Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
ämm terroriseerib
 
leopold 25. september 2014, kl 22.07
minu ämm on vist sünnist saadik psühhoterrorist olnud ja vanadusega läheb olukord aina hullemaks. iga kord külla tulles leiab 100 viga ja kõik need on minu küljes. küll on mul palk väike, küll söön liiga palju, küll viin minut kauem prügiämbrit välja kui tema arvates see aega võtnuks. lisaks peab veel pika loengu, kuidas ma tema tütre korteris mööblit, parketti ja linoleumi kulutan. ei julge tema külas olles isegi kardinaid ette tõmmata, pärast saan peapesu, et olen need auklikuks kulutanud.
 
juula 25. september 2014, kl 22.29
kuna kirjutad siin foorumis oled arvatavasti ka ise juba 50kympine. ma ei saa aru, kuidas võivad veel selles eas nii tühised asjad häirida?
no ja mis siis, et ämm õiendab. miks peaks sind ühe muti patramine häirima? las vanaeit muliseb. sina võta asja huumoriga. ei saa ju kellegi teise pärast oma närve rikkuda. eriti veel, kui tegemist rumala seniilse vanaeidega.
 
jajah 25. september 2014, kl 23.58
Mul vastupidi. Kahjuks. Siis miniaga. Mulle on ta olnud sümpaatne, mina talle mitte.
 
issus 26. september 2014, kl 00.31
ise oled 50+ ja pole suutnud elu jooksul oma kodugi muretseda? et elad siis ämma tütre kodus? oled lesbi või on see su mehe õe korter, vahet pole, aga oma kodu sul ju pole, kus tõmbad kardinaid ette siis, kui ise tahad ja kus ämmal ütlemist pole. kui ikka kellegi armust kuskil vegeteerid, siis tantsidki tema pilli järgi, mis siin imelikku on? häbi sul olgu veel siin mustata ämma, alatu eit.
 
OLEN väga PETTUNUD! 26. september 2014, kl 07.09
NO NII VANA INIMEST ENAM ÜMBER
VIST EI ÕPETA ???(VÕI KUI ELATE MAAKODUS MAAL --- SIIS ÄMM KELDRI KINNI JA KAALIKAS ETTE) AGA KUI ÄMMAST LAHTI
POLE VÕIMALIK SAADA? SIIS ,,MIKS SINU MEES ASJA PAIKA EI PANE?? SIIS PEAD ISE PÕGENEMA HULLU INIMESE EEST ! ----
JA NÄED ALLES OMA ÄMMA,,KUI TOIMUVAD TIGEDA INIMESE MATUSED!
moosimadu 26. september 2014, kl 08.26
Kahte viimasrt kommi lugedes sain hommikuse naerulaksu kätte, kahju, et see ei olnud rõõmus naer, vaid pigem piinlik muie.

''ise oled 50+ ja pole suutnud elu jooksul oma kodugi muretseda?''+ muu tänitamine -''(ämm) iga kord külla tulles leiab 100 viga'' Ühine kodu äkki?

''MIKS SINU MEES ASJA PAIKA EI PANE??''+ muu tänitamine -'' kuidas ma tema tütre korteris mööblit, parketti ja linoleumi kulutan'' Teemaalgataja on mu meelest mees.... või?

Mitte, et teemaalgataja mulle kuidagi eriti sümpaatne ja mehine tunduks, aga viimase kommeteerijad on vist needsamad inimesed, kes loevad näiteks Delfist pool pealkirja ja siis galopeerivad kohe kommenteerima, teadmata, millest jutt üldse käima peaks.
Loeks äkki teksti enne läbi, aga ei, kus sa sellega, kiire on....



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 26.09.2014 08.31.
 
kuule moosimadu??? 26. september 2014, kl 08.57
siin om jutt sellest ,et ämm elab kohe
päris kindlasti seal lähedal, ja käib inimest tülitamas just selle pärast,,et naine kasutab
selle tigeda muti tütre korterit?
moosimadu 26. september 2014, kl 09.07
Ma näiteks elan mehega majas, mida minu ämm nimetab poja majaks ja minu ema minu majaks. Jumal tänatud, et kumbki neist nii lähedal ei ela, et iga päev ''korda loomas'' käia, aga ausalt öelda ega nad sellest ära ei ütleks kumbki. Ja kui mul oleks see maja olnud enne abiellumist, siis tahaks teada ühte head põhjust, miks pidanuks mees meile veel eraldi elamise hankima? Nagu maailmas mammonat veel vähe oleks.
Veelkord - ega teemaalgataja mu meelest just eriti mehine mees pole ja oma hädaga peab ta küll ise hakkama saama, aga kas siis muster ''mees võtab naise ja hangib perele kodu'' on niisugune raudreegel, et kui naisel on juba kodu peab viimane sellest loobuma ja vooluga kaasa minema? Pelgalt seepärast, et ''nii on kombeks''?
 
mis 26. september 2014, kl 09.42
ajast leopold naine on?
 
tibu 26. september 2014, kl 10.44
Kui sina oled, teemategija, mingi 50+ aastat vana, kui vana on siis sinu ämm? Ja kas see algas siis kui sina said 50? Enne saite kenasti kõik need aastad hakkama, mil olid ämma lapsega abielus? Kuid, Ämmal on õigus nagu alati, ta on sinust vanem ja targem.Lepi sellega või ära lepi aga nii jääb. Pole vaja siis kulutada mööblit, parketti ja linoleumit, osta sussid ja käi nendega.:))
 
tibu emakeeleõpetaja 26. september 2014, kl 17.12
Jajah, ära kuluta linoleumit, kanna sussit ja kuula ämmat!
tibu, sina oled vanem kui Metuusala, aga oidu ei ole sul kolmeaastasegagi võrdselt.
 
siis 26. september 2014, kl 17.45
Leopold, see teemaalgataja, on ise nüüd nii Ämma(tibu eeskujuk Ämm suure tähega) poolt maatasa tehtud. Olgu kuidas on, aga siin on suur osa ämmasid, kes samasugused. Kui juba siin kirjutavad ja seletavad, kogu aeg kõigile ja kõigele vastu vaidlevad, ära tüütab.
 
tibu 26. september 2014, kl 20.41
Leopold, soovitan Ämma vahetada.
 
Leopoldile 26. september 2014, kl 21.36
Vöta uus ämm, tibu kipub ämmaks, vabandust, Ämm tuleb suure tähega kirjutada, kuigi see pole pärisnimi, eesti keeles kirjutatakse väikse tähega, aga tibu, kirjatark, teab paremini. Naerukoht.
 
tibu 26. september 2014, kl 21.49
Ämm on Ämm, Ämm on pealik ja suure tähega!
 
ämm 26. september 2014, kl 21.58
On ämm ja mitte pealik vaid samasugune üldnimi nagu väimees, poeg, tütar.
Sa tibu oled veel poole lollim, kui välja paistad.
 
Eksämm 27. september 2014, kl 12.42
Ämm on pealik ja suure tähega! Aamen!
 
juula 27. september 2014, kl 13.33
vaatan, et siin mõned kommijad on veel naljakamad, kui Leopoldi ämm.
esiteks, kust te võtate, et Leopold on naine, kust te võtate, et Lepold elab ämma majas, kust selgub, et Leopold elab ämmaga koos?
lugege ikka teemaalgatus enne läbi.
Ja veelkord Leopoldile. Lase ämma loba ühest kõrvast sisse, teisest välja. Mind ajaks vaid naerma, mis üks vanaeit suust välja ajab. Minule näiteks ütles, 92aastane naabritädi peale seda, kui mainisin, et olin teetöölistel palunud oma aia tagant natuke teed siluda, et aga tema küll meestega ei flirdi.
No on ju naljakas?:))
 
susi 27. september 2014, kl 13.57
Oijee, leopold, ära´s koputa herilasepesa pihta! Neid muidu ikka paari-kolme kaupa hälbinult ringi tiirlemas, aga no sellele teemale lendab ärritunud ämmaparv singudes otse peale :D, ähvardav sumin lausa kuulda. Ons äi ka olemas? (vaevalt - see tõenäoliselt juba otsad andnud). Ämmale tegevust otsida, nt. mõni vanamees kaela sokutada.
 
lahendus 17. oktoober 2014, kl 23.02
leopold,vaata peale terevisiooni draamafilmi MARTIN eilset seeriat.viska ämm välja ja kui ei lähe,mine ise ilma naiseta.
 
kiika kööki 18. oktoober 2014, kl 03.53
üle hulga aja siia kiigates leidsin nagu alati midagi, mis kohe kisub suu kõrvuni - ära kuluta linoleumit, kanna sussit ja kuula ämmat!
pagan, see on tõeliselt hea, aitäh!
 
Ants 18. oktoober 2014, kl 10.21
Kuule Leopold, lihtne lahendus- kui ämm tuleb, siis keera uks lukku!
 
Mari 18. oktoober 2014, kl 10.24
Sellest pole kasu - tal on endal ka võti!
 
Mari 18. oktoober 2014, kl 11.46
Leopold, tule minu juurde, ämma eest peitu:))))
 
Mari 18. oktoober 2014, kl 12.24
Oi kui tore, et meid, Marisid, on rohkem kui üks!:)))
Ainult et Leopoldil läheb raskeks - kumba võtta, keda jätta!
 
Krobirati Oksbu 18. oktoober 2014, kl 12.40
Leo, pane polt tööle!
 
Mari 18. oktoober 2014, kl 14.25
Mina olen ikka õige Mari. Leopold võta mind ja polt tööle:)))
 
Mari 18. oktoober 2014, kl 15.07
Ei ta võta sind, Mari, ühti, ära loodagi!
Ta lausa põgeneb su eest, sest sa oled nii käskiva kõneviisiga, et tuletad talle kohe ämma meelde.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!