Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Proteesid ajavad oksele !!!
 
Protees 18. oktoober 2014, kl 16.56
No ei saa proteese kanda, eriti ülemisi , nii ajavad oksele ,et ma ei saa neid vaadata kah okse tuleb peale.Ülemise proteesi ja suulae vahel on vahe sees ,kas peab nii olema või peab see protees vastu suulage olema .
Vaja teha kah alumised , kas need kah ajavad oksele?
Kellel kogemusi ,palun jagage !
 
Küss 18. oktoober 2014, kl 17.37
Kui vanad proteesid on, ilmselt vanad, kui suulaega vahe sees. Kuidas katki ei ole läinud ? Protees peab olema ikka suukuju järgi.
Endal protees vahel hõõrub, siis aegajalt võtan suust ära.
 
kas need odavad(paksud roosad) 18. oktoober 2014, kl 18.18
või metallist suulaega . . .?
 
protees 18. oktoober 2014, kl 19.08
uued proteesid ,esimest korda ja ei harju mina nendega .
 
Küss 18. oktoober 2014, kl 19.08
Kunagi lõunamaal nägin turul proteese, mõtlesin veel, et ostan, ilmselt odavad seal.
Jätsin siiski ostmata, sest mu suukuju ja ülemiste hammastega vaevalt sobivad.
Tekkiski küsimus, kas ostsid kusagilt turult imeodavalt, täiesti irooniata küsin.
 
sa ei vastanud 18. oktoober 2014, kl 19.26
kas odavamat sorti või kallid:( mul enda hambaid vaid 5,proteesid läksid maksma üle 5000€ - nii all kui ülal ja tehti neid ikka väga pikka aega,et ikka täpselt istuksid suus.Nüüd närin isegi sihvkasid ja ei liigu miskit ära-pole mingit tunnetki,et poleks nagu omad hambad.Õhtul pesen ära ja kohe suhu tagasi - ei ole mingit ööseks klaasi jätmist :)) mu emale ja vanaemale tehti sellised pensiokate proteesid,et nad nägid nagu monstrumid välja - ei olnud enam oma endist nägu . . .((
 
no kuulge 18. oktoober 2014, kl 19.30
kas on võimalik siis TURULT osta proteese? proteesid valmistatakse ikkagi täpselt suu kuju järgi.
mu mees ei saa ka hambakesi kanda.
nii kui koju saabub, lendavad hambad purki:))
aga tema suudab proteese suus hoida nätsu närides, siis ei aja iiveldama. proovi esialgu tasapisi niimoodi harjutada. ehk aitab ja ehk hiljem saad juba ilma nätsuta läbi ajada.
 
iluasjad 18. oktoober 2014, kl 19.39
minul on proteesid iluasjad.
ka nii kui koju saabun, lendavad hambad kappi kruusi sisse.
lõualuud jäävad haigeks neist, eluski ma nendega ei harju. vastik. oleks teadnud, oleks omal ajal hambaid paremini ravinud.
 
protees 18. oktoober 2014, kl 20.00
Mul on tehtud ikka korralikus hambakliinikus proteesid. Aga lihtsalt ajab oksele kui mingi võõrkeha pean suus kandma.
Ja see vahe suulae ja proteesi vahel on imelik asi, sinna ju koguneb sööki .
 
mis seal ikka! 18. oktoober 2014, kl 20.13
No kui sa mingit võõrkeha suus ei kannata, siis ei päästa sind ka kasvõi miljonilised proteesid. Tuleb end kokku võtta ja harjuda. Muidugi on kõige lihtsam öelda, et ööak! ja vastik! ja suust ära võtta. Täiskasvanud inimene suudab ikka ka ebameeldivustega harjuda. Kas usud, et jalgade proteesid on algul mugavad?
Aga üldiselt ei ole keegi sinu õpetaja. Kui tahad hambutuna käia, eks siis öögi edasi. Kui tahad, et hambad suus oleksid, siis kannata välja ja oota, kuni organism võõrkehaga harjub.
Kui kahtled, kas proteesid on sobivad su suulaega, siis Delfist sa sellealast abi ei leia. Ikka sealt küsi, kust proteesid said.
 
no siis ju valesti tehtud 18. oktoober 2014, kl 20.17
ei tohiks mingit vahet olla,nii et toit lausa saab koguneda sinna . . .mul metallist ja keelega katsudes nagu oma suulagi :)kus nurgataguses kohas sulle need tehti . . .?
 
to no kuulge 19. oktoober 2014, kl 00.39
Lõunamaal turul nägin proteese müügil, isegi mitmel eri turul.
Mõtlesin isegi hinda küsida, aga jäi küsimata.
Aga muidu endal protees küll suukuju järgi, aga toit koguneb sinna vahele küll. Kuidas on võimalik, et toit vahele ei lähe, ega protees sinna liimitud ei ole ?
 
protees 19. oktoober 2014, kl 11.54
Mis seal ikka -le kirjutan ,et ikka siit küsin nõu selleks see foorum ju on .Arst ei kanna proteese ja tal pole kogemusi kui ebamugavad nad suus on .
Ikka siit küsin kellel on kogemus olemas.
Ja mida sina lootsid siit leida ,et lugesid ,,,,
Teistele suured tänud vastuste eest !!!
 
Arvaja 19. oktoober 2014, kl 12.27
Soovitan sul minna mõne teise ortodondi juurde konsultatsioonile ja lasta üle vaadata, kuidas see protees sul suus istub. Natuke kallis lõbu niisama neid vedelema jätta ja ise hambutu edasi olla.
Aga kui kõik on korras ja õigesti tehtud, siis lihtsalt harjuta end nendega. Püüa võimalikult vähe nende peale mõelda, ära "loksuta" neid keelega jne. Usu, varsti unustad, et proteese kannad :) Edu sulle!
 
Arvaja 19. oktoober 2014, kl 12.30
Mõtlesin veel, milles võib viga olla. Võib-olla ei ole protees sul korralikult suus? Kas saad hambad tugevasti kokku suurda, ilma et kusagil valus oleks?
 
teadja 19. oktoober 2014, kl 12.45
Kulla proteesi omanik! Päris hea mõte oleks minna sinna asutusse tagasi omi proteese arstile näitama. Eelnevalt püüa üks päev neid kanda et oleks suu pealt ka näha, et milles probleem. Selline kontrolli teenus on igal juhul proteesikabinettides olemas. Kui siis ka tekib veel raskusi, siis tüüta ikka edasi valmistajat. Tõenäoliselt peab proteesi seal suulae lõpu osas lühendama. Esimest korda hambaproteesi saanuil võib harjumine tekkida alles mõne kuu pärast.. ja siis, kui proteesi iga päev kantakse.
 
minu kogemus 19. oktoober 2014, kl 13.20
No mind ajas ka oksele. Hambaarstilt tulles, esimest korda proteesid suus, kõõksusin kogu tee ja oleks napilt tänavale oksendanud. Ei saanud proteese kohe kiirelt kätte ka, oskusi nappis veel.
Algul kandsingi ainult kodust väljas. Tasapisi pikendasin aega. Umbes pool aastat kulus harjumiseks.
Susistasin ka algul parasjagu.
 
no kuulge 19. oktoober 2014, kl 13.40
loomulikult koguneb proteeside alla toiduosakesi, ükskõik kui hästi nad istuvad. seetõttu tulebki suud hoolikalt puhastada, muidu hakkab ju haisema. nagu eelpool öeldud, ega nad suhu liimitud ole. ja isegi, kui oleks, on nad siiski võõrkeha.
to
lõunamaal turul proteesid?
mina võtaks seda, kui nalja. see on sama hea, kui ostaksin endale pilapoest kunstnina. kas sa tõesti arvad, et leidub mõni, kes ostaks endale TURULT hambad suhu? kui, siis vajab see inimene psühhiaatri abi.
 
nii 19. oktoober 2014, kl 13.49
keegi vanaproua soovitas lutsukommi algul imeda, sellega pidavat paremini ära harjuma ja ei ajavat oksele
 
siis ikka 19. oktoober 2014, kl 18.09
need odavad paksud roosad--mõni ajab neid keelega suus ringi,ei pidavat paigal püsima :(
 
proteesidega 19. oktoober 2014, kl 19.01
Õige proteesi puhul ei jää suulae ja proteesi vahele vahet, ammugi toit ei lähe sinna vahele. Sööd nende proteesidega nagu oma hammastega. Pesed hambad ja proteesid ära ja paned koheselt uuesti suhu tagasi, mitte klaasi.
Tuleb tagasi minna selle tohtri juurde kelle kaudu proteesid telliti. Proteesid peavad olema igati mugavad ja hästi istuma ilma igasuguse liimita.
 
kunagi 19. oktoober 2014, kl 21.05
oli mingi saade telekas, kus kaks parmu kasutasid kordamööda samu proteese ja saivad hakkama.
 
to no kuulge 19. oktoober 2014, kl 23.51
Ei kujuta ette, kuidas turu proteesid suus oleksid istunud, proovima ei hakanud, teab kelle suus olnud on, ei ole hügieeniline. Neid oli seal terve hunnik, äkki mõni oleks kuidagi sobinud ka.
Mul algusest peale toit vahele läinud, kuigi suukuju järgi.
Kui kallid tänapäeva proteesid üldse on, ülelõua omad 11 hambaga ?
 
kvaliteetsed 10 hambaga ülemised 20. oktoober 2014, kl 14.48
üle 3000€
 
eelmisele 21. oktoober 2014, kl 00.17
Jeerum, oleksin pidanud ikka turult ostma terve hunniku, midagi ikka oleks sobinud.
 
OLEN väga PETTUNUD! 21. oktoober 2014, kl 17.18
NO SELLISED KLOBAKAD ,,MIDA TEEB
TARTU PROTEESI TEGIJAD,,POLE VIST
KUSKIL RIIGIS,,
NEED PROTEESID ERITI ,,,MIS OM PENSIONI SAAJATELE? JA RIIK ANNAB ISE 255€ SANDI
PROTEESI EEST JUURDE,,!
 
muidex 21. oktoober 2014, kl 17.48
tartus on väga häid tegijaid.
 
osta tutult jah 21. oktoober 2014, kl 17.50
kasvõi 3000 euri eest ja ole kindel - sa ei leia sealt ühtki normaalset. kindel. sobimatudki on tehtud konkreetse inimese suu järgi ning piisab üliväikestest ebatäpsustest kui juba ei ole head.
 
Ülla-ülla 22. oktoober 2014, kl 12.18
Sama jama siin.
Aitas pidev Tic-Taci suus hoidmine.
Hullem oli see, et kui nii ülemine kui ka alumine protees suhu said, polnud keelt enam kuhugi panna, suu pidi pidevalt pooleldi lahti olema - olin harjunud suus suurema ruumiga.
Ülemised proteesid sain vaevase väänamisega paigale, alumiste puhul pidin väänama nii, et hambad ragisesid.

Ja nii ma siis alumisi proteese ei hakanudki kandma, sest alumistel on mul esimesed oma hambad veel alles, ainult ülemistel on esimesed läinud. Süüa on paha, aga kogu aeg koera moodi suu lahti, keel väljas lõõtsutada ka ei saa.
Lisaks veel oli see jama, et proteesid tehti kohe pärast vanade juurte väljatõmbamist ja mõnda aega hiljem hakkasid allesjäänud hambad kohta muutma, suuõõne kuju muutus. Nii polegi mul proteesid enam suhusobivad.
Aga hind oli sihuke, et . . . veerandi aasta palk.
 
soovin infot 22. oktoober 2014, kl 13.41
to muidex ja teistele tartlastele
Palun soovitage, et kuhu ja kelle juurde.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!