalistid ( ka muud tipud spordis kui tööski) - pole üldse võimelised midagi õpetama teistele ?
Selle kõige "lahenduseks" on üks absurdsena tunduv lugugi .
Miljonär palub abi tuntud arstilt, sest poeg tahab ennast ära tappa . Ja nüüd .....arst amputeerib pojal jala !? See paneb poja võitlema elu eest . Absurd - aga tõsi .
Looduseski on pidev olelusvõitlus mis samas ka erksana hoiab kõik meeledki - laskmata kedagi "langeda "masendusse või siis deprekassegi .

Mida siit oleks õppida 50+ ja vanematelgi ?
Saame vastuse .......Kuslapilt ....kes olles üle 80 vana - on täie tervise juures ja elujõuline pealegi . Kuslap ütles : Käin ja jalutan palju värskes õhus .
91 aastane eestlanna - daam ,proua - on maailma kuulus ....sportlane !!! (oma vanuse klassis) .
Ärgem unustagem arvuti tagant kord tunnis tõusta ja teha "virgutusvõimlemistki " . Ärgem unustagem et see mida tegime (saavutasime trennis) noorelt - on igavesti ajalugu - nüüd on lausa "lapselikudki" harjutusedki ..... Suur "edasiminek" . Kui me oma arengus - nii füüsilises kui vaimseski - paigal ei seisa (rääkimata tagasiminekust) - oleme juba edasijõudnute hulgas .
 
Raivo Kohalik 16. november 2017, kl 13.31
eilne kangelane
kellest luule tegime
uues valguses

mida veebikonstaabel asjast arvab 15. november 2017, kl 18.09
https://www.inforegister.ee/10684407-FLASHBACK-O...

Aleksandrs Razgals Juhatuse liige

Juriidiline aadress Harjumaa, Tallinn, Liikuri tn 8a-43, 13618
Tegevusaadress Harjumaa, Tallinn, Suur-Sõjamäe 4, 11415
Mobiiltelefon (+372)5018284
Faks (+372)6884947
E-post fbriided@mail.ru
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
on vaid 2 võimalust
1. Keegi vaenlane või "sõber " tegi tünga juhatuse liikmele
2. (vähem usutav) juhatuse liige "alavääristas" 50+ mees/naiskonna võimekust teha "ajakirjanduslik " tausta kont troll roll (kontroll ) .
PS
Seda mõtleski kohalik Kohalik lisades märkuse :
"Lõpetuseks on avalik telefongi tuttavatele ....???"
 
Raivo Kohalik 16. november 2017, kl 13.55
salarelv (salarelvastusena salarelvastuses)

Raivo Kohalik 15. november 2017, kl 13.38

et Kohalik Luuletaja
nii "Elurõõmus" polnud kui
tänane sexiotsija siis
kohalik pigem vahel
nuttu ruttu kasutas
naise murdmuisel

nutumüür masendav
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
naise "murdmine " mitte füüsiliselt, vaid vaimselt , tagabki pigem nutumüür kui rahalised vahendid ( mida alati vähe on) . Absurd seegi et . raha eest saab "odavat" sexi ... mis hingele midagi ei paku .
Vaimne rünnak aga tagab... kõrgväärtusliku sexi ??? .... milles ühendatud nii füüsiline kui vaimnegi pool ( ja hool) . Absurdsena tundub et raha eest saab odavat - ilma rahata aga ..kallist !

Kohalik käis nooremalt ringi tantsupidudelgi "juhuslikult" kaasas põues (taskus) Luule ....mis alati aitas ..... murda tugevamgi vastane .
Nähes kaaslase silmis midagi ( pisarad või siis säragi ) ... oli küps aeg .. "edasi minna" .
Raha eest ei saa armastust - vaid ainult sexi.

selleks näiteks toomegi näite "palju töötanud" ( ja "toiminudki")
Luulest

Kaunim lill

Kui keegi on nii ilus,et lausa pimestab
Ja see,kes pimestab,oled sina
Siis ära üldsegi eriti imesta
Et üks pimedaks jääja olen mina

Sa oled kui päike kesk pimedat ööd
Kui elust pakatav oaas keset surnud kõrbe
Kui õitsev lilleaas keset külma talve
Kui kuldkalake keset halli parve

Kuid mina pole see kes ütleb neid sõnu
Vaid see—kes kunagi su mõistuse viib ära
Seepärast neist sõnadest kui muusikast tunne mõnu
Ja kui see õige Sul neid ütleb,siis tõeliselt sära

Mina olen sinu jaoks kui merekohin
Kui jalutama satud mereranda
Tuulte—lainete keeles siis küsin:kas tohin
Kõike kaunist,mis suudan – sulle edasi anda

Sa oled kui lill ja mina see päike
Kes anda püüab sooja,et Sa avada saaks õisi
Kuigi maailm on nii suur ja üks lilleke nii väike
Tahaks hoida vaid Sind-kuid nii soojendan ka teisi

Kui kingituse saad,millel väärtuslik hind
Siis õnn pole see,mille hinnaks on vaid raha
Kui kaunid sõnad kordki elus rõõmustanud Sind
Siis paremat kingitust üldse saada Sa ei taha

Sa kaunista ikka me keskset maailma
Kui kevadist aasa---säravaim lill
Kutsu ikka sära sa vaataja silma
Sest ilust ei saa kunagi kellelgi küll


PS
sedasi serveerituna .....võib ilusastki saada kole
 
Raivo Kohalik 20. november 2017, kl 12.44
pannes suitsu ette , märkasin naistekas teemat :

50+ nurgake
Suitsuandur Kogemus 19. november 2017, kl 00.18
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
mõte lõi kohe pähe kas tegemist on suitsu andmisega (andur) ?
tagantjärgi tarkusena oleks võinud kohe mõelda kuidas batareisid vahetada (kontrollides seda võimalustki) - isegi kontrollida välja lülitamistki .
vaadates krimi saadet kus loetletakse tulesurmi ja vingusurmi , on tükk laest kül tühine kaotus - mida saab parandada - kaotatud elu aga mitte ...ei saa keegi tagasi . Lage saab parandada - elu ei anna keegi tagasi
 
Raivo Kohalik 21. november 2017, kl 18.05
Armastan ENSV - d .

Pean silmas seeriat ETV -s -ENSV .
Järjekordse filmi lõpetuseks lõppes see Piirivalve päevaga ENSV - s kui Paavo ei saanud "üle piiri minna sest olles päevad segi ajanud läks kohtumispaigale päev hiljem ; eelmisel päeval olid kõik kõik piirivalvurid silmini täis ja mine üle piiri kasvõi jala või aerupaadiga . Nüüd sõbrad kõik kadunud .... ei tea kuhu .
Kohe tekkisid silme ette ka pildid kui ....ENSV -s oleksid olnud ka miilitsapäevad !? Kõik miilitsad silmini täis - vaid kurjategijatel kui aamen kirikus üks päev aastas ... täiesti alkoholivaba - täis tööd ja tegemisi .... kui "täiskohaga tööpäev " .
Veel lõi silme ette pilt tuletõrjujate päevast ( püromaanide pidupäev - kus keegi ei takista vaadata lõpuni tuledes säravaid vaatepilte ).
Arstide päeval oleks mustadel autodel tööd 24 h - mitte valitsus mustadel autodel - vaid "viimsepäeva " omadel .
See oleks tõestanud kommunismiski et ..... "vastandid" tõmbuvad ...... .
 
Raivo Kohalik 22. november 2017, kl 11.44
kesknädal

keskpäeval on ETV - s võimlemine kui vanemale rahvale mõelduna . lihtsamad harjutused mis selja valusid peaks vältima. on hea teada et liigutamine väldib selja valusidki . seda soovitatakse ka kõikidele nii töötajatele kui kooliski ,( et liialdused on kõikjal moodsad ,soovitab saatekülaline koolideski teha harjutusi iga 15 minuti järelgi ) põhjenduseks et Eestis koguneb paljudest riikidest kokku vastav teadusklik seltskond .
samas meenutatakse et täna sai Alender 64 aastaseks . video näitab et .... Alender seoses vara lahkumisega , jääbki igaveseks nooreks .
ei tea miks aga just 64 a on valinud kaa prillide reklaam endale reklamiks et .....64 aastased saavad 64 % hinnaalandust ? see viimane tähelepanek aga sobiks ehk saatesse "Prillitoos" ?

Ilmajaam ( jaam ilma )
paar päeva tagasi - vaadates välja aknast - selgus et ... tali tuli - lumi tuli maha .
 
Raivo Kohalik 22. november 2017, kl 12.12
luuletaks
Luule 25. oktoober 2007, kl 17.17
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

see kui minu kirjutatud - 25 okt - mu sünnipäev ... kell 17.17
ooleksin siiski seda teinud veelgi enam riimis (Rimis)... väikste muudatustega :
originaal

Kõik ühtemoodi tuikab. Käib ühte takti,
kuid samad löögid löövad erinevalt.
Me lööme vastu, mööda, lööme katki,
on vähe aega - üks hetk vaid heliseda.

Pulss meeletu, kui lõikab välja rinnust,
ei anna aega enam põgeneda.
Meid kiirus vähehaaval katki pillub
ja killud jäävad. Maha sädelema.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
(muudatustega - lisades ridade vahele)

Kõik ühtemoodi tuikab.
öökull metsas huikab
Käib ühte takti,
kui oleks läinud katki

kuid samad löögid
mida kajastavad köögid
erinevalt löövad
närvid seest mul söövad

Me lööme vastu,
kui vabaks lastud
mööda, lööme katki,
ei täpsuslaskjat matki

on vähe aega -
öelda head aega
üks hetk vaid heliseda.
siis löödult veritseda


Pulss meeletu,
ise keeletu
kui lõikab välja rinnust,
hing mõikab nalja innust

ei anna aega
öelda head aega
enam põgeneda.
ega sõgeneda

Meid kiirus vähehaaval
kui need kes miskit saavad
katki pillub
jättes killud

ja killud jäävad.
seda silmadki näevad
Maha sädelema.
meie jääme ...nägelema
 
Raivo Kohalik 23. november 2017, kl 13.22
meeldiv vaadata
et 50+ on elama hakanud
(kuigi mõned selles kahtlevad )

olen lausa 10 nes teema järjekorras
ootamas oma järge .....
vaatamisigi ehk külalisigi on ligi tuhat(24 h jooksul) ?

täna siis - nelja nalja näljapäev

kust nalja saab kui ise ei tee

tänane keeletund
( kus õpetatakse vist ... keelekat - või siis mitte )

sõna "lebraa" on meie keeles ... kõigile teada asi .
kuid võõrkeeles see nimegi tähendab ?

LADY LEBRAA [INSTAGRAM BEAUTY]

 
Raivo Kohalik 23. november 2017, kl 14.20
täna seks nalja nälja päevaks
vastav Luule

Lebra

lebra peaks haisu tähendama
mida peaks kindlasti vähendama
lebra ei peaks kaunistama naist
kõige kaunimat loodut kui ebamaist

kui kaunitar triipudessse riietund
siis looduses temast näeme kui und
ta aafrikat iseloomustab kui nõtke sebra
kuid puududa võiks temal looduslik lebra

kui kaissugi võtame nõtke naisu
siis temas tunda ei soovi me haisu
sest naine peab lõhnama kui lill
mitte kui looduses ligitõmav t...illl *


* till on sibula ja küüslaugu kõrval
vitamiinirikas toit - kuid haiseb
vähem kül kui küüsslauk ja sibul
 
Raivo Kohalik 23. november 2017, kl 14.37
naljakas matemaatika

teated minu postitustest teatavad et
postitusi on( 50+ ssis ) -4,330 -
vaatamisi 344,385
mis teeb ca iga posti kohta ligi 100 vaatamist?

samas aga ...
Registreerus: 3 aastat tagasi
Postitusi: 5,515
kuhu siis üle tuhande posti saanud on ?
,,,,,,,,,,,,,,,,
selgitus : Kohalik reistreerus 3 a tagasi .
kes teab?
mina ei tea
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 12.30
esmaspäev - esmaste uudiste ´päev


kiired ja ilusad
kiired ja vihased

vanad ja (k) ulunud
uudised uues kuues

Rakvere mis viimasel ajal on vere keema ajanud uudistes liha kui viha kombinaadis muutes sellega
soome ja eesti sõpruslinnas , kus koos eesti "sigadest" ... (valis ju naaber välja eestimaa kõige suurema "pullitegemise" koha - sest kõige suurem pull kogu maailmaski on just Rakvere linnuse mäeotsas ) ... just vorstitehase tegemise kohaks põhjusel et ... soomes sellise palga eest vaid pagulasi ehk saab tööle sundida - "kohalikke" mitte . Vaatamata sellele ei soovi sõpradest (tõpradest) sõbrad mitte sentigi juurde maksta palgale mis ca alampalga lähedale kipub . Räägib reklaamgi : Rakvere lihakombinaat (vihakombimaat) teeb liha vaid kohalikest sigadest .
Teine reklaam aga avab silmad kohalikele kus juba avalikult teatatakse et "Põder" on valmis saama taimetoitlaseks süües suitsetatud vorsti, mis tehtud rakvere ( rakk + vere ) vihakombinaadis . See ilmselt vihjab sellele et ... nõuka ajal küsiti : kus on kõige rohkem saia - vastus oli et ...kotletis . Nüüd siis Rakvere konkureerib sedavõrd jahu täis suitsuvorstiga et ...isegi taimetoitasest nii põder kui jäneski söönuks saavad . Liha on vaid lõhnaks juurde lisatud - sedagi lõhnaainena pigem . Kui juba tehtud on vaid kohalikust seast ... siis ka kohalikele sigadelegi ... ehk vist ? Jääb veel selgu setuks .. kas kohalik siga on lihast või jahust - mis taimetoitlastele sõõmuks ja rõõmuks ? Või on hoopis "kohalik siga" kui lõhnaine lihast.... ja vaid ihast liha järele ?
Sõprus nõtrade " põtrade " ja kalevipoegade vahel on saanud proovikivi rakk +vere näol ... kus tuleb vist palkagi lisada eńam kui liha vorsti sisse gi ..... et vorstisööjad ei tunneks endid ....
taimetoitlastena ?
Kui "põdrad" pilli lõhki ajavad siin palga koha pealt ....siis peaksid nad mõtlema ... "millise" palga eest soomes kohalikud seda tööd teeksid ? Soomlased ise saadaksid nad kukele või siis kuu peale kurke müüma - või "kosmo" naudiks .
Eks nüüd saab teada ... mis maksab üks sõprus ja vendlus naaber - ja vennas rahvaste vahel . Lähi tulevik näitab .... eks see ikka raha maksab
 
eisaaaru 27. november 2017, kl 14.04
kuidas sa küll jaksad...ära tüütab
 
jah 27. november 2017, kl 15.32
eisaaaru, kuda sul õnnestus siia teemasse kinni jääda, nüüd oled nii tüdinud, nii tüdinud.
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 16.00
hamba hari
(hari hambaid ..
mis tagab "harituse ")

reklaam :

harige hambaid hambaharjaga .
Tagastuse aeg ..30 päeva ...!??!?!?
(mille järel harivad teised ... edasi ???? )
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
selgitu seks lähemalt :
anekdoot (saatest "Nädala kõpp lahega ") :
habemeajaja palus palli suus hoida et paremini saaks habet ajada ( see kui keelegagi vastu põske suruda) . "Kui ma selle alla neelan , mis siis saab ?" - küsis kord klient . "Ei saa midagi - järgmisel päeval toote tagasi .. nagu kõik eelmisedki kliendid " - vastas juuksur habemeajaja.
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 16.16
eisaaaru 27. november 2017, kl 14.04
kuidas sa küll jaksad...ära tüütab
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

et minu siin olnud päevadega vaatajaid on ca tuhande ümber ööpäevas , siis jääb aru saamatuks kui see kedagi ka ära tüütab .
mind kül ..."ei tüüta ära " vaatamiste rohkus .
pealegi - miks keegi leiab üles just ainsa koha ...mis ei meeldi ...
kui terve naistekas on erinevat materjali täis ?
see kui massohism - leida üles - kõige mittesobivam kogu naistakast ....
kuid seda vaid endale ..... vaatamiste numbrid aga näitavad midagi muud ?.....
otse vastupidist - ütleks ?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

jah 27. november 2017, kl 15.32
eisaaaru, kuda sul õnnestus siia teemasse kinni jääda, nüüd oled nii tüdinud, nii tüdinud.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
vastan :

kinni jäämisest on asi kaugel - tervelt nädalavahetus polnud mind siin olemaski .
ja tüdinud ei saagi olla kui .... keegi millekski ei sunni . vaid sundkorras võib olla millestki tüdimus - mina aga külastan siinset keskkonda ... ajaviiteks - kui vaatajadki .

keegi massohist - sadist aga ... külastab naistekast kui kõige tavalisem ära panija
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 16.44
värsked uudised

saates "Donaldi kosjasobitaja" (või oli see Ronaldi) oli külaliseks ....lastekirjanik (!) kes kui üliinimesena peaks lastelegi näitama kätte eeskuju paremaks tuleviku inimeseks saamisel .
selle asemel näitab ta kogu eestii rahvale oma aluspükse !!!!!!!!! lisades veel ( mitte siidist , nailonist või muust õhulisest läbipaistvast ööriidest ihaldust tekitavat ööriiet) vaid suht tavalisest riidest kehakatet .
mõtlesin kohe ; kuidas oleks kui .... kohalik Kohalik näitaks omagi aluspükse ?????? .... kas kõik naised jookseksid amokki ?
jääb küsitavaks ..... kuidas saab selline olla üldse ...laste kirjanik ? millist eeskuju see lastele annab ?
Kohalik vastand kirja nikule :
1. Käed laiali venitades kaltsoonesid kui ribi kardinaid .... kui võrkkardinaid lisades auklikegi aluspüksasid ....???? kas see ongi .. romantika !?
2. aluspüksikud kui puri purjepaadilgi ... tehes reklaami kohalikule romantikule ? kas pole mitte Ligi .. tõmbav ?
3. aluspüksikud kui langevari - alati päästev kukkumisel ... kõrgelt sügavikku ? See ei päästa vaid siis kui ..... kägu kukub .
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 16.52
nüüd ei aja ma pada

vaatamissi on lisandunud -sada
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 17.05
kuu puurija

see kui kuu tõrvaja
kui kuud puuri panija

esimesel avaetendusel võttis" kuu puurija" ette
laste ahistajad .( võrdlu seks võttis piilupart Donald ette ...laste kirjaniku ) .
mõlemad olid .. "tasemel" !
kui Donald oleks võinud korrigeerida laste aja kirja nikku mitte lehvitama (lastelegi) oma aluspükstega kogu eesti rahva ees (lastegi ees) - siis ...
"kuu puurija " oleks pidanud lähtuma seadusest et ..kui kohus pole süüdi mõistnud - pole ka süüdi !
mis saaks kui iga "sade" (saade) + veel iga ajakirigi või ajalehe väljaannegi , hakkaksid omakohut pidama - mis seaduses keelatudki on ?
kas omakohuski on saaanud avalike valjaannete tava praktikaks ?
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 17.17
reklaam

kui nõud on kõrbenud ja kui liimitud (s)öögiga koos - siis vaid näidake nõudepesu vahendi silti ....
kohe saavad te nõud kui uueks - säravateks ja läikivateks !

(usu aga - reklaami )
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 17.25
reklaam

suppper nõudepesuvahend - X

kui teil on roostes torud , autogi või siis kastitäis vanu roostes polte ja mutreidki - siis lisage veidi nõudepesuvahendit - X ..... jaa saategi kui uued ja läikivadki tulemused - kui roostevabast ja nikeldatudki raud tooted .
pole vaja enam roostet eemaldada .... cocacolaga
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 17.44
kuidas pealetükkivatest austajatest vanas eas lahti saada
autor - tibu
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

kui Eestis on maailmakuulus 91 aastane sportlane proua , kes veel ka joostagi jaksab , pole juu probleemigi ..et eest ära joosta ei jaksa . iseasi mida see tagaajaja peale hakkab kui .. kätte saakski ? see kui kevadel lehmad laudast väljalasta - jooksevad ja hüplevad - siis jäävad rahulegi viimaks ? vanaduses aga ... peaks ....südamelegi mõtlema ? .... kui noruses nooruses selleks aega ega mahtigi polnud
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 18.18
black friday

tibu 27. november 2017, kl 04.20
soetasin endale allahindlusest Husqvarna kannariivi ja kaks silikoonist lokirulli laubalokkide
kohendamiseks, seega olen järjekordselt übertuunitud, mitte nagu siinsed mutid, kes ainult nõukaaegseid raudrulle kasutavad. Mati lubas kinkida veel roosa Fendi kotikese, kui Kanada onu lõpuks kõrvad pea alla paneb ja pärandus kohale jõuab. olen alati öelnud, et ainuke, kel on siin stiili, olen mina!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kohalik vastand :
kohalik tööstus ei arendanud välja Husqvarna kannariivi ja silikoonist lokirulli . seepärast kasutab kohalik (k)ohalikke kannariive , mis kui ukseriivid pigem on . Silikooni kasutab kohalik pigem naistele kingiks rinna ümbermõõdu surendamiseks . kui ikka rind paisumas uhkusest - mitte aga "maa poole kummardusest " - siis ihkabki rind paisuda . kan(a)da onugi pead ootama ...kui see kord pea mulla alla paneb . lootus kui ootus sureb viimasena- tibu aga jääb (igavasti me mälestustessegi..elama )
 
Raivo Kohalik 27. november 2017, kl 18.35
üld reklaam
kui kokkuvõttev
supper reklaam


te kõike ostke aga
see meeldivuse tagab
kui hambapesuhari
sult hambadki ära tarib

siis saad hambaarsti juurde minna
kõik viimsed säästud jätad sinna
saad valutatavatest puhtaks suu
peale seda ei huvitagi miski muu

seejärel supper nõudepeśuvahend
on kõikidele probleemidele lahend
see koos nõudega teeb suugi puhtaks
hammastest - et kogu võim ei läheks luhta
 
Raivo Kohalik 29. november 2017, kl 16.51
nädala pärast
kogemuste varast
on...jõulukuu
kinkide kuu

ununeb kõik muuu
kui akna tagagi iga suu
vett on maisupalast täis
sest maius suu ees ringi käis

kõik taevalikult kaunis näis
on lummav ihaldatav seis
kui maiust näeme kiisud neis
linnujksed aga imetlejaid meis

file:///C:/Users/kasutaja/AppData/Local/Temp/f3adadbeaaaa32e3c31cde87754505cc-1.gif
 
Raivo Kohalik 01. detsember 2017, kl 00.15
nelja nalja näljapäev
30 nov kuu lõpp
"täitsa lõpp"

kus nalja saab kui ise ei tee

"Rolli sade" e. Rooli saade
„Sade“ juht e saatejuht :
mitte Rool - vaid Hool ( mitte ka Nool -Erki)

"sades" tutvustame uut autot "Ooper " .
Ooper on väga hooliv auto - seda ka vastutulijate vastu e. vastu sõitjate vastu , nimetades neid isegi lugupidavalt : "vastutulijad " (vastutulelikud) .
Autol Ooper lülituvad tuledki vahelesegamatult ümber kui keegi ....vastu sõidab (mitte seina vastu ). Eriti vastutulelikult reageerides ei lülita Oo peer kaugtulesid lähituledeks vaid ....kustutab need täielikult - garanteerides sellega täieliku vastu sõitja või siis tulija imestamise pimestamise -st ilma jäämisel . Vastutulijale PEAB olema vastu "tulelik" ! Vastusõitja imestusele kuhu kadus vastutulelik vastu sõitja (tuled kadusid) järgneb aga kohe ka boonus : nähes pimestamise asemel pimedusest vastu lausa lendavat autot (tuledeta) - jägnebki boonus - istme soojendus ! Et autod on vesijahutusega - siis on ka vesisoojendus istmel… ja püksteski ....mis istumist soojendama hakkaski . Veelgi vastutulelikum aga järgneb nüüd : juhul kui keregi lahti läks .... lisandub istmesoojendusele veel ka ... soe ....padi . Et avarii puhul on autodes juba õhkpadjad ( turva, kurva) siis õhkpadi tähendab alustuseks ...õhulisust ....teiseks alles .. mugavust (kuna paljud avarii tekitajad juba eelnevalt magamagi on heitnud ...rollis (roolis) mis enam juhtivat isikut ei tähendanud ). Padi siis ka mugavuseks ....edasimagajatelegi (kui seegi pauk -avarii- üles ei äratanud) .
Padi aga (millest eelpool räägitud) - on mitte ehk nii õhuline - pigem sügavalt individuaalse koostisegagi - sõltuvalt sellest mida juhtiv inimloom enne just söönud oli - kuid üks on kindel : see pole ei liiga kuum ega külm - see on soe !
Niisiis on uus auto" Ooper" vägagi vastutulelik vastu sõitjate ja tulijategi vastu ... püüdes arvestada vastutulija sügavamaidki südamesoove , milleks oleksid ... istme soojendus , teravad ja meeldegi jäävad elamusedki . Selleks kõigeks aga - on lisatud vaid ....auto maatne tuledelülitus .. mis tagab muinasjutulised elamused – mis meeldejäävad kauemakski .
Pealegi „sade “ - Hool - koos kohaliku sade nuhiga Hool ( nagu saadet „rool“ juhib Rool ja varem miilitsagi saadet Miilits...sest nimepanijad ei lootnud nii kiiresti uut asutust nimega Politsei) - hoolivad kui uus autogi kõikide vastutulelike eest .
PS see ei olnud reklaam – see oli sade –Hool
 
Raivo Kohalik 01. detsember 2017, kl 16.00
padrun lõkkesse
27. november 2017, kl 03.23

huvitav mis juhtub kui siinse arveametniku ja luulejullari arvuti ühel päeval plahvatama juhtub? ilmselt kukub taevas pähe ja mandumise astet arvestades tuleb uuesti elama õppida.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
see avaldus oli tõega ....padrun lõkkesse .
plahvatavad "rahu ajal " nii telekad ,arvutid kui batareid ja akudki ....parallelselt sõjatandril pommide ja miinidega . kuid kohalik luuletaja võtaks järgmise arvuti ( neid helgetel aegadel kogutud lausa mitu - sest remontki on tänapäeval sama hind mis teisel korras riistal ).
See puudutab kogu tehnika maailma - kõik mida parandama peaks (autod,telekad, külmkapid ,arvutidki ) leiab müügis ca sama hinnaga - töötava ja korraliku . Meie peres ongi seepärast kõik "viimase (p)eale tehnika "- kõik mis katki läinud , on ostetud netist saadud info põhjal "uued" (vanemate remontimise asemel) .
Nii et - lullar ei viska "kirvest põõsasse " !
kaa klaveritki mitte (Klaver põõsas) .
 
Raivo Kohalik 03. detsember 2017, kl 01.05
nostalgiat
50+ ja enamgi

antiikne muusikapill kannab kassas (kaasas)
anntiikset neiut mängijat .. ainult jalgadega
(trampides - kui Trump häälduses )


 
Raivo Kohalik 03. detsember 2017, kl 01.08
jätkame öö muusikaga
nendele kes magada ei saa
kuni "igavene" uni kord tuleb ...

60+ ja 70 + tunnevad noorus muusika ära ehk

 
Raivo Kohalik 04. detsember 2017, kl 11.33
iluvarakamber

ekseldes you tubes
leidsin midagi mis taustaks luulele
iluvarakamber
samas küsitava väärtusega
vastamaks üliromantiisele luulele
samas aga
piltlikult justkui siiski vastates sisule ?





Iluvarakamber



Kord uitasin ma looduses, üksi tahtsin olla
kui eemalt pilku püüdis kaunis paik
seal ojakene sillerdas, kaljult langes alla
uueks sängiks tal sai kaunis rohuvaip.


Metsahelid nii said täiendavalt lisa
kaunis muusika siin sündis üheskoos
ei kostnud siia linna kära- kisa
ainult linnud laulu lõõritasid täieshoos.

Ei märganudki kust äkki ilmus kaunis neid
päikesest hellitatud- šokolaadipruun
malliks igatliiki kunstnikule lausa leid
kuid tal mureks ilmselgelt ilm, mis nõnda kuum.

Tuli oja juurde, vaevast, et saaks lahti
päike liialt talle kinkind oli sooja
ei tal aega olnud ümberringi vahti
jahe vesi oli suurim õnne tooja.

Salamisi kivistus mu pilk
tuli saatuselt see salakaval tuju?
Kadus vesi- jäi veel mõni eksind tilk
minu ees nüüd seisis kaunis marmorkuju.

Vaimusilm nüüd leidis kunstitöö nii ilusa
miks kaunistada see ei võiks me linna !
Pronkskuju võtaks ära küll kõik elusa
kuid alati- seda vaatama saaks minna.

Näitusteltki mõni otsib ilu
ja ei märka seda enese ümber
kõige kaunim siiski tavaline elu
kuid vaid tahad- saab sest ilu varakamber.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!