Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Väike (jõulu)mõtisklus
 
Rozza 25. detsember 2013, kl 12.18
Jõululaupäev on möödas, kellele koos lähedaste, suure peo ja kingitustega, kellele üksi vaikuses ja rahus... Loodan, et enamus jäi rahule ja sai vaid meeldivaid elamusi. Kas teate, kui hea on kuulda lastelaste rõõmuhõiskeid, kui nad avastavad kingipakist just selle, mida ammugi igatsetud?:)
50+ nurgake on "Lase aur välja" foorumis. Usun, et nii mõnigi, kes siin nö auru välja laseb, on pärast seda reaalelus hoopis rahulikum ja sõbralikum. Ja see on ju palju olulisem, sest reaalelust ei ole võimalik end lihtsalt hiireklõpsuga välja lülitada. Samuti ei ole võimalik avalikku foorumit ümber kujundada vastavalt kellegi maitsele. See kujuneb ikka selliseks, missugused kirjutajad siin arvamusi avaldavad. Varsti saab ka see aasta läbi... Soovin, et siin ikka jätkuks põnevaid ja ka lõbusaid teemasid ja toredaid foorumlasi.
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 12.23
kiidan takka:), head pühade edasikestmist:)))
 
Rozza 25. detsember 2013, kl 12.40
Tänan, vaaaalake, minu mõtteid toetamast! Sel aastal on nii mõnusalt pikad pühad, et tundub, et kõike ja kõikjale jõuab.
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 12.42
ja kui PALJU veel jõuab, no puid pole lõhkunud, seda ei tohtivat jõulude ajal:)
 
mõtiskleja 25. detsember 2013, kl 13.03
Minagi mõtiskleks siin mõnikord, aga?
1.Nurgake on "Lase aur välja", need, kes siin "auavad" paha haisu, on reaalelus viisakad ja eriti korralikud. Pole minul midagi selle vastu, kui inimene ennast välja elab. Seda ei julge teha kodus oma mehe-naise-laste peal, tööl töökaaslaste ja ülemuse peale, tullakse siia ja võetakse keegi püsiva nimega tegelane ja valatakse see solvangutega üle. Miks üle 50 vanuse, ei ole õppinud oma emotsioone talitsema, neid maandama ja pingetest vabanema, on iseküsimus.
2. Siit on kadunud ammu need, kes tahaks arutlusi ja arukates teemades sõna võtta. Ikka samal põhjusel. Ja 50 aastased inimesed on erinevas suunas arenenud. Kui 20 aastased otsivad alles teed, siis 50 läheb oma teatud teed mööda ja seda ei muuda ka vääramatu jõud. Olgu see siis pealegi teiste poolt väga vale tee.
3. Püsiasukad(vabandan) kasutavad seda MSN-i vormis sõnumineerimiseks oma tuttavatega, ongi minu poolt, vaaaala ja tema kaaskonna poolt postitatu 99% minu jaoks mõttetu. Kui mõtet ei ole, astud rahulikult edasi.
Seel aurutamine siis pole minu jaoks.
 
Saulus 25. detsember 2013, kl 13.33
Siis mine ja mõtiskle ajaleheartiklite peale, seal tõsised inimesed, mitte sellised pläralõuad nagu siin.
 
mõtisklejale 25. detsember 2013, kl 14.05
mõtiskleja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minagi mõtiskleks siin mõnikord, aga?
> 1.Nurgake
> on "Lase aur välja", need, kes siin "auavad" paha
> haisu, on reaalelus viisakad ja eriti korralikud.
> Pole minul midagi selle vastu, kui inimene ennast
> välja elab. Seda ei julge teha kodus oma mehe-nai
> se-laste peal, tööl töökaaslaste ja ülemuse peale,
> tullakse siia ja võetakse keegi püsiva nimega teg
> elane ja valatakse see solvangutega üle. Miks üle
> 50 vanuse, ei ole õppinud oma emotsioone talitsema
> , neid maandama ja pingetest vabanema, on iseküsim
> us.
> 2. Siit on kadunud ammu need, kes tahaks a
> rutlusi ja arukates teemades sõna võtta. Ikka sama
> l põhjusel. Ja 50 aastased inimesed on erinevas su
> unas arenenud. Kui 20 aastased otsivad alles teed,
> siis 50 läheb oma teatud teed mööda ja seda ei mu
> uda ka vääramatu jõud. Olgu see siis pealegi teist
> e poolt väga vale tee.
> 3. Püsiasukad(vabandan)
> kasutavad seda MSN-i vormis sõnumineerimiseks oma
> tuttavatega, ongi minu poolt, vaaaala ja tema kaas
> konna poolt postitatu 99% minu jaoks mõttetu. Kui
> mõtet ei ole, astud rahulikult edasi.
> Seel auru
> tamine siis pole minu jaoks.

vaata enda ümber ringi, on ju igasuguseid inimesi - haritud ja viisakaid, ühesõnaga kasvatatud inimesi, aga on ka vähese hariduse ja kasvatusega nn "turumutte", kes igal pool ja igas olukorras laia lõuaga karjuvad, sõimavad, ropendavad, klatšivad...
nad kasutavad seda enda kaitseks, sest alaväärsuskompleks ütleb neile, et nad ei ole seesugused nagu teised ja siis nad püüavad iga hinna eest kõva häälega ja laialt irvitades viisakaid ja hea koduse kasvatuse saanud inimesi maha teha. lootuses, et ehk hakkavad need komplekse tundma, et pole sellised lõugajad, rind ees igal pool esireas.
haritud inimesed lihtsalt taanduvad, ei hakka ju ometi samal moel vastu lärmama.
 
Rozza 25. detsember 2013, kl 15.07
Hetkel tundub mulle, et ka mõtiskleja sai natuke "auru" välja lasta. Ja see on väga hea.
Kui me oleme isetumad, kas me siis oleme ka iseloomutumad ja vähem isikupärased?
Kui meie nurgakeses toimuks vaid ühetaoline mahe suhtlus, oleks siin kindlasti igavam. Tore, et siin on mitte ainult mett vaid ka soola, pipart, vürtsi ja äädikat.:) Kui see kõik muutub raskesti seeditavaks, on alati võimalik kasutada mõtiskleja poolt lausutud - rahulikku edasiastumist.
Head kaasamõtisklemist!
 
rozzale 25. detsember 2013, kl 15.23
sõimamine ja kaklemine on sinu meelest vürts ja äädikas? kas selle eas inimestele tõepoolest ei meeldi see nn mahe suhtlus, kindlasti peab kellelgi silma virtuaalselt siniseks lööma, et igav ei oleks???
 
Rozza 25. detsember 2013, kl 15.33
Ei ole seni märganud, et siin oleks lausa virtuaalselt kellelgi silmi siniseks pekstud, aga ma pole ilmselt ka kogu aeg kõike lugenud. Erinevad arvamused peaksid olema vürtsikaks vahelduseks mesimagususele. Ma ei poolda sõimu ega kaklemist, kuid kas pole just sellistes teemades täheldatud suurt huvi?:))) Mul ei ole kunagi igav ja kui siin igavaks läheb, siis leian mujalt põnevamat tegevust.:)
 
rahulik inimene 25. detsember 2013, kl 16.06
ma olen rahumeelne inimene reaalis ja olen seda ka siin. ei huvita mind ümber kehastumine ja ei usu ka et keegi teine olles reaalis kena inimene siin ennast 100 kraadi muuta tahab. milleks?

mul on hea meel, et siin on julgeid, kes üritavad seda nurka paremaks teha, kes ei löö käega, et ah lähen ära reaali. isegi kui see on mõttetu üritus on see ikkagi üritus parema foorumi nimel ja see annab lootust.
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 16.28
:), löön käega, lähen ära reaali...
kuidas sa seda minemist ette kujutad, sa oledki ju reaalis, oma arvuti juures siis kui oma teksti klõpsid:), kui ka tekst on 'umbluu', ise oled ikka reaalis:), kes sind sealt ära ajada saab:))
 
rahulik inimene 25. detsember 2013, kl 16.36
ära näri tähte :)
väga palju on juttu, et kui foorumis ei meeldi suhelda, siis tuleb minna reaali suhtlema.
kui kõik nii mõtleksid siis siin õitseksid ainult tibu ja rabi.

vaaal ja rästu ka muidugi :)))
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 16.41
vaaaala mainida oli küll mõistlik, sest me siin nüüd puid ja maid ajaviiteks jagame, aga need teised jäägu ikka mainimata kui sa just ise neid kõiki aeg-ajalt ei tarvita:), las teised õitsevad ise kui tahavad
 
mõtiskleja 25. detsember 2013, kl 16.44
to Saulus,
nii ruttu jõudsid täna kohale.
Mina armastan Sind ka.

to Rozza.
Mina ei pea samuti sellist turumoori kraaklemist ei soolaks ega pipraks või äädikaks. Need rikuvad ka toidu, kui piiri ei pea, seega labast harimata turumoori kraaklemist pean tavaliseks solgiks.
Kui Sa ei ole märganud et siin virtuaalselt kellelgi silm siniseks on löödud, vaata-loe uuesti. Siin on lausa inimesi virtuaalselt ribadeks tõmmatud.

Mina ei käi siin auru välja laskmas, selleks on palju muid võimalusi, olen need endale ammu leidnud.

Aga Sinu kirjutisest mõtlesin selle peale, mis on vahe tänapäeva lastel ja minu lapsepõlvel. Praegu arvestatakse kõik asjadesse, rõõmu saab valmistada ka vaid asjadega, mida igatsetud, siis tuleb rõõm. Vähem igatsetud asja saades võib laps isegi vihastada.

Killuke minu enda Jõuludest. Ettevalmistused algasid varakult, toitude tegemine. Ootasin seda õhtut ja erilisi kinke ei mäleta. Midagi ikka oli ja jõuluvana oli. Kõik mis eelnes kinkidele oli kordades põnevam. Aga see koostegemise-olemise rõõm on meelde jäänud rohkem. Vanaemaga kirikusse minek, läbi lume ja tuisu ja see kiriku lummus. Mäletan vorstide tegemist, sülditegu, kringlid ja piparkoogid. Isaga metsast kuuse toomist, selle ehtimist ja jõululaule, mida mu usklik vanaema laulis. Mäletan seda tunnet, mis silmisse rõõmu tõi, küünlaleek, mis oli nii ilus. Ehetes jõulupuu. Kogu õhtu salapära ja lummus.
Ma arvan, et minu lapspõlv oli kaunim, sest minul ei olnud nii palju asjadest rõõmu, vaid jõulurõõmu.
Aja märk, praegu on kergem valmistada rõõmu.
 
Ei ole rahulik 25. detsember 2013, kl 17.19
No sa ei ole ju rahulik. ul juka silma ees palk, on ju nii. Mina lugesin retrospektiivselt tibu ja rabi kommentaare, no ei leidnud kuskilt roppusi ja ilkumist.
 
viimasele 25. detsember 2013, kl 17.32
purjus oled ikka veel, mida öelda tahtsid, mis juka puka.
nali kulub ära, tibu ei ilgu ja roppusi pole siin lugenud, vaeglugeja retrospektiivselt
 
Ei ole rahulik 25. detsember 2013, kl 17.57
Vigade parandus-sul ju ka, pidi olema. Juhtub vahel, aga sinust rahulik inimene ma ei saa aru. Täna on esimene jõulupüha, aga sina solvasid mind, samuti ka tibu ja rabi ja nimetad ennast rahulikuks inimeseks. Kuidas sa sellise mõtlemise jasuhtumisega kavatsed seda foorumit paremaks muuta.
To Mõtiskleja: Ilus lugu oli sul aitäh, mul ka umbes samasugused mälestused.
 
häid jõule! 25. detsember 2013, kl 18.13
tibu sina vä?
 
heheee 25. detsember 2013, kl 18.26
see pole tibu, see on ju rabi :)))
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 18.32
äkki on koolrabi..., mina kardan, brrr:)
 
Naeran 25. detsember 2013, kl 18.32
Eelmisele: Ei ole rabi, rabi väljasöömine ilmselt õnnestus aga tibust sa foorumiparendaja, jagu ei saa.
 
unistada ju võib kuid 25. detsember 2013, kl 18.36
ei kao see rabi kusagile, paneb uue nime naeran ja rikub õhku edasi.
 
valulla 25. detsember 2013, kl 18.36
Tere ja toredat jõuluaja jätku.
Mina olen kõik oma jõulud veetnud oma ema juures, seda siiani. Alati oleme teinud jõulukinke, seda ka praeguste jõulude ajal. Kinke on tore kinkida ja ka saada, see ei vähenda mingis osas jõulurõõmu, pigem ikka suurendab. Kinkimine ei tähenda asjade maailma ega seda, et see on ainus osa jõuluajast, mida oodatakse. Koostegemine on ikka ja alati olnud ja jäänud: toitude tegemine, kuuse tuppa toomine ja ehtimine, piparkookide küpsetamine, laua katmine, surnuaias ja kirikus käimine, naabritele kinkide viimine, loomadele söögi viimine, kinkide jagamine ja luuletuste lugemine jne Jõulud ei muutu aja muutumisega, inimesedki jäävad aegade jooksul põhiolemuselt samaks. Samaks jääb ka siinne foorum, sest nii, nagu on jõulud igas peres isemoodi, on siin ka suhtlejad isemoodi. Ja las nad olla. Vürts ja mesi on hea kooslus paljudes heades toitudes, nii ka siin. Rozza, tore, et selle teema püstitasid.
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 18.45
mina olen rohkem aastavahetuseusku kasvanud ja sinna ka jäänud, siis ikka kogu tänavarahvas vahuveinidega väljas ja käib kõva raketipaugutamine.
 
Roheline vihmavari 25. detsember 2013, kl 18.45
Rozza kirjutas======Samuti ei ole võimalik avalikku foorumit ümber kujundada vastavalt kellegi maitsele. See kujuneb ikka selliseks, missugused kirjutajad siin arvamusi avaldavad. =====
Väga õige tähelepanek. See ongi nii, et need foorumi paremaks tegijad tahavad teha seda omaenda näoliseks aga neid nägusid on siin igasuguseid.
 
Roheline vihmavari 25. detsember 2013, kl 18.47
To vaaaal: Kurdiks jääd kunagi.
 
aff 25. detsember 2013, kl 18.54
Tempora mutantur et nos mutamur in illis

Vanasti oli aega neid vorste rõngasse keerata, kesse täna jõuab töö kõrvalt. Laua muidugi võid ju kokku keevitada maru vägeva ja kui sinna taha istuma saad, siis kukud selle alla pealt esimest pitsi suurest väsimusest :)

On asju, mis on jõulude tähistamise juures muutunud paremuse suunas, kasvõi see, et ei ole enam eriti kombeks tuua tuppa elus kuusk.

Häid jätkuvaid jõule siinsele naisperele!
 
vaaaal 25. detsember 2013, kl 18.59
vihmavari - ei me ette tea, kas "Volga" või täitesulepea...
 
tibu 25. detsember 2013, kl 19.05
See, et targemad ja intelligentsemad ning ka ilusamad inimesed kallil Jõulupühal siin ei tilgu, ei tähenda et mingi harimatu paks moor saab neid ksuagilt avalikust foorumist välja süüa. Meil on vabadus ja igaüks võib teema kohta oma arvamusi välja öelda.Kui aga mõnel ontlikul härrasmehel aega üle jääb ja üksindus väga hinge kriibib, siis alkoholi asemel võib tibule kirjutada ja juttu jutustada. Kõik meeldivad kirjad saavad ka vastuse.Otse siit kaetud jõululaua tagant siiralt,häid pühi soovides,
teie tibu

ailelii@hot.ee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!