Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
50 ja pluss, ei maga
 
mõtlik 15. detsember 2014, kl 16.10
nüüd vist ongi mul käes üleminekuiga. magan kohutavalt halvasti. olen koguaeg suht nõrga unega olnud, aga see, mis nüüd on, on košmaar. keemia peale ma mõelnud ei ole, aga mida muud soovitate? mida ise teinud olete, kui sel ajal magamisega probleemid?
moosimadu 15. detsember 2014, kl 16.30
:)



Toimetatud 2 kord(a). Viimati moosimadu 20.12.2014 19.22.
 
mõtlik 15. detsember 2014, kl 16.43
ok. iolen proovinud ise melissiteed õhtul juua ja palderjanitableti võtan enne kui magam,a lähen. ikka magan halvasti, vähkren kuskil kaheni, siis jään paremini, aga 6 pean tõusma.
 
jaaa 15. detsember 2014, kl 16.47
Hullemat ei ole kui ei saa und...
 
hea lugemine 15. detsember 2014, kl 16.48
http://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/ei-jaa-magama-unetus-piinab/
 
regulaarne unetu 15. detsember 2014, kl 16.55
no ei tee siin midagi, kui ikka uni ei tule, siis ei tule, joo teed või seksi.
marko reikop on rääkinud oma unetusest, et küll igaüks soovitab aga midagi a la teed jne, kuid need ei mõju lihtsalt.

imelik, et inimesed arvavad, et kui olen mitu aastat unetusega kimpus, siis pole ma ise veel selle peale tulnud, et jooks teed :D
 
n55 15. detsember 2014, kl 16.57
Melatoniin aitab mind.
 
to hea lugemine 15. detsember 2014, kl 17.08
jutt seal õige, olen isegi öösel paar singiviilu või paar kommi ära söönud ja kohe uuesti magama jäänud. nüüd nagu vähkren, iga poole tunni tagant vaatan kella. aga - kust saada neid vahvaid asju??
 
hea lugemine 15. detsember 2014, kl 17.16
unetolmu materjale peaks kauplustes saada olema.
 
Gunilla 15. detsember 2014, kl 18.05
Tee enne magamaminekut umbes pooletunnine jalutuskäik ja seda regulaarselt igal õhtul, 2 - 5 km.
Kui õhtu või paar vahele jääb, pole hullu.
 
mari 16. detsember 2014, kl 10.30
minule aitab sellistel perioodidel õhtuti melissi tee meega. kohe esimestel päevadel tulemust ei anna, aga kui ikka nädal aega järjest juua, siis rahustab ja saab ka korralikult magada. olen ka proovinud spetsiaalset "une teed", aga see nii hästi ei ole mõjunud.
 
u 16. detsember 2014, kl 12.38
füüsiline väsimus ikka ajast aega tuntud "unerohi":))
 
vähegi rohkem tegutsemine ,,toob une. 17. detsember 2014, kl 20.19
Paljud kodu--tööd on jäänud ajaloo kaante
vahele!! ,,siin oleks mõtelda palju,
kas või väiksem kodu maale.On vähemalt mida teha!vähemalt nii paljugi,kui see tervis lubab!
 
retsept ka vajalik, 17. detsember 2014, kl 20.22
n55 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Melatoniin aitab mind.

EGA seda" Melatoniini,--- ilma ka ei saa,
maksad ikka täis hinna!
 
ingrid 17. detsember 2014, kl 21.17
A sa jookse mõni kilomeeter maad maha! Tead, pärast teed veel kuuma vanni ja siis on siuke tunne, et kukud jala pealt maha.
 
unine 17. detsember 2014, kl 23.05
Parim unerohi on telekas. Vahet pole, kas õhtul väsinud kui hobune või erk nagu kirp - plaan, et no seda saadet/filmi ma nüüd vaatan - lõpeb nagu ikka- ärkamisega veidi enne äratust....
 
vaaaal 17. detsember 2014, kl 23.37
ei maga jah, kudumine näppus:)
 
täpselt50 18. detsember 2014, kl 08.47
Kui eluaeg oled kehva unega olnud, siis äkki peaksid midagi täiesti uut proovima: ma ei tea küll, kus sa praegu elad, aga koli kuskile väiksemasse linna, kus on väike aiake, ja tead, kui esialgu "mullatöö" ei meeldi, siis istu kas või pool tundi OMA maja terrassil, ja sa tunned, kui puhanud, kui vaba, kui sõltumatu sa kõigest oled, sa ei pea kuulma naabrite telekat, sa ei pea kuulma välisukse paugutamist, sa ei pea kuulma lifti sõitmist trepikojas jne, jne. Vaheta oma praegune elukoht maja vastu ja sa tunned, kuidas RAHU voolab sinu sisse kokku, ja siis magama minnes magad 8 tundi järjest, nii et isegi kordagi üles ei ärka. 50-selt pole veel hilja oma elu muuta. Mina olin 43, kui linnast ära kolisin, nüüd 7 aastat "linna lähedal maal buumiaegses uusrajoonis elanud", aga KUI meie rahalised võimalused poleks tookord uut maja välja andnud, elaksime me praegu hoopis kuskil väiksemas alevis, ja oleksime sama õnnelikud. Närvid on korras, magamisega probleeme pole, naabrite elu elama ei pea.
 
u 18. detsember 2014, kl 10.51
hakkasin mõtlema, et on ka igasugu aegu nähtud: magamata ja maganuna...magamata siis, kui olid töömured 24/7 - või mais-juunis, millal öid polegi ja justkui võib vabalt järjest lasta. üle väsida! täiskuu ajal võib sama olla.
mõõdukas füüsiline väsimus on ikka parim. ja see vanainimeste jutt, et "õhtused tunnid loevad topelt", mis kunagi marru ajas, kipub pikapeale tõeks osutuma.
hea raamat voodis...telekaga on nii ja naa. kunagi unetuse-perioodil juhtus ka minuga see, et ainus kord, kui niisama magama jäin, oli tähtsat saadet oodates.
aga uni on ikka nii tähtis asi, et kui muidu ei saa, peab rohtu võtma.
 
Lee 18. detsember 2014, kl 11.16
Väsimus on hea unerohi;))))) Stress ja SOS on halb unerohi;((((
 
kah unetu 20. detsember 2014, kl 18.00
Tegelikult ei ole see nii lihtne midagi. Käin 20 km tiiru ja kukun väsinult voodisse, aga kl 3 öösel olen kõpsti üleval ja uni tuleb alles vahetult enne äratuskella. Päeval tööl tunnen end nagu zombi, aga õhtul kodus ei tule und... Laupäeval ja pühapäeval luban vahel päeval tunnikese tukkumist, kui nädalaga kogunenud väsimus võimust võtab. Kusjuures erinevalt teemaalgatajast olen kogu elu olnud "kuldmagaja", 8 - 10 tundi järjest probleemideta, ei häirinud mind äike ega päike... Jamad algasid just 50+ Keemiat ei kasuta põhimõtteliselt, ravimtaimedega olen sõber, aga seni pole probleemile lahendust leidnud.
 
Liblikas 20. detsember 2014, kl 18.47
Ilmselt ongi nii, et abi raske saada, üleväsimus võib samuti unehäireid põhjustada ning ei aita päev läbi värskes õhus ega midagi ja kui oled magamata ega siis ei jõua ka ju midagi väga väsitavat teha. Seda millest kõik sõltub ongi raske öelda, kas ilmastikuolud, magnettormid, psühhiline või kehaline seisund. Mõni magab igas olukorras, teisel on raskusi igal võimalikul ja võimatul juhul. Ise kuulun kahjuks ka nende hulka( 60+).
Väike soovitus proovimiseks: nurmenuku tee õhtu eel ja ka Mg-õli pihustamisest võib ehk mingit leevendust.
 
von Freen 20. detsember 2014, kl 19.08
nu vat. see on see moodne ja mugav elukene.
terved päevad istutakse ruumides, füüsilist ei tehta mitte grammigi. närveldatakse ja stressatakse problade peale, mida muuta ei saa, aga milledele mõtlemiseks on 10 korda liiga palju vaba aeaga ja sis ei aita enam õhtul linade vahel ka lammaste lugemine.

to: kah unetu
20km ? tõsiselt? iga päev?? kaua käid ajaliselt 20km?
jalutad või teed tempokat kõndi? kõnnid kus? linnas või linnast väljas? hommikul, päeval või õhtul? mida teed ülejäänud päeval? mis kell magama vajud, kui kell 3 üleval jälle? Sul ilmselt ärevushäirega (vaimne [üle]koormus) tegemist, mitte vähese füüsilise koormusega, nagu enamusel.

*

võib ju tablasid neelata, aga ekstreemlahendustest rääkides....

nu ma võtaks teemataja, kodanik mõtliku, KUI võimalik oleks hia meelega alustuseks kuuks ajaks floorasse kaasa.
nii kaks päeva flooras, üks vahet. E;T;N;R flooras, K;L;P kodus. vähemalt 8h päevad. vahel ka pikemad. harva lühemad, ca 6h. istuda eriti ei saaks, sest pole aega, pole kohta ja kuna füüsilisest on kergelt (kui on õige riietus), või raskelt (kui on vale riietus) nahk kogu aeg märg, siis paigale jäädes hakkaks lihtsalt talumatult külm. peamiselt siis liikumine ja püstijalu pidevalt. 5-10kg ballasti + oma toidukott vähemalt ühe toidukorraga (aga soovitavalt kahega) pidevalt kaasas. pidevalt tuleks see 8h liikuda ja muud füüsilist vahpeal natukene vahele teha (labidaga kaevamisest, okste ja võsa saagimiseni). talvel sooja kusagile vahepeal kahjuks ei saaks. seega toidule lisaks kaasas kuuma joogiga termos ca 1l / 1kg.

ma garanteeriks Sulle igal õhtul ja öösel pommune. norskav vanamees ka kõrval ei häiriks enam. ah, et liiga vana? naistele ei sobiks? vale puha! on seal flooras meil nii naisi kui 50+ kodanikke.

alguses paraku valdavalt uuekesed pärast esimest päeva teisel-kolmandal päeval floorasse eriti ei kipu enam, sest kondid on haiged ja jald on valusad ja...

...aga sellega harjub ja mis peamine - sealt tuleb vägev uni igatahes.
ja enneolematu söögiisu!

:DDD
 
kah unetu 20. detsember 2014, kl 20.29
to: von
Ei käi iga päev 20 km, pole muude kohustuste kõrvalt aegagi selleks. Võsa raiuda ja raskusi kanda ei jaksa, ei ole mingi enesepiitsutaja tüüp ka. Aga tihti kõnnin jalgsi töölt koju (10 km) ja vabadel päevadel tõesti 15-20 km, sest lihtsalt meeldib. Pigem jalutan, aga kuna olen pika ja kiire sammuga, siis minu "jalutamine" paneb enamuse naisi hingeldama :) Muidugi on mul kontoriroti istuv töö ja sellepärast püüangi igal võimalusel värskes õhus liikuda, aga unehäired on siiski viimaste aastate teema - ealised iseärasused, ma pakun :)
 
u 20. detsember 2014, kl 23.59
kui õhtul rahustavat teed juua, siis on juba ette teada, et öö tuleb rahutu:) ilma naljata, vedelik tahab ju varsti väljutamist. ja ongi õrn uneke läinud.
seda, mida räägib "kah unetu", täitsa usun.
kuldmagajatesse, kelle head und ei suuda mitte miski siin maailmas rikkuda, olen kohati isegi võõristusega suhtunud. aga enamasti siiski kadedusega...
 
u 21. detsember 2014, kl 12.21
tegelikult...rongis tuleb alati uni peale, isegi veel enne "porgandite" tulekut: ilma peatoeta ja lektüür põlvedele vajunud.
hiljuti rääkis keegi mulle, kuidas ta e k s a m i l magama jäi! no paremat ei oska vist tahtagi?
 
HH 21. detsember 2014, kl 13.06
inimesed on erinevad, ühele mõjub üks teisele teine tegevus,
mõnele mõjub isegi kohv uinutavalt.
Meditatsioon, kerge vann ja orgasm on ühed enimmõjuvad,
head katsetamist.
 
tobu 21. detsember 2014, kl 13.56
Peaksid enne uinat vähekegi liikuma, valgel ajal õues jalutama ja värsket õhku hingama, muidu aga tegema mingit füüsilist liikumist,kasvõi kodust tööd, koristama, treenina natukene vm. Siis väsitad end ära ja hea uni tuleb.
 
von Freen 21. detsember 2014, kl 14.50
justnimelt.

ega meie ei plaaninudki Teied mööda metsa ja põlde kaasa lohistada, vaid üritasime nagu vihjata või nii, et heaks uneks on vaja ennast hästi ka ära väsitada. ja soovitavalt värskes õhus.


samas võiks olla õnnelik ja tunda rõemu, et selle unega vastupidi ei ole. nuh, et nagu kogu aeg tahaks magada või nii. taragad njuuroloogid arvutasid näppude ja varvaste pial välja, et need kes palju magada tahavad, need on dementsed.

http://tervis.postimees.ee/909786/neuroloogid-suur-unevajadus-on-seotud-dementsusega


noja enese ära rahuldamiseks võiks muidugi läbi lugeda selle asja siin

http://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/lisad/ravi/ph/51uni.htm

kus on ära üteldud kogu asi une kohta.
muude hiade asjade ulgast saame me näiteks teada, et:

* Unevajadus:
1) imikud magavad keskmiselt 16 tundi, sellest 50% REM-uni;
2) noorukid keskmiselt 9 tundi;
3) enamus täiskasvanutest 7 - 8 tundi (mõned vähem kui 5 tundi või üle 10 tunni);naised raseduse esimesel trisemestril magavad mõned tunnid tavalisest kauem;
4) vanemaealised (üle 65 - 70a) 6 tundi ja vähem (vanenedes unevajadus väheneb).
 
to von Freen 21. detsember 2014, kl 15.57
Kas sa oled abielus või lähisuhtest vaba mees ja mis on sinu vanus? Kui oled abielus, pole vaja ühelegi küsimusele vastata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!