Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
kas 50+ on veel võimalik minna tööle välismaale?
 
maris 23. juuni 2014, kl 09.31
Olen üle 50-ne kuid tervis korras ja muidu üsna krapsakas naine.Kuna lapsed suured ja palk siin Eestis on nagu on-mõtlesin uurida ,et kas minuvanuseid ka välismaale tööle tahetakse.Ei ole mingi spetsialist kuid senini oma töödega hästi hakkama saanud.Olen kunagi töötanud soomlaste firmas-sain keele enam-vähem selgeks-nüüd palju unustanud.Samas oli seal veel igast maailmanurgast töötajaid,nendega tuli inglise keelega hakkama saada.
Oskab keegi selle kohta miskit tarka kosta?
 
Pekka 23. juuni 2014, kl 10.04
Mis rida sa Soomes ajada tahad?loomadetalitaja,koristaja või midagi muud?
 
to maris 23. juuni 2014, kl 11.49
Pakun Soomes tööd koristajana, koduabilisena. Tööaeg 14-18 h päevas, tunnipalk 2,50
 
maris2 23. juuni 2014, kl 11.57
mina olen saatuse tahtel eestis koristaja, saan 3.40, tööaeg 8h, kaks tööl, kaks vaba. küsimus siis, et miks peaksin tahtma soomlaste s..ta koristama minna, las upuvad oma s sisse:D mina olen oma maa patrioot ja loon omal maal puhtust, seda enam et saan rohkem kätte kergema vaevaga antud juhul siin pakutust.
 
Mittekeegi Olikord 23. juuni 2014, kl 11.57
Midagi tarka küll kosta ei oska, kuid kas oled mõelnud ka kohanemise ja koduigatsuse teema peale...
Kui rahakott küll pakseneb, kuid emotsionaalselt raske on, siis seegi päris kehv variant.
 
to maris 23. juuni 2014, kl 12.08
to maris Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pakun Soomes tööd koristajana, koduabilisena. Tööa
> eg 14-18 h päevas, tunnipalk 2,50


Kuid elamispind on tasuta..15m2 korter Helsingi kesklinnas. Pakkumine enam kui hea :-)
 
to maris 23. juuni 2014, kl 12.18
kahju Sinust, kui valid sellise variandi ja kahtlane, et 50+ naine on võimeline 14-18 h päevas töötama:b aga mine ka tea, proovida ju võib, tagasi saad alati.
 
to maris 23. juuni 2014, kl 12.32
to maris Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pakun Soomes tööd koristajana, koduabilisena. Tööa
> eg 14-18 h päevas, tunnipalk 2,50


Kirjutan oma soomlannast perenaise palvel, kes tegi mulle ülesandeks endale asemik otsida. Töö on raske ja soomlannast perenaine pole just kõige meeldivamate killast, kuid kui midagi pole, siis parem on seegi tööots kui mittemidagi.
 
kuulge 23. juuni 2014, kl 12.54
See "tööpakkuja" siin on liba ju. Ärge toitke trolli.
 
oh, teid 23. juuni 2014, kl 13.59
Arvan ka et taheti veidi irvitada teemaalgataja üle, mitte tegelikult töökohta pakkuda.
 
eelmistele 23. juuni 2014, kl 14.12
mina jälle usun, et täiesti reaalne tööpakkumine. Ise olen kuulnud, et Soomes on 2 venelannat, kel oma koristusfirma ning otsivad Eestist tööjõudu tunnitasuga 2.50
 
muhahah 23. juuni 2014, kl 14.24
hahahaha..tehku ise selle sandikopika eest sääl tööd need kaks venelannat.
 
viimasele 23. juuni 2014, kl 14.28
Töötud või laisad neegrid on Soomes teinud endale koristusfirmad ja otsivad koristajaid Eestist.Vene naised elavad suurem osa abirahadest,sest see suur osa on olnud põdraga abielus,siis lahutanud ja nüüd riik maksab kõik eluasemekulud ja elamisrahad,kuna põder tõstis nn.Tanja tänavale.Elu on siin selline.
 
teemaalgatajale 23. juuni 2014, kl 15.33
50+ inimesel on igale poole võimalik tööle saada, ka Soome. Kui aga iseloomustad end sõnaga krapsakas, siis tõmbad endale kohe nö vee peale. Krapsakas tähendab end nooreks pidavat vanainimest, just vanainimest ja sel juhul on töösaamine üsna kahtlane.
 
oleks tööd 23. juuni 2014, kl 17.07
amwey müügiesindajale Soomes koos algkapitaliga. Kui huvilisi, ootan kontaktandmeid. Tänan.
 
oleks tööd 23. juuni 2014, kl 17.19
täienduseks - laitmatu soome keele oskus kuna kohustuslikud bisnes-seminarid toimuvad soome keeles. Tänan.
 
to oleks tööd 23. juuni 2014, kl 19.40
Kui suur peaks algkapital olema ja umbes kui palju see müügiesindaja siis kuus teeniks? Saan aru, et n-ö tulemuspalk, aga mingi summavahemik orienteerumiseks?
 
naine 23. juuni 2014, kl 19.55
Ara neid bisnes- naisi soomest tõsiselt võta. Nagu kotimehed, kellest kunagi rääkis mulle vanaema;P
Ja sõnal krapsakas on sisu, ära sõnavingujatele ka tähelepanu pööra.
Võid neti ette võtta ja hakata töö portaale sirvima.. kui seal on selliseid vabu tööpakkumisi, mis sinule tunduvad, et saad hakkama.. siis anna minna.
Kui inglise keel talutaval moel suus , siis võid piiluda ka norra, rootsi, iirimaa või kuskile isegi lõuna poole soojemale maale, mitte ainult soome Meie eas ma arvan, et polegi enam kõigetähtsam see palga number, mis eestist väljas pool makstakse vaid just see enese proovile panek, et lähen võõrale maale ja saan hakkama. Kui mitte nyyd minna , siis kunas veel. Kui tunne tundub kutsena väljapoole eestimaad , siis anna minna.
Ise tegin samuti selle sammu, kui lapsed said täiskasvanuks ja eestimaa tundus nii pisikesena tiibade sirutamiseks. tõusin lendu ja tiivad hakkasid koheselt kandma. Julgust ja õnne sulle..
 
seda et 23. juuni 2014, kl 20.43
Kui tahtmist ja pealehakkamist on, siis proovida voib alati. Parem oleks muidugi, kui ees ootaks keegi tuttav voi minna kellegagi koos, kas sobranna voi pereliikmega.
 
Angela 23. juuni 2014, kl 20.51
Pe.se lohku tõmbamise oht on Soomes töötades kogu aeg.Nii kui võimalus avaneb,kohe teevad mõne euroga tünga.
 
to teemaalgataja 23. juuni 2014, kl 21.29
miks otsid delfi naistekast tööd kui soome keel suus.Otsi soome tööportaalidest.
 
maris 24. juuni 2014, kl 08.41
Tänud heade soovide eest!
Soome keelega on nii,et aru saan enam-vähem kõigest ja räägin vastu ka kuid minu jaoks on soome kirjakeel raske,siin jään küll jänni.
Krapsakuse all mõtlesin seda,et ei pelga füüsilist tööd ja ka liinitöö ja vahetustega töö pole minu jaoks probleem.
Olen vaadanud Soome tööportaale kuid seni pole leidnud kuhu mina sobituks(loomadega on pistmist olnud lapsepõlves ,kodude koristust ei tahaks),peab hakkama tihedamini neid portaale külastama.
Aga tänud veelkord heade soovituste eest.
Päikest suvesse!
 
Angela 24. juuni 2014, kl 11.19
Mida sa siis teha tahad,kui karjak ei taha olla ja koristada ka ei taha ja veel porolandia keelt ei oska?
 
karjak 24. juuni 2014, kl 11.27
Angela, sa kohe oskad nii tarku ja edasiviivaid küsimusi esitada, et lust lugeda.
 
Angela 24. juuni 2014, kl 14.52
Pole tänu väärt.Angela on porolandias olnud tööl kaua ja teab mida räägib.Olen näinud siia tööle tulijaid ja ka neid,kellele see raha teenimine ei ole siin nn.konti mööda.
 
meedik 24. juuni 2014, kl 18.20
Kui oled õe kutsega, teenid 2500 kätte.Tule aga! Usu, tagasi siia tööle ei taha. Üksteist järavad eestlased ei ole õnn õuel.
 
välismaalt 24. juuni 2014, kl 20.12
meedik
no ja kõik soomlased on loomulikult inglid.
nemad ei jära, ega ütle kunagi halvasti, ega vaata sinusuguste peale üldse ülevalt alla:))
kohutavalt tüütud on sinusugused oma rahvuse kallal närijad. põlgan sinusuguseid, kuna SINA oled ju see, kes tegelikult järab.

maris
aga mingisse venelase firmasse ei tasu iialgi minna. ja kas sellist palka, nagu 2.50 tunnis üldse eksisteerib!?
ja veel soomes?!
 
Angela 24. juuni 2014, kl 20.16
Maksavad näiteks isegi maasikakorjajatele,kui teevad muud tööd kui maasikakorjamine.Mõned naised kes mustalt teevad talus tööd saavad sellist raha aga söök on talu poolt ja elamise eest nad ei maksa.
 
Helen 25. juuni 2014, kl 10.11
Olen ka 50-ne naine, valdan vabalt soome keelt, keskmisel tasemel ka inglise keelt. Pean ka juba mõnda aega plaani mujale tööle minna ja tore oleks, kui leiaks kellegi kampa. Koos oleks odavam elamist üürida ja tööelu alustada. Mul on kõrgharidus, aga see ei mängi elumuudatusi planeerides mingit rolli. Mulle ei sobi lauda- ja põllutööd, kõik muu on arutatav. Kui on huvi ja koostöö tegemise isu, jätke meiliaadress, ma võtan sinuga ise ühendust.
 
n54 25. juuni 2014, kl 11.04
Tere,Helen.Sama soov minul.Kirjuta ja räägime siis meilitsi-merikevei@hot.ee.Kirjadeni.Merka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!