Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
küsimus vanaemadele...
 
???? 17. august 2014, kl 20.26
Kas siirdute pensionile jäädes kohe oma lastele ööpäevaringseks lapsehoidjaks-koduhoidjaks või soovite veel ka natuke omakodus iseendale elada? Või peaks oma kodu maha jätma ja joonelt laste juurde koduhoidjaks-lapsehoidjaks suunduma? Ise sooviks veel mõne aastakese omaette hoida, kuna on ka omi hobisid üksjagu.
 
arvan 17. august 2014, kl 20.30
Vanaema pole ainult lapsehoidja. Oma elule on ka õigus.
Läbirääkimise küsimus.
 
see on 17. august 2014, kl 20.31
et igaüks teeb nagu soovib.
 
naine 17. august 2014, kl 20.37
tänapäeval on lapselapsed juba vanad, kui vanaema ükskord pensile saab. ei nemad enam lapsehoidjat vaja.
 
kana 17. august 2014, kl 21.33
minu lapselaps saab aastaseks ja mina olen 46 - pension peaks siis juba paarikümne aasta pärast paistma.
aga me plaanime mehega mõnele mõnusale lõunamaa saarele kolida, nii et oma kahekümneaastast lapselast ma siiski hoidma hakata ei plaani :)
 
njahh 17. august 2014, kl 22.00
aga kas pensionieas inimene peab koheselt töölt lahti võtma? Kui vanajumal tervist ja tööd annab, kavatsen küll edasi töötada. Ja ma kardan, et selleks ajaks kui pensioniikka jõuan, on lapselapsed juba ses eas, et enam hoidmist ei vaja.
Aga suvepuhkuse ajal võin nädalakese hoida küll.
 
hüva nõu 17. august 2014, kl 22.09
koduhoidjaks-lapsehoidjaks minemine on viimane asi, mida peaks tegema. suhted võivad olla nii head, kui tahes. oma kodu on ja peab jääma igaühele eraldi. jah, hoida palun väga, vahel. teiste ellu kunagi ära tiku.
 
eiei 17. august 2014, kl 22.25
Ei ole mõtteski lapsehoidjaks hakata, veel vähem oma kodust kuhugi kolida. Leian, et kui mina olen oma lapsed suureks kasvatanud, siis on minu töö tehtud ja lapselaste hoidmisele-kasvatamisele ma küll ei pühendu. Jah, vahetevahel mõneks tunniks-päevaks, aga selline asi jääb küll ära, nagu mõned noored mammad siin halavad, et miks vanavanemad ei hakka nende lapsi hoidma ja kasvatama. Nemad tahaks oma elu elada.

Lapselapsed on toredad ja vahel võib nendega natuke tegeleda küll, aga mingiks pidevaks palgata teenijaks ma oma lastele küll ei kavatse hakata. Jumal tänatud, nad pole ka selliste juttudega kunagi minu poole pöördunud.
 
Selline korraldus tuli küll 17. august 2014, kl 22.57
või õigupoolest - tulin noortele kohe meelde, kui kuulsid, et pensionile kavatsen jääda. Korraldati-plaaniti mu elu ümber ilma minu käest küsimata.
Nüüd olen paha inimene.
 
lapsehoidja teenus 18. august 2014, kl 01.11
miks need noored siis lapsehoidjat ei võiks palgata?
kas oma emale ei peakski siis maksma tehtud töö ja nähtud vaeva eest?
 
??? 18. august 2014, kl 05.47
Jumal tänatud, et ka teised vanaemad nii mõtlevad..Endal on olemas 1toaline korter, kus olen ise-enda -peremees...laste juures on 2toaline väike ,elamine ööbima peaks elutoas nurgadiivanil,vanem laps perre juurde tulnud autist(kaasavara), suhteliselt sõnakuulmatu-lärmakas, väiksemale ema lubab vabakasvatust.Ka on probleem selles et minia püüab kõiges domineerida, oma tahet peale suruda, ämm-va-kurivaim on aga va erakvähk-kange-kaelne-eesel,no ei taha loobuda oma kodust
 
kes on lapse laps? 18. august 2014, kl 06.10
siit ju lugeda, et see üks laps pole sugulane ju mitte kuidagi. kui minia soovib, võiks ju lapse isa emale teda pakkuda?
miks sina vanaema nooremale ainult, peaksid tasuta lapsehoidmist pakkuma lapsele, kes pole sinu sugulanegi?
ja naisel endal ju ka ema, miks see siis lapsi hoida ei võiks?
hiljem tuleb muidugi jutt veel, et vot nüüd vanaemal korter tühi, selle müüme maha ja ostame kõigile suurema.. st kolmetoalise ja vanema jääbki magama elutuppa nurgadiivanile.
absurd, ärge laske end ära kasutada.
 
??? 18. august 2014, kl 06.45
vanema lapse bioloogilised vanaisad-vanaemad keelduvad lapsega suhtlemast,bioloogiline isa lapsega ei lävi, keeldub suhtlusest(kusjuures see laps) vajaks kõige enam järelvalvet, ehki käib erikoolis ja siis tekibki, vanaemal tõrge stiilis "tahan ära, tahan oma koju!", Tahan asustamatta saarele...
 
nii 18. august 2014, kl 07.07
ära keera oma elu tuksi. väimeestega saab veel hakkama, aga miniatega on pea võimatu ühe katuse all elada. ja sust saakski halb inimene, nagu keegi siin mainis.
 
???? 18. august 2014, kl 07.29
Aitäh Nii! Ma juba olengi PAHAVANAEMA oma poja silmis, miniale veel,siiski natuke kasutus-kõlblik, eriti kui vaja lastele talveks sokke-kindaid või lasteriideid parandada...korrastada...
 
nii 18. august 2014, kl 07.56
sellest ma muidugi aru ei saa, miks sa pojale paha oled. aga tean ühte juhtumit enda lähedal. poeg jäi elama ema juurde ja tõi minia majja. alati käisin mööda ja mõtlesin, et küll neil on tore koos elada, ehitavad aina ja vanal inimesel ka hea koos aega veeta. nüüd, kui vanainime suri, kuulsin hoopis, et minia oli poja oma ema vastu üles ässitanud. ema elas oma nurgas nagu vang oma majas. külalisi tal käia ei tohtinud. väga kurb oli kuulda sellist asja. seega jah, hoia oma kodu, kuni see sul võimalik on.
 
n64 18. august 2014, kl 08.02
Teen tööd edasi oma firmas. Annaks jumal tervist, et saaks omaette elada ja enesega toime tulla. Vahemaa on lastelastega üle 200 km. Käin iga kuu korra neil külas 4-5 päeva, sest oma tööd annab nii sättida.
 
??? 18. august 2014, kl 08.28
selgitan siis natuke veel, et kuna ise olen "vähk" siis olen" suur kõhkleja-et kas ikka tegin õieti?"Otsustamine võtab aega, ka olen vanamoodne naine, kes püüab kõike oma kätega teha, noorem aga kätetu, elab ainult telkaris ja arvutimängudes.Ka on toiduga probleeme,valija mina aga kõigesööja-omnivoor, ka on suuri probleeme söögiaegadega, neil lõuna tavaliselt 20.00-21.00, mina aga peale 18.00 enam midagi ei taha.Ka armastab noorem, igale poole lisada pakkide viisi soome"köögikoort",mida mina kunagi poes isegi ei vaata!Ja lõpuks algab üks lõputu saledus-tablettide sisse ajamine-kaalulangetamine...ja siis tahakski erakvähist-ämm pugeda oma urgu, kaugemale noortest...
 
nii 18. august 2014, kl 08.54
näed siis. nagu öeldakse seksi koht, tee seda nii tihti, kui vajalik ja nii harva, kui võimalik. see kehtib laste külastamisse samamoodi:))
 
minu ämm 18. august 2014, kl 11.30
tütre lapsed on lapselapsed, poja lapsed on teise naise lapsed
 
??? 18. august 2014, kl 12.05
Algatajalt, naistele... eks ole ju vana tõsiasi see,minia tahab olla peres Kuninganna,kellele alluvad kõik,teised pereliikmed ja ÄMM-SEE-PIMELOOM, ei nõustu oma kaela painutama valitsejanna käsu alla!. Kahjuks kipub see tüütus veel ka arvamust avaldama!Kes kül seda lubas? Äkki võtaks vastu uue seaduse, mis keelaks alates noorte pulmapäevast ämmade sõnakasutuse, ükskõik millises vormis?Ehk oleks siis noorte elu õnnelikum?
 
Vanaema ei lasta ju olla 18. august 2014, kl 13.18
Pean veel töötama ja taevas teab, millal lapselapsi hoidma saan.
 
oh elu, elukest 18. august 2014, kl 13.21
Praegused kukupaid ämmad olid kunagised õelad miniad ja praegused õelad miniad on tulevased kukupaid ämmad. Peeglike, peeglike seina peal, kes on kõige kukum maapeal?
Juba see, et ämmad käivad oma poegade naisi foorumites klatšimas, ei näita ämmade kõige paremat iseloomu. Mis puutub lastelastesse, need peaksid olema oma vanaemade rõõmuallikad, mitte kivikoormad turjal.
 
viimasle 18. august 2014, kl 13.41
algatjalt, tean ilma Sinutagi, mu Kullake, et olen ämmana suurim MaduUss Maamuna peal, sellepärast selle teema tegigingi ja nüüd üritan noortest võimalikult kaugele hoida! Äkki tahad Ise oma alles jäänud aastad neile ohverdada ja omast elust loobuda?Kui Isu on suur , anna aadress, ma viin su prii küüdiga kohale ja annan aktiga üle! Ja nüüd see teema lukku! Kes veel sõna võtab , läheb ise ,sõnatuks lapsehoidjaks-koduhoidjaks.
 
tibu 18. august 2014, kl 14.42
Määratlusega nõus, kui on tütre lapsed, siis lapselapsed, niikuinii on suhteline, on neil mingi mees issiks või mitte, ajutiselt, st lapselapsed. Kui aga mees, kes tütrega ajutiselt mingi aeg elab ja tal on juba lapsed oma ex abikaasaga, siis need lapsed ei ole lapselapsed ,vaid tütre ajutise elukaaslase lapsed. Kui on poeg abiellub ja neile sünnivad lapsed, siis on pojalapsed, ka siis kui poeg lahutab ikka on pojalapsed ja teine või kolmas naine, kes pojaga abiellub aga tal on juba lapsed, siis need ongi poja teise naise või kolmanda naise lapsed,mitte lapselapsed. Oma lapselapsi ka hoitakse ja armastatakse, ainult oma lihaseid lapselapsi.
 
tibu 18. august 2014, kl 14.47
to 13, 16, sa vist arvad, et lapselapsed jäävadki seniks 2, 3,4 aastasekes kuni sina töölt lõpuks kõrges vanadusesvanaduses kinga saad põhjusel et leidnud enam tööl oma töökoha ukst üles...:), et siis soovid hakata lapselapsi hoidma aga siis on juba hilja, kui lapselapsed juba ise eas, mil lapsi saada. Nii et aeg on see mis määrab, kui sa praegu laseds elle vajaliku lapsehoidmise aja mööda, ei ole õige vanaema, et lapsepõlve mälestusi ilusast vanaema juures oldud ajast lapsekesele ei suuda anda, siis jääbki tema mällu tõsiasi, et tal polnudki vanaema, kes teda oleks hoidnud. Mõtle selle peale.
 
to tibu 18. august 2014, kl 15.46
Kindlasti on lapsele väga vajalik, et tema mällu jääks tõsiasi, et teda kasvatas vanaema ja ema-isa nägi ta nagu kuuvarjutust.

Sa ära muretse omale lapsi, kui sul nende jaoks aega pole ja neid hoidma-kasvatama peab keegi teine (vanaema).
 
minu ämm 18. august 2014, kl 16.11
asi on vanaema suhtumises lastelastesse: pidasin siin siiski silmas poja enda lapsi, keda ei peeta lapselasteks tütre lastega võrdselt, sest need on nagu võõrad lapsed ehk siis neid vaadataksegi nagu ainult minia lapsi. Ei ole seda vanaemaks olemist võrdselt, ehkki kõik lapselapsed samast soost ja käiakse omavahel läbi.
Tütre lastel on erinevad isad, aga lapsi koheldakse võrdselt, ometi eelistatakse neid oma poja lastele.
 
nii 18. august 2014, kl 17.09
tead tibuke, me arutasime siin laste juurde elama asumist. seda, et lapsi vaadata ja hoida, iga kell, ka siis, kui lapsed tahaks puhkusele sõita, otse loomulikult. aga kokku kolida lastega, nendele tülinaks jalus olla, ei. loomulikult on lapselapsed silmarõõmud jne jne. ja see, et ma mainisin siin seksi. see ei olnud võrdlus, vaid ütlus oli võrdus. katsu natuke ikka vahet teha. aga loomulikult, tibuke va nõnna noor, tema kuuldes ei tohi seda isegi mainida:) mis puutub poja lastesse või tütre omadesse, mina igatahes vahet ei tee, lapselapsed on kõik ja nagu ka lapsed on olnud võrdsed.
 
nii 18. august 2014, kl 17.11
tahaks siia lisada vana ütluse ja tuntud tõe: kaks perenaist ühte kööki ei mahu
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.