Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Mida arvate?
 
meeli 11. september 2014, kl 08.17
Vara jagamine - mehe endine naine ja tema lapsed ja uus naine





vajan nõu
09. september 2014, kl 17.24


Olen mehega vabaabielu elanud 15 aastat, ühiseid lapsi pole.
Mehel on endisest suhtest kaks last (ei olnud abielus).
Kui mehega peaks juhtuma midagi, kas siis on mehe eksil ja lastel õigus mind meie ühisest kodust välja ajada (korter on ainult mehe nimel)?

Mehe eksiga ei saa ma eriti hästi läbi, ta on võimukas ja kasuahne inimene. Usun, et õhutab lapsi korter maha müüa, muidugi omakasupüüdlikel eesmärkidel.

See ei loe siis, et korter on olnud meie ühine kodu, siin on palju mälestusi, meie ühine töö ja vaev. Mina ei näe selles rahalist väärtust, nagu need ahned inimesed.

Kellele jääb õigus seaduse poolepealt?
Kas abielu oleks jätnud mulle õiguse kodus edasi elada?
 
h 11. september 2014, kl 09.15
laste vahel läheb vara jagamisele. sul ja eksil pole midagi saada.
 
?? 11. september 2014, kl 09.19
Milleks kopida teemat ühest foorumist teise?
Kas Õigusabi foorumist saadud 30 vastust sind ei rahulda? Või arvad, et 50+ külastajad vastavad sulle sobivamalt?
 
Kallid inimesed 11. september 2014, kl 09.20
Mis siis , et mehel ei ole seaduslikke naisi, otsesed pärijad on ikkagi lapsed.
Meeli, sinu ainus võimalus on lasta korter enese nimele kirjutada või pead tegema Varalahususlepingu.
 
meeli 11. september 2014, kl 09.35
Ma ei ole õigusabi postituse autor. Aga mul on sarnane lugu. Ka üle kümne aasta kooselu mehega tema korteris. Minu korteri müüsime maha, et saadud rahaga mehe korter korda teha. Korra püüdsin rääkida, et mis siis saab, kui ta varem sureb. Selle peale nähvati, et kas ootad nminu surma? Aga ei taha vanas eas kuuse alla sattuda.
 
tibu 11. september 2014, kl 09.45
Ei midagi, kumbki pool pole abielus,vara saavad pärijad. Pole kindel kumb enne sureb ja sel teemal üldse ainult koos elades või koos olles rääkida, on häbematu teise suhtes.
 
:) 11. september 2014, kl 09.52
Kui sarnane lugu, siis sarnased vastused ju ka.
 
??? 11. september 2014, kl 09.53
Tuleviku kindlustamine on tiba arvates häbematus?
 
tibu 11. september 2014, kl 09.53
Inimene peab ikka oma kodu omama, mitte seljakotiga teise juurde minema ja siis lootma, et kõik saab tema omaks. Hakkab teisele pinda käima ,et kirjutaks tema nimele, mis õigusega, absoluustelt mitte mingi õigusega.Sellise käitumise puhul saan ma aru lastest ja sugulastest ,kes neid seljakoti hobikooselajaid ei salli... Tulid seljakotiga ja lähed ka seljakotiga. Vara on võõra oma.Ma ei imestaks kui selle "meeli" viskab mees tänavale.Sa lähed võõrasse perre, kellel on oma elu, oma majakatus ja oma asjad ning sa kujutad ette et tead enam ei ole ja sinul ongi see kõik teise iniemse kogutud, tema ehitataud ja tema varutud elamine ning tema lapsed jäävad ilma... Kus on ikka ülbust ja häbematust, saamahaige oled ,mitte naine!Ilmselt ise lodoer ja terve elu elanud teiste turjal, tööle mine ja osta omale kodu.
 
Arvab 11. september 2014, kl 09.55
Õige oleks vastastikkune testament klausliga, et pärijad saavad pärida pärast viimase suhtekaaslase surma.
 
mhhh 11. september 2014, kl 09.56
mina ütleks, et sellised naised on ülimalt rumalad ja saavad lõpuks oma rumaluse eest ka karistada.

Milleks elada sellises vormistamata kooselus niipalju aastaid. On ju teada, et sellisest kooselust ei teki mingeid õigusi. Kui mees pole nõus kooselu millekski püsivaks vormistama, siis tähendabki see ainult ühte, naine ei ole tema meelest mitte keegi. Lisaks näitab ülimat lollust see, et pannakse hulk raha magama sisuliselt võõra inimese omandis olevasse majasse-korterisse. Müüa maha oma korter, et remontida võõra mehe omandust? No kus on ometi inimese mõistus. No ega kingituste tegemine ei ole keelatud, aga milleks siis hiljem hädaldada, et oma vara on ära kingitud, mis nüüd saab.
 
meeli 11. september 2014, kl 09.57
Ei tulnud seljokotiga, minu korteri müügi rahaga tehti mehe korteris kapremont
 
tibu 11. september 2014, kl 09.57
to
???
Kas sina arvad et tuleviku kindlustamine käib teiste arvelt, see on saamhimu mitte tuleviku kindlustamine. Inimene kindlustab oma tulevikku enda arvel,enda vahenditega, ise teeb, ise ehitab, ise ostab omale, mitte ei roni teise elamisse ja siis himustab seda, mis pole tema oma, mille on teine endale ja oma lastele ehitanud, loonud, ostnud...Okupandi mentaliteediga inimesed on vastikud.Ärge hakake suhtesse nendega, kellel pole katust pea kohal ja siis ei ole vaja selliste probleemdiega kokku puutuda.
 
tibu 11. september 2014, kl 10.01
meeli, miks see polnud su kirjas sinu teema alguses, nüüd on hilja välja mõelda.:)))Aga dokumendid on sul ju olemas, selle kohta et elasite juba koos,kui sa ise omal alagatusel müüsid oma korteri ja dokumendid selle kohta et korteri remondi summa on täpselt selles vastavuses remondiks läinud summaga.:))))))
 
tibu 11. september 2014, kl 10.04
Teemategija teema ei lähe meeli teemaga üldse kokku, kas sa oma teemat ei osanud teha, teemategijal on kaklus pooleli mehe lastega ja mehe eelmise elukaaslasega...

Kirjas oli:...Mehe eksiga ei saa ma eriti hästi läbi, ta on võimukas ja kasuahne inimene. Usun, et õhutab lapsi korter maha müüa, muidugi omakasupüüdlikel eesmärkidel.
 
tibule 11. september 2014, kl 10.04
bäät-bäät-bäääääät-bäääät-bäääääät.

Kui sa lugeda oskaksid, siis näeksid, et just nimelt on Meelil see enne sinu kaagutama hakkamist juba kirja pandud.
 
tibu 11. september 2014, kl 10.06
Mina vastasin teemas olevale,see, et meelikene oma kommentaari mujalt foorumist võetud teema alla sokutas on tema probleem ja see pole teemategijaga üldse identne.
 
tibu 11. september 2014, kl 10.11
Abiks, lugege selliseid asju, siis ei pea pärast nutma!

https://www.eesti.ee/est/teemad/perekond/varalised_suhted_perekonnas/parimine_1
 
jajah 11. september 2014, kl 10.44
Naiivsus saab ikka oma palga. Kui sa naiivselt kogu oma raha mehe korterisse panid ja selle kohta migit paberit ei ole, siis muidugi lähed tänavale mehe surma korral. Nüüd vöid mehele selgeks teha, et sa ei oota tema surma, surm tuleb alati ootamatult, vaid kindlustad oma tulevikku. Kui mees sinu jutu järgi seda korterit sama körgelt ja ühist mälestuste töttu ei hinda, siis on sul vöimalus mehelt kinkelepingut nöuda, oma raha tagasi nöuda vöi oma mälestused seljakotti pakkida ja tulema tulla. Rikas mälestuste ja kogemuse vörra, mis su naiivsuse palk on. Mida kiiremini omale uue eluaseme soetad ja jalga lased, seda parem sulle. Ki on vöimalik töestada et sinu korteri rahaga kap remont on tehtud, saad vaid selle raha mehelt nöuda. Tundub et mees on nahhaal ja kasutas sind' naiivset, lihtsalt ära.
Kooselu seadust ei ole veel vastu vöetud.
 
huvitav 11. september 2014, kl 11.12
meelile!

Ma küll ei usu,et kuidagi on võimalik tõestada,et remont on just sinu rahade eest tehtud.Selleks vaja kohtusse minna ja seal arvetega tõestada ja hea kui on makstud pangakaardiga ehitusmaterjalide kaupluses.Töö teostanud firma arve tasumine sinu poolt(panga väljavõte)VÕIB OLLA siis kohus arvestab,et oled antud korterisse panustanud ja selle väärtust tõstnud.Pärijad on ikkagi lapsed ja vanemad,kui neid pole siis õed ja vennad.
 
eiei 11. september 2014, kl 11.58
jajah Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Kooselu seadust ei ole veel vastu vöetud.

Mil moel küll see kooseluseadus võiks sellistele naiivitaridele kasulik olla? Selleks tuleb samuti minna mingi ametniku juurde ja kooselu registreerida. Kui mees siiani pole tahtnud seda kooselu seaduslikuks teha, siis miks peaks ta seda mingi kooselu seaduse alusel tahtma teha? Ega see kooseluseadus ühtki kooselu iseenesest ametlikuks muuda. Ikka ise tuleb registreerida. Ja kui sa oleks viitsinud kommentaare selle seaduse kohta lugeda, siis praktiliselt ükski nn vabaabielus elav paar pole öelnud, et nad hakkaks selle seaduse alusel oma kooselu registreerima. Ainult homod kiljuvad selle seaduse üle rõõmust. Teistel ei muuda see midagi, kes on tahtnud oma kooselu seadustada, see on saanud seda siianigi vabalt teha, kes ei ole tahtnud, ei sunni see seadus ka kedagi.
 
reet51 11. september 2014, kl 12.35
minu mehel on esimesest abielust 2 last ja nendele jättis mees kogu selle vara, mis oli neil kogutud 1 abielu ajal. Seega minuga abielludes oli ta varatu, nüüd oleme soetanud kinnisvara ja leian, et see jääb meie lastele,kuna mehe 1st abielust lapsed on vara kätte saanud (ja mitte vähe).
Teemasse - kui sa ei ole abielus - siis ei päri midagi. Nüüd kas abiellud või mees teeb pool korterit sinu nimele. Testamenti saab alati muuta, sellele ei panustaks.
 
tibu 11. september 2014, kl 13.08
Ma usun, et reet51, sinu soovitus ei ole ilus, et las teeb mees korteri tema nimele...ütle üks põhjus, miks ta peaks oma laste asemel,kes on seaduslikud pärijad, tegema korteri dokumendid, st muutma omanikuks enda asemel seda võõrast naist kellega ta koos elab.Kellega pole ta soovinud isegi abielluda.Kuidas saab kinnisvara muuta omanikku ilma põhjuseta, st ilma kinkimata, müümata? Ei ole see teil nii lihtne mdiagi, et kirjuta aga oma vara teise nimele... seda sedaus ei luba.Õnneks ei luba, muidu oleks need ajutised naised enamus meestelt juba mehe tegelike pärijate kahjuks varanduse ära tõstnud. Kirjuta jah naise nimele ja siis lendad ise tänavale. Kust tulevad osad mehed, kes väidavad, et andis kõik naisele, mis oli ise üles ehitanud ja seda suht noored inimesed veel ja täiesti elus? Mida veel vanematest arvata, kui juba soovitus on nii , et alse aga mehel endale kirjutada,see ja too, arvestamata isegis edaust, et see ei ole nii lihtne.Just sellepärast et omakasupüüdlikud ei saaks teistelt varastada ja endale teiste vara üle tõsta.Kuhu jääb nüüd see suur va soovitus, mida kogua eg järatakse, et kui aramstab naist siis aramstab ka naise lapsi aga kui naine armastab meest, siis peab aramstama ka mehe lapsi ja neilt mitte varandust ära võtma, just tulevikku arvestades.Kui palju on naisel aramstust mehe vastu,kui ta päevast päeva vingub, et kui sina sured,kuhu mina lähen ja kirjuta minu nimele!? Teadagi et vaid kasuahnusest need inimesed elavad.Kohe oleks vaja see teema juba suhte alguses selgeks teha,vaatamata nn suurele armumisele ja tunnetele, mis ambitsioonid on üldse teisel inimesel, kui ta partneri koju elama kipub? Küsi, kuidas naine (mees) kujutab ette 10 aasta pärast, milline on kooselu nende vahel ja küsi, mida ta siis peale hakkab, kus ta elama hakkab, kui maja või korteriomanik(naine või mees) juhtub haigestuma, pikalt haiglasse jääma,kogunisti teise ilma minema? Vaata, mis vastused saad, enne kui otsustad tema enda juurde elama võtta...

Mees, kes tõeliselt armastab oma naist,abiellub temaga,( vaatamata vanusele) muretseb juba eos, igaks juhuks, ta kindlustab ja teeb muretuks tuleviku suhtes nii omad lapsed kui ka naise ,keda armastab ja teeb kõigile selgeks oma arvamuse.
 
meinard 11. september 2014, kl 13.20
Sellise mõrraga nagu tibu, ei abiellu ükski mees.Egas tibu eelmised mehed jätnud teda niisama maha. Ikka vastiku iseloomu pärast.
 
........ 11. september 2014, kl 13.26
Huvitav, kes on see naiivitar Tibu?
Kas ta ei või arvata, et selles foorumis käivad ka haritud inimesed.
 
meinardile ja ........... 11. september 2014, kl 13.48
mis on tibu jutus valesti?Kõik on õige, nii ongi.Ja millest saada aru,et te haritud inimesed olete?
 
tibu 11. september 2014, kl 13.53
Kas Eino Jaa, mart ja meinhard ühes isikus on tõesti nii naiivne, et temast järgi jäänud on vaid punktirida, olles seljakotiga ja suht purjus, ei leia ta nüüd oma elurada?! Et tõsiseski teemas ajab segast, kus seadus ette teinud kõik, et üle olla rumaluse kajast ei saa õnge võtta lihtsameelseid meist! Ei teema näitab, et tuleb inimestele südamele panna, liiga palju on siia tekkindus eda saasta,kes otsivad lihtsameelseid...nagu soovitajad: lase enda nimele kirjutada, las aga kirjutab sinu nimele...Seadus ei luba, ütlen! Ja siis ongi tibu paha aga paistab kaugele välja, kes millise ambitsiooniga teemat teeb...Enne tuleb teema tibu ahistamsiest, selle järgneb teema : varandusest...Nagu programm kohe, lööme tibu minema, ja siis võtame vanad ette...ääri veeri, uurime kust saada,mida saada, teeme ühistu hakkame koos elama, kuidas mehel maja kätte saada...jne...Ei lähe läbi, ahverist, olen keegi keda sa ei tea ega tunne aga mina näen, läbi nimelt,petised! Hoidke eest!
 
Eino Jaa 11. september 2014, kl 14.11
Vaevatasu inimesele, kes selle paranoikust debiiliku lühema keti otsa paneb, et ta enam klaviatuurini ei ulatuks. See haige hülge möla tekitab ilma alkoholitagi deliiriumi.
 
........ 11. september 2014, kl 14.23
Tibu on ilmselt isiksushäirega inimene, kes võtab sõna ka nendel teemadel, milles ta kompetentne ei ole. Samas on ju foorumid üks eneseväljendamise viise, kus on võimalik oma varinimele plusspunkte koguda.
 
tibu 11. september 2014, kl 14.54
Kas sa haige inimene ikka aru saad, millest ma kirjutan, seadus ei luba teise varandust ära tõsta. See ei loe, et sa lähed kellegi juurde elama, ei saa sina seda omandust endale.Sa ei ole temaga abielus, kui aga ei ole sedauslikus abielus nagu mees ja naine peaksid olema, ets edaus kaitseks kumbagi poolt, ei saa sina mitte mingit osa mehe varandusest!!! Harju mõttega! EI SAA! Ahverist, ei saa sina mehe kodu endale kirjutada, ei saa!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!