Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
mõttetute asjade kogumine
 
konservikarp 02. märts 2016, kl 03.24
miks kipuvad just vanas eas inimesed igasugu tarbetut kola talletama? eriti veel sellises koguses, mida nad allesjäänud aastate jooksul mitte kuidagi ratsionaalselt tarbida ei suuda kui just eraprügimäge või mõnd jäätmebaasil küttekoda avada ei planeeri.
 
vot 02. märts 2016, kl 07.17
aga nemad mäletavad aega kui ei olnud midagi kusagilt saada
 
Everest 02. märts 2016, kl 07.25
Mäletan samuti aega, kus midagi saada polnud. See aeg pole mind igasugu tarbetut träni koguma mõjutanud. Kõik see, mida majapidamises vaja pole, lendab prügikasti.
 
piimapakk 02. märts 2016, kl 08.24
miks kiputakse selliseid teemasid tegema? mis see teile annab?
 
kle 02. märts 2016, kl 08.41
ära päri, jääd ruttu vanaks
 
oehh 02. märts 2016, kl 09.06
see tegelikult üldse teema, mida võib aastateks kirjutama jääda. vastavalt sellele, kas mõni vanur lubab 1967 aastakäigu ajalehed ahju visata või mitte. seal võib ju mõni eriliselt vajalik infokild leiduda, mis koos kopitanud ajalehehunnikuga kaotsi läheb. ja kui te arvate, et paari auguga emailkauss on kasutu inventar, siis eksite sügavalt. sinna võib näiteks tigusid korjata, kes sealt küll kähku plehkat pistavad. igasugu topsikud ja vitsikud tarvis alati alles hoida, äkki tekib miskit, mida sinna ladustada.
 
koguja 02. märts 2016, kl 10.49
See paistab vaid teistele, et asjad on mõttetud.
 
piimapakile 02. märts 2016, kl 11.02
Mida vähem tead / pärid, seda vähem elad - nii armastas ikka Vasja 4 blokist öelda..
 
sel 02. märts 2016, kl 11.24
vasjal ilmselt ei õnnestunud oma kambrisse seitsetsadat augulist sokki, mittetöötavat veekeedukannu, 100 ruutmeetrit pabertapeeti, viit lömmis piimamannergut, kaheksat auklikuks kulunud vakstut, natuke pulstunud kardinaid, kõrgläikega saepurust pressitud nõukaaegset sektsiooni ja roosat poola päritolu vetsupotti sisse smugeldada.
 
piimapakk 02. märts 2016, kl 11.27
nõukaaegne sektsioon on ka minul, hakkan täna seda välja viskama!
 
... 02. märts 2016, kl 11.34
Eks inimtüübid on ka erinevad. Minu teismeline tütar pole küll näinud aega, kus valitses defitsiit, aga midagi ära visata ka ei täi, kõik on kole armas nii tunnikontroll kui kommipaber.
 
milvi 02. märts 2016, kl 11.54
vaene teismeline, vähe komme vist elu jooksul söönud. ja millisest sajandist tal need tunnikontrollid ?
 
lihtsalt inimloomus 02. märts 2016, kl 12.41
mul on endal selline eluperiood kui olin töötu ja näljas. ja peale seda kui rahaliselt paremaks kogusin konserve massiliselt, hunnikutes oli lausa kodus aga see läks üle. konservid sain ka ära süüa, midagi raisku ei läinud.
 
rapuntsel 02. märts 2016, kl 12.48
konservikarbid viskasid ikka minema või ehitasid neist lossi? lihtsalt mul polnud teatud aeg raha, et kääre osta ja nii need juuksed muudkui kasvasid ja kasvasid...
 
Valentina 02. märts 2016, kl 22.44
Ma viskan juba poes need asjad minema, mida mul kodus vaja ei lähe, mis ma neid koju vean....nagu Everest..
 
Paula-66 03. märts 2016, kl 20.20
Sektsioonist viskasin ära pool. Riided, mida pole 2 aastat kandnud rändavad taaskasutusse. Ajalehti ei telli ja seega ka ei kogu. Kõike, mis vaja teada, saan internetist. Südamel on ainult see, et lastel pole mu raamatuid vaja. Ise olen nad kõik läbi lugenud.
 
miimarii 04. märts 2016, kl 09.08
kahjuks kuulun ka nende hulka, kes niisama asju minema ei viska. Suur osa mälestusesemeid, no ei raatsi. Raamatud, seinatäied raamaturiiuleid. Vaikselt viskan neid minema, süda tilgub verd. Uud aeg, uued kombed, raamatuid loetakse netis. Mind kasvatati raamatuid austama, nüüd loobin neid minema, kahju, aga mis teha, raamatukogud ei taha ka nõukaaegset saasta.
 
nii 04. märts 2016, kl 10.32
ega siis kõik raamatud ka saast ole, mis sel ajal ilmusid.
 
rmp 04. märts 2016, kl 16.34
Paula-66' le- mul on ka palju raamatuid. Lapsed ei huvitu, kuid mul on teismeline lapselaps hästi asjalik. Temaga ikka räägime, et kes peale minu surma mida saab....
Tema soovib minu raamatuid endale ja see teeb mulle rõõmu.
Oota sinagi, võib-olla lapselapsed hakkavad huvi tundma.
Mulle on samuti raamatud kallid, eriti vanad(mul on üks 1846. aastast).
Ilusat nädalavahetust.
 
to miimarii 05. märts 2016, kl 00.31
suvel igasugu vanade asjade laadad. parem ikka seal raamatuid pakkuda kui lihtsalt minema visata.
 
miimarii 05. märts 2016, kl 09.33
jajah, olen pakkunud nii siin kui seal, kuid ei taha keegi. Nõuka aeg tuli osta väärt raamat ja kaasa pandi mingi propaganda plära. Ka ilukirjandus on mõttetuks muutunud, isegi raamatukogud ei taha. Ja milleks neid alles hoida, kui on väärtuse kaotanud. Nii palju tuleb uusi raamatuid peale, tahaks neid ka lugeda. Kahju muidugi raamatutest aga makulatuuriks on nad muutunud, nii ongi.
 
Ferdinand von Wilta 01. veebruar 2021, kl 20.05
https://www.google.ee/maps/@58.9064819,24.4299426,3a,90y,109.22h,80.83t/data=!3m6!1e1!
3m4!1s0G0sL3DX51FT1gnBTWT7MQ!2e0!7i13312!8i6656

No siia niinimetatud kogutud teostesse ei tule corona ka mitte see oleks koroona kindel surm
 
uu 02. veebruar 2021, kl 13.09
olen raamatukogus (maakonna kesk-!) korduvalt olnud silmistsi olukorraga, kus mu soovitud raamatut minnakse käsi laiutades keldrist, s.o tagavara-hoidlast otsima. siiani on need "ekspeditsioonid" korda läinud, mis näitab vist seda, et ma pole just päris prahti taga otsinud, vaid ikka kaalukamaid asju. ja töötajad, igati sõbralikud, on ka näiteks kinnitanud, et Balzac seal keldris on hoolega hoitud ja kaitstud. siis veel väliseestlaste kogud, mis 90ndatest peale hakkasid siia jõudma. tohutu laviin tuleb uusi raamatuid peale, pidevalt. ja kuna raamatukogud ka just kummist ei ole, siis...
kodus roogin välja need, millega mul emotsionaalset sidet pole. aga teised, kasvõi sellepärast, et on aastakümneid vanematel riiulis olnud, jäävad sinna veel edasi - vbl kahe reana, aga aeg-ajalt "tuulutan" neid. enda omade suhtes olen karmim, aga näiteks kingiks saadud pühendustega raamatud on pühad. imestan, kui keegi neid raamatukogu koridori äraviimiseks paneb. ise olen sealt muuhulgas leidnud ühe kalli esindusteose, kus pühenduses kõik täpselt kirjas: kingi saajate ja kinkijate nimed. need inimesed esialgu veel kõik täies ilus ja elus, kas ei leidnud siis nurgakest raamatu jaoks. vbl mingi eksitus, hea küll, ja mul hea meel haruldase leiu üle.
üldiselt lõputu teema. eestlased on vist tõesti pikka aega olnud raamatu-usku e "kiiksuga"?
 
Nupukas Napakas 02. veebruar 2021, kl 18.16
Aga mina ei orja üldse ahju ma keeran nuppu. Ikka radika oma mitte seda nikastand
 
uu 03. veebruar 2021, kl 20.19
aga kuhu sina siis vanad ajalehed, armastuskirjad, toiduretseptid, noorepõlve päevikud jms kirjavara viskad:) teed õue lõkke või?
 
k.... 04. veebruar 2021, kl 18.29
viimasele, see on vanapaber ja läheb paberiprügi konteinerisse või üldisesse prügikonteinerisse.
 
uu 05. veebruar 2021, kl 10.55
püha taevas!
tegelt pole need konteinerid mulle ka tundmatud, nii et miks mitte. aga tuli on ikka tuli, ühe hetkega saad vaevast lahti ja läinud ta ongi - mõtlen siinkohal teatud tundlikke pabereid.
konteineri juuurest, kui see üle ääre ajas, sain Eesti 80ndate karikatuurikogumiku. täitsa humoorikas lugu. veidi räsitud küll, aga seda hinnalisem.
raamatud võikski kõigepealt viia kohta, kus keegi neid veel saab üle vaadata?
 
uu 24. november 2021, kl 13.35
jälle aeg tubasteks toimetusteks?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!